• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
    Detayları incelemek için tıkla!
  • Pınar Labneli Tarif Yarışması 4. Hafta yarışma başladı.
    Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
    Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

2021 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Seroglu

Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2020
134
64
27
Merhaba kızlarr Temmuz 21 tüp bebek denedik. Rabbime şükürler olsun 10. Günde 22,42 çıktı değerim 2 sonra testi kan testini yeniden yaptık 92 çıktı tekrar 2 gün sonra kan testi yaptı beta yani 183 çıktı değerim çok heyecanlıyım. İnşallah boş gebelik değildir değilse Nisan da bebeğimizi kucağımıza alacağız Allah izin verirse inşallah😍 sizde durumlar nasıl ??

medusares

6. Takım 💪 hadi kızım gitsin 20 kg
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2019
3.239
10.050
Hayırlı olsun ilk deneme miydi ☺

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :72 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.

crescentee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2015
374
294
39
Merhaba arkadaşlar. Seroğlu öncelikle hayırlı olsun..benimde evde yaptığım gebelik testi pozitif çıktı. Henüz doktora gitmedim. Herşey yolunda giderse inşallah ikinci bebeğime de Nisanda kavuşacağım gibi..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-04-2021

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 197 gün kaldı.

İki gün içinde bebeğinizin sindirim sitemi duvarlarındaki kaslar besinleri bir bölümden diğer bölüme itmek için gerekli olan hareketleri pratik amaçlı yapmaya başlar. Eğer bebeğiniz erkek ise testesteron üretmeye başlamıştır. Geçmişte doğum : Eski Yunan hekimi Hipokrat gelişmekte olan bir bebeğin cinsiyetini belirlediğine inandığı bir tez geliştirdi. Hipokrata göre, eğer kadının sağ göğsü daha sıkı ve sağ gözü daha parlak ise bebek erkek, sol göğsü daha sıkı ve sol gözü daha parlak ise bebek kız olacaktır :) Diğer bir eski inanışa göre erkek bebekler anne rahminde kız bebeklere göre daha üst kısımda bulunurdu. Bu inanış 20. yüzyıla kadar devam etti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

medusares

6. Takım 💪 hadi kızım gitsin 20 kg
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2019
3.239
10.050

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :72 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.

Seroglu

Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2020
134
64
27
Merhaba arkadaşlar. Seroğlu öncelikle hayırlı olsun..benimde evde yaptığım gebelik testi pozitif çıktı. Henüz doktora gitmedim. Herşey yolunda giderse inşallah ikinci bebeğime de Nisanda kavuşacağım gibi..
Merhabalar hayırlı olsun inşallah , hayırlısıyla kucağınıza alırsınız. Ne zaman doktora gideceksiniz

crescentee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2015
374
294
39
Çok teşekkürler. Şu an şehir dışında olduğumdan önümüzdeki hafta gideceğim doktora.. bu arada belimde ve alt karnımda zaman zaman ağrı oluyor, sizde de var mı böyle bi ağrı? Diğeri 5 yıl önceydi unutmuşum resmen :)
Merhabalar hayırlı olsun inşallah , hayırlısıyla kucağınıza alırsınız. Ne zaman doktora gideceksiniz

İki gün içinde bebeğinizin sindirim sitemi duvarlarındaki kaslar besinleri bir bölümden diğer bölüme itmek için gerekli olan hareketleri pratik amaçlı yapmaya başlar. Eğer bebeğiniz erkek ise testesteron üretmeye başlamıştır. Geçmişte doğum : Eski Yunan hekimi Hipokrat gelişmekte olan bir bebeğin cinsiyetini belirlediğine inandığı bir tez geliştirdi. Hipokrata göre, eğer kadının sağ göğsü daha sıkı ve sağ gözü daha parlak ise bebek erkek, sol göğsü daha sıkı ve sol gözü daha parlak ise bebek kız olacaktır :) Diğer bir eski inanışa göre erkek bebekler anne rahminde kız bebeklere göre daha üst kısımda bulunurdu. Bu inanış 20. yüzyıla kadar devam etti.

