2021 Mayıs Anne Adayları

ekinbugra

ELİT ÜYE 💎
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2020
1.280
634

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-05-2021

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 162 gün kaldı.

Bebeğiniz kuvvetlendikçe ve büyüdükçe, hareketlerini hissetmeniz artacaktır. İlk başlarda bebeğinizi karnınızda çırpınan bir kelebek gibi hissedeceksiniz. Eğer başka bir çocuğunuz varsa onu kaldırmak veya taşımak yerine dizinize oturtabilirsiniz. Dünyada doğan bebeklerin %80 i ebeler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Dersimlibrgl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2020
13
1
21
Doktor 2 hafta sonra gel kalp atışını duyalım diyince elden bşy gelmez başka doktora gitsem duyarmıyım acaba bu haftada herkes 7 haftada duymuş

ekinbugra

ELİT ÜYE 💎
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2020
1.280
634
Doktor 2 hafta sonra gel kalp atışını duyalım diyince elden bşy gelmez başka doktora gitsem duyarmıyım acaba bu haftada herkes 7 haftada duymuş
Hayırlısı bız duyamadık 7 haftada sadece ekrandan kalp atış çizgilerini gördük 😁

Bebeğiniz kuvvetlendikçe ve büyüdükçe, hareketlerini hissetmeniz artacaktır. İlk başlarda bebeğinizi karnınızda çırpınan bir kelebek gibi hissedeceksiniz. Eğer başka bir çocuğunuz varsa onu kaldırmak veya taşımak yerine dizinize oturtabilirsiniz. Dünyada doğan bebeklerin %80 i ebeler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

ekinbugra

ELİT ÜYE 💎
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2020
1.280
634
Sen ne zaman gidiceksin
Bu hafta yada önümüzdeki hafta giderim ben artık kendı doktoruma gideceğim yakındaki özel hastanelere gidiyordum doktor beğenmedim yakında gideyim dedim yok yanı ilgisizler ve doğru düzgün bişey çıkmıyor ağızlarından ben sormadan

aycaycayca_89

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2020
2
1
31
Merhabalar ben birşey sormak istiyorum. Şimdi biz bugün itibariyle 7+3 olduk. İnternetten haftalarla ilgili bilgiler okuyorum fakat 7.hafta bilgilerini mi yoksa 8. hafta bilgilerini mi okumam gerekiyor. Kafam çok karıştı, bilgisi olan var mı acaba? :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 167 gün kaldı.

Bu hafta boyunca bebeğinizin hızlı büyümesi devam ediyor. Bebeğinizin ağırlığı hamileliğinizdeki 4. ay boyunca yaklaşık 6 kat arttacak ve bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 160-170 gr. arasında olacak.

derendevran

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2020
4
1
26
Marhaba ben de varım😊 gecen hafta gittim 5+4de ama doktor 6+3 gibi gorunuyor dedi, hangisine gore düşüneceğim bilmiyorum,haftaya kalp atisi icin tekrar gidecegiz. Bu arada bulantılarım var benim de.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-05-2021

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 173 gün kaldı.

Bebeğinizn başı ve boynu artık daha dik ve düz bir hatta görülüyor. Önümüzdeki 3 ay boyunca daha çok kilo alacaksınız. Bunun sebebi bebeğinizin hızla büyümesi. Kilo artışlarınıza dikkat etmelisiniz. Bugün ultrasonda bebeğinizi baş parmağını emerken görebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

kalachakra

2 Prenses Annesi+Yeni Pozitif 🤗
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2008
899
15
Marhaba ben de varım😊 gecen hafta gittim 5+4de ama doktor 6+3 gibi gorunuyor dedi, hangisine gore düşüneceğim bilmiyorum,haftaya kalp atisi icin tekrar gidecegiz. Bu arada bulantılarım var benim de.
Merhaba
Bebek büyüdükçe son adet tarihiyle uyumu daha net anlaşılır. Keseyle, son adet tarihin uyumsuzluğu çok önemli değil. Benim 3. Gebeliğim olacak Allah nasip ederse. 6+1 de gittiğimde doktor 5+3 haftalık kese var dedi. Sorduğumda da kesenin SAT ile uyumu baz alınmaz dedi.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 171 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin ayak tırnakları, tırnak yataklarından çıkmaya başlayacaklar. Bebeğinizin bacakları uzadı ve daha gelişmiş durumdalar. Kış aylarında, özellikle ısınmak için kuru hava kullanılan ortamlarda, kendinizi sıkışık, sıkıntılı hissedebilirsiniz. Soğuk algınlığı ve burun tıkanıklığı olduğu zamanlarda da aynı şekilde kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz. Bebeğinizin hareket ettiğini hissetmeye başlayabilirsiniz. Ama 20 nci haftaya kadar bebeğinizin hareketlerini hissetmemeniz normaldir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Kingrella

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2020
100
88
Merhaba kızlar, bende 8. Haftamın içindeyim günler geçmek bilmiyor bir sonraki kontrole nasıl vakit geçicek bilmiyorum 🤭

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 169 gün kaldı.

Bebeğinizin başı artık dik duruyor ve çenesi göğsünde dinleniyormuş gibi durmayı bıraktı. Bu sıralar yani 2. trimesterda kendinizi daha rahat hissediyor olmalısınız. Şanslıysanız sabah bulantıları geçmişte kalmış ve enerji saviyeniz yükselmiştir. Anneler normal kıyafetlerine sığamadıkları için kendilerini kötü hissedebilirler.

unilko

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2020
11
3
31
Merhaba ben de izmirdeyim. Doktorunuz kim öğrenebilir miyim? Benim de 6+6 şu an. Bebeği gördük fakat kalp atısını cok zor görebildik belli belirsiz. Kaygılıyım

ekinbugra

ELİT ÜYE 💎
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2020
1.280
634
Merhabalar ben birşey sormak istiyorum. Şimdi biz bugün itibariyle 7+3 olduk. İnternetten haftalarla ilgili bilgiler okuyorum fakat 7.hafta bilgilerini mi yoksa 8. hafta bilgilerini mi okumam gerekiyor. Kafam çok karıştı, bilgisi olan var mı acaba? :)
Merhaba cnm hayırlı olsun sağlıkla al kucağına 🙏. (7+3) ise 8. Hafta bilgilerini okunan gerekıyor ☺️

ekinbugra

ELİT ÜYE 💎
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2020
1.280
634
Oo bende Mayıs ayı yok galıba dıyordum varmış😅