Popüler Konu 2020 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    209

Krmzblk

''Cennet kuşu FATİH'':(25.12):
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2018
4.024
5.047
Kayıplarına üzüldüm canım ama Rabbimin bildiği vardır en güzel en yakın zamanda sağlıklı gebeliğin sağlıklı bebegin olur ve kucağına alır sağlıcakla büyültürsün inşallah hayırlısıyla. Rabbim bütün evlat isteyenlere sağlıcakla hayirlsiyla versin. Bizlere de iyi ebeveynler olmayi nasip etsin .
Amin amin inşaallah.

Krmzblk

''Cennet kuşu FATİH'':(25.12):
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2018
4.024
5.047
Selam bende eylül 2019 annesi olacaktim nasip değilmiş diyorum artik😔
Senin yazını okumuş, çok duygulanmistim .
Bende ilk göz ağrımı aldırmak zorunda kaldım 3 ay oldu ama bu yara hiç bir zaman kapanmayacak inan evladının yaşayıp yasamamasi hakkında secim yapmak o kadar zor ki.
Ama onun iyiliği için diyorsun iyiliği için.
Çok çok geçmiş olsun benimde 6 ay geçti işte..hala dün gibi kalbim acıyor hiç bir şey tat vermiyor. Belki diyorum sağlıklo birevladım olsa o zaman azda olsa diner bu acı

Beto2012

Sağlıklageloğlum👶🤰🤱💙👼
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2019
6.113
6.125
Çok çok geçmiş olsun benimde 6 ay geçti işte..hala dün gibi kalbim acıyor hiç bir şey tat vermiyor. Belki diyorum sağlıklo birevladım olsa o zaman azda olsa diner bu acı
Bende öyleyim dinmese bile geçecek ama acısı aynı kalacak 😔

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-03-2020

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 23 gün kaldı.

Bebeğiniz kilo aldıkça ve derisinin altında yağ birikimi artırkça, bebeğinizin vücudu daha yuvarlak hatlı ve daha dolgun bir görünüm alacaktır. Bebeğinizdeki bu tombulluk normal ve sağlıklıdır. Bunun ilerideki bir obezite ile alakası yoktur. Braxton-Hicks kasılmalarının - Yalancı doğum ağrılarının - plasenta yardımıyla kan dolaşımına yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Beto2012

Sağlıklageloğlum👶🤰🤱💙👼
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2019
6.113
6.125

Bebeğiniz kilo aldıkça ve derisinin altında yağ birikimi artırkça, bebeğinizin vücudu daha yuvarlak hatlı ve daha dolgun bir görünüm alacaktır. Bebeğinizdeki bu tombulluk normal ve sağlıklıdır. Bunun ilerideki bir obezite ile alakası yoktur. Braxton-Hicks kasılmalarının - Yalancı doğum ağrılarının - plasenta yardımıyla kan dolaşımına yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

April wind

120419 👼🏻
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
16 Mayıs 2017
9.271
22.142
Bu başlığı görmek beni derinden etkiledi.
2019 Nisan annesiydim ki Nisan ayında da Doğum yaptım.
Melek oğlum 3 gün yaşadı; diyafram hernisi vardı.
Bu sene 24 Temmuz tahmini adet tarihim. Ondan sonra sadece 1 ay çalışma yapmayı planlıyorum.
Nisan ayı bebek için çok ideal. Her meyve/sebzeye ulaşabiliyorsunuz.
Doğum yaptığınızda tam bahar ayları oluyor.
Yaz geldiğinde ise bebekler tam sevilecek kıvamda oluyor. Tabi ben yavrumu sevemedim ama.
Sezeryan ile 39. Haftada Doğum yaptım fakat zaten pek tutacağını düşünmüyorum.
Oğluma 1 sene sonra gebe kalabilmiştim.
Yinede denemek istiyorum. Tekrar Nisan annesi olursam çok mutlu olurum.
Herkese sevgiler 🌷

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-08-2020

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 174 gün kaldı.

Kan hacminizdeki artış ve burun zarlarının şişmesine neden olan östrojen hormonunun etkisiyle burun kanamaları ve burun tıkanıklığı yaşayabilirsiniz. Eğer burun kanaması yaşarsanız burnunuzun iki yanından (kemik dokularının bittiği yerden) bastırmanız kanın durdurulmasında faydalı olacaktır. Başınızı biraz geriye yatırmanızın da faydası olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Beto2012

Sağlıklageloğlum👶🤰🤱💙👼
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2019
6.113
6.125
Neden peki ? Üzül diye sormuyorum kusura bakma lütfen. :KK43: hasta falan mı dediler
Yok canım ben zaten üzülüyorum ki.
Turner sendromlu olduğu cıktı amniyosentezde

scrambledeggs

Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2019
66
121
Merhaba, kayiplariniza cok uzuldum. Ben de subat ayinda bir dusuk yasadiktan sonra bu ay tekrar denemeye basladik. Bat 20 temmuz ama ben test yapmamak icin kendimi zor tutuyorum.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-03-2020

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 34 gün kaldı.

Göbek kordonundaki işlemler bebeğin yavaş gelişen sindirim sistemini doğumdan önce daha gereksiz hale getirmiştir. Doğumdan sonra çocuk 3-4 yaşlarına gelene kadar bu sistem hala tam olgunlaşmamış olacaktır. Bu noktadan sonra büyümenin son dönemine girilir. Bu dönemde artık bebek doğuma hazırlanır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 32-34 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2400-2600 gr. aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Lepistesb

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2019
1.411
3.028
Me rhaba, kayiplariniza cok uzuldum. Ben de subat ayinda bir dusuk yasadiktan sonra bu ay tekrar denemeye basladik. Bat 20 temmuz ama ben test yapmamak icin kendimi zor tutuyorum.
Var mı kuzum belirtiler 😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-05-2020

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 74 gün kaldı.

Bu sırada dalak tarafından kırmızı kan hücrelerinin üretimi biter ve kırmızı kan hücresi üretimini kemik iliği üstlenir. (Kırmızı kan hücreleri geçmişte sırasıyla kan adaları denilen doku grupları, daha sonra karaciğer ve en son kemik iliğinden önce dalak tarafından üretiliyordu.) Bu noktadan sonra doğuma kadar hava yolculuğu hamileler için önerilmez. Bebeğiniz ritmik olarak nefes alma hareketi yapıyor fakat akciğerleri hala tam olgunlaşmış durumda değil.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt