• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Popüler Konu 2020 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    247

cecenn

Sabırla bekle...
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
14 Mart 2011
11.800
8.432
Kızlar çok doluyum cidden ya.. Şu içinde bulunduğumuz ortam zaten bizi geriyor, strese sokuyor. Millet belki coronayı dert ediniyor, biz buna ek olarak bir de doğumu, bebeklerimizi düşünüyoruz. Ekstra stres.. Benim şu soruşturma işi de hala devam ediyor. Bir yandan onunla uğraşmaktan artık mideme sancılar giriyor. Memletimde halletmem gereken işler var bunun için ve ben şu ortamda zaten gidemiyorum, arabamız da yok ne yapayım otobüse mi bineyim bu halde? Müfettişler bir yandan sıkıştırıyor, bir yandan babam aracılığıyla memleketteki işleri halletmeye çalışıyorum, babama da üzülüyorum istemiyorum dışarıda bulunmasını, hem de benim yüzümden offfff.. 😔 Malumunuz beni bir siyasi partiye üye yapmışlardı habersiz, oranın bana kayıt formumu göndermesi gerekiyor imza karşılaştırması için, ama virüsten dolayı kapatmışlar. Telefonla anlattım durumu tamam dediler, 2 gündür arıyorum açmıyor telefonu adam. Mesajlarım ulaşıyor, dönmüyor. Bana müfettişe vereceğim bir yazı lazım altı üstü, işi yokuşa sürüyorlar. Neye stres olayım şaşırdım artık.. 😔😔😔
Her şeyin üst üste gelmesi kadar can sıkıcı bir şey yok. Seni çok iyi anlıyorum. Şu durumda insan neye canını sıkacağını şaşırır. Ya soruşturma biraz beklese. Şu ortamda hamilesin dışarı çıkamıyorsun boşuna mı her yer kapandı, izinler verildi. Adliyeler bile boş şuan. Ne diyim Vala Allah insanlara vicdan versin. İnşallah en kısa zamanda çözülür sorunlar.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-04-2020

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 19 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında bulunan mekonyum (ilk dışkı) genelde doğumdan sonra vücudun dışına atılır, fakat bazen, doğum geciktiği durumlarda bu doğumdan önce yani bebek anne karnındayken olabilir. Bu ikinci durumda dışkı maddesi amniyotik sıvı içinde bulunacaktır. Ekstra bir enerjiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu enerjiyi kullanmak yerine doğumunuz için saklayınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

BlupBlupBlup

Hamiş, düşülen not demektir. Öğrenelim şunu.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2012
5.144
13.958
Of canim bende bu konuda senin gibi sıkıntılıyım annem 68 yaşında çok sukur sağlığı yerinde ama geçen haftalarda hiç durmadı otobüslere indi bindi son1 haftadır evde şimdide gelmek istiyor insan tedirgin oluyor ama çok sukur iyi eşim çok tedirgin ama mecbur annem gelecek başka kimse yok çünkü, bunun yanısıra suan evde ama eve gelen giden çok geçen uyardık kimse gelmesin diye sana bulaştırırlar diye ama insanlar çok düşüncesiz ablam markete gider anneme uğrar eczaneye gider anneme uğrar dikkat etmiyorlar ve düşünmüyorlar çok sınır bozucu
Ablana falan söylesene canım. Ben olsam çoktan söylemiştim. Cahilce hareket etmesinler kadının yaşı 68 Allah korusun ya.
Kızlar çok doluyum cidden ya.. Şu içinde bulunduğumuz ortam zaten bizi geriyor, strese sokuyor. Millet belki coronayı dert ediniyor, biz buna ek olarak bir de doğumu, bebeklerimizi düşünüyoruz. Ekstra stres.. Benim şu soruşturma işi de hala devam ediyor. Bir yandan onunla uğraşmaktan artık mideme sancılar giriyor. Memletimde halletmem gereken işler var bunun için ve ben şu ortamda zaten gidemiyorum, arabamız da yok ne yapayım otobüse mi bineyim bu halde? Müfettişler bir yandan sıkıştırıyor, bir yandan babam aracılığıyla memleketteki işleri halletmeye çalışıyorum, babama da üzülüyorum istemiyorum dışarıda bulunmasını, hem de benim yüzümden offfff.. 😔 Malumunuz beni bir siyasi partiye üye yapmışlardı habersiz, oranın bana kayıt formumu göndermesi gerekiyor imza karşılaştırması için, ama virüsten dolayı kapatmışlar. Telefonla anlattım durumu tamam dediler, 2 gündür arıyorum açmıyor telefonu adam. Mesajlarım ulaşıyor, dönmüyor. Bana müfettişe vereceğim bir yazı lazım altı üstü, işi yokuşa sürüyorlar. Neye stres olayım şaşırdım artık.. 😔😔😔
Kıyamam ya sıkma canını şu an şu durumda kimse onun peşine düşmez canım. Sen bebeğine doğuma odaklan.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-04-2020

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 1 gün kaldı.

Bu noktada bebeğinizin vücudundaki yağ oranı yaklaşık %15 dir. Yaklaşık bu yağın %80 i bebeğin derisinin altında biriken yağlardır. Geri kalan %20 oranındaki yağ ise organlarda ve kas dokularında bulunur. Kilo almanız son haftalarda yavaşlamış hatta tersine kilo vermeye dönmüş olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

yuksekokceler_2016

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2016
629
1.122
Kızlar ben geldim 🙋‍♀️ nstde sancılarım çıktı ama doğumu başlatacak kadar düzenli değil. Sonra ebe çatı muayenesi yaptı 1 parmak açıklığım varmış. Doğum süreci başlamış ama bebek yan dedi. 🤦‍♀️ Sonra doktorumla görüştüler telefonda. Hastanede olan başka bir doktora yönlendirdi beni bir de ultrasonda bakılsın diye. Doktor ultrasonda baktı aaa o da ne 😳 benim kız baş aşağı dönmüş, normal doğum pozisyonunda dedi. Ee yukarda yan yatıyordu dedim, ebe fazla kurcalamışsa dönmüştür zaten maşallah çok hareketli bir bebek dedi. 🙈 Bu arada biraz iri bir bebek kilosu 2900 gibi şu an dedi. 🙄 İshal içinde ilaç verdi, bu ortamda acilde serum taktırmak istemiyorum sana dedi. Öyle eve geldim yani. Cumartesi kendi doktoruma gidicem, bakalım ne diyecek. 🤷‍♀️
Ayy cnm ya tarihlerimiz seninle aynı hemen hemen kendimmiş kadar heyecanlandım merakla bekledim ; dönmüş olmasina çok sevindim ; hayırlı zamanında gelsin inşallahh🥰🥰🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-04-2020

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 11 gün kaldı.

Bu günden itibaren bebeğiniz, rahimde kaldığı her gün ortalama 14gr. alacaktır. Rahminizin üst kısmında bulunan kaslar her kasılma sırasında yaklaşık 25 kg. a eşit bir kuvvet uygular. Bu doğum sırasında kasların rahim ağzının açılması ve bebeği dışarı itmek için ne kadar kuvvet uygulanması gerektiğini gösterir. Eğer bebeğinizin başı aşağıya dönmemişse sezeryan doğum yapabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Tikkabilla

Lupilup!
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
12 Ekim 2009
17.564
24.366
Her şeyin üst üste gelmesi kadar can sıkıcı bir şey yok. Seni çok iyi anlıyorum. Şu durumda insan neye canını sıkacağını şaşırır. Ya soruşturma biraz beklese. Şu ortamda hamilesin dışarı çıkamıyorsun boşuna mı her yer kapandı, izinler verildi. Adliyeler bile boş şuan. Ne diyim Vala Allah insanlara vicdan versin. İnşallah en kısa zamanda çözülür sorunlar.
Aynen baştakiler sokağa çıkmayın diyor ama müfettişler işe devam ediyor, e haliyle benim de dediklerini yapmam gerekiyor bu durumda.. Geçen hafta acil postayla dilekçe göndereceğim diye pttye gittim mecburen ve önümde 120 kişi sıra vardı, tek şubeye indirmişler. O gün ben mahvoldum zaten..
Kıyamam ya sıkma canını şu an şu durumda kimse onun peşine düşmez canım. Sen bebeğine doğuma odaklan.
Müfettiş bu hafta istemişti belgeleri ama yok işte ulaşamıyorum adamlara.. Yazdım durumu anlattım, haftaya halledelim bunu demiş. Nasıl halledeyim ya şu durumda? Rabbim inşallah bir kolaylığını verir.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-05-2020

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 30 gün kaldı.

Bebeğin doğum zamanında, tamamen gelişmiş olan plasenta rahim içindeki alanın %15-%30 unu kaplar. Açık ve pembe kanlı mukus, rahmin çıkış noktasını kapatan mukus tıkacının açıldığını ve genelde rahim boynunun açılmaya başladığının işaretidir. Doğumun çok yakın bir günde hatta çok yakın saatler içinde olabileceğine işaret eder.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Rana ay

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
271
203
Kizlar sizde de üst karına şiddetli kramp giriyor mu hiç boyle olunca bebekte cok kasiliyor hareketsizlesiyor sertlesiyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-04-2020

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 21 gün kaldı.

Doğumunuz yaklaştıkça amniyotik kesede yırtık veya delinme olabilir. Genelde bu yoğun bir sıvı boşalması değil bir sızıntı şeklinde görülür. Amniyotik sıvı sızıntısı yaşıyorsanız doktorunuza başvurunuz. Kanlı vaginal akıntılar doğumun bir işaretir. Yalancı sancılar çok sık görülür. Her zaman doktora gidilerek kontrol edilmesi daha güvenlidir. Bu evrede doğan bebekler tam gelişmiş kabul edilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Cherrygum

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2018
3.299
7.651
Kız korkma kim kalmış sen kalasın, elbet doğacak 😬

İnşallah canım ya bende şaşırdım valla beklemiyordum 😂

Onu denemedim, onu da deneyeyim bu akşam 😂 belki ondan fayda görürüm 😂

Kız gel sende ne olacak 😂 takıl peşime hayatını yaşa 😂😂 korkmayı gerektirecek bir şey yokmuş ya, çatı muayenesinde. Endişelenme. Belki doktor öyle yorumlamak istemiştir bu seferlik bilemedim 🤷‍♀️

İnşallah canım 🙏

Valla daha olayı idrak edemedim sanırım. Yani kendimi rutin kontrolden gelmiş birşey yokmuş gibi hissediyorum. 😂 Sanırım anca doğuma giderken algılıcam olayın ciddiyetini 😂😂😂

Hadi inşallah diyorum bende 😂
Sen en geç bi haftaya doğurursun zaten şaka maka derken 😂😂😂 kız inşallah çok acı sancı çekmeden atlatırsın🙏 diye diye 37de doğurcan helal😂😂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-04-2020

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 15 gün kaldı.

Sık idrara çıkma doğum sürecine yardımcı olabilir. Mesanenin dolu olması, rahme baskı yapacak ve buda size rahatsızlık verecektir. Doğumdan sonra arama ihtiyacı duyulabileceğiniz herkesin telefon listesini yapın. Daha da iyisi, ailenizi ve arkadaşlarınızı içeren bir arama zinciri oluşturun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

L O L

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
3.111
4.872

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-04-2020

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 3 gün kaldı.

Vernix (bebeğinizin cilt yüzeyinde bulunan kremsi koruyucu madde) doğum sırasında hala bulunuyorsa bu genelde bebeğin sırtında bulunur. Bebeğin cildindeki vernix ayrışırken, berrak ve açık sarımcı renkteki amniyotik sıvı süte benzer bir hal alır. Bu evrede bebek 700-1,000 ml amniyotik sıvı ile çevrelidir. Doğum tarihi geçerse non-stres testleri yapılır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Fulyaa82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2019
946
1.815
Bende bugun kontr
Evet canım yanılma payı oluyor ama 2300 olsa bile ciğer gelişimi tamamlandığı için girmez küvöze. Sıkma canını şimdi bunun için 😊
Genelde kilo olarak +da yanilma payi oluyir daha kilolu cikar kizkardesimdede oyle oldu 3200 dedi doktor 3960 dogdu bebek sikma canini.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-04-2020

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 9 gün kaldı.

Bu noktadan sonra uyumada zorluk yaşamanızın bir çok sebebi vardır. Bebeğinizin çok daha fazla aktif olması, periodik kasılmalar yaşamanız, sinirli olmanız, ve doğumu bekliyor olmanız bu sebeplerden bazılarıdır. Bütün bu sebepler öngörülebilir ve çok yaygındır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Zeyay1420

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2019
235
677
Aynen baştakiler sokağa çıkmayın diyor ama müfettişler işe devam ediyor, e haliyle benim de dediklerini yapmam gerekiyor bu durumda.. Geçen hafta acil postayla dilekçe göndereceğim diye pttye gittim mecburen ve önümde 120 kişi sıra vardı, tek şubeye indirmişler. O gün ben mahvoldum zaten..

Müfettiş bu hafta istemişti belgeleri ama yok işte ulaşamıyorum adamlara.. Yazdım durumu anlattım, haftaya halledelim bunu demiş. Nasıl halledeyim ya şu durumda? Rabbim inşallah bir kolaylığını verir.
Durumlar malum neden anlayış göstermiyorlar ya normal bi zaman değil ki hamile halinle nasıl uğraşacaksın.😈söyledin mi ulaşamadığını virüsten dolayı kapattıklarını

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-05-2020

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 28 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudundaki yağ oranının %2-%3 den %8 e yükselmesi yaklaşık 8 hafta aldı. Doğum öncesi gelişimin sonunda, bebeğinizin vücudundaki yağ oranı yaklaşık %15'de sabit kalacaktır. Bu koruyucu yağ dolgusu doğumdan sonra bebeğinizi sıcak tutmaya yardımcı olacaktır. Artık doktorunuzla haftada bir randevularınıza başlamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt