24 yasindayim, arkadas acisindan cok yanliz kaldim

LaLuna22

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2014
913
1.077
Merhaba herkese,

Gece gece yine triplendim yaziyorum. Telefondan giriyorum bu yuzden duzgun bir Turkce kullanamazsam kusura bakmayin Turkce klavyem yok.

Universitede okuyorum iste, seneye son senem bu yil yakin bir arkadas ile eve cikmistim, anlasamadim hic. Aslinda ilk basta hersey guzeldi ama ev ortaminda cok sigara, gurultu, pislik, bulasik oldu, rahatlik aldi basini gitti, bende duzgun bir iletisim kuramadim, sorunlari acikca soylemek yerine tolere etmekten cok doldum en sonunda patladim tonla kavga kiyamet. Neyse bir ara asmistik yine patlak verdi sonra. Yapamiyorum boyle iki yuzlu insanlarla, artik tolere edemiyorum birbirinin arkadasindan konusup sonra can ciger kuzu sarmasi olan dostluklari evimin icinre gormeye, dedikodu yapan birkac kisi yakaladim sonra bu ev mevzusu patlak verince, iliskimi kestim tabii, beni manevi anlamda kullandigini anladigim herkesi cikarttim hayatimdan ama cok yanliz kaldim. Ne olmam gerekiyordu, dedikoducu bir iki yuzlu mu? Insanlarin arasinda boyle mi yer bulunuyor? Insanlarin gercek yuzunu anlayinca eskisi gibi sevemiyorum, arkadasligimi bitiriyorum diye en ufak bir tartismada herkes bana "Bak cevrene, kim kaldi ki?" Diyor. Hata bende mi dusun dusun bir hal oldum, hayatimin en guzel gunlerinde boyleysem is hayatinda ne olacagim ben? Saf miyim, iyi niyetli mi, cok mu gormezden geliyorum? Artik uzuluyorum iyi niyetimin suistimal edilmesinden, keske biraz daha midesiz biri olsaydim, belki bir yer bulurdum bu dunyada...

Vuslata dair

evli ve 3 cocuklu
Kayıtlı Üye
15 Mart 2011
3.852
6.019
Çok özür dilerim başlığa istinaden yazacağım özellikle o kelimenin yazılışına takıntım var “ yalnız “ diye yazılır doğrusu ve bunun klavye ile bir ilgisi yok

Vuslata dair

evli ve 3 cocuklu
Kayıtlı Üye
15 Mart 2011
3.852
6.019
Konunuza gelecek olursak yaş itibariyle yaşadıklarınız normal çünkü hayatı yeni yeni tanıyorsunuz zaman içersinde tecrübe edineceksiniz

Size tavsiyem insanları olduğu gibi kabul etmeye çalışın bakın bir söz var “ Arap eli öpmekle dudak kararmaz” etrafı boşaltmayın insan insana her daim lazım ve üzülmeyin zamanla düzelecek alışacaksınız

LaLuna22

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2014
913
1.077
Konunuza gelecek olursak yaş itibariyle yaşadıklarınız normal çünkü hayatı yeni yeni tanıyorsunuz zaman içersinde tecrübe edineceksiniz

Size tavsiyem insanları olduğu gibi kabul etmeye çalışın bakın bir söz var “ Arap eli öpmekle dudak kararmaz” etrafı boşaltmayın insan insana her daim lazım ve üzülmeyin zamanla düzelecek alışacaksınız
Cok tesekkur ederim tavsiyeniz icin

Dead Cell

Guru
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2012
5.461
15.365
Böyle karamsar düşünmeyin bence.Şanssız olabilirsiniz etrafınızdaki insanlar konusunda ama bu her zaman olacağınız anlamına gelmiyor.
Ben eskisi kadar yakın arkadaşlık kurmuyorum kimseyle mesela,ama yalnız da değilim.Herkesle iletişimim var ama kimseyi yakın tutmuyorum,kafam da çok rahat ediyor.Arkamdan kim konuşmuş hiçbir fikrim yok,o yüzden kimseye karşı kötü bir düşünce de beslemiyorum,bu şekilde dünya çok pembe :KK53: :KK37:

Goldsparkle

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2018
99
168
Merhaba herkese,

Gece gece yine triplendim yaziyorum. Telefondan giriyorum bu yuzden duzgun bir Turkce kullanamazsam kusura bakmayin Turkce klavyem yok.

