5. DENEME­čÉú Y─░NE YEN─░DEN UMUTLAAAA

Resifff

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
13 Temmuz 2017
145
44
Ekim 2012de evlendim. Evlendi─čimizden ben de e┼čim de atanmam─▒┼čt─▒k. ─░kimizde ├╝cretli ├Â─čretmenlik yap─▒yorduk. Evlendikten 6 ay sonra ├žocu─čumuz olmuyor diye hastanelere gitmeye ba┼člad─▒k. Hormon testlerinde bir sorun yoktu. Doktorlar klomen ve ├žatlama i─čnesi verip g├Ânderiyorlar. Sonu├ž negatif. Bir senenin sonunda hamile kalamad─▒m. Bu arada s─▒nava da haz─▒rlan─▒yorduk.ikinci kez girdi─čimiz s─▒navda da ald─▒─č─▒m─▒z sonu├ž iyi de─čildi ve ├╝cretli ├Â─čretmenli─če devam ettik. Gitti─čimiz bir doktor rahim filmi ├žektirin. Klomen fazla kullanm─▒┼čs─▒n─▒z dedi. Hsgyi anestezisiz ├žektirdim. Rahmim dard─▒ ve her iki t├╝p├╝m de kapal─▒yd─▒. ├çok ac─▒ ├žektim. Doktor t├╝pleri a├žmak i├žin ├žok zorlad─▒ sonras─▒nda bir saat kendime gelemedim. Doktor sizin normal yolla ├žocu─čunuz olmaz bir an ├Ânce t├╝p bebe─če ba┼člay─▒n dedi. Biz ┼čok olduk tabiki. Daha sonra sonucu ba┼čka bir doktora g├Âsterdik o da ta┼č─▒y─▒c─▒ anneli─či d├╝┼č├╝n├╝n e┼činiz hamile kalamaz dedi e┼čime. Ya┼čad─▒─č─▒m─▒z ┼čoklardan sonra ├žareler aramaya ba┼člad─▒k ve bitkisel y├Ântemler denedik. Sonu├ž yine yoktu. 3. kez girdi─čimiz s─▒nav─▒ kazand─▒k bu arada e┼čim eyl├╝lde ben de ┼čubatta atand─▒m. Tekrardan anestezili hsg ├žektik sonu├ž ayn─▒. T├╝p bebe─če ba┼člamaya karar verdik. ├ľncesinde iki kere histereskopi ameliyat─▒ oldum. Sonras─▒nda ba┼člad─▒k. 4 tane embriyom olu┼čtu 3. G├╝n. Bir tane transfer edildi sonu├ž negatif. ─░kinci denememizde de bir tane transfer edildi sonu├ž negatif. ├ť├ž├╝nc├╝ denememizde iki tane transfer edildi ve sonu├ž yine negatif maalesef. ─░ki y─▒l kadar ara verdik. Merkezi de─či┼čtirip diyarbak─▒r bah├žeciye gitmeye karar verdik. Di─čerinden farkl─▒ olarak vitamin haplar─▒ vermi┼čti doktorum. D├Ârd├╝nc├╝ denemeye ba┼člad─▒k. Amh testi yapt─▒rd─▒k ve 0.54 ├ž─▒kt─▒ bekleyecek zaman─▒m─▒z yoktu yani. ─░ki tane embriyo olu┼čtu. Histereskopi yap─▒ld─▒ktan sonra transfer edildi. Sonu├ž pozitifti. Ancak 5+2 de bebe─čimi kaybettim. ├çok a─člad─▒m ard─▒ndan ama bebe─čim benimle de─čildi art─▒k. Tekrardan hsg ├žektim t├╝plerin ikisi de kapal─▒. Yeni bir amh testi yapt─▒k sonu├ž 0,53. D├╝n ilk i─čnelerimi yapt─▒m. Ultrasonda sadece iki tane yumurta g├Âr├╝ld├╝. Bakal─▒m insallahh bu kez hay─▒rl─▒ sonu├ž al─▒r─▒m. ├çok yorulduk ├žok y─▒prand─▒k ┼čuan tek iste─čimiz tek dile─čimiz bir bebe─čimizin olmas─▒. RABB─░M bu u─čurda emek harcayan hi├žkimsenin kuca─č─▒n─▒ bo┼č b─▒rakmas─▒n­čĄ▓
Genetik test ve p─▒ht─▒la┼čma testi yapt─▒rd─▒n─▒z m─▒

Flamingo00

Gel hayalimmm..
Kay─▒tl─▒ ├ťye
28 ┼×ubat 2018
751
849
Rabbim insAllah yuzunuzu g├╝ld├╝rs├╝n bu sefer hay─▒rl─▒s─▒yla pozifiti g├Âr├╝rs├╝n├╝z insAllah ­čÖĆ

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 13-12-2019

Hamileli─čimin 32. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 57 g├╝n kald─▒.

Bug├╝n bebe─činizin ayak t─▒rnaklar─▒ tamamen ┼čekillenmi┼č olacak. G├Â─č├╝slerinizde, kolostrum denen ilk s├╝t s─▒z─▒nt─▒s─▒n─▒ fark edebilirsiniz. Kolostrum ger├žek s├╝t ├╝retimi ├Âncesi sar─▒ms─▒ bir s─▒v─▒d─▒r. E─čer emzirmeye karar verdiyseniz kolostrum bebe─činizin ilk do─čal g─▒das─▒ olacakt─▒r. Bug├╝nlede doktorunuzla do─čum sonras─▒ do─čum kontrol y├Ântemleri hakk─▒nda konu┼čabilirsiniz.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 1780 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 42.4 cm. (Ba┼čtan Topu─ča)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n

melek ada

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
20 Ekim 2014
1.075
974
Bende Diyarbak─▒r bah├žeci d├╝┼č├╝n├╝yorum ├Ânerir misiniz acaba
Canm ilk ├╝├ž denememi ┼čanl─▒urfa OSM hastanesinde yapt─▒m ve ├╝├ž├╝ de negatif oldu. Diyarbak─▒r bah├žeci de ilk denemem de hamile kald─▒m ancak 5 +2 de d├╝┼č├╝k yapt─▒m. ┼×uan 5 denemeye de orda ba┼člad─▒m. Merkez do─čuda gidebilece─čim en iyi yer. Ben sadece hocan─▒n yeni y├Ântemleri kan─▒tlanmad─▒p─▒ i├žin yapmak istememesini sevmiyorum. Onda da illa istiyorum dersen yap─▒yor zaten. Genel olarak memnunum canm g├╝venilir bir merkez

Tugce3333

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
1 May─▒s 2018
233
118
Canm ilk ├╝├ž denememi ┼čanl─▒urfa OSM hastanesinde yapt─▒m ve ├╝├ž├╝ de negatif oldu. Diyarbak─▒r bah├žeci de ilk denemem de hamile kald─▒m ancak 5 +2 de d├╝┼č├╝k yapt─▒m. ┼×uan 5 denemeye de orda ba┼člad─▒m. Merkez do─čuda gidebilece─čim en iyi yer. Ben sadece hocan─▒n yeni y├Ântemleri kan─▒tlanmad─▒p─▒ i├žin yapmak istememesini sevmiyorum. Onda da illa istiyorum dersen yap─▒yor zaten. Genel olarak memnunum canm g├╝venilir bir merkez
Sa─čol can─▒m ­čŽő Rabb┼čm ├žaban─▒ bo┼ča ├ž─▒karmas─▒n in┼čallah

Yukar─▒ Alt