• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Popüler Konu 2020 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    246

Customone

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2019
1.072
1.930
İğneyle ilgili bir sıkıntı mı oldu diye aklıma geldi hemen yaptığım yerde anında morarıyor yanlış mı yapıyoruz diye düşündüm. Ben sorayım en iyisi canım. 😣
İğne yaptığın yerin morarması çok normal de ayak parmaklarını bir sor, dozu azaltabilirler belki de. İğne yapılan yerler hep çürük içinde oluyor, ablam da hamilelikte yapıyordu, annem de kalp hastası olduğu için yapıyor. Başparmağı morarınca dozu azaltmışlardı sanki

Rana ay

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
271
203
Kizlar günde kaç squat yapıyorsunuz 😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-04-2020

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 22 gün kaldı.

Bebeğinizin bulunduğu yer şu anda çok sıkışık olduğundan dolayı, hareket ettiğinde kol ve bacak kıvrımları göbeğiniz üzerinde şişkinlikler meydana getirir. Bebeğinizin kol ve bacaklarını tesppit etmek çok kolaydır. Ama kafası ve kalçalarını ayırt etmek o kadar kolay değildir. Artan mukus vajinal akıntı, gebeliğin son birkaç haftası içinde sık görülür.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Jadesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2019
1.078
2.384
Hayırlısı olsun canım yeter ki sen de minik kız da sağlıklı olun gerisi mühim değil 😍
Aynen öyle hiç önemli değil ben kızımı sağlıkla alayım da kucağına gerisi faso fiso ☺ geçer elbet 1 haftaya agrım sızım da

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-04-2020

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 3 gün kaldı.

Vernix (bebeğinizin cilt yüzeyinde bulunan kremsi koruyucu madde) doğum sırasında hala bulunuyorsa bu genelde bebeğin sırtında bulunur. Bebeğin cildindeki vernix ayrışırken, berrak ve açık sarımcı renkteki amniyotik sıvı süte benzer bir hal alır. Bu evrede bebek 700-1,000 ml amniyotik sıvı ile çevrelidir. Doğum tarihi geçerse non-stres testleri yapılır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Jadesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2019
1.078
2.384
Desem ne canm kendi kulaklarıyla duydu iyice de sordu bi de. Bu sanıyo ki sancısı yok iyi inan eğilemeyecek durumdayım resmen. Sorsa eşim smdi iş mi yaptın yok hep yattı kaldırmam dio direk ben kalktım deyip saysam bi yolunu bulup haksız cikario beni. Daha evi süpürüyor ya canm benim odamı asla süpürmez çok sancım oldu bi ara oturduğun yerde yap diye elime verdi düşün. Şimdi kendi kızı daha 8 haftalık hamileymiş bulantısı var naptın aman şunu ye söyle yap bi görsen varya
Allah vicdan versin ne diyim ya 🙄

Vernix (bebeğinizin cilt yüzeyinde bulunan kremsi koruyucu madde) doğum sırasında hala bulunuyorsa bu genelde bebeğin sırtında bulunur. Bebeğin cildindeki vernix ayrışırken, berrak ve açık sarımcı renkteki amniyotik sıvı süte benzer bir hal alır. Bu evrede bebek 700-1,000 ml amniyotik sıvı ile çevrelidir. Doğum tarihi geçerse non-stres testleri yapılır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Jadesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2019
1.078
2.384
Mideden mi kaynaklaniyo acaba resmen nefesi kesiyo o kramp 🙄
Çocuk kendini bir yere topluyor öyle nefessiz bırakıyor bizi ciğerlere baskı var neticede

Jadesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2019
1.078
2.384
Benim oğlanın kafası da öyle 2 hafta ilerden gidiyor. Normal doğurmayı deneyeceğim bakalım. Doğmazsa 15 nisan sezeryan günüm 😔
Kilosu nasıl canim kafası önde ama çok mu büyük bebegin kaçıncı haftandasin

Jadesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2019
1.078
2.384
Kızlar özellikle günü belli olanlar doğuracağınız gün katı değilde sıvı ile beslenin. Hatta bir gün öncesi, iki gün öncesi başlansa daha iyi olur.
Boğazım durmuyor ki benim🙄 son zamanlarda iyice açıldı iştahım

sekerpare5939

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2019
812
1.587
Bana da bugün çok oldu o durum , hayırlısı olsun inşallah. Benmkiler düzensiz sanırm dk tutmadım hiç 😬

Bana nst sancı azcık bile çıksa hemen serum takıyorlar. Günde en az 3 litre su içmeme rağmen illa o serumu takacaklar🤦🏻‍♀️
virüs yüzünden sancılarım da umursanmıyor artk kendm acil bşe Hissedersem gel dediler

Yok canım 2. Sezerryanm evet ama bana 32 haftadan beri nst de sancı çıkıyor. Doktor hastanede de yatırmıştı sancı yüzünden ve 4 günde bir çağrıp nst bağlıyordu.serum takıyordu ilaç veriyordu. Şmdi 35+3 haftalık oldum diye sanırm pek tedirgin değil. Acil bşe olmadıkça iki hafta sonra gel muayneye dedi. Bende kendimce acil bşeyi nişan ve su olarak algıladm onlar gelmeyince gitmem diyorum :)

himm tamam 😊 ben de sandim ki sana ameliyat tarihi vermeyecek.kendi dogum baslayinca gel dedi sandim 😂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-04-2020

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 17 gün kaldı.

Rahminizdeki alan sıkıntısı nedeniyle bebeğinizin hareketleri oldukça sınırlıdır. Braxton-Hicks, ya da yanlış doğum kasılmalarında, ağrı karnınızın alt kısmında başlar. Gerçek doğum kasılmaları ise belinizde başlayacak ve ağrı karnınızın alt kısmına yayılacaktır. Artan sırt ağrıları ve adet tipi kramplar doğumun erken belirtileri olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Jadesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2019
1.078
2.384

minikbebegim9640

Hayırlısı ile gel oğlum 🙏👪❤
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2019
460
587
Bana da bugün çok oldu o durum , hayırlısı olsun inşallah. Benmkiler düzensiz sanırm dk tutmadım hiç 😬

Bana nst sancı azcık bile çıksa hemen serum takıyorlar. Günde en az 3 litre su içmeme rağmen illa o serumu takacaklar🤦🏻‍♀️
virüs yüzünden sancılarım da umursanmıyor artk kendm acil bşe Hissedersem gel dediler

Yok canım 2. Sezerryanm evet ama bana 32 haftadan beri nst de sancı çıkıyor. Doktor hastanede de yatırmıştı sancı yüzünden ve 4 günde bir çağrıp nst bağlıyordu.serum takıyordu ilaç veriyordu. Şmdi 35+3 haftalık oldum diye sanırm pek tedirgin değil. Acil bşe olmadıkça iki hafta sonra gel muayneye dedi. Bende kendimce acil bşeyi nişan ve su olarak algıladm onlar gelmeyince gitmem diyorum :)
N9ye oluyomuş ki ya doğum yaklaşıyor diye mi ki acaba

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-04-2020

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 16 gün kaldı.

Bir haffta içinde bebeğinizin ayaklarının uzunluğu, az bir miktarda uyluğundan daha uzun olacaktır. Kendi uyluğunuza baktığınızda ayaklarınızdan ne kadar büyük olduğunu görebilirsiniz. Bu değişik oranlar doğumdan sonra değişecektir. Artan pelvik baskı doğumun erken belirtilerinden bir diğeridir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt