• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Eses44

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2020
511
431
Kızlar merhaba aranızda tüp bebek yaptırıp ilk seferde gebe kalan var mı ve neler yaptınız acaba. Bilgi verebilir misiniz. Gelecek ay tüp bebek tedavisine gecicez

Son düzenleme:

Fatmahuma

NASİPTEN ÖTE YOL YOK NASİP ET YARAB...
Kayıtlı Üye
18 Mart 2020
70
38
Canım zaten senin ihtiyacın olan bütün vitaminler ve hormonlar sana veriliyor daha yolun çok başındasın yeme içmeye gelene kadar çok zorlu bi süreç var bu dönemde sakin ve sitressiz olmak beslenmeden kat kat önemli tutması değil bebeğin kimyasala dönüşmemesi ve vakti gelince kalbinin atması önemli ilk sefere kendini kodlama en kötüsüne hazırlan en iyisini düşün tüp bebekte kayıp şansı çok büyük senin takıldığın konu beslenme bence bu zorlu süreci kafayı yemeden nası atlatırım die endişelenmelisin tekrar diyorum gebe kalmak değil yaşaması önemli

Eses44

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2020
511
431
Canım zaten senin ihtiyacın olan bütün vitaminler ve hormonlar sana veriliyor daha yolun çok başındasın yeme içmeye gelene kadar çok zorlu bi süreç var bu dönemde sakin ve sitressiz olmak beslenmeden kat kat önemli tutması değil bebeğin kimyasala dönüşmemesi ve vakti gelince kalbinin atması önemli ilk sefere kendini kodlama en kötüsüne hazırlan en iyisini düşün tüp bebekte kayıp şansı çok büyük senin takıldığın konu beslenme bence bu zorlu süreci kafayı yemeden nası atlatırım die endişelenmelisin tekrar diyorum gebe kalmak değil yaşaması önemli
Teşekkür ederim . İnşallah olur. Allah isteyen herkese nasip etsin

Mrvyvz4832

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2020
578
736
Kızlar merhaba aranızda tüp bebek yaptırıp ilk seferde gebe kalan var mı ve neler yaptınız acaba. Bilgi verebilir misiniz. Gelecek ay tüp bebek tedavisine gecicez
Biz de başlıyoruz ve aşırı stresliyim aslında olacağına çok inanıyordum çok rahattım ve mutluydum ama burda okudukça modum çok düştü suan sürekli kafamda deli sorular 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Sizin sorun neydi?

esra47777

Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2020
123
62
Tüp bebekte gerçekten ilk etapta pozitif sonuç almak ilk süreç oluyor. Ama daha sonrası daha önemli özellikle 16. Haftaya kadar kalp durmasi sonucu bebek ölümleri gerçekleşiyor malesef. Benim başıma geldi kan pıhtılaşmasi yüzünde bebeğimin kalbi durdu. Sizlere bir öneri doktorunuza mutlaka tedaviye başlamadan önce söyleyin kan pıhtılaşmasi testleri yaptırsın. Yapilmayinca çok büyük hayal kırıklığı yaşanıyor ben bizzat yaşadım. Allah kimseye yaşatmasın..

Eses44

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2020
511
431
Biz de başlıyoruz ve aşırı stresliyim aslında olacağına çok inanıyordum çok rahattım ve mutluydum ama burda okudukça modum çok düştü suan sürekli kafamda deli sorular 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Sizin sorun neydi?
Sebepsiz infertilite . Bende çok garip hissediyorum bi saat iyi bi saat dünya başıma yıkılmış hissi. Anlayamıyorum kendimi. İlk seferde gebe kalanda çok ama kalmayanlari gördükçe canım çok sıkılıyo. Sizin de mi ilk olacak. Ne zaman yapacaksınız.

Yukarı Alt