2020 Ocak Anneleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bmnxx

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
134
96
Hanımlar bn bugn yine dayanamadm test yaptırdm lütfen bi bakarmısınız değerlere 😔
Hemen gitmeli miyim doktora
3mart: 47
8mart: 357
12mart: 1837
16mart: 5738
Daha yüksek bekliyodum hani iki katı olarak hesapladığım için 😔 normal mi sizcee
Normal bence gayet iyi yükselmiş🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-01-2020

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 61 gün kaldı.

Bebeğiniz rahim içinde hava tenefüs edemediği için, koku duyusu doğumdan sonra aktif hale gelecektir. Bebeğinizin gelişi yaklaştıkça, vücudunuz sıkça doğum kasılmaları ve hareketleri yapıyor ve bunlar giderek artıyor. Bu doğum öncesi kasılmalara Braxton-Hicks kasılmaları denir. Bebeğiniz demir, fosfor ve kalsiyum depolamaya başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

cimengozlu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2019
79
32
Hanımlar Merhaba,
Ben hamileliğimi öğreneli 5 gün oluyor ve 5 günde 2 kefa lavabodayken peçeteme kan geldi. İlk başta çok korktum sonra kontrol ettiğimde kanın makattan geldiğini fark ettim tabiki çok küçük miktarda ama olsun. Hamilelik öncesi maktta tahriş olursa yada hemoroid belirtilerini zaman zaman yaşıyordum ama bu sefer hamilelik olunca korktum bu konuda bi bilgisi olan var mı?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-01-2020

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 68 gün kaldı.

Bebeğinizin doğuma kadar olan süredeki boyunun uzaması ve kilo alması artık daha yavaş. Yavaşlamış olsada bebeğiniz bu ay yaklaşık 800-900 gr. arasında ağırlaşacak. Artık bebeğinizin beyni o kadar karmaşık ve gelişmiş bir yapıda ki, eğer bebeğiniz bugün doğsa, görebilir, duyabilir, hatırlayabilir ve öğrenebilir. Bebeğinizin tekmeleri artık daha güçlü ve daha enerjik.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Bebishgeliyor

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2010
565
62
Kizlar dr a gittik çok şükür kalp atisinida duyduk.esim cok mutlu oldu adamin eli ayagiba dolandi resmen,insallah voyle guzel dvm eder

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-01-2020

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 53 gün kaldı.

Bu noktada amniyotik sıvı maksimum hacmine ulaşır. Bebeğiniz büyüdükçe, daha az sıvı kalacağı için bebeğinizin hareketlerini daha da çok hissedeceksiniz. Süt üretimine hazırlanan göğüslerinizi yumru yumru, topak topak hissedeceksiniz. Eğer bebeğiniz bugünlerde doğarsa yaşama şansı yüksektir fakat ekstra bakıma ihtiyacı olacaktır.Bebeğinizin derisinin rengi artık daha az kızmızı ve daha az kırışık.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Bmnxx

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
134
96
İNŞALLAH cnm ya 😔 tam iki katı olması gerekmiyo gibi şeyler okudum ama içim tedirgn doktora gitmeden herhlde rahatlayamıcam
İçin rahat olsun hesapladım ben şimdi sen 3-4 gün arayla baktırmışsın normalde Mirgün baktırıp bir gün baktırmamalı gerekiyor ki zaten kimyasal felan olsa değerinin çoktan düşmüş olması gerek 5 bin e çıkmış senin kese oluşmuştur zaten Allah’ın izniyle♥

Bebeğiniz rahim içinde hava tenefüs edemediği için, koku duyusu doğumdan sonra aktif hale gelecektir. Bebeğinizin gelişi yaklaştıkça, vücudunuz sıkça doğum kasılmaları ve hareketleri yapıyor ve bunlar giderek artıyor. Bu doğum öncesi kasılmalara Braxton-Hicks kasılmaları denir. Bebeğiniz demir, fosfor ve kalsiyum depolamaya başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Bmnxx

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
134
96
Kizlar dr a gittik çok şükür kalp atisinida duyduk.esim cok mutlu oldu adamin eli ayagiba dolandi resmen,insallah voyle guzel dvm eder
Erkekler çok belli etmese de bizden daha heyecanlı istekli oluyorlar senin adına çok sevindim🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Bmnxx

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
134
96

kehkehkeh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2010
50
30
İçin rahat olsun hesapladım ben şimdi sen 3-4 gün arayla baktırmışsın normalde Mirgün baktırıp bir gün baktırmamalı gerekiyor ki zaten kimyasal felan olsa değerinin çoktan düşmüş olması gerek 5 bin e çıkmış senin kese oluşmuştur zaten Allah’ın izniyle♥
Allah razı olsun inşallah oluşmuştur iyidir 🙏 inşallah bi ömür yaşayacağımız tedirginligin başlangıcıdır inşallah kaybetmem 😔 çok teşekkürler ilginiz için

Bebishgeliyor

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2010
565
62

Bu noktada amniyotik sıvı maksimum hacmine ulaşır. Bebeğiniz büyüdükçe, daha az sıvı kalacağı için bebeğinizin hareketlerini daha da çok hissedeceksiniz. Süt üretimine hazırlanan göğüslerinizi yumru yumru, topak topak hissedeceksiniz. Eğer bebeğiniz bugünlerde doğarsa yaşama şansı yüksektir fakat ekstra bakıma ihtiyacı olacaktır.Bebeğinizin derisinin rengi artık daha az kızmızı ve daha az kırışık.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Bebishgeliyor

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2010
565
62
Ilk bthcg baktirdigimda 4+4. bugun 6+2

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı Alt