38 Yaş Üstü Genç Hanımlar Buraya

ZarpDeniz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2010
1.848
2
Denızverdıcıyım sagol canım benım benım yasım 39 3 senelık evlıyım ,fsh ma ıyı dıyorlar oburlerıde ıyı dıyo doktor yanı hersey ıyı dıyo doktorumuz tabı yabancı doktorlar ondan benım ıcın cok zor oluyo.benım ucuncu tedavım olacak ılkınde 20 25 yumurtalık verdım ıkıncıde 15 16 tane verdım tabı buarada dozlarımı degıstırdıler ve ucuncude 6 tane verebıldım ve yumurtalık az verdıyınden doktor tedavımı durdurdu cunkı benım esım amalıyatla sperm verıyo o yuzden durdurdu hayatım boyle ıste tekrar ucuncu ıcın aralıkta yenıden ıgnelere baslıyorum ama esımın spermlerı kalıtelıydı doktor hersey yolunda dedı ama tutmadı napalım canım ugras verıyoruz cok zor kızlar mevlam hepımızın yuzunu guldursun ,heranım duayla gecıyo herkes ıcın sızler ıcın kendım esım ıcın ,ama doktorlar devam edın dıyo sansınız var dıyo bızımle profosor erkek doktor ılgılenıyo allah var cok ılgılenıyorlar am bılemıyomkı turk doktorumu ıyı buranın doktorumu ıyı allahımın canı ısterse verır dıyoruz bu arada yas gıdıyo kızlar ama umıdımı kaybetmıyorum dua edın canım arkadaslarım valla sızden destek cok alıyorum yanlız olmadıgımı bılıyorum rabbım emeyımızı bos etmesın dualarım sızınle opuldunuz:KK19:
Toana, bence hormon ilaclari ile ne kadar az sayida yumurta elde ediyorlarsa o kadar iyi cunku kalşteleri daha yuksek oluyor. Daha once de yaptirdigin icin simdi doktorlarin hormon ilac ve ignlerine nasil cevap verdigini biliyorlardir. Cok yumurta elde edilmesi yumurtalarin kalitesini bozuyor.. Az olsun kaliteli olsun yani...Esin yime operasyon mu gecirecek? Ihtiyacimiz olan bir kailteli yumurta ve sperm. Spermin kalitesi dollendikten sonra 3.gun daha cok ortaya cikiyor. Umarim kaliteli spermler bulursunuz. Sana sanirim daha once de yazmistim IMSI teknigini sperm secmede kullaniyorlar mi? Lutfen sen yada esin bunu mutlaka baslamadan sorun. Bu cok onemli erkek infertiletisinde... Bol sanslar dilerim.

ZarpDeniz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2010
1.848
2
Denizverdi, taze cicekler icin cok tesekkur ederim canim. Bunlar da sana:KK71:

Ruzgardeniz, hosgeldin. Daha cok gormek isteriz seni,umarim keyfin yerindedir. Alabama ve Altinyunus'un da ogluslari dunyaya geldi. Bence sen gaz ile ilgili bildiklerini yaz cunku hem yeni bebegi olanlar var hem de bebek bekleyenler icin bir bilgi olmus olur, simdiden cok tesekkur ederiz.:KK16:

Blustar, hakikaten pembe gozluklu kalpler sacan ikon cok seker!:103:

Baharnaz, ben de folik asit iciyorum. 3 aydan sonra birakilmasi gerektigini okudum sen de birakmisin zaten. O kadar beslenmene dikkat ediyorsun canim demek diyetisyenin listeyi daha da sinirladi. Allah yardimcin olsun. Sutu filan az yagli yada yagsiz iciyorsun degil mi? Sut sevdigini biliyorum zaten yagsiz sutteki kalsiyum degeri daha fazla. Bir cok yerde gebeligin ilk 3 ayinda bebek anne kanindan beslenir extra takviyeye gerek yok diye yaziyor. Ama simdi sen 3 ayini bitirdin, bebek icin takviyen olmasi lazim degil mi?:44:

Deniz bulut, Alabama, Altinyunus, Limonkabugu, Merye sizlere doktorunuz beslenmeniz ile ne tur uyarilarda bulunmustu?:44:

Merye, onerilerini okudum canim, sagol. Cevizi zaten cok severim, hurmayi da alayim. Hala kabizlik sorunu olmasin diye sabah kalkar kalkmaz incir, erik yada kayisi kompostosu yiyorum.:KK68:

Altinyunus, yazdiklarini okudum ve cok duygulandim. Umut ile jaluzi arkasindan cok romantik dakikalar yasamissiniz canim. Biraz daha sabir, oglusun emin ellerde :94:ve odasina buyumus olarak cok yakinda gelecek. :13:

merye

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2010
671
1
zarpdeniz benim tansiyon ve şeker sorunum olmadığı için herhangi bir liste vermedi ama haftada mutlaka balık tavuk et kurubakla ve sebze yemeklerini yememi tavsiye etmişti
yeni başlarda hiç yemek yiyemiyrdum onu söylemiştim kuru katı ve tuzlu yemeğe çalış demişti ama asla yiyemediğini yemek için kencidini zorlama demişti
işte süt içmek için kendini zorlama sonra hiç içemmiyeceksin demişti

merye

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2010
671
1
Merye arkadasım ben hollandadayım bılemıyorum ama yanlılarmı deyıllermı bence ıyıler gıbı gelıyo yanı yabancılarada kendı halklarından olanlarada aynı tedavıyı uyguluyolar bılmıyorum ya aallahımın rast getırmesı onemlı canım ya rabbım senın yuzunu guldurmus ınsallah benımde yuzumu guldurur :KK52:
amin canm bilmiyrmki ben attm sen daha iyi gözlemlersin

ay isigi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2010
2.412
109
Zarpdenız canım esıme buyuk ıhtımal ımcı uyguluycaklar allahım rast getırsın ılk amalıyatta bulunmustu kalıtelıler bundanda cıksın dıye dua edıyorum bakalım allah rast getırsın ınsallah sagol arkadasım aydınlattıgın ıcın mersııııııııııı:80:

deniz bulut

annesinin bir tanesi
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2007
4.473
14
rüzgar deniz inşallah biz de 1 yaşımızı görürüz. un çorbasını da yaptırayım canım. özelden mesaj da yazarım sana. bugün ilk defa gaz cancımız oldu gündüz bir türlü uyuyamadı. inşallah sık tekrarlamaz. olursa da yazarım. belki dün içtiğim mercimek çorbası dokunmuştur dedim. poposuna zeytinyağlı kulak pamuğu değdirdim. 1 saat sonra kakasını da yaptı ve geçti. tesadüf mü bilmem

limonkabuğu evde kefir de var. bende yer kalmadı ama bu akşam 1 bardak da ondan içeyim :nazar:midem çöplük gibi ne bulsam ağzıma atıyorum :125:

zarpdeniz haftada 1-2 kere deniz balığı ve ceviz yemek faydalı diye biliyorum. ama benim hamileliğimim büyük kısmı yaza gelmişti deniz balığı yasağı vardı ben efa omega 3 içtim. benim doktorum geniş adamdı ne istersen ye iç dedi. ben kafeini kısıtladım (günde 2 açık çay) ve cıva var diye kalamar karides ahtapot vs yemedim. ilk 4 aydan sonra da kendim için günde 1 bardak süt içtim. 2 bardak da olabilir bu. dr demedi ama hiç beyaz ekmek yemedim tam buğday kepekli çok tahıllı vs yedim. o kadar. bir de ilk başlarda ayda 1 kilo gibi al. fazla hamurişi tatlı yeme. sağlıklı beslen yeterli bence.

altınyunus bebeğini görmüşsün gözün aydın. merak etme kilo alacak o annesi. inşallah çok kısa bir süre sonra da 15 yıllık hasretiniz bitecek oğlun evinizde olacak:KK55::13::KK16:

Son düzenleme:

RuzgarDeniz

Can suyum hayat ışığımsın
Kayıtlı Üye
3 Mart 2008
8.060
4
RÜZGARDENİZ;bunlar da sana gelsin:KK71:

Alabamız da doğurdu.sormuşsun.siz sürüdünüz ayağınızı :KK34:38e 2 erkek daha geldi..

haaa...bende bir kız için başvuruda bulundum.çok yeni..şans dile bana....çok tatlı bir kızım olsun.:KK75:
çooooooooook teşekkür ederim canımmmm, beni çok mutlu ettin :90:

çok sevindiiiim, demek Alabama da kavuştu oğluşuna, darısı hepinizin başına inşallah :) valla ayağımızı sürüdüysek ne mutlu inşallah senin de tatlılar tatlısı bir kızın olur canım, dualarım sizlerle :)
Günaydın
Rüzgar maşallah bebişine sağlıkla kalın
amin canım :)
Ruzgardeniz, hosgeldin. Daha cok gormek isteriz seni,umarim keyfin yerindedir. Alabama ve Altinyunus'un da ogluslari dunyaya geldi. Bence sen gaz ile ilgili bildiklerini yaz cunku hem yeni bebegi olanlar var hem de bebek bekleyenler icin bir bilgi olmus olur, simdiden cok tesekkur ederiz.:KK16:
canım, hoşbulduk :) fırsat buldukça daha sık gelmeye çalışacağım, oğluşum biraz fazla hareketli ve beni bilgisayarın başında görür görmez kıyametleri koparıyor, bırak onu benimle ilgilen hesabı :) ama daha sık uğramaya çalışacağım canım

Altınyunus'u da senden öğrendim şimdi... Allah analı babalı sağlıkla büyümelerini nasip etsin inşallah :) ayrıca Allah yardımcıları olsun, ilk üç ay çok zor çünkü :)

aşağıda anlatıyorum hemen :) rica ederim, ne demek :) benim için en güzel şey tecrübelerimi paylaşıp faydalı olabilmek, bu beni çok mutlu ediyor :) seni de çok öpüyorum ayrıca :)

