Popüler Konu 2021 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

KurkmantoluSero

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2019
8.357
22.282
ANNE
ADAYI :anneadayı:
ÇOCUK:emir_bebek:
CİNSİYET 💖💙TAHMİNİ
D.T:anne:
BEBEK
İSMİ:KK200:
Pembeumutlar Pembeumutlar 24Kocaeli111 Mart
gokhaninmelegi gokhaninmelegi 26Ankara21 Mart
S sunflower71 26Kırıkkale13 Mart
O Ozlem_426 27Sivas17 Mart
Kurabiyemusavir Kurabiyemusavir 30Samsun19 Mart
Minikbalarim Minikbalarim 28Çanakkale12 Mart
neysol neysol 29Kütahya22 Mart
H Hndn tyln 34İstanbul12 Mart
Umutumut82 Umutumut82 37Kastamonu21 Mart
O Ozlmysr 27İstanbul17 Mart
Askkadiniii Askkadiniii 25İstanbul16 Mart
Mavisiguzel Mavisiguzel 37Ankara211 Mart
KurkmantoluSero KurkmantoluSero 2612 Mart
K Krglhh 27Bursa111 Mart
kuyrukluyildiz kuyrukluyildiz 32Eskişehir21 Mart
Muzmus Muzmus 34Yurtdışı28 Mart
gampili gampili 3238 Mart
M mores 29İstanbul116 Mart
D DilekBurcu 23İstanbul118 Mart
Buhayatbenim Buhayatbenim 30İstanbul24 Mart
Esnyt Esnyt 12 Mart
Summerwinter Summerwinter 32Ankara121 Mart
Merhaba değerli anne adayları,

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce açtığımız gün gün hamilelik, gebelik sayfasında (tıklayın)hamilelik boyunca bebeğinizin gelişimini gün gün ve tarihe göre izleyebileceğiniz bir uygulama paylaşmıştık. Türkiye'de bir ilk olan bu uygulama sayesinde tahmini doğum tarihini girerek bebeğinizin
gelişimini izleyebiliyorsunuz.

Artık bu uygulamada kullanılan bilgileri imza alanınızda diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken : Profil sayfanıza(tıklayın) girerek, Kişisel Bilgiler bölümündeki Bebeğinizin Tahmini doğum Tarihi alanını doldurmalısınız.

Bebeğinizin tahmini doğum tarihini doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Son düzenleme:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-03-2021

Hamileliğimin 7. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 233 gün kaldı.

Önümüzdeki 4 gün içinde bebeğinizin el plakları görünmeye başlayacak. Her bir el plağı elleri ve parmakları oluşturacak dokuları içermektedir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 7-9 mm. Bebeğinizin plasenta gelişimi başlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : < 1gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Melodiaa

be light, just be light.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2016
3.627
5.466
Niyet ettim Mart teyzesi olmaya :anne:
bütün güllerim buraya toplanmış 😅

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-10-2020

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 89 gün kaldı.

Bebeğinizin vücüdundaki yağ oranı artmaya devam ediyor ve şu anda vücudunun %2-3'ü yağdan oluşmaktadır.Zaman zaman, rahminizin büyümesi ve bağların gerilmesinden dolayı pelvik (kasık) ağrıları görülür. Dinlenmek bu gibi durumda size yardımcı olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini saymaya başladınız mı?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

cileklilimonata

good things come to those who work their asses off
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2019
733
1.369

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-10-2020

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 86 gün kaldı.

Bebeğinizin emme ve yutma becerileri gelişiyor. Gebelik sırasında bazı durumlar bayılmaya neden olabilirler. Özellikle sıcak havalar, vücudunuzun pozisyonundaki, duruşundaki ani değişimler, uzun süre ayakta kalmak, yorgunluk veya heyacanlanma, havasız kapalı yerler ve kalabalık bu tarz bayılmalara neden olabilir.Bu durumlardan uzak durmaya çalışın. Gebeliğe bağlı şeker hastalığı testi yaptırmanızda fayda var.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Princess91

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2015
1.550
1.610
Ayyy bende burda olurum inşaallah umarım uğurlu olur burasi bir-çok kişiye :KK200:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-03-2021

Hamileliğimin 4. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 253 gün kaldı.

Koryon villus artık tamamen oluşmuştur. Amniyotik kese, amniyotik boşluk, göbek kordonu ve yolk kesesi de kendi gelişimini tamamlamıştır. Bebeği oluşturacak hücreler embriyonik disk adı verilen bir yapı içinde düzleştirilir.Daha sık idrara çıkma ve vajinal akıntılar dikkatinizi çekebilir.

Yaklaşık boyu : 0,15-0,20 mm (Baştan Popoya)

neysol

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2014
191
212
Merhaba bayanlar ben dün testte silik çizgi gördüm kan testi yaptırdım hcg 6,28 çıktı gebelik var mı demek bu? Adetime bir gün var

Önümüzdeki 4 gün içinde bebeğinizin el plakları görünmeye başlayacak. Her bir el plağı elleri ve parmakları oluşturacak dokuları içermektedir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 7-9 mm. Bebeğinizin plasenta gelişimi başlar.

neysol

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2014
191
212
merhaba, test sonucunuzu doktora gösterdiniz mi?
Öğle arasına girilmişti acildeki doktora gösterdim ne var ne yok tam sınırda birkaç gün sonra tekrar yaptırın dedi. Hiç böyle olan var mı merak ettim 5in üstü gebe diye biliyorum

SeptemberRose

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2014
5.093
4.781
Öğle arasına girilmişti acildeki doktora gösterdim ne var ne yok tam sınırda birkaç gün sonra tekrar yaptırın dedi. Hiç böyle olan var mı merak ettim 5in üstü gebe diye biliyorum
iki günde bir kan testini tekrar edin bence, düzenli yükseliyor mu ona bakılır, her gün iki katına çıkması gerek.
bi arkadaşımızın kan testi pozitifti fakat olması gerektiği yükseliş olmadı, az az yükseldi, böyle durumda gebeliği sonlandırıyorlar. o sebeple iki günde bir yaptırın kan testini. inşallah hamilesinizdir :dua:

neysol

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2014
191
212
iki günde bir kan testini tekrar edin bence, düzenli yükseliyor mu ona bakılır, her gün iki katına çıkması gerek.
bi arkadaşımızın kan testi pozitifti fakat olması gerektiği yükseliş olmadı, az az yükseldi, böyle durumda gebeliği sonlandırıyorlar. o sebeple iki günde bir yaptırın kan testini. inşallah hamilesinizdir :dua:
Anladım teşekkür ederim cmt pazar da adet olmazsam yine test yaptırıcam inşallah hayırlısıyla olur 🥰

PeRRieR

👶09.03.2020😍06.12.2009🧒
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2019
3.128
4.449
Merhaba kızlaar ben 2020 mart anasıyım😍2.bebem 9 martta dunyamıza geldi 10 yasında da bir oglum var 🧿🧿buraya sizlere hayırlı olsun demeye geldim. Rabbim bir avazda kurtarsın ınsallah 🙏sorularınız olursa ozel mesaj yazabilirsiniz sevaptır cevaplarız 🥳🥳tekrar hayırlı olsun 🐣🙏😊

Princess91

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2015
1.550
1.610
Kim gelecek ilk acaba buraya hamileyim diye 😍

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-03-2021

Hamileliğimin 4. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 253 gün kaldı.

Koryon villus artık tamamen oluşmuştur. Amniyotik kese, amniyotik boşluk, göbek kordonu ve yolk kesesi de kendi gelişimini tamamlamıştır. Bebeği oluşturacak hücreler embriyonik disk adı verilen bir yapı içinde düzleştirilir.Daha sık idrara çıkma ve vajinal akıntılar dikkatinizi çekebilir.

Yaklaşık boyu : 0,15-0,20 mm (Baştan Popoya)

neysol

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2014
191
212
Sanırım ilk ben olucam 😍 kızlar hamileyimmm :anneadayı: cmt adet günümdü hala olmadım idrar testinde de ikinci çizgi artık bariz görünüyo :KK49: doktorumuza perşembeye randevu bulabildik o zaman gidicez inşallah tahmini doğum tarihi de 1-2 mart çıkıyo hesaplamalarda

Bluemacaw

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2020
13
21
34
Sanırım ilk ben olucam 😍 kızlar hamileyimmm :anneadayı: cmt adet günümdü hala olmadım idrar testinde de ikinci çizgi artık bariz görünüyo :KK49: doktorumuza perşembeye randevu bulabildik o zaman gidicez inşallah tahmini doğum tarihi de 1-2 mart çıkıyo hesaplamalarda
Tebrikler 🤗 acilisi siz yaptiniz pesi sira herkesten guzel haber aliriz insallah

neysol

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2014
191
212
Tebrikler 🤗 acilisi siz yaptiniz pesi sira herkesten guzel haber aliriz insallah
İnşallah inşallah :dua: inşallah hepiniz hamilesinizdir balık bebişleri doğururuz kaderdaş oluruz Rabbim sağlıkla nasip etsin hepimize:KK36: