• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Popüler Konu 2020 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243

Rana ay

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
269
202
Eşimle aram bozuluyor canm bu sefer evliliğine zarar geliyor. Yani iki ucu b*klu deynek anlayacağın. Valla daha yazsam roman olur hayatım varya inan
Inan bana aynisi bende de var defalarca kez bosanma asamasina kadarda geldik ama sonunda uzak durabildik kocam biraz anneci annede bu durumu kullaninca kiyametler kopuyo 😃

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-04-2020

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 25 gün kaldı.

Kemikleşme süreci istikrarlı bir şekilde devam etmektedir (bebeğinizin kıkırdakları kemiğe dönüşüyor). Doğum ile birlikte bebeğinizin bütün kemikleri sertleşmiş olmayacaktır. Bu hem sizin hem de bebeğiniz için bir avantajdır. Bebeğinizin iskeletinde ne kadar çok kıkırdak bulunursa o kadar esnek olacaktır ki bu doğum sırasında bebeğin dar doğum kanalından geçmesini kolaylaştıracaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

sekerpare5939

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2019
787
1.524
Doktrun verdiği günü değştrmeseydim zorla doğum tarihi 30032020 olacaktı😂böyle günlerde bir gün bir gündr dedk değştrdk ama o tarih aklımda kaldı ne saçma değlmi😂😂
O nasil tarihmiş öyle 😂 cocuk yazarken sifirlari sasirabilir 😂 degistigi iyi olmus 😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-04-2020

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 20 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında önemli miktarda mekonyum denilen ilk dışkı birikti. Koyu yeşil renkteki mekonyum içinde, bebeğin karaciğeri, pankreası ve safra kesesinin ürettiği artıklar bulunur. Bebeğinizin boyu yaklaşık 34-36 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2600-3000 gr. aralığında. Genişleme ve açılmayı takip etmek için vajinal muayene mutlaka yapılmaldır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

agacsizkoalaa

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2019
4.036
10.604
agacsizkoalaa agacsizkoalaa
Öyle böyle döndürdün bebisi:) hayırlı zamanda gelsin ins cnm.

Canim diğer ablam söyledi , ben hastamiyimm annemi görmeyedemi gitmeyeyim demis. Ama dikkat etmiyor iste Çok sınır bozucu

Ya canim sen hamilesin önceliğin var böyle durumlarda bekleme ben hamileyim de öne gec direk

Canim Allah analı babali büyütsün masallah
İnşallah tekrar yan dönmez 🙏 sağol canım. 😍
Ilk basladigimda bende senin gibiydim inan galiba vucudum biraz alisti rahat yapmaya basladim 😂😂
Valla değişiyor canım, bazen tek set 20 kere yapıyorum. Bazen 3*20 yapıyorum 😬

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-04-2020

Bebeğimi kucağıma almama 18 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin başının çevresi ile bebeğinizn omuz ve kalça çevresi yaklaşık olarak aynı olacak. Bundan sonra ise bebeğinizin göbeği başından daha geniş olmaya başlayacaktır. Kız bebek doğumudan sonraki ilk birkaç gün boyunca pembe veya mukoza vajinal akıntı olacaktır. Gerçek doğum sancısı zaman geçtikçe daha kuvvetli ve daha acı verici olur ve pozisyon değiştirdiğinizde kesilmez. Sahte doğum sancılarınde pozisyon değiştirdiğinizde sancılarınızda azalma olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Cherrygum

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2018
3.259
7.511

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-04-2020

Bebeğimi kucağıma almama 19 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında bulunan mekonyum (ilk dışkı) genelde doğumdan sonra vücudun dışına atılır, fakat bazen, doğum geciktiği durumlarda bu doğumdan önce yani bebek anne karnındayken olabilir. Bu ikinci durumda dışkı maddesi amniyotik sıvı içinde bulunacaktır. Ekstra bir enerjiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu enerjiyi kullanmak yerine doğumunuz için saklayınız.

