2020 Ocak Anneleri

123aaa123

..
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.040

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-01-2020

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 230 gün kaldı.

Beyinin kas hareketlerini koordine eden bölgesi olan beyincik gelişmeye başladı. Kolun dirsek ve bilek bölgeleri görülebilir hale gelmeye başladı. Bebeğinizin karaciğeri karın bölgesinde bir kabarıklık yaratacak kadar büyüdü.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

gelincikgibi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
764
Herkese iyi akşamlar :KK52:
Ben de geçtiğimiz cuma gunu test yapmıştım pozitif çıktı ancak henüz doktora gitmedim, biraz beklemek istedim. Geçmişin hepsini henüz okuyamadım, hepinize hayırlı olsun ❤

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-01-2020

Bebeğimi kucağıma almama 229 gün kaldı.

Bebeğiniz geçen 8 kısa gün içinde iki kat büyüdü. Bebeğinizin boyu yaklaşık 8-11 mm. Bebeğiniz olağanüstü bir hızla büyüyor. Bebeğiniz doğduğunda bu hızla büyüseydi, 1 aylık olduğunda boyunu 15 metre olarak ölçebilirdiniz. Anneler hamilelik sırasında deri renginizde oluşacak değişiklikleri fark edebilirsiniz.

123aaa123

..
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.040
Herkese iyi akşamlar :KK52:
Ben de geçtiğimiz cuma gunu test yapmıştım pozitif çıktı ancak henüz doktora gitmedim, biraz beklemek istedim. Geçmişin hepsini henüz okuyamadım, hepinize hayırlı olsun ❤
Seninkids hayırli olsun cnm benim insAllah bebisin seninledir

Beyinin kas hareketlerini koordine eden bölgesi olan beyincik gelişmeye başladı. Kolun dirsek ve bilek bölgeleri görülebilir hale gelmeye başladı. Bebeğinizin karaciğeri karın bölgesinde bir kabarıklık yaratacak kadar büyüdü.

gelincikgibi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
764

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-01-2020

Bebeğimi kucağıma almama 229 gün kaldı.

Bebeğiniz geçen 8 kısa gün içinde iki kat büyüdü. Bebeğinizin boyu yaklaşık 8-11 mm. Bebeğiniz olağanüstü bir hızla büyüyor. Bebeğiniz doğduğunda bu hızla büyüseydi, 1 aylık olduğunda boyunu 15 metre olarak ölçebilirdiniz. Anneler hamilelik sırasında deri renginizde oluşacak değişiklikleri fark edebilirsiniz.

123aaa123

..
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.040

mimipelo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
18
Kızlar rica etsem konu sahibi en başa çizelge yapsa ya eskiden yapardık. Nick, sat, hamile kalınan kilo, yaş, kaçıncı gebelik vs. 🤗 Ay daha erken mi acaba 🤭

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-01-2020

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 239 gün kaldı.

Bebeğinizin artık küçük bir karaciğeri var. Karaciğer besinlerin işlenmesinde önemli bir rol oynar. Aşırı kan şekerini saklar ve ihtiyaç anında tekrar serbest bırakır. Yağları saklar ve gerektiğinde yakar. Aşırı proteinleri (amino asitler) ayrıştırır. Kan pıhtılaşma faktörlerini sentezler ve alkol dahil zehirli maddeleri ayrıştırır. Bebeğinizin ağzı, çenesi, yemek borusu, safra kesesi, midesi, bağırsakları, pankreası ve akciğerleri şekillenmeye başladı.

Mstfsevda

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
278
Bugün kan tahlili sonuçlarımi aldım. Cmv diye bir değerim normal değerin cook üstünde pozitif diye çıktı. Baktım İnternete virüs diyo gebelik sonlandirilabilir doğsa da sakat olabilir falan. Yarım saat Dr u görene kadar korkudan öldümmm

Meğer önceden geçirilmiş olduğunu gösteriyormuş bu da iyi bir şeymiş. Bu internet var ya insanı mezara sokar
Hicbiseyi internete bakma bunalima girersin:) bnde oyleydim
Biraktim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-01-2020

Hamileliğimin 7. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 235 gün kaldı.

Omuriliği koruyan tüp kapanmış durumda. Hipotalamus (yemeği, cinsel davranışları ve sıcaklığı düzenleyen ara beyin yapısı) bugün yarın şeklini almaya başlayacak. Ağzın ilkel görüntüsü ortaya çıkmaya, gırtlak gelişmeye başlamıştır. Bebeğiniz şimdi C şeklinde ve bir kuyruğu bulunuyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : < 1gr.

Mstfsevda

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
278

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-01-2020

Hamileliğimin 7. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 235 gün kaldı.

Omuriliği koruyan tüp kapanmış durumda. Hipotalamus (yemeği, cinsel davranışları ve sıcaklığı düzenleyen ara beyin yapısı) bugün yarın şeklini almaya başlayacak. Ağzın ilkel görüntüsü ortaya çıkmaya, gırtlak gelişmeye başlamıştır. Bebeğiniz şimdi C şeklinde ve bir kuyruğu bulunuyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : < 1gr.

123aaa123

..
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.040
Kızlar rica etsem konu sahibi en başa çizelge yapsa ya eskiden yapardık. Nick, sat, hamile kalınan kilo, yaş, kaçıncı gebelik vs. 🤗 Ay daha erken mi acaba 🤭
Gülüm o is erken daha bi ara yaparım musait zamanda

Yukarı Alt