40 haftadayız,Suni Sancı Önerir Misiniz?

Endoplazmik1kulum

AileHerŞeydir
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2009
388
67
Arkadaşlar 40 haftadayız oğlumun gelmeye niyeti yok :) sancım da yok.Doktorum suni sancı deneyecek bir kaç gün sonra,yine açılma olmazsa sezaryen olacak.

Suni sancı önerir misiniz?

Zelzele

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2019
1.170
612
Arkadaşlar 40 haftadayız oğlumun gelmeye niyeti yok :) sancım da yok.Doktorum suni sancı deneyecek bir kaç gün sonra,yine açılma olmazsa sezaryen olacak.

Bence 1 hafta daha bekleyin bir ihtimal belki doğum kendisi başlar. Hoş her halükarda o suni sancıyı veriyorlar :) hayırlısıyla alın kucağınıza inşallah

dgdln

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
6.578
10.078

Yaa anlamıyorum doktorlardaki bu aceleyi.hanimlar herkesin bünyesi farklı kimisi 38-39 da doğurur kimisi 40 da benim iki yeğenim de 42. Haftada normal doğumla dünyaya geldi .suni sancı olmadan. Ben böyle durumlarda eğer imkânınız varsa doktor degistirmenizi öneriyorum. 42 nin üzerinde doğum yapan hanımlar da var. Eğer bir sağlık sorunu yoksa sakin olun ve akışa bırakın. Bebeğiniz doğmayı biliyor ve vücudunuz ne yapması gerektiğini biliyor

Cay6

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2019
5.318
28.341
Bende ayni durumda kalmistim doktoe bana da ayni seyi soyledi ben normal dogmdan da cok korktugum icin sezeryan olsun bari dedim kendi nisanin suyum sancim gelsin diye son dakikaya kdr bekledim soncta ama gelmedi sezeryan oldum gayett guzel gecti ve doktor bebek cok yikardaymis iyiki boyle tercih etmissjn suni sanci versekte inip nornal dogmazdi sanciyi cekip sezeryan olurdun demisti .

dgdln

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
6.578
10.078
Her bebek doğumdan önce kanala yerleşecek diye bir şey yok kimisi doğum anında kanala yerleşir ve geçer. Bu durum sık sık rastlanır genelde iri bebeklerde olur

Endoplazmik1kulum

AileHerŞeydir
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2009
388
67
Arkadaşlar teşekkür ederim yorumlarınız için doktor tehlike olmadığını söylüyor.Bebeğin suyu iyi,hareketleri iyi çok şükür.Ama zaman geçtikçe ben endişeleniyorum ya bebeğin kalp atışı yavaşlarsa ya kakasını yaparsa diye.Bir kaç haftadır uykularım kaçtı.Eşimde çok stres yapıyor artık.Bu saatten sonra doktor değiştirmek de çok riskli olur özele gidiyoruz malum özelde doktorlar önce sezaryeni sunuyor normal doğumu da çok istersen bekletiyorlar ben çok istediğim için bekliyoruz.42. Haftaya kadar bekleyemem Allah korusun bi şey olmasından korkarım.Sağlıklı olsun da suni sancıya da sezaryene de razıyım.Ancak normal ihtimalim yokken suni sancı olup arkasından sezaryene alıyoruz açılma yok derse de üzülürüm hayırlısı bakalım

Endoplazmik1kulum

AileHerŞeydir
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2009
388
67
Suni sancı yöntemlerinden biri vajinaya rahim ağzını yumuşatacak bir ilaç konmasıymış size verilen o şekilde miydi arkadaşlar yoksa sadece damardan mı veriliyor.Aşama aşama değil mi?

April wind

120419 👼🏻
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
16 Mayıs 2017
8.793
21.279
Doğumu başlatmanın tek yöntemi suni sancı değil ki tam hangi durumlarda uygulanıyor bilmiyorum ama fitil ve sıyırma işlemi uygulaması yapılabiliyor.
Açılmanız hiç yoksa suni sancı almayın boşa almış olursunuz.
Herşey yolundaysa biraz daha bekleyin🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-08-2020

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 211 gün kaldı.

Bebeğinizin kafası artık yuvarlak ama oransız bir büyüklükte. Bebeğinizin kafası neredeyse toplam uzunluğunun yarsı kadar. Bebeğinizin kafa dersini oluşturacak dokular bebeğinizin kafa tacı etrafına toplanmaya başladı. Bebeğinizin boynuda kurulmaya başladı. Bebeğiniz artık açıkca bir bebeğe benziyor. Ultrason fotoğraflarını saklamayı unutmayın :)

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt