• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Popüler Konu 2020 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    247

Sevgi22884550

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2019
464
1.039
Biz de bugün görüş gününe gittik sancı falan yok pek minik minik sancin var dedi sadece ki normal şu haftada☺ bilin bakalım kimin inatçı kızı asla dönmüyor 🙄 anası kılıklı ya ne diyim sağlıkla alalim da sezeryan normal.hic fark etmez 💜 doğumdan sonra odama annem ve esim girecek gece sadece annem kalacak ama yanımda ziyaretçi yasak ☺ benim kız masallah biraz tosun o yüzden ben normal doguramam zaten dönsede kafasida 2 hafta ilerde o yüzden sezeryan benim için en iyisi sanırım
Benim oğlanın kafası da öyle 2 hafta ilerden gidiyor. Normal doğurmayı deneyeceğim bakalım. Doğmazsa 15 nisan sezeryan günüm 😔

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-04-2020

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 14 gün kaldı.

Bebeğinizin gelişiminin bu noktasında ortalama bebek ağırlığı yaklaşık 2,900 gr. ve boyu ortalama 35 cm civarındadır. Derin nefes alma ve gevşeme egzersizleri kasılma ağrılarının hafiflemesinde size yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

cecenn

Sabırla bekle...
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
14 Mart 2011
11.798
8.420
Kızlar özellikle günü belli olanlar doğuracağınız gün katı değilde sıvı ile beslenin. Hatta bir gün öncesi, iki gün öncesi başlansa daha iyi olur.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-04-2020

Bebeğimi kucağıma almama 19 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında bulunan mekonyum (ilk dışkı) genelde doğumdan sonra vücudun dışına atılır, fakat bazen, doğum geciktiği durumlarda bu doğumdan önce yani bebek anne karnındayken olabilir. Bu ikinci durumda dışkı maddesi amniyotik sıvı içinde bulunacaktır. Ekstra bir enerjiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu enerjiyi kullanmak yerine doğumunuz için saklayınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Tikkabilla

Lupilup!
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
12 Ekim 2009
17.558
24.356
Ne çok konuşmuşsunuz kız okuyamadım onca sayfayı 😣 Herkes evde olunca sayfaya can geldi kan geldi, devamlı aktif 😅

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-05-2020

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 30 gün kaldı.

Bebeğin doğum zamanında, tamamen gelişmiş olan plasenta rahim içindeki alanın %15-%30 unu kaplar. Açık ve pembe kanlı mukus, rahmin çıkış noktasını kapatan mukus tıkacının açıldığını ve genelde rahim boynunun açılmaya başladığının işaretidir. Doğumun çok yakın bir günde hatta çok yakın saatler içinde olabileceğine işaret eder.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Ftskrcm

Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2019
439
639
Arkadaşlar benim bir sıkıntım var ,bir fikri olan olur işe yarar belki,hemoroid vardı bende şuan o kadar sıkıntı dayım ki popomun üstüne oturamıyorum çok fenayım bitkisel vs bir önerisi olan var mı
Canım bende de olmuştu eltim vazelin sür dedi eldivenle yaptım hemen geçti gerçekten

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-05-2020

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 31 gün kaldı.

Bebeğinizin diş etleri artık mahyalı (kapanmış) ve ilk dişler çıkacakmış gibi görünüyor. Siz çok tercih etmesenizde bebeğinizin besine ihtiyacı var. Çeşitli küçük öğünler bu noktada birçok kadın için en iyisidir. Fotograf makinanızı çantanıza koymayı unutmayın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

cecenn

Sabırla bekle...
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
14 Mart 2011
11.798
8.420
Kızlar yine kan sulandırıcı kullananlara sesleniyorum. Ben iğneye yeni geçtim 3 hafta olmuştur belki daha fazla. Ayak başparmaklarım morardı 4 gündür falan. Böyle bir şey yaşayan var mı ya?
Ona bağlamak ne kadar doğru bilmiyorum ama niye morarsın ki çok mantıksız. 😑

Bebeğinizin bağırsaklarında bulunan mekonyum (ilk dışkı) genelde doğumdan sonra vücudun dışına atılır, fakat bazen, doğum geciktiği durumlarda bu doğumdan önce yani bebek anne karnındayken olabilir. Bu ikinci durumda dışkı maddesi amniyotik sıvı içinde bulunacaktır. Ekstra bir enerjiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu enerjiyi kullanmak yerine doğumunuz için saklayınız.

Customone

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2019
1.076
1.936
Kızlar yine kan sulandırıcı kullananlara sesleniyorum. Ben iğneye yeni geçtim 3 hafta olmuştur belki daha fazla. Ayak başparmaklarım morardı 4 gündür falan. Böyle bir şey yaşayan var mı ya?
Ona bağlamak ne kadar doğru bilmiyorum ama niye morarsın ki çok mantıksız. 😑
Annemde kan sulandırıcı kullanırken olmuştu canım, doktoruna sor en kısa zamanda

Rana ay

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
271
203
Biz de bugün görüş gününe gittik sancı falan yok pek minik minik sancin var dedi sadece ki normal şu haftada☺ bilin bakalım kimin inatçı kızı asla dönmüyor 🙄 anası kılıklı ya ne diyim sağlıkla alalim da sezeryan normal.hic fark etmez 💜 doğumdan sonra odama annem ve esim girecek gece sadece annem kalacak ama yanımda ziyaretçi yasak ☺ benim kız masallah biraz tosun o yüzden ben normal doguramam zaten dönsede kafasida 2 hafta ilerde o yüzden sezeryan benim için en iyisi sanırım
Sağsalim doğsunda sezeryan normal fark etmez 😊 rabbim yavrularimizin kokusunu içimize cekmeyi nasip etsin insallah bu donemde en buyuk teselli onlar cunku 🤗😍

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-04-2020

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 21 gün kaldı.

Doğumunuz yaklaştıkça amniyotik kesede yırtık veya delinme olabilir. Genelde bu yoğun bir sıvı boşalması değil bir sızıntı şeklinde görülür. Amniyotik sıvı sızıntısı yaşıyorsanız doktorunuza başvurunuz. Kanlı vaginal akıntılar doğumun bir işaretir. Yalancı sancılar çok sık görülür. Her zaman doktora gidilerek kontrol edilmesi daha güvenlidir. Bu evrede doğan bebekler tam gelişmiş kabul edilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

cecenn

Sabırla bekle...
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
14 Mart 2011
11.798
8.420
Annemde kan sulandırıcı kullanırken olmuştu canım, doktoruna sor en kısa zamanda
İğneyle ilgili bir sıkıntı mı oldu diye aklıma geldi hemen yaptığım yerde anında morarıyor yanlış mı yapıyoruz diye düşündüm. Ben sorayım en iyisi canım. 😣

xiexie

Bin Şükür Rabbime..
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2015
1.723
2.564
Sancım olduğunda çok sertlesiyo karnım adet sancısı gbi başlıyo çoğalıyor ama artmıyor aynı şekilde kalıyor canm
Bana da bugün çok oldu o durum , hayırlısı olsun inşallah. Benmkiler düzensiz sanırm dk tutmadım hiç 😬
36+2 oldum canm sadece açılmaya ve nst bakıyorlar sancı çıkıyor hep ama doğum belirtisi değil diye gönderiyorlar 2 güne 3 güne evde çekiyorum sancıyı hep
Bana nst sancı azcık bile çıksa hemen serum takıyorlar. Günde en az 3 litre su içmeme rağmen illa o serumu takacaklar🤦🏻‍♀️
virüs yüzünden sancılarım da umursanmıyor artk kendm acil bşe Hissedersem gel dediler

simdi dogru anladim degil mi?
2. sezaryenin ve doktor nisan vs gelirse gel dedi.? gecen gun burada 2. sezaryen bir tık erken olmali denmisti sanki.sen yine de rahatsiz edici bir agrın vs olursa mutlaka aramalısın canim.
Yok canım 2. Sezerryanm evet ama bana 32 haftadan beri nst de sancı çıkıyor. Doktor hastanede de yatırmıştı sancı yüzünden ve 4 günde bir çağrıp nst bağlıyordu.serum takıyordu ilaç veriyordu. Şmdi 35+3 haftalık oldum diye sanırm pek tedirgin değil. Acil bşe olmadıkça iki hafta sonra gel muayneye dedi. Bende kendimce acil bşeyi nişan ve su olarak algıladm onlar gelmeyince gitmem diyorum :)

Doğumunuz yaklaştıkça amniyotik kesede yırtık veya delinme olabilir. Genelde bu yoğun bir sıvı boşalması değil bir sızıntı şeklinde görülür. Amniyotik sıvı sızıntısı yaşıyorsanız doktorunuza başvurunuz. Kanlı vaginal akıntılar doğumun bir işaretir. Yalancı sancılar çok sık görülür. Her zaman doktora gidilerek kontrol edilmesi daha güvenlidir. Bu evrede doğan bebekler tam gelişmiş kabul edilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Rana ay

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
271
203
Desem ne canm kendi kulaklarıyla duydu iyice de sordu bi de. Bu sanıyo ki sancısı yok iyi inan eğilemeyecek durumdayım resmen. Sorsa eşim smdi iş mi yaptın yok hep yattı kaldırmam dio direk ben kalktım deyip saysam bi yolunu bulup haksız cikario beni. Daha evi süpürüyor ya canm benim odamı asla süpürmez çok sancım oldu bi ara oturduğun yerde yap diye elime verdi düşün. Şimdi kendi kızı daha 8 haftalık hamileymiş bulantısı var naptın aman şunu ye söyle yap bi görsen varya
Butun hepsi boyle cevap vermezsen diş cikarmazsan cok ezilirsin sende kendini savun adimiz uzun dilliye ciksada en azindan duracak yeri bilirler bizim canimiz bu donemde sıkılacagina onlarin sıkılsin vala biktik bu dusuncesiz bencil kaynanalardan

Yukarı Alt