haaa bu arada waterss diye bir arkadaşımız vardı, o da bebek bekliyordu, o nasıl? geliyor mu buraya? doğum yaptı mı?
rüzgar deniz inşallah biz de 1 yaşımızı görürüz. un çorbasını da yaptırayım canım. özelden mesaj da yazarım sana. bugün ilk defa gaz cancımız oldu gündüz bir türlü uyuyamadı. inşallah sık tekrarlamaz. olursa da yazarım. belki dün içtiğim mercimek çorbası dokunmuştur dedim. poposuna zeytinyağlı kulak pamuğu değdirdim. 1 saat sonra kakasını da yaptı ve geçti. tesadüf mü bilmem
inşallah canım, göreceksiniz tabii :) zaman nasıl geçiyor anlamayacaksın bile, önce şu 40'ımız çıksa diyordum, sonra gaz problemi yüzünden şu üç ay bitse diyordum, sonra dişler başladı, aman 6 aylık oldu, 9 aylık oldu, emekledi, yürüdü derken bir baktım bir yıl geçmiş yaşımız gelmiş bile... sizlerin de böyle olacak :) hayatım, öncelikle gaz yapıcı şeyler yemekten kaçınman gerekiyor, ayaklarını ve kendini kesinlikle üşütmemelisin, bunlar bebeğin gazlanmasına sebep olan başlıca şeyler, yine de ne yaparsan yap bu gaz kaçınılmaz oluyor, sadece asgariye indirmiş oluyorsun çünkü sindirim sistemleri tam gelişmediği için yaşanıyor maalesef... unutmadan bir şey daha söyleyeyim canım, ne olursa olsun poposuna bir şey değdirme, o hatayı ben bir kere yaptım (kabız olmuştu Rüzgar), doktorumuz kesinlikle bir daha yapmamamı söyledi, hatta fitil bile çok çok gerekmedikçe kullanmamamı önerdi, ki sadece aşı olduğunda ateşlenmemesi için fitil koymuştum... son aşımızı yaptırdığımda sadece Calpol şurup içirmemi önerdi hemşire, sadece ateşi 38'i geçerse fitil koy dedi, çok şükür ateş falan olmadı... yani kısacası popodan uyarmak çok sakıncalıymış... şimdi gelelim gazı önleyebileceğimiz şeylere... ben bir çok şurup denedim (bitkisel tabii) en iyi metsil geldi, Nurse Harveys, Babuline gibi bir sürü şey denedim... mesela başka bir arkadaşın bebeğine de Babuline iyi geldi... bebekten bebeğe değişiyor sanırım... her gaz sancısı geldiğinde -ki bu ağlamaları yakında anlayacaksın hangisi gaz, hangisi açlık ya da başka bir şey- ayaklarının altına acı elma yağı sürerek masaj yap ve ayaklarını sıcak tut, aynı şekilde karnına da bu yağla hafif hafif masaj yap saat yönüne doğru, sonra ılık bir ütüyle ısıttığın ılık havluyu (aman sıcak olmasın dikkat et) karnına koy ve yüzüstü (karnı senin elinin altında ayakları yere sarkacak şekilde) dizlerinin üstüne yatır ve sırtına hafif pıt pıt yap... yüzüstü yatağına da yatırabilirsin ve pıtpıtlayabilirsin ama bu pozisyonda iken yanından ayrılma canım, arada sırada yine aynı işlemleri yapıp yan da yatırabilirsin ve sırtını sıvazlayabilirsin... acı elma yağını aktarlarda bulabilirsin... ben ayaklarına bazen sıcak su torbası da koyuyordum Rüzgar'ın... buna kolik sancısı da diyor doktorlar ama akşam üstü başlarmış falan filan.... bizimki bütün gün kolik sancısı çekiyordu ve saç kurutma makinesi, süpürge sesi, araba ile gezme vs. vs. vs. ben hepsini denedim ve tesadüf eseri yarayan tek şeyin mutfaktaki ocağın üzerindeki aspiratörün sesi olduğunu keşfettim... bunları bir dene bakalım, işe yaramazsa başka şeyler düşünürüz canım, kolay gelsin sana :) oğlan her uyuduğunda yat sen de uyu ve dinlen, yorgunluk ve uykusuzlukta sütünün azalmasına sebep olur, dikkat et... tecrübe ile sabittir canım :)

patikler

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2009
828
0
herkese merhaba
hepiniz sağolun destekleriniz için.oğluşumu sabah 11 gibi gördüm.camın arkasında jaluzilerin arasından.:KK61:
buna da şükür olsun.küçücük oğlum tayzeleri.görünce acık ağladım 15 sene bekledim ne yapayım?kıyafet istediler onları verdik.sonra boynu bükük döndük.neyse sayılı gün.pazar günü 3 hafta olacak şaka gibi geçti zaman.:KK34:
gözün aydııınnnn canımmm....Ağla ağla bu kadar zaman sonra hakkındır...

günaydın güller günaydın 38in gülleri:KK71:
bu sabah çiçekçideki tüm çiçekleri ben kucakladım.herkes alsın dağıtıyoruuuuuuuuuuuuuuuummmmm

bu; çiçeği burnunda en tazecik(fırından yeni çıkmış)hamilemize Zarp deniz'e :KK71:

bu;en taze gerçek sütlülereAlabama ve Deniz'e (deniz böyle diyeyim belki sütün artar) :KK71: :KK71:ek olarak size uyku da var:KK31: :KK31:

bu;38in öğrtemenlerine hocalarına :KK71::KK71::KK71:

e MERYECİK;bu da sana:KK71:

limon kabuğu;bunlarda sana.hastalarına şifa olsun :KK71:

bu Altınyunus'a...kokladıkça umudunu yanında hissetsin:KK71:

bunlar sabah güllerim Nisa ile Baharnaz'a :KK71: :KK71:

AMİRİM,bunlar size çiçek kokularıyla girin bugün ofisinize :KK71:

bunlar kayıp güllere Kinder'e,abcdef 'e,yenilerden toanaya aklıma gelen gelmeyen herkese misafirlere de:KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71: :KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71:
Iııııımmm mis gibi koktular canım benim....