Universitede okuyorum iste, seneye son senem bu yil yakin bir arkadas ile eve cikmistim, anlasamadim hic. Aslinda ilk basta hersey guzeldi ama ev ortaminda cok sigara, gurultu, pislik, bulasik oldu, rahatlik aldi basini gitti, bende duzgun bir iletisim kuramadim, sorunlari acikca soylemek yerine tolere etmekten cok doldum en sonunda patladim tonla kavga kiyamet. Neyse bir ara asmistik yine patlak verdi sonra. Yapamiyorum boyle iki yuzlu insanlarla, artik tolere edemiyorum birbirinin arkadasindan konusup sonra can ciger kuzu sarmasi olan dostluklari evimin icinre gormeye, dedikodu yapan birkac kisi yakaladim sonra bu ev mevzusu patlak verince, iliskimi kestim tabii, beni manevi anlamda kullandigini anladigim herkesi cikarttim hayatimdan ama cok yanliz kaldim. Ne olmam gerekiyordu, dedikoducu bir iki yuzlu mu? Insanlarin arasinda boyle mi yer bulunuyor? Insanlarin gercek yuzunu anlayinca eskisi gibi sevemiyorum, arkadasligimi bitiriyorum diye en ufak bir tartismada herkes bana "Bak cevrene, kim kaldi ki?" Diyor. Hata bende mi dusun dusun bir hal oldum, hayatimin en guzel gunlerinde boyleysem is hayatinda ne olacagim ben? Saf miyim, iyi niyetli mi, cok mu gormezden geliyorum? Artik uzuluyorum iyi niyetimin suistimal edilmesinden, keske biraz daha midesiz biri olsaydim, belki bir yer bulurdum bu dunyada...
Aynı benim gibisin. Ben bunlara ek olarak bide gurur meselesi yapıyorum. Affedemiyorum görmezden gelemiyorum arkadaşlarımın yaptıklarını ve iletişimimi kese kese yanımda bir iki sağlam dostumdan başka arkadaşım kalmadı. Konunu takip edicem, ancak sadece şöyle bir tavsiye verebilirim sana: 'Demir tavında dövülür.' Tolere edip, biriktirip, yumuşak başınla cesaret vermektense insanlara, lafı yerinde ve zamanında söyleyip yapabilecekleri hadsizliklere mani olabilirsin. Hoş ben 27 yaşımdayım yeni yeni uygulayabiliyorum daha bunu.

Elis_93

Asi çakıltaşı
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2019
878
1.452
Walla kişiliksiz insanlarla bir arada kalmaktansa kaliteli yanlızlık her zaman iyidir dost değil arkadaş edin yani özeline almadan gezip dolaşıp kafa dağıtabileceğin sınırlı çevren olsun ben öyle yapıyorum çokta mutluyum

reyhan 2004

...Men Dakka Dukka...
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2015
950
1.306
Bende sizin gibiyim. Hayatımda ikiyüzlü, çıkarcı insanlara yer yok. Herkesle hemen dost olmam. Merhaba merhaba seviyesinde.

Ama benim azda olsa dostlarım var ve bu durumdan memnunum. Yalnız benim yaşım 36 siz daha çok gençsiniz... Daha çok arkadaşlarınız olur...

Bir de iş arkadaşı v.s. eksiklerini kusurlarını fazla takmayın. Çok ciddi bir karaktersizlikleri yoksa söyleyebildiğiniz yanlışlarını söyleyin, onun dışında mesafeli bir iletişimimiz olsun.

Çok ciddi durumlar dışında insanlarla iletişiminizi koparmayın. Naçizane tavsiyem.

Yukarı Alt