Popüler Konu 2020 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    284

bharkk

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2013
1.961
4.388
Kizi bugun fazla uyutmadim toplasan 2 bucuk saat uyumustur zorlamadim hic aksam yine 6 bucuktan bu saate kadar uyumadi 8 bucukta kabak patates havuc pisirdim 1 yemek kasigi kadar suyla verdim 9 bucuk 10 a dogruda mamasini verdim gazını aldim simdi uyutuyorum insallah sabaha kadar uyur 😁

Jadesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2019
3.034
6.464
30
O huniyi hemen tak ve 2.cocuk fikrin falan varsa direk uzaklas🙁😄
Deliriyorummmm..
E kitap guzel fikirmis.ben de iste buraya bakiorim. Osman gonulalin 5 ay videsounu basladim.kaldi kiz 6 aylik olacak pes😑😑
Emdi uyudu koydum.yine uyandi.
Ya sabir ya sabir.
Uykusu olmaz mi bir bebegin gece 2 sabah 9 mu ne.
Gunduz 1 saat uyumustur o da memede.
Bir bardak cay icseydim bi buskuviyle ne guzel olurdu..

Napalimmm sukredicez yapcak bisdy yok analik ddlilik😄

YazMiofum da telefonu cekior elimden a
Afiyet bal seker olsun yarasin insalah.
Nasil sunnet yaraniz iyildsti mi.
Cisini yapabiliyor mu rahat acimadan.
Idare edebilmistir insallah esin tek basina sen isteyken.
Irmigi nasil pisirdin yani bir kere fokurdadi o kadar dimi. Ben de demiycem birazdam tezekkur ederim
2. Mi çocuk🤣🤣🤪 yanlışlık kaza maza olmazsa cesaret eder miyim sanmam 😊 müthiş bir duygu ama aması var ya 😁 gündüz uyumayacak ya yakında gece uyur seninki sanırım öyle tahmin ediyorum tecrübeli olan sensin tabi😊

Jadesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2019
3.034
6.464
30
Benimde uyku egitimi yalan oldu . Sallanmayi biraltik duzeldi dedim . Park yatak aldim icine yatirdim istemedi . Alisir bir iki güne dedim . Hepten bozuldu . Uykusu geliyor agliyor kendini yırtıyor gece surekli aglayarak uyaniyor hemende uyumuyor . Tekrar eski yerimize yatırdım. Bozuldugu gibi duzelir insallah . Bebekli hayat cok zor cidden hunimiz var bence artik biz farkinda degiliz 😊
Bende bi denedim bugün yok anam ağlayınca al sakinleşince geri kıy falan yazıyor internette ben alıyorum koyunca geri aglıyor beceremedim🤣 yine araştırmaya devam edicem bakalım yeni başladım araştırmaya koysak odadan çıksak uyusa demi ohhh mis gibi olmaz mı

bharkk

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2013
1.961
4.388
Ay yok kizlar uyandi gene ya calismalarim boşa gitti oof 😣 nerede yanlis yapiyorum acaba ya🤔

Sonsuz umut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2019
2.349
3.915
Benimki sağa rahat dönüyor solda zorlanıyor ama tek tük oraya da dönmeye başladı canım ama gelişimsel olarak her bebek farklı bence yine de bi araştır derim bi durum olmasın tedbir amaçlı
Yani aslımda hareketli baya işine gelmiyor gibi yüzüstü koyuncaya neredeyse emekleyecek o kadar zor veriyor ki kendine hiç sevmiyor bende merak ettim hiç dönmeyebilirler mi
Bingildağn tam üstünde yalnz çöker diye korkuyo ve baya da var
Canım hafif hafif yapsın geçer

Sonsuz umut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2019
2.349
3.915
Kundağı birakman lazim bildiğim kadar 4.ayda son vermek gerek rahatlasin artik kuzucuk . Yan yada yüz üstü dönüyor mu
Yana dönüyor baya yüzüstü bir iki kere sırt üstü döndü ama sırt üstü hiç yüzüstü dönmüyor tahminimce yüzüstü olmayı sevmiyor ama kafama taktım yine şart öı ki dönmesi

nzh99

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2016
1.445
3.790
44
Evet insan üzülüyor sonra verene bin şükür kolay büyümüyormuş çocuk ama bizde insanız ya tepki vermemiz normal bence keşke vermesek ama🤷‍♀️ ya aslında uyanık normal dursa oyun falan bulmaya çalışırım ama uykusu olduğu için ağlıyor ama uyumuyorda 🤪 benim huni yakındır a dostlar
Hepimizde huni var bence kuzum. Allah canlarına sağlık versin. Çok zor ama annelik dünyanın en keyifli işi bana göre. Hepimize bol sabır anlayış diliyorum.

sekerpare5939

insanları olduğundan farklı görüşüme içerliyorum
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2019
2.411
4.735
Evet malesef arada sızısı oluyor ama dayanılmayacak ağrıları yok çok şükür 🤲 evet korona dan dolayı baya kişi ailesini çağırmadı ama ben deneyimsiz burda kimsesi olmayan biri olarak gözüm yemedi 😊 zaten eşim gidip aldı geri o götürdü o yüzden korkmadım ben pek