RÜZGARDENİZ;bunlar da sana gelsin:KK71:

Alabamız da doğurdu.sormuşsun.siz sürüdünüz ayağınızı :KK34:38e 2 erkek daha geldi..

haaa...bende bir kız için başvuruda bulundum.çok yeni..şans dile bana....çok tatlı bir kızım olsun.:KK75:
Denizverdi'cim ya hani ben bi ara verdim ya yazmaya,senin ne ile ilgili uğraştığını anlayamamıştım. Demek bir kız çocuğu edinmek içindi ha. Çok çok güzel birşey bu. Neye karar verdiysen hakkında hayırlısı olsun canım. Sen bu güzel yüreğinle bir kız evlat edindikten sonra bakmışsın allah sana bir de kendi kızını nasip etmiş. Böyle örnekler çok duyuyoruz biliyorsun. Ne olursa olsun önemli olan bir evlat yetiştirebilmektir, onun ihtiyaçlarını karşılayabilmektir, tüm sevgini verebilmektir. Hayırlısı olsun inşallah arkadaşım...

Günaydın

En kral Sabah gülü Denizverdi :) :KK71::KK71:
Özgeçmişin hala bitmemiş canım, hadi hayırlısı. Küçücük şeylere dokunup bırakmak hatta hiç bakmamak bende de vardı hala da birşey aldım sayılmaz 3 ayımda bir minik zıbın almıştım, eşime cinsiyetini söylmek içinde mavi emzik bu kadar şimdilik birşey almayı düşünmüyorum canım inşallah sen mürcaat ile ilgili işlemleri tamamlayıp randevudan sonra ışığı görüp kafanda en azından kurmaya başlarsın.

Zarpdeniz çok şükür maşallah çıkan sonuç bizi mutlu etti inşallah kese ve kalp atşınıda görürüz Allahın izniyle canım.
ben pozitif sonuçtan sonra ve öncesinde de (tedaviden 1 ay önce başlamıştım) folik asit içiyordum 3.ayın sonuna kadar içtim, ve crinone jel kullandım 13.haftaya kadar. aspirini bırakmıştım pozitif sonuçla. Kilom 86 diyetisyenim çok almışsın dedi bende biliyorum aldığımı ama gün içinde başağrılarım olduğunda çok uyuyorum belki o yüzden bilmiyorum şimdi daha da dikkat et dedi tansiyonumu unutup şeker riskinden dolayı listeyi biraz daha sıktı :)

Merye önerilerin için tşkler canım bende hergün olmasada hurma tüketiyorum 2 tane önerilerini yerine getiriyorum canım

Deniz Bulut yavaş yavaş oturucak uyku düzeni bebişin sabah uyumalarınada izin vericek inşallah sağlıkla büyüsün

Altınyunus inşallah en kısa zamanda bebişini sararsın

Rüzgar maşallah bebişine sağlıkla kalın

absinth yine işleremi daldın napıyorsun nerelerdesin

patikler sende sağlıkla kal

Toana inşallah bu tedavin güzel sonuçlar verir.
Öptüm...

MaiUmut

bir gün mutlaka
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2010
1.365
14
günaydın herkese iyi pazarlar kapınıza birer demet çiçek bırakıyorum merak etmeyin geç uyansanızda solmazlar :KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71:

baharnaz

Nirvana
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2009
10.338
30.955
günaydın iyi pazarlar herkese

Nisa Mai erkencisin pazar sabahı seni ve çiçeklerini görmek sürpriz oldu bugündemi iş vardı canım. Kokulular için tşkler.

DenizVerdi uğramamışsın

Deniz Bulut Rüzgar paylaşımında belirtmiş erkek çocukların poposundan müdahele etmek çok zararlıymış kursta hocamız söylemişti, yine erkek çocukların göğüs kısmı biraz kabarık olurmuş o bölgeyide sıkmak, sert masaj yapmak çok zararlıymış bilgin olsun.Bol bol yıkamak bebği rahatlatırmış sen yıkadınmı bebişini.Tırnakları uyurken yada emerken kesilmemeliymiş.Bebek gaz sancısı olduğunda ani çığlıklar atarmış biri çimdikliyor gibi.Anne gerginken bebeği emzirmemeliymiş. umarım faydalı olur.

Limon Kabuğu kardeşin en kısa zamanda randevuyu alır ve tedavisine başlar Allah şifasını versin canım.

ZarpDeniz canım folik aisti bıraktım şimdi elevite devam. Diyestiisyenim sabahları sütü yasakladı akşamlarıda yoğurtu yasakladı öğlen yoğurt ikindi öğünümdede dönüşümlü süt içebilirmişim akşamları genelde et en geç 6.30 da öğlenleri mutlaka sebze tüketcem ceviz, üzüm kahvaltıya koydu birde pekmez koydu 1 tk ve ben dün ancak yarım bardak sulandırıp tüketmeye çalıştım ( sanırım süt kansızlığımı artırdı) bu arada ıhlamur içebilirmişim meyve çaylarıda içebilirsin artık dedi.
pilav, makarna, bunlar 1 kaşık bile yasakmış :KK43: patatesi çok nadir tüketcem

Merye dikkatli olmaya çalışıyorum hem beslenmeme hem hareketlerime canım kursa gidiyorumya öğlenleri artık eve gelmiyorum çünkü çok yoruluyorum.

geçen yazmayı unuttum kızlar arada bir kulaklarımda pervanenin sesi var ya onu duyuyordum son günlerde druma söylemiştim evde tansiyonumu ölçüyorum 12 7 ama nabız 100 ve üzeri oluyor genelde dedim o zamanda kulağımda o ses oluyor dedim bana kardiyo servisi sanırım kalple ilgili oraya gönderebiliriz dedi askıda kaldı. üzerine düşmedim. şu 2-3 gündür geceleride bu sesle uyanmaya başladım böyle bir sıkın tı yaşayan oldumu? acaba tansiyonum yükseliyorda makinamı düşük gösteriyor anlamadım ki önemsemelimiyim? durup durup birşeyler çıkarıyorum dimi şu pembe gözlükle bakmaya çalışsam iyi olucak ama nerdeydi ikon :103::103:

baharnaz

Nirvana
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2009
10.338
30.955
şimdi kahvaltımı yapıp kursa gidicem hava yağmurlu salına salına ancak giderim

benden sonra gelicek arkadaşlara üzerine çiğ damlası düşmüş çiçeklerden :KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71: yapraklarındaki su damlaları üzerinizi ıslatmasın :)

ZarpDeniz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2010
1.848
2
zarpdeniz benim tansiyon ve şeker sorunum olmadığı için herhangi bir liste vermedi ama haftada mutlaka balık tavuk et kurubakla ve sebze yemeklerini yememi tavsiye etmişti
yeni başlarda hiç yemek yiyemiyrdum onu söylemiştim kuru katı ve tuzlu yemeğe çalış demişti ama asla yiyemediğini yemek için kencidini zorlama demişti
işte süt içmek için kendini zorlama sonra hiç içemmiyeceksin demişti
Merye, senin de dogumuna 13 hafta kalmis, zaman ne kadar cabuk gecti. Saglikla bebegine kavusursun insallah.:emir_bebek:

MaiUmut

bir gün mutlaka
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2010
1.365
14
tekrar günaydın baharnaz canım hayır bu gün iş yok namaza kalktım uyudum tekar şimdi uyandım şimdi çıkıp yürüyecem sonrada kahvaltı

ZarpDeniz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2010
1.848
2
Ruzgar deniz, bilgiler icin cok tesekkurler canim. Ne guzel oglusun 1 yasinda artik masallah.:nazar: Saglikla mutlulukla diger yaslarini da gor canim.

Waterss'inda bebegi oldu, sanirim O da yogunluktan yazamiyor.

ZarpDeniz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2010
1.848
2
Baharnaz, senin diyet listende cok kolay gelsin canim, ayrica kurstaki ogrendiginiz bilgileri de yazdigin icin cok tesekkurler, bayagi faydali...

Nisa-Mai, sana da canli canli gunaydin... Bir cay ikram edeyim...:KK68: