2020’de ikiz annesi olacaklar :)

ecemufk

Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2019
149
155
Merhaba kzlar nasıl gidiyor hamilelik ben son bir haftadır inanılmaz midem yanıyor . Ama 2 gündür bebişlerin hareketlerini hissediyorum çok güzel bir duyguymuş 🥰

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-02-2020

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 123 gün kaldı.

Bebeğinizin elleri ve bacakları tarafından yapılan hareketleri rahatca hissedebilirsiniz. Bu ilk hareketlere çabuklaşma denir. Ultrason görüntülemesi hariç, hamile annelerin bebekleri ile direk iletişim kurdukları ilk etkileşimleri budur. Bu günlerde babalar da bebeğin hareketlerini gözlemleyebilir ve hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

gayed

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2013
632
84
merhaba kızlar 17 haftalık ikiz gebesiyim ikiside erkekmiş hayırlı evlatlar olsunlar bende çok halsizlik oluyor 3 hafta sonra detaylı ultrason yapılacakmış. daha sonra da şeker yüklemesi siz bu konuda neler düşünüyorsunuz
kaç kilo aldınız? ben henüz hiç tartılmadım. yarın tartılmayı düşünüyorum.Ayrıca karnım 6 aylık gibi kocaman oldu bile :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-02-2020

Bebeğimi kucağıma almama 121 gün kaldı.

Bebeğinizin boyun, göğüs ve kasık bölgesinde bulunan ve ısı üreten kahverengi yağlar doğumdan kısa bir süre sonra kaybolacaktır. 8. ve 9. aylar boyunca beyaz yağlar bebeğinizin derisi altına depolanmaya başlar. Bazı anne adayları hamilelikleri boyunca kontak lenslerini kullanmada, takıp çıkarmada sorun yaşarlar. Doğumdan altı hafta sonra bu problem çözülecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Nhglt

Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2018
867
494
merhaba kızlar 17 haftalık ikiz gebesiyim ikiside erkekmiş hayırlı evlatlar olsunlar bende çok halsizlik oluyor 3 hafta sonra detaylı ultrason yapılacakmış. daha sonra da şeker yüklemesi siz bu konuda neler düşünüyorsunuz
kaç kilo aldınız? ben henüz hiç tartılmadım. yarın tartılmayı düşünüyorum.Ayrıca karnım 6 aylık gibi kocaman oldu bile :)
Canım bende 21 haftalığım benimkilerde erkek detaylıya girdim şeker yüklemesini de bu hafta yaptı bana doktor erken yaptı neden bilmiyorum sorun çıkmadı ama tabi kimileri yaptırın diyo kimileri gereksiz diyo ben yaptırmış bulundum bu arada tetenoz aşısı ol demisti onu da oldum karnım gerçekten çok büyüdü ve sanki hergun daha da buyuyo gibi 7 kilo almışım hayatımda hic bu kiloyu gormemistim kendimde 😊

sonbaharss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2015
475
529
Merhaba kzlar nasıl gidiyor hamilelik ben son bir haftadır inanılmaz midem yanıyor . Ama 2 gündür bebişlerin hareketlerini hissediyorum çok güzel bir duyguymuş 🥰
Mide yanmaları bende de oluyor resmen boğazıma kadar alevler çıkıyor sanki gaviscon kurtarıcı. Ben daha başlamadım hissetmeye kızımda 16. Haftada pıt pıt atıyordu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-02-2020

Bebeğimi kucağıma almama 119 gün kaldı.

Seks hayatınız etkilenebilir. Baba bebeğinize veya size zarar verme korkusuna kapılabilir. Hamilelik boyunca daha fazla seks arzusu veya cinsel dürtü düşüklüğü yaşayabilirsiniz. Seks, sevgi dolu bir ilişkinin parçası olduğundan dolayı hamilelik sırasında seks teşvik edilmelidir. Tabiki komplikasyonlar, vajinal kanama ve sıvı kayıpları gibi durumlarda, ayrıca ikiz veya çoğul gebelik durumlarında seksden kaçınmalısınız.

sonbaharss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2015
475
529
Hayırlı olsun bebekleriniz🥰 benim göbek hep vardı biraz o yüzden kimse anlamıyor hamileyim demesem şeker yüklemesi ilk çocukta yaptırmamıştım ama ikizlerde şeker ihtimali de tansiyon ihtimali de daha fazla olduğu için riske atmak istemiyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-02-2020

Bebeğimi kucağıma almama 119 gün kaldı.

