• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
    Detayları incelemek için tıkla!
  • Bil Kazan Yarışması 21 Eylüle kadar uzatıldı ve sorumuz yenilendi
    Soruyu bilen şanslı 20 üyemize Sesu Tüy Dökücü Krem hediye ediyoruz.
    Katılmak için TIKLAYIN!...
  • 3. Hafta Pınar Labneli Tarif Yarışması başladı.
    Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
    Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

Popüler Konu 2021 Nisan Anneleri

Azze

Kendi Dünyasında🌍
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2019
6.473
7.176
Anne Adayı :anneadayı: Son Adet TarihiTahmini Doğum TarihiBaşlangıç KiloCinsiyet

Son düzenleme:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-04-2021

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 197 gün kaldı.

İki gün içinde bebeğinizin sindirim sitemi duvarlarındaki kaslar besinleri bir bölümden diğer bölüme itmek için gerekli olan hareketleri pratik amaçlı yapmaya başlar. Eğer bebeğiniz erkek ise testesteron üretmeye başlamıştır. Geçmişte doğum : Eski Yunan hekimi Hipokrat gelişmekte olan bir bebeğin cinsiyetini belirlediğine inandığı bir tez geliştirdi. Hipokrata göre, eğer kadının sağ göğsü daha sıkı ve sağ gözü daha parlak ise bebek erkek, sol göğsü daha sıkı ve sol gözü daha parlak ise bebek kız olacaktır :) Diğer bir eski inanışa göre erkek bebekler anne rahminde kız bebeklere göre daha üst kısımda bulunurdu. Bu inanış 20. yüzyıla kadar devam etti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ffbaci

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2019
267
233
Ben normalde Ocak 2021 annesi olacaktım ama düşük yaptım . Şimdi totem yaptım ve içimde bir his var inşaallah Nisan annesi olurum isteyen herkese nasip olur inşaallah . Burada formda heyecanla bebeklerimizin gelişini gelisimini hep beraber bekler tatlı heyecanlarimizi birlikte paylaşırız canlarım🙏💙

maiii

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2013
2.003
1.357
Ben normalde Ocak 2021 annesi olacaktım ama düşük yaptım . Şimdi totem yaptım ve içimde bir his var inşaallah Nisan annesi olurum isteyen herkese nasip olur inşaallah . Burada formda heyecanla bebeklerimizin gelişini gelisimini hep beraber bekler tatlı heyecanlarimizi birlikte paylaşırız canlarım🙏💙
Ben de martta düşük yaptım.hayırlısı 🥰

Ffbaci

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2019
267
233
Ben de martta düşük yaptım.hayırlısı 🥰
Inşaallah canım en hayırlısı olur hakkimizda Rabbim kucaklarimizi boş bırakmaz tez zamanda yeniden hamile kalırız . Marttan beri korunuyor musunuz

Princess91

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2015
1.632
1.698
Mart daha belli degil ama içimden bi ses nisan annesi olacam diyo bakalim artik nasip

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :50 Kg. Şimdiki Kilom :50 Kg.

Montessoriannesi

Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2020
650
418
Ben de iki düşük yaptım canım.hayırlısı...ikinci bebek istiyorum inşallah olur...

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-04-2021

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 218 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 16-18 mm oldu. Ağırlığıda yaklaşık olarak 0.94 gr. Bebeğiniz bir sıvı ile çevrili olsada akciğerleri hava alıp vermek için çalışmadığından dolayı boğulma söz konusu değildir. Bebeğpinizin ihtiyaç duyduğu oksijen bebeğe göbek kordonu yardımıyla sizin tarafınızdan gönderilir. Bebeğinizin kol ve bacakları bugünlerde hareket etmeye başlayacak. Ultrason da bu hareketleri görebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Montessoriannesi

Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2020
650
418
Kızlar akşamdan beri migren ağrım var.gece parol içtim sabah daha da artmış uyandım.istifra ediyorum içim bomboş.bebek deneme sürecinde yumuşak doku ağrısına iyi gelen parasetamol karışımı bir ilac içsem sakıncası var mıdır? Deneyimleyen var mı?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-04-2021

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 218 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 16-18 mm oldu. Ağırlığıda yaklaşık olarak 0.94 gr. Bebeğiniz bir sıvı ile çevrili olsada akciğerleri hava alıp vermek için çalışmadığından dolayı boğulma söz konusu değildir. Bebeğpinizin ihtiyaç duyduğu oksijen bebeğe göbek kordonu yardımıyla sizin tarafınızdan gönderilir. Bebeğinizin kol ve bacakları bugünlerde hareket etmeye başlayacak. Ultrason da bu hareketleri görebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Ffbaci

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2019
267
233
Bir sakıncası olacağını sanmıyorum ben antibiyotik değil sonuçta . Hamilelik varsa da çok başında henüz zararı yoktur

Azze

Kendi Dünyasında🌍
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2019
6.473
7.176

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-04-2021

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 197 gün kaldı.

İki gün içinde bebeğinizin sindirim sitemi duvarlarındaki kaslar besinleri bir bölümden diğer bölüme itmek için gerekli olan hareketleri pratik amaçlı yapmaya başlar. Eğer bebeğiniz erkek ise testesteron üretmeye başlamıştır. Geçmişte doğum : Eski Yunan hekimi Hipokrat gelişmekte olan bir bebeğin cinsiyetini belirlediğine inandığı bir tez geliştirdi. Hipokrata göre, eğer kadının sağ göğsü daha sıkı ve sağ gözü daha parlak ise bebek erkek, sol göğsü daha sıkı ve sol gözü daha parlak ise bebek kız olacaktır :) Diğer bir eski inanışa göre erkek bebekler anne rahminde kız bebeklere göre daha üst kısımda bulunurdu. Bu inanış 20. yüzyıla kadar devam etti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

HzafanrR

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2016
1.428
970