Muallimezzz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2019
3.318
3.018
30
Çok teşekkürler. Şu an şehir dışında olduğumdan önümüzdeki hafta gideceğim doktora.. bu arada belimde ve alt karnımda zaman zaman ağrı oluyor, sizde de var mı böyle bi ağrı? Diğeri 5 yıl önceydi unutmuşum resmen :)
Evet canım belimde benim de oluyor ağrı insan korkuyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-04-2021

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 192 gün kaldı.

Bebeğinizin karaciğeri artık safra üretiyor. Önümüzdeki üç gün içinde, ses telleri bebeğinizin boğazında/gırtlağında oluşacaktır. Bebeğiniz ses çıkaramayacak, ağlayamayacaktır çünkü ses hava içinde yayılabilir sıvı içinde değil. Hamilelik, kadınları mesane eneksiyonlarına daha yatkın kılar. İdrar mesanede daha uzun süre kaldığından bakterilerin çoğalması ihtimali yükselecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Mutlumutsuzhtn

Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2019
1
3
24
Bende yeni öğrendim idrarda silik çizginin ardından hcg değerim 70 çıktı. Rabbim nasip ederse ilk olacak. Heyecan hat safhada. 2021 nisan anne adayları olarak hepimizin gözü aydın☺☺☺

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-04-2021

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 204 gün kaldı.

Bebeğinizin kafatasında kemikleşme merkezi meydana gelir. Bebeğinizin uzun kemikleri gelişmeye devam ediyor. Artık bebeğinizin kemikleri ve kasları daha hızlı büyüyor. Bebeğinizin gelişmekte olan vücudu yeni doğmuş bir bebek oranlarına yaklaşmaya başlıyor. Anneler artık bazı hamile kıyafetlerini giymeye başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Seroglu

Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2020
134
64
27
Evet vardı ama belirtiler her zaman doğru çıkmıyor diye heveslenmemiştim🙈

Seroglu

Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2020
134
64
27
Bende yeni öğrendim idrarda silik çizginin ardından hcg değerim 70 çıktı. Rabbim nasip ederse ilk olacak. Heyecan hat safhada. 2021 nisan anne adayları olarak hepimizin gözü aydın☺☺☺
Yaaa tebrik ederim çoook sevindim. Rabbim sağlıklı hayırlı bir evlat nasip etsin inşallah. Şimdi sıra Allah izin verirse kese görmeye sonra da kalp atışını duymaya 🙈

ONTK

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
4.994
7.778
Selam kızlar bende dün evde yaptığım gebelik testi net 2 çizgi çıkmasıyla hamile olduğumu öğrendim. İkinci bebeğim olacak Allah kısmet ederse. 1 hafta önce yerleşme kanamam oldu ilk hamileliğimdeki gibi, bel ağrısı ve kasıklarda yanma oluyor bende. İlk kontrolümüz 2 eylülde. İnşallah hepimiz sağlıkla kavuşuruz yavrularımıza.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-04-2021

Bebeğimi kucağıma almama 199 gün kaldı.

Bebeğinizin yeni bir refleksi oluştu; Artık bebeğinizin başına dokunulduğunda ağzını açıyor. Buna aranma refleksi denir ve bebeğin besin kaynağını bulmasına yardımcı olur. Bebeğiniz doğduktan sonra emme işlemini bu refleks ile yapacaktır. Kalıcı dişler için diş tomurcukları ve ses telleri haline dönüşecek mebranlar(zarlar) bu hafta oluşmaya başlarlar. Bugün bebeğinizin mesane kesesi de oluşmaya başladı.

crescentee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2015
374
294
39
Selam kızlar bende dün evde yaptığım gebelik testi net 2 çizgi çıkmasıyla hamile olduğumu öğrendim. İkinci bebeğim olacak Allah kısmet ederse. 1 hafta önce yerleşme kanamam oldu ilk hamileliğimdeki gibi, bel ağrısı ve kasıklarda yanma oluyor bende. İlk kontrolümüz 2 eylülde. İnşallah hepimiz sağlıkla kavuşuruz yavrularımıza.
Hayırlı olsun inşallah. Sağlıkla kavuşalım yavrularımıza..bel ağrısı ve kasıklarda yanma ne kadar sürüyor peki sizde? Benim ek olarak
pelvis bölgesinde de ağrı var. İdrar yolu iltihabı mı oldum diye endişeleniyorum..