Seks hayatınız etkilenebilir. Baba bebeğinize veya size zarar verme korkusuna kapılabilir. Hamilelik boyunca daha fazla seks arzusu veya cinsel dürtü düşüklüğü yaşayabilirsiniz. Seks, sevgi dolu bir ilişkinin parçası olduğundan dolayı hamilelik sırasında seks teşvik edilmelidir. Tabiki komplikasyonlar, vajinal kanama ve sıvı kayıpları gibi durumlarda, ayrıca ikiz veya çoğul gebelik durumlarında seksden kaçınmalısınız.

Nazo1509

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2014
308
391
Merhaba arkadaşlar hepimiz bebeklerimizi sağ sağlim kucağımıza alırız inşallah benimde ikizlerim olacak Allah nasip ederse. Benim gebeliğim 6+2

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-04-2020

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 195 gün kaldı.

Önümüzdeki 2 hafta içinde bazen bebeğinizin böbrekleri tarafından oluşturulan idrar amniyotik sıvı içine atılmaya devam edecek. Bebeğinizin her bir böbreği 800.000 hassas nefron ve atık tarama hücresi içerir. Anneler, artık hareketlerinizi kısıtlamayacak ve kan dolaşımını engellemeyecek rahat kıyafetler giymeğe başlamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

ecemufk

Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2019
149
155
MErhaba bizde bugün kontrole gittik cinsiyetler belli oldu bir kız bir erkek :)))) 4 ekimde de detaylı ultrason çektireceğiz bir perinolog uzmanında .

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-02-2020

Bebeğimi kucağıma almama 123 gün kaldı.

Bebeğinizin elleri ve bacakları tarafından yapılan hareketleri rahatca hissedebilirsiniz. Bu ilk hareketlere çabuklaşma denir. Ultrason görüntülemesi hariç, hamile annelerin bebekleri ile direk iletişim kurdukları ilk etkileşimleri budur. Bu günlerde babalar da bebeğin hareketlerini gözlemleyebilir ve hissedebilirler.

Altibirlik61

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
702
835
Ayyyy banada 14. Haftamda perinataolog demisti ikisininde erkek olma ihtimali cok yuksek diyee😆 Allah sana bagislasin hayirli evlatlar olsunlar insallah. Annelerini hic uzmesinler dogduktan sonrada bol bol emsinler ☺☺ Sevgilerle

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-02-2020

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 136 gün kaldı.

Bir hafta içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin vücudunu komple kaplamış olacak. Lanugo aslında bebeğinizin baş, boyun ve yüz çevresinde, vücudunun diğer bölgelerine göre oldukca yoğundur. Hamilelik hormonları, dolaşım sisteminizi ve metobolizmanızı hızlandırdığı için saçlarınız ve tırnaklarınızın daha hızlı uzadığını fark edeceksiniz. Bebeğinizin meme uçları meme bezlerinde görülmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Altibirlik61

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
702
835
MErhaba bizde bugün kontrole gittik cinsiyetler belli oldu bir kız bir erkek :)))) 4 ekimde de detaylı ultrason çektireceğiz bir perinolog uzmanında .
Yaa cook sevindimm Allah anali babali buyutsun yawrucuklarini coook guzel bir haber Allah iki duyguyuda yasatacak sana ne kadar guzel🥰

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-02-2020

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 136 gün kaldı.

Bir hafta içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin vücudunu komple kaplamış olacak. Lanugo aslında bebeğinizin baş, boyun ve yüz çevresinde, vücudunun diğer bölgelerine göre oldukca yoğundur. Hamilelik hormonları, dolaşım sisteminizi ve metobolizmanızı hızlandırdığı için saçlarınız ve tırnaklarınızın daha hızlı uzadığını fark edeceksiniz. Bebeğinizin meme uçları meme bezlerinde görülmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Yukarı Alt