2021 Mayıs Anne Adayları

aycaycayca_89

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2020
2
1
31
Bizde bugün 6+5 haftalık olduk. Nasip olursa tahmini doğum tarihi 21 Mayıs gösteriyor :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-05-2021

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 167 gün kaldı.

Bu hafta boyunca bebeğinizin hızlı büyümesi devam ediyor. Bebeğinizin ağırlığı hamileliğinizdeki 4. ay boyunca yaklaşık 6 kat arttacak ve bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 160-170 gr. arasında olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Bejan19

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
1.744
1.536
24
Kızlar bari bizde burada toplanalım hafta hafta birbirimize moral olalım danışalım ☺ Kaç kişiyiz 8. Hafta(7+0) biz 🤗
merhabalar bende mayis annesi olacagim insallah 8+1 :KK66: bulantilariniz varmi kizlar

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-05-2021

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 158 gün kaldı.

Bebeğinizin ayak ve parmak izi karakteristik şekilde şekillenmeye başlıyor. Eğer canlandırıcı bir içeceğe ihtiyaç duyuyorsanız, yüksek karbonhidratlı ve düşük yağlı olan kayısı suyu, üzüm suyu, limonata, portakal suyu, greyfurt suyu ve kızılcık suyunu deneyebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

ekinbugra

ELİT ÜYE 💎
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2020
1.280
634

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 162 gün kaldı.

Bebeğiniz kuvvetlendikçe ve büyüdükçe, hareketlerini hissetmeniz artacaktır. İlk başlarda bebeğinizi karnınızda çırpınan bir kelebek gibi hissedeceksiniz. Eğer başka bir çocuğunuz varsa onu kaldırmak veya taşımak yerine dizinize oturtabilirsiniz. Dünyada doğan bebeklerin %80 i ebeler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Dersimlibrgl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2020
13
1
21
Merhaba bende geçen hafta keseyi gördüm şuan 6+2 haftalığım henüz kalp atışını duymadım ayın 12 sinde tekrar gidicem doktor o zaman gel dedi birde benim hiç belirtim yok hamileliğe dair normal midir acaba?

ekinbugra

ELİT ÜYE 💎
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2020
1.280
634
Merhaba bende geçen hafta keseyi gördüm şuan 6+2 haftalığım henüz kalp atışını duymadım ayın 12 sinde tekrar gidicem doktor o zaman gel dedi birde benim hiç belirtim yok hamileliğe dair normal midir acaba?
Yenı normal ve herkes de bır değil benım mıde bulantım 6 hafta ortalarına doğru çıktı 7. Hafta mıde bulantısı oldu nerdeyse her an 8. Hafta nadir gelıyor bulantı
10 haftaya kadar da kalp atışı duyulmaması normal kabul edilmiyormuş henüz bızde duyamadık çok küçük olduğu ıcın ama kalp atışı ultrasondan görünüyor sadece dışarı duyulacak kadar güçlü olmayabılıyor

Bebeğiniz kuvvetlendikçe ve büyüdükçe, hareketlerini hissetmeniz artacaktır. İlk başlarda bebeğinizi karnınızda çırpınan bir kelebek gibi hissedeceksiniz. Eğer başka bir çocuğunuz varsa onu kaldırmak veya taşımak yerine dizinize oturtabilirsiniz. Dünyada doğan bebeklerin %80 i ebeler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Dersimlibrgl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2020
13
1
21
Yenı normal ve herkes de bır değil benım mıde bulantım 6 hafta ortalarına doğru çıktı 7. Hafta mıde bulantısı oldu nerdeyse her an 8. Hafta nadir gelıyor bulantı
10 haftaya kadar da kalp atışı duyulmaması normal kabul edilmiyormuş henüz bızde duyamadık çok küçük olduğu ıcın ama kalp atışı ultrasondan görünüyor sadece dışarı duyulacak kadar güçlü olmayabılıyor

Dersimlibrgl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2020
13
1
21
Doktor 12 sinde gel duyalım dedi umarım ikimizde bebeğimizi sağlıklı şekilde kucağımıza alırız birde ilk çocuk olunca kendimi hamile gibi de hissetmiyorum

ekinbugra

ELİT ÜYE 💎
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2020
1.280
634
Doktor 12 sinde gel duyalım dedi umarım ikimizde bebeğimizi sağlıklı şekilde kucağımıza alırız birde ilk çocuk olunca kendimi hamile gibi de hissetmiyorum
Benimde ilk inşallah sağlıkla alalım kucaklarımıza 🙏

ekinbugra

ELİT ÜYE 💎
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2020
1.280
634

ekinbugra

ELİT ÜYE 💎
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2020
1.280
634
Sen ne zaman gidiceksin kalp atışını duymaya benim gittiğimde 7 hafta 3 günlük olcak
7+3 de gittim ben duyamadık parazit var dedi (yanı çok küçük duyulmuyor kan akışı vs )ekrandan kalp atışı olduğu gözüküyor ama dışarıya gelecek kadar büyük değil