• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Popüler Konu 2020 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    246

bharkk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2013
771
2.044
@agacsizkoalaa
Öyle böyle döndürdün bebisi:) hayırlı zamanda gelsin ins cnm.
Ablana falan söylesene canım. Ben olsam çoktan söylemiştim. Cahilce hareket etmesinler kadının yaşı 68 Allah korusun ya.
Canim diğer ablam söyledi , ben hastamiyimm annemi görmeyedemi gitmeyeyim demis. Ama dikkat etmiyor iste Çok sınır bozucu
Elimde eldiven, yüzümde maskeyle dışarıda bekledim. Zaten içeri almıyorlar, 5er, 10ar çağırıyorlardı numara ile.. E yine de insanlar dışarıda birikmiş haldeydi zaten.. Herkesle aramda 1, 1.5 metre mesafe bırakıp bekledim. Dedim bugün kapmadıysam daha da kapmam virüsü..
Ya canim sen hamilesin önceliğin var böyle durumlarda bekleme ben hamileyim de öne gec direk
Kızlar dün gece doğurdum ben gece leke geldi demiştim sancım başladı gece doktoru aradık gel dedi saat 3 de girdik ameliyata 36+5 de doğdu erkenci kuş benim ki kakasını yapmış içerde iyi ki gitmişiz ama bir ıisıkkntı olmadı 3 kilo 45 gr doğdu şimdilik iyiyiz çişini yapmasını bekliyoruz daha yapmadı darısı sizlerin başına yanınıza bol bol hasta bezi alın bir de bebek işin zıbın benimki gibi kakalı olırsa sık değişiyor
Canim Allah analı babali büyütsün masallah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-04-2020

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 5 gün kaldı.

Doğum sürecinde bebeğinizin başı şekillenmiş ve uzamış ise endişelenmenize gerek yoktur. Doğumdan bir kaç gün sonra normal yuvarlak şekline kavuşacaktır. Şekillenme bir güvenlik önlemidir. Doğum sırasında, kasılmalar ve annenin leğen kemiği, bebeğinizin başına zarar vermemesi için kafatası kemikleri dikkatlice birbiri üstüne kayar ve bebeğin kafatasının çapını azaltır ve böylece bebeğin beyninin zarar görmesi önlenir. Bu günlerde ani enerji patlamaları yaşayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Cherrygum

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2018
3.272
7.569

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-04-2020

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 16 gün kaldı.

Bir haffta içinde bebeğinizin ayaklarının uzunluğu, az bir miktarda uyluğundan daha uzun olacaktır. Kendi uyluğunuza baktığınızda ayaklarınızdan ne kadar büyük olduğunu görebilirsiniz. Bu değişik oranlar doğumdan sonra değişecektir. Artan pelvik baskı doğumun erken belirtilerinden bir diğeridir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Rana ay

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
271
203
Çocuk kendini bir yere topluyor öyle nefessiz bırakıyor bizi ciğerlere baskı var neticede
Benim kuzu iki uc hafta önde o yuzden biraz tedirgin oldum her agriyi doguma baglar olduk son donemlerde 🙄

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-04-2020

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 22 gün kaldı.

Bebeğinizin bulunduğu yer şu anda çok sıkışık olduğundan dolayı, hareket ettiğinde kol ve bacak kıvrımları göbeğiniz üzerinde şişkinlikler meydana getirir. Bebeğinizin kol ve bacaklarını tesppit etmek çok kolaydır. Ama kafası ve kalçalarını ayırt etmek o kadar kolay değildir. Artan mukus vajinal akıntı, gebeliğin son birkaç haftası içinde sık görülür.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

minikbebegim9640

Hayırlısı ile gel oğlum 🙏👪❤
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2019
460
587
Butun hepsi boyle cevap vermezsen diş cikarmazsan cok ezilirsin sende kendini savun adimiz uzun dilliye ciksada en azindan duracak yeri bilirler bizim canimiz bu donemde sıkılacagina onlarin sıkılsin vala biktik bu dusuncesiz bencil kaynanalardan
Eşimle aram bozuluyor canm bu sefer evliliğine zarar geliyor. Yani iki ucu b*klu deynek anlayacağın. Valla daha yazsam roman olur hayatım varya inan

Bir haffta içinde bebeğinizin ayaklarının uzunluğu, az bir miktarda uyluğundan daha uzun olacaktır. Kendi uyluğunuza baktığınızda ayaklarınızdan ne kadar büyük olduğunu görebilirsiniz. Bu değişik oranlar doğumdan sonra değişecektir. Artan pelvik baskı doğumun erken belirtilerinden bir diğeridir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

bharkk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2013
771
2.044
Kızlar bende salı gününü aldım. Hayirlisi olsun ins

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-04-2020

Bebeğimi kucağıma almama 5 gün kaldı.

Doğum sürecinde bebeğinizin başı şekillenmiş ve uzamış ise endişelenmenize gerek yoktur. Doğumdan bir kaç gün sonra normal yuvarlak şekline kavuşacaktır. Şekillenme bir güvenlik önlemidir. Doğum sırasında, kasılmalar ve annenin leğen kemiği, bebeğinizin başına zarar vermemesi için kafatası kemikleri dikkatlice birbiri üstüne kayar ve bebeğin kafatasının çapını azaltır ve böylece bebeğin beyninin zarar görmesi önlenir. Bu günlerde ani enerji patlamaları yaşayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Jadesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2019
1.078
2.384
Sağsalim doğsunda sezeryan normal fark etmez 😊 rabbim yavrularimizin kokusunu içimize cekmeyi nasip etsin insallah bu donemde en buyuk teselli onlar cunku 🤗😍
Ay evet 2020 ye en fazla dayanma sebebim kızım sağlıkla gelsin tabiki🙏💜 en önemlisi o🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-04-2020

Bebeğimi kucağıma almama 3 gün kaldı.

Vernix (bebeğinizin cilt yüzeyinde bulunan kremsi koruyucu madde) doğum sırasında hala bulunuyorsa bu genelde bebeğin sırtında bulunur. Bebeğin cildindeki vernix ayrışırken, berrak ve açık sarımcı renkteki amniyotik sıvı süte benzer bir hal alır. Bu evrede bebek 700-1,000 ml amniyotik sıvı ile çevrelidir. Doğum tarihi geçerse non-stres testleri yapılır.

Rana ay

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
271
203

Bebeğinizin bulunduğu yer şu anda çok sıkışık olduğundan dolayı, hareket ettiğinde kol ve bacak kıvrımları göbeğiniz üzerinde şişkinlikler meydana getirir. Bebeğinizin kol ve bacaklarını tesppit etmek çok kolaydır. Ama kafası ve kalçalarını ayırt etmek o kadar kolay değildir. Artan mukus vajinal akıntı, gebeliğin son birkaç haftası içinde sık görülür.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

minikbebegim9640

Hayırlısı ile gel oğlum 🙏👪❤
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2019
460
587
Allah vicdan versin ne diyim ya 🙄
Eşim de ah gerçeği görse herşey düzelir de. E tabi birde evimi ayirirsam inşallah herşey düzene biner yüz vermem öyle kendi evime çıkarsam eğer

Rana ay

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
271
203

Sonsuz umut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2019
868
1.298
Kızlar yine kan sulandırıcı kullananlara sesleniyorum. Ben iğneye yeni geçtim 3 hafta olmuştur belki daha fazla. Ayak başparmaklarım morardı 4 gündür falan. Böyle bir şey yaşayan var mı ya?
Ona bağlamak ne kadar doğru bilmiyorum ama niye morarsın ki çok mantıksız. 😑
9 aydır kullanıyorum hiç bir yan etkisini görmedim (oksapar 0.4 ) ama yinede sor istersen doktoruna

Yukarı Alt