2020 OCAK ŞUBAT TÜP BEBEK ANNELERİ 🤰❤️

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4.692
Ah ne guzel bır şey söyledin benımde göbek cevremde tüylenme sorunu var başta bana öyle geliyor desemde bugün bariz fazlalaştığını farkettim malesef. Hamilelikte oluyor diyoe internette hormonlardan kaynaklı doğum sonrası dökülüyormuş öyle yazıyor inşallah öyledir😣

😞😞😞 canimmm ben normalde agdayla aldiriyorum aldirdiktan 3 gun sonra elime geliyordu diken gibi onemsemedim heralde kuafor tam alamadi dedim. Cokta ilgilenmiyorum sahsen gobegimle flan ama bugun eşim gobegimi sevecek diye tshirti bir kaldirdi amann alllahim o neeee
Normalde 2 ayda bir aldiriyorum gobegimi ve normalde sari tüy seklinde oluyordu.
Suan simsiyahh ve kıl gibi olmuş. Eşimin gozleri portledi daha hafta olmadi aldirali.. çok saşirdim nasil gececek bunlarrr. Dokulecegini hic ama hic sanmiyorummm.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-01-2020

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 177 gün kaldı.

Bebeğiniz artık yumruk yapmak, baş parmağını oynatmak, bilek bükmek ve kavramak gibi daha gelişmiş el ve kol hareketleri yapıyor. Bebeğin bütün vücut hareketleri bebek için pratik yapmak anlamına gelir. Bebeğiniz küçük kaslarını da hareket ettirerek onlara egzersiz yaptırırlar. Anneler hamilelik sırasında cildinizi daha kuru hissedebilirsiniz. Losyonlar bu konuda size yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

narantikibi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
740
😞😞😞 canimmm ben normalde agdayla aldiriyorum aldirdiktan 3 gun sonra elime geliyordu diken gibi onemsemedim heralde kuafor tam alamadi dedim. Cokta ilgilenmiyorum sahsen gobegimle flan ama bugun eşim gobegimi sevecek diye tshirti bir kaldirdi amann alllahim o neeee
Normalde 2 ayda bir aldiriyorum gobegimi ve normalde sari tüy seklinde oluyordu.
Suan simsiyahh ve kıl gibi olmuş. Eşimin gozleri portledi daha hafta olmadi aldirali.. çok saşirdim nasil gececek bunlarrr. Dokulecegini hic ama hic sanmiyorummm.
Valla canm bılemıyorum ki yarın aklıma gelırse doktora sorayım benm hala ince tüy şeklinde sadece 1 tane kıl gibi kalın gördüm ama tüylenme yayıldığı aşikar😞 belli bir zamandan sonra ağdada olmaz ki göbeğe nasıl başa cıkılır bilemedim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-01-2020

Bebeğimi kucağıma almama 178 gün kaldı.

Bebeğinizin saç modeli bugün ortaya çıktı. Bebeğinizin bağırsaklarında mekonyum (ilk dışkı) oluştu. Bu ay artık daha az meme hassasiyeti ve memelerinizde daha az karıncalanma hissetmelisiniz. Anne adayları genelde ikinci trimester da (4,5 ve 6. aylar) kendilerini daha rahat hissederler.

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4.692
Valla canm bılemıyorum ki yarın aklıma gelırse doktora sorayım benm hala ince tüy şeklinde sadece 1 tane kıl gibi kalın gördüm ama tüylenme yayıldığı aşikar😞 belli bir zamandan sonra ağdada olmaz ki göbeğe nasıl başa cıkılır bilemedim
Şuan allah korusun bir sıkintim olsa bu sekilde gitsem hastaneye rezil olurum yani hiç normal degill...
Ozel bolgemde o kadar yok ama gobekte cok cok fazlaa..
Estrofem kullanmismiydin sen ?
Benimde 20sinde randevum ama soramam doktora

Bebeğiniz artık yumruk yapmak, baş parmağını oynatmak, bilek bükmek ve kavramak gibi daha gelişmiş el ve kol hareketleri yapıyor. Bebeğin bütün vücut hareketleri bebek için pratik yapmak anlamına gelir. Bebeğiniz küçük kaslarını da hareket ettirerek onlara egzersiz yaptırırlar. Anneler hamilelik sırasında cildinizi daha kuru hissedebilirsiniz. Losyonlar bu konuda size yardımcı olacaktır.

narantikibi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
740
Şuan allah korusun bir sıkintim olsa bu sekilde gitsem hastaneye rezil olurum yani hiç normal degill...
Ozel bolgemde o kadar yok ama gobekte cok cok fazlaa..
Estrofem kullanmismiydin sen ?
Benimde 20sinde randevum ama soramam doktora
Yok canm hiç kullanmadm estrofem. Benım aklıma gelirse sorarım normal mi diye sana da yazarım bir de bana bazen akşamları uyuyorum normal gayet sıcak vs bır anda soğuk oluyor ve titreme geliyor baya baya tüm vücut zangır zangır yaklaşık 2 3 dk sürüyor ısınamıyorm yorgan vs almam gerekıyor dünde oldu Gebeliğin başından beri 3.oluyor korkuyorm bır anda ateşim mi yükseliyor bebeğe zarar diye Allah korusun

Bebeğinizin saç modeli bugün ortaya çıktı. Bebeğinizin bağırsaklarında mekonyum (ilk dışkı) oluştu. Bu ay artık daha az meme hassasiyeti ve memelerinizde daha az karıncalanma hissetmelisiniz. Anne adayları genelde ikinci trimester da (4,5 ve 6. aylar) kendilerini daha rahat hissederler.