Arabam olsa inan ben de yapardim canım..iyi etmissin 🙂 iki bebekle araba şart.bunu hissettim epey..bakalim Allah nasip eder insAllah 🥰 düşünmeye basladik 😉🙂

nzh99

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2016
1.445
3.790
44
O huniyi hemen tak ve 2.cocuk fikrin falan varsa direk uzaklas🙁😄
Deliriyorummmm..
E kitap guzel fikirmis.ben de iste buraya bakiorim. Osman gonulalin 5 ay videsounu basladim.kaldi kiz 6 aylik olacak pes😑😑
Emdi uyudu koydum.yine uyandi.
Ya sabir ya sabir.
Uykusu olmaz mi bir bebegin gece 2 sabah 9 mu ne.
Gunduz 1 saat uyumustur o da memede.
Bir bardak cay icseydim bi buskuviyle ne guzel olurdu..

Napalimmm sukredicez yapcak bisdy yok analik ddlilik😄

YazMiofum da telefonu cekior elimden a
Afiyet bal seker olsun yarasin insalah.
Nasil sunnet yaraniz iyildsti mi.
Cisini yapabiliyor mu rahat acimadan.
Idare edebilmistir insallah esin tek basina sen isteyken.
Irmigi nasil pisirdin yani bir kere fokurdadi o kadar dimi. Ben de demiycem birazdam tezekkur ederim
Saol kuzum. İrmik bir fokurdadı aynen kapattım altını. Blendara aldım şeftaliyi çekmiştim karıştırdım birkaç damla da su koydum yedi kuzum. Sünnet yarası bayağı iyileşti sayılır. Sabah akşam batikonlu su hazırlamıştık 1 er bardak döküyoruz. Ama psikolojik olarak atlatamadı daha bırakacağız sanıyor çok korkmuş. Bizi alsalardı yanına. Böyle olmayacaktı. Bu da geçecek inşallah. Bugünü iyi atlattı baba oğul. Sabah emzirdim mamasını verdim yarı uyanıktı. Pışpışladım. Uyumuş 10 gibi kalkmışlar. 11 de eve geldim. Doyurdum. Eşim okuluna gitti 1 e doğru emerken uyudu. Bıraktım gittim. Yine epeyce uyumuş maaşallah. Eşimin şansı . Normalde en fazla yarım saat uyur. Adamcağızımın beli tutmuştu iyi oldu. Haftaya Çarşambaya kadar evdeyim şükür. Bu arada sen yazarken karlımda konuşuyormuşsun gibi gözümde canlanıyorsun. Oldukça doğal.

Sonsuzsukurler

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2014
1.047
1.581
30
Yana dönüyor baya yüzüstü bir iki kere sırt üstü döndü ama sırt üstü hiç yüzüstü dönmüyor tahminimce yüzüstü olmayı sevmiyor ama kafama taktım yine şart öı ki dönmesi
Yok canim hic takma. Saglikli olsunlar donecekler elbet tutamayacaksin o zaman da.
Bazi bebek emeklemezmis bazisi siralamazmis yururmus. Degisiyor cok.
Oglum geriden gelirdi kesela benim ama simdi ooo hareketi, gucu onde gidiyor masallah.
Her bebegin zamani farkli oluyor.
Daha erken. Zamani var. Oyle dinledim okudum arastirirken.
Kundak da yapiormussun ya bebegin denemeye firsati olmuordur.
Sen onu kendin cevir mesela, egzersiz gib.
yuzustu sevmior diorsun onun da etkisi vardir.
Hic uzulme canim. Donmeye baslayinca dusmeler de basliyoor😑

Sonsuz umut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2019
2.349
3.915
Yok canim hic takma. Saglikli olsunlar donecekler elbet tutamayacaksin o zaman da.
Bazi bebek emeklemezmis bazisi siralamazmis yururmus. Degisiyor cok.
Oglum geriden gelirdi kesela benim ama simdi ooo hareketi, gucu onde gidiyor masallah.
Her bebegin zamani farkli oluyor.
Daha erken. Zamani var. Oyle dinledim okudum arastirirken.
Kundak da yapiormussun ya bebegin denemeye firsati olmuordur.
Sen onu kendin cevir mesela, egzersiz gib.
yuzustu sevmior diorsun onun da etkisi vardir.
Hic uzulme canim. Donmeye baslayinca dusmeler de basliyoor😑
Evet ya kundak kollarına işte yapıyorum tam kundak da sayılmaz hatta 1 aydır 1 kolu da hep dışarda yavaştan bırakıyoruz kundağı
Birde uyanıkken hep kucakta dediğin gibi çok fırsatı olmuyor yüzüstü de sevmediği için pek alıştırma durumu yok ama çok hareketli elleri kolları bacaklarını bir havaya kaldırıyor Ki
Sanırım dönmeye çok fırsatı olmuyor bziim genel düzen de şöyle tabş haftada muhakkak 2-3 gün düzen diye bir şey olmuyor ama geneli bu
rutin şöyle sabah uyanıyor 8.30 gibi 10 da 40 dk uyuyup uyanıyor sonra 13.00 da banyo 15.00 -16.00 kadar uyuyor sonra 19.00 yatıyor 40 dk kadar en geç 22.00 de tekrar yatıyorum sabaha kadar
Uyanıkkende genelde kucağımda

Son düzenleme:

Sonsuzsukurler

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2014
1.047
1.581
30
Saol kuzum. İrmik bir fokurdadı aynen kapattım altını. Blendara aldım şeftaliyi çekmiştim karıştırdım birkaç damla da su koydum yedi kuzum. Sünnet yarası bayağı iyileşti sayılır. Sabah akşam batikonlu su hazırlamıştık 1 er bardak döküyoruz. Ama psikolojik olarak atlatamadı daha bırakacağız sanıyor çok korkmuş. Bizi alsalardı yanına. Böyle olmayacaktı. Bu da geçecek inşallah. Bugünü iyi atlattı baba oğul. Sabah emzirdim mamasını verdim yarı uyanıktı. Pışpışladım. Uyumuş 10 gibi kalkmışlar. 11 de eve geldim. Doyurdum. Eşim okuluna gitti 1 e doğru emerken uyudu. Bıraktım gittim. Yine epeyce uyumuş maaşallah. Eşimin şansı . Normalde en fazla yarım saat uyur. Adamcağızımın beli tutmuştu iyi oldu. Haftaya Çarşambaya kadar evdeyim şükür. Bu arada sen yazarken karlımda konuşuyormuşsun gibi gözümde canlanıyorsun. Oldukça doğal.
Oh cok guzel.
Ah su es kisileri hep mi sansli olur bebek konusunda.
Ben de gun boyu adami ariyorum anlatiyorum uyumadilar, rahat durmadilar diye. Esim evdeyken ikisi de hop uyuyor.🙄
Cok sanslisin aslinda haftada 1 gun is guzel oldu ata icin.
Simdi uyuyor mu peki. Gunduz baya uyumus ya. Benimki gunduz uyumadi simdi de uyumuyor😄 tesekkur ederim o senin guzelliginle pozitif bakisinla ilgili.

sekerpare5939

insanları olduğundan farklı görüşüme içerliyorum
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2019
2.411
4.735
sekerpare5939 sekerpare5939 nasilsin yari hemseri.
Salca zamanlari gelmistir oralara hep dimi.
Naparsaniz bea.

Oglan etkilenirodur canim. Bir de malum 3 yas. Skntili. Hos her yas her donem skntili artik.

Sahiplenior demek ki herseyini.
Burda da var benim kuzenler. Copun bile.kavgasini yapiorlar. Agliorlar pesinden.

Elif kkizin nasil alerji durumlari azaliyor mu.

Aynı bea 😅
Siz naparsınız 😅
Herkes salcalarini yapti burda canim.bitti bile.ben yapamadim o ayri 😅

Oglan bu ara cok zorluyor..bakalım gecer insAllah 🥴
Elif in aşisi yaklastikca korku bastı beni..

Siz nasilsiniz? Abisi nasil küçük hanımın? Küçük hanım nasil?yoksun epeydir? Nerelerdeydin?

6. Ay aşılarıni olan var mı? Grubun büyükleri huu huuu 🐥

nzh99

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2016
1.445
3.790
44
Oh cok guzel.
Ah su es kisileri hep mi sansli olur bebek konusunda.
Ben de gun boyu adami ariyorum anlatiyorum uyumadilar, rahat durmadilar diye. Esim evdeyken ikisi de hop uyuyor.🙄
Cok sanslisin aslinda haftada 1 gun is guzel oldu ata icin.
Simdi uyuyor mu peki. Gunduz baya uyumus ya. Benimki gunduz uyumadi simdi de uyumuyor😄 tesekkur ederim o senin guzelliginle pozitif bakisinla ilgili.
Gündüz uyuyan bebek gece daha huzurlu uyuyor aslında. Saat on buçuktu uyudu. Şimdi işim bitti benim odamıza getirdim. Aslında uyuyacak masum da yine burun tıkalı . Nem damlası sıktım. Yastığa coldmix biraz mama. Çok da yiyemedi burun tıkalıyken ememiyor da. Yastık diktik Ata ya eşimle kafa yamukluğu için. Koyduk başını bunu da sevmedi. Kafa resimlerini bir merkeze gönderdim. Bakalım bir yanıt gelecek mi. Mersin’de yok ne yazık ki. Bilsem düzelecek zamanla. Ya düzelmezs anne olarak gerekeni yapmalıyım diye düşünüyorum. Küvezde çok kalanlarda daha çok olıyormuş. Hayırlısı bakalım.