2020 Ocak Anneleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

123aaa123

..
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2019
1.057
1.111

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-01-2020

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 60 gün kaldı.

Bebeğinizin gözünün renkli kısmı(iris), ışığın yoğunluğuna göre tepki vermeye başladı. Loş ışıkta açılıyor veya parlak ışıkta kapanıyor. Bu hareketler otomatik olarak yapılır ve pupiller refleks denir. Eğer yaşadığınız kasılmalar ile ilgili endişeler yaşıyorsanız doktorunuza başvurunuz. Eğer bebeğiniz erkek ise testisleri testis torbasına inmiş olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

gelincikgibi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2015
1.802
764
Herkese iyi akşamlar :KK52:
Ben de geçtiğimiz cuma gunu test yapmıştım pozitif çıktı ancak henüz doktora gitmedim, biraz beklemek istedim. Geçmişin hepsini henüz okuyamadım, hepinize hayırlı olsun ❤

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-01-2020

Bebeğimi kucağıma almama 59 gün kaldı.

Sonraki üç gün içinde bebeğinizin ayak tırnakları tamamen şekillenmiş olacak. Bu ay daha önceden yaşamış olduğunuz sırt ağrısı gibi bir çok aynı belirtiyi yaşayabilirsiniz. Siz ve bebeğiniz genişledikçe, sırtınız için yük denegelemek giderek zorlaşacaktır. Bebeğiniz daha hızlı kilo almaya başlıyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

123aaa123

..
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2019
1.057
1.111
Herkese iyi akşamlar :KK52:
Ben de geçtiğimiz cuma gunu test yapmıştım pozitif çıktı ancak henüz doktora gitmedim, biraz beklemek istedim. Geçmişin hepsini henüz okuyamadım, hepinize hayırlı olsun ❤
Seninkids hayırli olsun cnm benim insAllah bebisin seninledir

Bebeğinizin gözünün renkli kısmı(iris), ışığın yoğunluğuna göre tepki vermeye başladı. Loş ışıkta açılıyor veya parlak ışıkta kapanıyor. Bu hareketler otomatik olarak yapılır ve pupiller refleks denir. Eğer yaşadığınız kasılmalar ile ilgili endişeler yaşıyorsanız doktorunuza başvurunuz. Eğer bebeğiniz erkek ise testisleri testis torbasına inmiş olabilir.

gelincikgibi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2015
1.802
764

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-01-2020

Bebeğimi kucağıma almama 59 gün kaldı.

Sonraki üç gün içinde bebeğinizin ayak tırnakları tamamen şekillenmiş olacak. Bu ay daha önceden yaşamış olduğunuz sırt ağrısı gibi bir çok aynı belirtiyi yaşayabilirsiniz. Siz ve bebeğiniz genişledikçe, sırtınız için yük denegelemek giderek zorlaşacaktır. Bebeğiniz daha hızlı kilo almaya başlıyor.

123aaa123

..
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2019
1.057
1.111

mimipelo

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2009
1.882
92
Kızlar rica etsem konu sahibi en başa çizelge yapsa ya eskiden yapardık. Nick, sat, hamile kalınan kilo, yaş, kaçıncı gebelik vs. 🤗 Ay daha erken mi acaba 🤭

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-01-2020

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 69 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 27-29 cm civarında ve bebeğiniz yaklaşık 1400-1500 gr. ağırlığa ulaştı. Bu ay boyunca doktorunuz sizden çeşitli kan testleri isteyebilir. Bu kan testlerinin amacı hamilelik sürecinizin yolunda gidip gitmediğinden emin olmaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Mstfsevda

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2017
397
286
Bugün kan tahlili sonuçlarımi aldım. Cmv diye bir değerim normal değerin cook üstünde pozitif diye çıktı. Baktım İnternete virüs diyo gebelik sonlandirilabilir doğsa da sakat olabilir falan. Yarım saat Dr u görene kadar korkudan öldümmm

Meğer önceden geçirilmiş olduğunu gösteriyormuş bu da iyi bir şeymiş. Bu internet var ya insanı mezara sokar
Hicbiseyi internete bakma bunalima girersin:) bnde oyleydim
Biraktim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-01-2020

Bebeğimi kucağıma almama 65 gün kaldı.

Bugünlerde biraz sakar olduğunuzu fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, rahminizde olan büyüme, doğuma hazırlık için eklemlerin gevşemesi ve bebeğin pozisyonunda olan değişikliklerdir. Dengenizi kaybetmemeye özen gösterin, fakat unutmayın ki bebeğiniz dünyadaki en etkili ve verimli şok emici sisteme sahip olan, kaslı ve direnci yüksek rahminizdeki amniyotik sıvı içindedir. Kolostrum (ilk süt) sızıntılarına rastlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Mstfsevda

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2017
397
286

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-01-2020

Bebeğimi kucağıma almama 65 gün kaldı.

Bugünlerde biraz sakar olduğunuzu fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, rahminizde olan büyüme, doğuma hazırlık için eklemlerin gevşemesi ve bebeğin pozisyonunda olan değişikliklerdir. Dengenizi kaybetmemeye özen gösterin, fakat unutmayın ki bebeğiniz dünyadaki en etkili ve verimli şok emici sisteme sahip olan, kaslı ve direnci yüksek rahminizdeki amniyotik sıvı içindedir. Kolostrum (ilk süt) sızıntılarına rastlayabilirsiniz.

123aaa123

..
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2019
1.057
1.111
Kızlar rica etsem konu sahibi en başa çizelge yapsa ya eskiden yapardık. Nick, sat, hamile kalınan kilo, yaş, kaçıncı gebelik vs. 🤗 Ay daha erken mi acaba 🤭
Gülüm o is erken daha bi ara yaparım musait zamanda

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı Alt