Tbfth

Kumsal🌸💜Rüzgar🌀💙
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2018
2.055
4.874

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-04-2020

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 7 gün kaldı.

Bebeğinizin derisinin rengi, kırmızımsı ve pembemsi tondan, beyaz ve mavimsi pembe tonuna doğru değişmeye başladı. (bebeğinizin cildi koyu tonlarda olcak olsa bile) Bebeğinizin cildinin rengindeki değişikliğin sebebi cildinin altında depolanan yağın kalınlığının artmasıdır. İshal, bulantı ve hazımsızlık doğum işaretleri olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Rana ay

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
269
202
İnşallah tekrar yan dönmez 🙏 sağol canım. 😍

Valla değişiyor canım, bazen tek set 20 kere yapıyorum. Bazen 3*20 yapıyorum 😬
Bi faydasini goruyor musun bende bi hafta oldu baslayali bazen on bazen 30 bazen atmis oyle karisik gidiyorum o gun ki moduma gore 😂

Kemikleşme süreci istikrarlı bir şekilde devam etmektedir (bebeğinizin kıkırdakları kemiğe dönüşüyor). Doğum ile birlikte bebeğinizin bütün kemikleri sertleşmiş olmayacaktır. Bu hem sizin hem de bebeğiniz için bir avantajdır. Bebeğinizin iskeletinde ne kadar çok kıkırdak bulunursa o kadar esnek olacaktır ki bu doğum sırasında bebeğin dar doğum kanalından geçmesini kolaylaştıracaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Rana ay

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
269
202
Hadi gözün aydın az kalmıs

Ben ilk baslarda yapıyordum eğer bırakmasaydım çok iyi olacaktı aslında yine yaparım da üşeniyorum ya😞
Durumun musaitse tekrar basla gec degil bunun icin son hafta yapilan egzersizlerin bile faydasi cok diye okumustm bi yerden canim

sekerpare5939

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2019
787
1.524
Bu da farklı bi bakış açısı tabi😂
boyle deyip bu tarihte dogururmuşum 🤦‍♀️😂😂😂😂
mart annelerinde 02.02.2020 de dogurmak anlamsiz yazip kendisi o tarihte doğurmuştu bir kişi..tarihlerin laneti 😂😂😂😂😂🤦‍♀️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-04-2020

Bebeğimi kucağıma almama 20 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında önemli miktarda mekonyum denilen ilk dışkı birikti. Koyu yeşil renkteki mekonyum içinde, bebeğin karaciğeri, pankreası ve safra kesesinin ürettiği artıklar bulunur. Bebeğinizin boyu yaklaşık 34-36 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2600-3000 gr. aralığında. Genişleme ve açılmayı takip etmek için vajinal muayene mutlaka yapılmaldır.

Cherrygum

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2018
3.259
7.511
Durumun musaitse tekrar basla gec degil bunun icin son hafta yapilan egzersizlerin bile faydasi cok diye okumustm bi yerden canim
Evet canım kesinlikle faydası var hele ki normal doğum için birebir. Yarın ufak ufak başlasam fena olmaz aslında kilomda yok zorlamaz beni😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-04-2020

Bebeğimi kucağıma almama 19 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında bulunan mekonyum (ilk dışkı) genelde doğumdan sonra vücudun dışına atılır, fakat bazen, doğum geciktiği durumlarda bu doğumdan önce yani bebek anne karnındayken olabilir. Bu ikinci durumda dışkı maddesi amniyotik sıvı içinde bulunacaktır. Ekstra bir enerjiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu enerjiyi kullanmak yerine doğumunuz için saklayınız.

Rana ay

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
269
202
Evet canım kesinlikle faydası var hele ki normal doğum için birebir. Yarın ufak ufak başlasam fena olmaz aslında kilomda yok zorlamaz beni😊
Bencede basla canim benim bebe koca kafali kesiden korktugum icim elimden gelen cabayi gosteriyorum hem sezeryandanda kurtulurum belki 😂 üc hafta onde gidiyoruz cunku 🙄

Yukarı Alt