mrskorkut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2016
691
914
Allah’ım inşallah şurda bende yerimi alıp Nisan’da ANNE olabilirim Uğur getirsin inşallah 🤲🏼🥰🥰♥ Transferin 2.gününü de devirdik beklemedeyiz dua bekleriz anneler 🥰🤲🏼

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-04-2021

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 212 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları iyice gelişti, ayrıca bebeğinizin dili tamamen şeklini aldı. Bebeğinizin ayak parmakları artık perdesiz ve daha uzun görünüyor. İlk defa bebeğinizin uzuvları bilinçli olarak hareket yeteneğine kavuştu. Baş ağrılarınız için sıcak yada soğuk kompres yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

dilek062

Ol der ve olur... 🙏🙏🙏
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2009
954
773
33
Canım adetine kaç gün kala öğrendin

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-04-2021

Bebeğimi kucağıma almama 209 gün kaldı.

Önümüzdeki 4 gün içinde bebeğinizin el tırnakları, ayak tırnakları ve saç kökleri görülecektir. Bütün bunlar derinin üst tabakasının özel bölümleridir. Bu süre zarfında bebeğiniz artık daha dik bir duruş sergileyecektir. Artık bebeğinizin embriyo olarak gelişimi sona erdi. Bundan sonra bebeğiniz doğana kadar bebeğiniz teknik olarak fetüs veya cenin olarak adlandırılacaktır.

dilek062

Ol der ve olur... 🙏🙏🙏
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2009
954
773
33
Canım sen adetine kaç gün kala öğrendin

Önümüzdeki 4 gün içinde bebeğinizin el tırnakları, ayak tırnakları ve saç kökleri görülecektir. Bütün bunlar derinin üst tabakasının özel bölümleridir. Bu süre zarfında bebeğiniz artık daha dik bir duruş sergileyecektir. Artık bebeğinizin embriyo olarak gelişimi sona erdi. Bundan sonra bebeğiniz doğana kadar bebeğiniz teknik olarak fetüs veya cenin olarak adlandırılacaktır.

dilek062

Ol der ve olur... 🙏🙏🙏
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2009
954
773
33
Ben de nisan annesi olmayı çok isterdim. Ama sanırım olmadı. Kızlar bugün dayanamadım kan vermeye gittim ilişkimin üzerinden 9gün geçti adetime 6gün var sonuc negatif. Doktor küçük olduğu için çıkmamış da olabilir dedi bilmiyorum. Adetimi bekliyorum artık. Ama sağ kasığım hala çok ağrıyor

ONTK

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
4.994
7.778
Hayırlı olsun inşallah. Sağlıkla kavuşalım yavrularımıza..bel ağrısı ve kasıklarda yanma ne kadar sürüyor peki sizde? Benim ek olarak
pelvis bölgesinde de ağrı var. İdrar yolu iltihabı mı oldum diye endişeleniyorum..
Yanma sürekli olmuyor ara ara oluyo özellikle sabahları öğlene kadar. Benimde hamileliği öğrenmeden önce yerleşme kanamasından sonra olmuştu agrıyordu hani mantar gibi olur ya afedersin çok akıntın olur. Bi ara dr krem vermişti onu kullandım geçti. Oğlumu hala emzirdiğim için dr emziren anneler için kullanılanı vermişti 2 günde kaşıntı agrı hiçbirşey kalmadı.

Bebeğinizin yeni bir refleksi oluştu; Artık bebeğinizin başına dokunulduğunda ağzını açıyor. Buna aranma refleksi denir ve bebeğin besin kaynağını bulmasına yardımcı olur. Bebeğiniz doğduktan sonra emme işlemini bu refleks ile yapacaktır. Kalıcı dişler için diş tomurcukları ve ses telleri haline dönüşecek mebranlar(zarlar) bu hafta oluşmaya başlarlar. Bugün bebeğinizin mesane kesesi de oluşmaya başladı.

ONTK

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
4.994
7.778
Allah’ım inşallah şurda bende yerimi alıp Nisan’da ANNE olabilirim Uğur getirsin inşallah 🤲🏼🥰🥰♥ Transferin 2.gününü de devirdik beklemedeyiz dua bekleriz anneler 🥰🤲🏼
İnşallah tutunurlarda hep beraber sağlıkla alırız kucağımıza. İkizmi transfer?