2020 tup bebek yapacaklar

Eylom

Mucizem
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2020
25
8
Arkadaslar oncelikle meraba yeniyim burda tup bebek yaptircam yaptirmis olanlar nasil bi surecten gectiniz anlatir misiniz Allah kimseyi bu yolda bekletmesin🤲🏻

Selinby61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2019
1.500
646
Arkadaslar oncelikle meraba yeniyim burda tup bebek yaptircam yaptirmis olanlar nasil bi surecten gectiniz anlatir misiniz Allah kimseyi bu yolda bekletmesin🤲🏻
Merhaba canım. Allah kolaylık versin hangi asamadasın doktora gidip planlama yaptınız mı

Selinby61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2019
1.500
646
Oncelikle adetin 2.veya 3.günü gidiyorsun tedaviye baslaniyor eger kisa protokol uygulanacaksa hemen igneler ve doz ayarlamasi yapiliyor nasil kullanilacagi anlatiliyor. İgnelere basladiktan sonra 5. Gun cagriliyorsun yumurtalarin buyuklugune bakiliyor yine ilac eklemesi veya doz ayari yapiliyor bundan sonra 2 gun ara ile yumurta takibine gidiyorsun yumurtalar 18-20 mm boyutlarina gelince igneleri biraktiriyorlar ortalama 12 gun suruyor. Doktorun ayarladigi bir saatte catlatma ignesini yapiyorsun evde. Bu igneden 36 saat sonra yumurta toplama islemine aliniyorsun. Yumurtalar toplaniyor sana gerekli bilgiler veriliyor sukadar topladik vs vs diye. Bu islem aneatezi altinda yapiliyor kisa suruyor. Biraz dinlenip cikabiliyorsun. Sonraki surec emvriyologlarin isi yumurtalar takibe aliniyor 3-5 gune seni transfer icin cagiriyorlar. Transfer vajinal muayene seklinde anestezi gerektirmeyen acisiz bi islem 2-3 dk suruyor. Sonrasinda bi sure dinlenip eve cikiyorsun. Tedaviyi yaptigin merkeze gore rahim dinlendirme olayi yapilabiliyor yumurtalar donduruluyor bir iki ay sonra transfer ediliyor bu doktorla ve merkezlede alakali bi durum her hastane yapmiyor. Uzun protokol tedaviye gelince bu anlattiklarimin aynisi sadece bir ay once dogum kontrol hapi kullaniyorsun ilac bitince adet olup anlattigim surece basliyorsun. Bukadar iste 😊

Eylom

Mucizem
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2020
25
8
Canim benim nede guzel upuzun yazmissin hic sklmadan Allah gonlune gore versin benim var cocugum ikinciyi istedik olmadi 5 yildir simdi devlet hastenesinde yaptircam ama devlet hastaneside bir cocuk olunca karsilamiyo 8 bine mâl oldu yarin gitcm iste 2.gunum esimde sperm eksikligi var bu yuzden tutarmi tutmaz mi onunda stresi Allah yardimcimiz olsun🤲🏻🥰

Derinsart

Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2020
317
334
33
yıllardır korkup kactıgım tüp bebek tedavisin aslında cok basit olduğunu öğrendim, özelde yaptırıyorum oyüzden baya maliyetli. Onun dışında iğnelerle baslıcaksın iğnelerin bir yan etkisi yok genel olarak o sekildede okudum hep. belki sadece dolgunluk siskinlik olabilir. Bana yumurta toplamadan önce fitil vermsilerdi o bende yan etkii yaptı makatta kanama sebep oldu bıraktırdı doktor. sonra yumurtalar toplandı. yarında insallah ben güzel sonucu alacagm.
kistlerim oldugu icin 1 -1.5 ay gibi dinlenme sürem olcak antibiotik kullanıyorum enfeksiion kapmıyım diye. sonrası insallah transfer aslına bukadar basit işte :))

Eylom

Mucizem
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2020
25
8
Ayy hadi bakalim Allah gonlumuze gore versin insallah sizde sknti neydi peki

Eylom

Mucizem
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2020
25
8
yıllardır korkup kactıgım tüp bebek tedavisin aslında cok basit olduğunu öğrendim, özelde yaptırıyorum oyüzden baya maliyetli. Onun dışında iğnelerle baslıcaksın iğnelerin bir yan etkisi yok genel olarak o sekildede okudum hep. belki sadece dolgunluk siskinlik olabilir. Bana yumurta toplamadan önce fitil vermsilerdi o bende yan etkii yaptı makatta kanama sebep oldu bıraktırdı doktor. sonra yumurtalar toplandı. yarında insallah ben güzel sonucu alacagm.
kistlerim oldugu icin 1 -1.5 ay gibi dinlenme sürem olcak antibiotik kullanıyorum enfeksiion kapmıyım diye. sonrası insallah transfer aslına bukadar basit işte :))
Peki sizde kacinci gun embriyosu transfer edilcek ve yasiniz kac 🥰

Selinby61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2019
1.500
646
E
Canim benim nede guzel upuzun yazmissin hic sklmadan Allah gonlune gore versin benim var cocugum ikinciyi istedik olmadi 5 yildir simdi devlet hastenesinde yaptircam ama devlet hastaneside bir cocuk olunca karsilamiyo 8 bine mâl oldu yarin gitcm iste 2.gunum esimde sperm eksikligi var bu yuzden tutarmi tutmaz mi onunda stresi Allah yardimcimiz olsun🤲🏻🥰
Evet cocuk olunca rapor cikmiyor ilaclar he cepten gidecek ozaman. İlk cocuk normal miydi tup bebekmiydi? İyi dusun iyi olsun

Eylom

Mucizem
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2020
25
8
Ilk cocuk benim normal esim proxeed plus kullandi 2.kutusunda hamile kaldim ama simdi iste tup bebek dendi bakalim nolcak iyi dileklerin icin sagol canm

Eylom

Mucizem
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2020
25
8
Sizib yaş kaç ve nerde yaptırıyosunuz tüpü istanbulmu
Yasim 25 izmirdeyim ben abla insallah guzel olumlu haberler alırız ve burda bağira cağira hamileyizz derrizz 🤲🏻🤲🏻 ben meryem suresine baslamistim ki regl oldum tup bebek gunu insan suresi okucam tavsiye ederim

Eylom

Mucizem
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2020
25
8
Bide şunu sorayim hanimlar aklima takildi da tup bebekte erkek faktorlu olunca erkege ilaç yaziyolar mi bi bilginiz var mi

Derinsart

Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2020
317
334
33
Yasim 25 izmirdeyim ben abla insallah guzel olumlu haberler alırız ve burda bağira cağira hamileyizz derrizz 🤲🏻🤲🏻 ben meryem suresine baslamistim ki regl oldum tup bebek gunu insan suresi okucam tavsiye ederim
Allah kabul etsin insallaah. Ben istanbulda özelde yaptırıyorum.. artık yarı aşamyı tamamladik ins dedgibin gibi olır burda hamile haberi vermek kısmet olur. Tuhaf duygular icindeym herkes mi böyle bilmiyorm ne olumlu ne olumsuz bi his yok😀

Eylom

Mucizem
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2020
25
8
Allah kabul etsin insallaah. Ben istanbulda özelde yaptırıyorum.. artık yarı aşamyı tamamladik ins dedgibin gibi olır burda hamile haberi vermek kısmet olur. Tuhaf duygular icindeym herkes mi böyle bilmiyorm ne olumlu ne olumsuz bi his yok😀
Gene sen yaptirmissin hayirlisi olsun insallah ben daha yaptirmadan o his yok ne heyecan ne bisey Allah ne derse o ama iste gel gelelim her ay husranla sonuclaninca umutta kalmiyo insanda 😥

Selinby61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2019
1.500
646
Hangi hastane veya klinikte yaptiriyosun bende ist gelecektim mart ayinda malum hastalik patladi. Erteledik fakat bitecek gibi durmuyor dahada cesaret edemedim segir disina yine yasadigim yerde yaptiracam