2020 OCAK ŞUBAT TÜP BEBEK ANNELERİ 🤰❤️

nesmertoglu

There is hope if we breathe!!!
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2016
865
861
Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için, bebeğim yaşarsa - kii inşallah yaşar, doktorumu değiştirmekte kararlıyım.Tüp bebek sektörü inanılmaz bir sektör.... Hakkımızda herşeyin hayırlısı...
Rica ederim canım sen içini ferah tut devam eder gebeliğin Allah on izniyle.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-01-2020

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 152 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin başında ve vücudunda daha belirgin olacak. Lanugo bebeğinizn derisinde bulunan koruyucu verniğin tutulmasına yardımcı olur. Bebeğiniz doğduğunda lanugonun büyük bölümü kaybolmuş olacaktır. Artık çok fazla yorulmamaya dikkat edin çünkü bebeğinizin hızlı büyümesi kalbinize, akciğerinize ve böbreklerinize birleşik bir yük verecektir. Bebeğiniz emme ve yutma egzersizlerine devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
6.983
5.481

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-01-2020

Bebeğimi kucağıma almama 149 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde, verniks kazeoza oluşmaya başlar. Verniks kazeoza, bebeğinizin derisini kaplayan krem görnümlü bir maddedir. Verniks kazeoza bebeğin derisini, gelişmekte olan bezleri ve duyu hücrelerini korur. Verniks, ölü hücreler, bebeğin derisindeki yağ bezlerinden meydana gelen yağlar ve lanugodan (geçici tüyler) meydana gelir. Annelerde lökore olarak bilinen bir beyaz akıntı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

nesmertoglu

Kayıtlı Üye
12 Kasım 2016
865
861
Hayirdirr canim ?
6 gebelik kaybım var buda ikizdi biri düştü kanamam vardı perinatoloji görsün istedi doktorum. Çok şükür bi sıkıntı yok ama riskli gebelik kapsamında perinatoloji takip etcek. Senin nasıl gidiyor yaramazlık yoktur inşallah

Önümüzdeki iki gün içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin başında ve vücudunda daha belirgin olacak. Lanugo bebeğinizn derisinde bulunan koruyucu verniğin tutulmasına yardımcı olur. Bebeğiniz doğduğunda lanugonun büyük bölümü kaybolmuş olacaktır. Artık çok fazla yorulmamaya dikkat edin çünkü bebeğinizin hızlı büyümesi kalbinize, akciğerinize ve böbreklerinize birleşik bir yük verecektir. Bebeğiniz emme ve yutma egzersizlerine devam ediyor.

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
6.983
5.481
6 gebelik kaybım var buda ikizdi biri düştü kanamam vardı perinatoloji görsün istedi doktorum. Çok şükür bi sıkıntı yok ama riskli gebelik kapsamında perinatoloji takip etcek. Senin nasıl gidiyor yaramazlık yoktur inşallah
Allaha şükür yok canim. Kontrolüm vardi gittik. Öyle.. sende dikkat et bebişe 😘

Önümüzdeki iki gün içinde, verniks kazeoza oluşmaya başlar. Verniks kazeoza, bebeğinizin derisini kaplayan krem görnümlü bir maddedir. Verniks kazeoza bebeğin derisini, gelişmekte olan bezleri ve duyu hücrelerini korur. Verniks, ölü hücreler, bebeğin derisindeki yağ bezlerinden meydana gelen yağlar ve lanugodan (geçici tüyler) meydana gelir. Annelerde lökore olarak bilinen bir beyaz akıntı olabilir.

saripapatya4

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2015
43
32
İnşallah bu gebeliğin devam eder, hakikaten ne zormuş tüp bebekle bebek sahibi olmak :KK43: Allah yardımcımız olsun.
Benim normal yolla bir tane çocuğum var, kardeşi olsun istedik - olmayıncada çeşitli tahliler ve sonrasında normal yolla hamile kalamayacağımı öğrendim, eşimin morfolojisi 0 çıktı. İlk transeferim kimyasal gebelik, bu transferim tuttu ama şimdide kalbi yavaş attığını- morfolojik bozuklukta gebeliğin ilerlemesinin zor olduğunu öğrendik... Günler geçmiyor, kanamam filan yok ama yinede insanın aklına kötü şeylerde gelmiyor değil....

nesmertoglu

Kayıtlı Üye
12 Kasım 2016
865
861
İnşallah bu gebeliğin devam eder, hakikaten ne zormuş tüp bebekle bebek sahibi olmak :KK43: Allah yardımcımız olsun.
Benim normal yolla bir tane çocuğum var, kardeşi olsun istedik - olmayıncada çeşitli tahliler ve sonrasında normal yolla hamile kalamayacağımı öğrendim, eşimin morfolojisi 0 çıktı. İlk transeferim kimyasal gebelik, bu transferim tuttu ama şimdide kalbi yavaş attığını- morfolojik bozuklukta gebeliğin ilerlemesinin zor olduğunu öğrendik... Günler geçmiyor, kanamam filan yok ama yinede insanın aklına kötü şeylerde gelmiyor değil....
Zor hemde çok zor ama bizimde sınavımız bu yapacak bir şey yok. Herşeyde bi hayır var diyip teslim olup bekliyoruz. Son kontrol sonrası bidaha gittin mi yoksa var mı daha kontrole. Hakkımızda hayırlısı olsun hepimizin. Böyle durumlarda beklemekten başka çare yok

saripapatya4

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2015
43
32
Yok gitmedim, çarşamba gideceğim, ne mide bulantım var nede başka bi hamilelik belirtisi... Canım çok sıkılıyor, bakalım... beklemekten başka çarem yok.

Pitircikk1

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2018
96
36
Merhaba hanımlar topiğiniz anne ocakta olacaklara ama ben ocak şubat gibi tüp bebek tedavisine başlcm ve de ilk denemem olack açıkcası endişelerim ve korkularım oldukça fazla...Rabbim hepimizin emeklerinin karşılığını verir inşallah

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
6.983
5.481
Merhaba hanımlar topiğiniz anne ocakta olacaklara ama ben ocak şubat gibi tüp bebek tedavisine başlcm ve de ilk denemem olack açıkcası endişelerim ve korkularım oldukça fazla...Rabbim hepimizin emeklerinin karşılığını verir inşallah
Seneye ocak şubat degilmi ?
Baya varmiş daha... ilk denemenizde tutar inşallah

Nolurgel

Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2018
92
51
merhabalar. tup bebek ile hamile kalan anne adaylarina bir sorum olacak. hamile kaldiktan sonra tup bebek doktorunuz ile ne kadar sure kontrolleriniz devam etti.
benim tup benek doktorum 6 ay burada benim esim kadin dovumcu o yapacak dedi takibini felan ama benim oturdugum yere baska bir il tup bebek doktorum baska bir ilde. bulundugum ilden baska bir kadin dogumcu ne zaman bulayim diye sordugumda kizdi. 6 ay burdasin dedi bana pek aciklayici gelmedi. benim ona 6 ay gidip gelmem daha buyuk sikinti ve stres kaynagi oluyor. esim herzaman yanimda deil calisiyor. belli donelmlerde yanimda ve olmadigi zaman ablamlar araba ile getirip goturuyor ama calistiklarinicin herzaman uygun olmuyorlar. benimde otobus gibi ulasim araclari ile yolculuk yapmam sikinti oluyor.
merak ettim sizler ne kadar sure tup bebek doktorunuzun takibinde kaldiniz
ha birde benim ozel oldugu icin her takip muaynesi ucretli ve her test felan ayri ucretli. para dolayisiyla beni oraya baglayabilir mi diyede aklima geliyor.

Yukarı Alt