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4.692
Yok canm hiç kullanmadm estrofem. Benım aklıma gelirse sorarım normal mi diye sana da yazarım bir de bana bazen akşamları uyuyorum normal gayet sıcak vs bır anda soğuk oluyor ve titreme geliyor baya baya tüm vücut zangır zangır yaklaşık 2 3 dk sürüyor ısınamıyorm yorgan vs almam gerekıyor dünde oldu Gebeliğin başından beri 3.oluyor korkuyorm bır anda ateşim mi yükseliyor bebeğe zarar diye Allah korusun
Cnm o bende de oluyo klima kullaniyoruz biz 5 dakika once yanarken 5 dkika sonra birden buz kesiliyorum
Ama benim yemekten hemen sonra oluyor genelde...

narantikibi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
740
Cnm o bende de oluyo klima kullaniyoruz biz 5 dakika once yanarken 5 dkika sonra birden buz kesiliyorum
Ama benim yemekten hemen sonra oluyor genelde...
Yok benım uyku arasında bıranda geliyor bilemedim ki nedir 😞

nesmertoglu

There is hope if we breathe!!!
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
858
Ben istemsiz gunde 1 e indirdim. Estrofemi de psikolojimden dolayi doktor biraktirdi...

Ama minik bir sorunum var vucudumda asiri killanma var bu normal miii??? Gobegim resmen erkek gobegi gibi simsiyah killar oldu. Sizde varmi oyle bisey ?
Günaydın😴Ben bütün ilaçlara devam ediyorum 12. Haftada kesecekler. Kıllanma konusuna gelince tamamen normal ve gebelik sonrası eski haline dönüyor. 17. Haftada bi kaybım var erkek bi bebekti normalde kılı tüyü olmayan bi kadın olmama rağmen göbeğimde çenemde kıl çıktı siyah sert gebelik sonlandıktan sonra bi kez aldırınca normal haline döndü. Östrojen kıllanma yapar. Tek derdimiz bu olsun boşver. Teknoloji gelişti olmadı epilasyonla hallolur 😘

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-01-2020

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 182 gün kaldı.

Bebeğiniz artık oldukça aktif hareket ediyor ve hareketleri artık yeni doğmuş bir bebek gibi daha akıcı ve yumuşak. Bugün gebeliğinizin üçüncü ayını doldurdunuz. Eğer hala karar vermediyseniz, bebeğiniz için isim aramaya başlayabilirsiniz. Erkek bebek için Ali Galip, Kız bebek için Safiye Sultan :)

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Sariseven1234

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
103
Bende aşırı hareketli hiperaktif güler yüzlüyüm ama gel görki bulantı kusma yüzünden nevrim döndü. Enerjim diplerde raporlu olunca iş güçte yok burdan artık gün geçiririz hep beraber
Doktora bulantı için ilaç sorsaydınız . Gerçi hani ilk aylar ilaç kullanmak ne kadar doğru ama insan çaresiz kalınca işte kullanıyor cok kötüyseniz iyi gelirdi biraz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-01-2020

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 174 gün kaldı.

Kan hacminizdeki artış ve burun zarlarının şişmesine neden olan östrojen hormonunun etkisiyle burun kanamaları ve burun tıkanıklığı yaşayabilirsiniz. Eğer burun kanaması yaşarsanız burnunuzun iki yanından (kemik dokularının bittiği yerden) bastırmanız kanın durdurulmasında faydalı olacaktır. Başınızı biraz geriye yatırmanızın da faydası olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

nesmertoglu

There is hope if we breathe!!!
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
858
Doktora bulantı için ilaç sorsaydınız . Gerçi hani ilk aylar ilaç kullanmak ne kadar doğru ama insan çaresiz kalınca işte kullanıyor cok kötüyseniz iyi gelirdi biraz
Zofer metpamit işe yaramadı zencefil kesmedi hastaneye yatış olcak büyük ihtimal. Su hiç içemiyorum yediğim çıkıyor iki kilo verdim şimdiden

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-01-2020

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 182 gün kaldı.

Bebeğiniz artık oldukça aktif hareket ediyor ve hareketleri artık yeni doğmuş bir bebek gibi daha akıcı ve yumuşak. Bugün gebeliğinizin üçüncü ayını doldurdunuz. Eğer hala karar vermediyseniz, bebeğiniz için isim aramaya başlayabilirsiniz. Erkek bebek için Ali Galip, Kız bebek için Safiye Sultan :)

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4.692
Günaydın😴Ben bütün ilaçlara devam ediyorum 12. Haftada kesecekler. Kıllanma konusuna gelince tamamen normal ve gebelik sonrası eski haline dönüyor. 17. Haftada bi kaybım var erkek bi bebekti normalde kılı tüyü olmayan bi kadın olmama rağmen göbeğimde çenemde kıl çıktı siyah sert gebelik sonlandıktan sonra bi kez aldırınca normal haline döndü. Östrojen kıllanma yapar. Tek derdimiz bu olsun boşver. Teknoloji gelişti olmadı epilasyonla hallolur 😘
Iyi iyi şuan çok sevindim 😂

Yukarı Alt