2020 Nisa’n ayına odaklı bir hamilelik günlüğü ❣️

Gizemmm0

Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2019
926
876
Ben Nisan ayını çok severim ❤🧿 bebek istiyoruz ve nisan ayında doğsun istiyorum eğer bu ay hamile olursam gelecek sene Nisa’n ayında Doğum olmuş olucak 🤲🤲🤲 aslında vardı fakat kimyasal gebelik oldu ama çok ümitliyim bu ay yine olucak bebiş ❣❣ Taki olana kadar her günümü buraya not etmek istiyorum hadi bana bebekle gel Ağustos ayı 😅😅 bana ve isteyen tüm bayan arkadaslarıma 🤲 pozitif düşün ki olsun 🤲 olucak .. hamileyim ❣❣❣ Hadi bismillahirrahmanirrahim :anneadayı::anne::emir_bebek:

H E

Guru
Pro Üye
19 Haziran 2013
23.387
60.231
Miniğin sana hayırla sağlıkla sıhhatle gelsin ♥

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-10-2019

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 30 gün kaldı.

Bebeğin doğum zamanında, tamamen gelişmiş olan plasenta rahim içindeki alanın %15-%30 unu kaplar. Açık ve pembe kanlı mukus, rahmin çıkış noktasını kapatan mukus tıkacının açıldığını ve genelde rahim boynunun açılmaya başladığının işaretidir. Doğumun çok yakın bir günde hatta çok yakın saatler içinde olabileceğine işaret eder.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Esmrld

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Mart 2019
269
156

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-05-2020

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 241 gün kaldı.

Bebeğinizin kalbine bağlanan aort damarı oluşmaya başladı. Ayrıca bebeğinizin gözlerini oluşturacak doku ve başının her iki tarafında bebeğin kulak kanallarını ve iç kulaklarını oluşturacak küçük oyuklar artık mevcut. Bugün veya yarın omurilik etrafında oluşturulan tüpün üst tarafı, onu korumak için kapatılacaktır. Anne adaylarının büyük bir kısmı tüm gebelik boyunca ortalama 11-14 kilogram alırlar. 1. trimester döneminde 1.5-2 kilogram alırlar .

hayalinizle

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2019
174
433
Hadi bismillah, tam bu zamanlarda ben de hamile kalmayı deniyorum adetim de gecikti belki buraya katılırım inşallah hepimizin sağlıklı sıhhatli hamileliği gerçekleşsiin amin :dua:
Allah kısmet ederse hayırlı birer evlat verir bizim ne zamanı ne de nasıl olacağını bilmediğimiz bir Kader var.
Kadere inandığımızdan kurban olduğum alınımıza yazmışsa olacaktııır inşAllah.
İyi düşünelim iyiye kavuşalım gebe olalıımmm :KK68:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-04-2020

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 218 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 16-18 mm oldu. Ağırlığıda yaklaşık olarak 0.94 gr. Bebeğiniz bir sıvı ile çevrili olsada akciğerleri hava alıp vermek için çalışmadığından dolayı boğulma söz konusu değildir. Bebeğpinizin ihtiyaç duyduğu oksijen bebeğe göbek kordonu yardımıyla sizin tarafınızdan gönderilir. Bebeğinizin kol ve bacakları bugünlerde hareket etmeye başlayacak. Ultrason da bu hareketleri görebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Gizemmm0

Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2019
926
876
Hadi bismillah, tam bu zamanlarda ben de hamile kalmayı deniyorum adetim de gecikti belki buraya katılırım inşallah hepimizin sağlıklı sıhhatli hamileliği gerçekleşsiin amin :dua:
Allah kısmet ederse hayırlı birer evlat verir bizim ne zamanı ne de nasıl olacağını bilmediğimiz bir Kader var.
Kadere inandığımızdan kurban olduğum alınımıza yazmışsa olacaktııır inşAllah.
İyi düşünelim iyiye kavuşalım gebe olalıımmm :KK68:
Amin canım öyle vallahh olumlu düşünelim olumlu olsun🤲 İnşallah hepimize nasip olur tatlı sevimli keratalar 👶🏻 Senin de mi ilk olucak cnm

Esmrld

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Mart 2019
269
156

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-05-2020

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 241 gün kaldı.

Bebeğinizin kalbine bağlanan aort damarı oluşmaya başladı. Ayrıca bebeğinizin gözlerini oluşturacak doku ve başının her iki tarafında bebeğin kulak kanallarını ve iç kulaklarını oluşturacak küçük oyuklar artık mevcut. Bugün veya yarın omurilik etrafında oluşturulan tüpün üst tarafı, onu korumak için kapatılacaktır. Anne adaylarının büyük bir kısmı tüm gebelik boyunca ortalama 11-14 kilogram alırlar. 1. trimester döneminde 1.5-2 kilogram alırlar .

Yukarı Alt