1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
  2. Merhabalar Ziyaretçi, Pınar ürün inceleme ankete katılım için tıklayınız.
    Notu Gizle

29 yaşında Diş teli

Konusu 'Diş Estetiği - Gülüş Tasarımı' forumundadır ve karga67 tarafından 23 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

23 Temmuz 2017
    Konu Sahibi : karga67
  1. karga67

karga67 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    31
    Evet konu başlığından anlayacağınız üzerr 29 yaşındayım. Dişlerim çok sıkışık ve son zamanlarda çok fazla çürüğüm çıkmaya başladı. Sabah akşam dişlerimi fırçalamama rağmen sıkışıklıktan sanırım yeterli temizliği yapamıyorum. Ayrıca yamuklukta var. Diş teli takdırmak için çok mu geç kalmışım. Bu yaşta diş teli takdıran var mı acaba?

2. 26 Temmuz 2017
  3. fabric

fabric fabric Pro Üye

Beğenildi:
    3.783
    Ödül Puanları:
    93
    geç kalmadınız bence hemen bir diş doktoruna gidin. tel tedavimin sürdüğü dönemde iki çocuklu bir kadın da tel tedavisi görüyordu. hazır karar vermişken gidip konuşun dişçiyle

4. 7 Ağustos 2017
  5. missace

missace Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    76
    Ben 27 yaşındayım 4 aydır kullanıyorum. Hic geç degil

6. 19 Ağustos 2017
  7. enchanting

enchanting Üye Üye

Beğenildi:
    448
    Ödül Puanları:
    23
    Ben 31 yasindayim alttaki dislerim duzeldi telleri cikardi doktor ustteki dislerimdekiler de bir kac ay icinde cikacak memnunum kendimi daha iyi hissediyorum

8. 3 Eylül 2017
  9. Altschmerz

Altschmerz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    3
    Diş doktorum bana diş telinin yaşı olmadığını söylemişti. Bence geç kalmış değilsiniz :)

10. 11 Eylül 2017
  11. sedatpts

sedatpts Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Aslında benimde tele ihtiyacım olabilir üstde ön dişin yanındakinin çekilip arkaya kayan dişimin öne gelmesi lazım ama düzelene kadar öndeki dişimin boşluğu çok çirkin durur diye düşünüyorum. Siz ne diyosunuz.

12. 14 Eylül 2017
  13. temasa

temasa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    98
    Ödül Puanları:
    88
    ben de 28 yaşındayım ve üst 2 dişim eğik sizinle aynı kaygıları yaşıyorum... bi doktora gittim, beni inanılmaz motive etti. bunun yaşın yoktur, bak şu hastamız daha büyük diye...ben fazla görünmesin belli olması diye şeffaf braket istiyorum ama o metal braket tak bişi olmaz daha ucuz falan dedi... ben yine taktırırsam şeffaf braket taktırcam tabii... yalnız kaç ay duracak o teller o süreç bana uzun geliyo maalesef:KK43:

14. 14 Eylül 2017
  15. temasa

temasa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    98
    Ödül Puanları:
    88
    ne kadar daha duracak diş teli sizde?

16. 17 Eylül 2017
  17. missace

missace Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    76
    bir yıl

18. 3 Ekim 2017
  19. pudeer

pudeer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    ben 31 yaşımda şeffaf taktırdım (ice braket markası, taktırırken markasını mutlaka sorun). d ben de taktırırken acaba nasıl görünecek derdindeydim. taktırdıktan sonra umrunuz olmuyor. ama hiç düşünmediğiniz şeyler daha dert oluyor, mesela temizliği, araya kaçan yemekler..sosyal ortamda yemek yiyememek.. arada hafif ağrı (benim çok çok az ağrım oldu). bunlar utanmaktan acaba geç mi gibi dertlerden daha önemli konularmış.
    en önemlisi temizliği, özellikle şeffaf braket diş rengiyle kontrast oluşturduğu için dişi daha sarı gösteriyor. braketi tutan lastikler sararıyor (lastikler her ay değişiyor, ama ne yazık ki 15. günde sararmaya başlıyor). neler sarartıyor, öncelikle çay ve kahve.. sonra da bence her şey.. metal braket dişi daha temiz gösteriyor diyebilirim, ama çok dert etmiyorsanız şeffaf braket de çok çok kötü değil.
    renk renk demişken peki ya şekli.. benim dişim sekiz ayda inanılmaz değişti. günde 10 kere belki fırçalıyorum ama her şeye değer. mutlaka ve mutlaka ihtiyacı olan taktırsın. özgüveni aşırı geliştiren bir şey. dişlerinizi zaten çarpık diye saklıyorsanız, telden utanmanın hiç alemi yokmuş. hatta bir çok insana nasıl motivasyon oldum bilseniz. bir de takınca görüyorsunuz o kadar çok taktıran var ki.. bence parasına emeğine en çok değen şeylerden biri. bir çok insandan daha güzel dişiniz olacak.

enchanting bunu beğendi.