• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

5 haftalık hamileler buraya

Bernaistanbul

❤️🌿
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2015
1.082
651
İlk trimester hamişler.
  • Gebeliğin birinci trimesteri ilk üç aylık süredir. Destek grubu oluşturduk. Sizde katılmak isterseniz,sevinirim..
  • Ne kadar çok destek, bir okadar güç demektir.
İkinci Trimester Hamişler:
  • Gebeliğin ikinci trimesteri 14.-26. haftalar arasında geçen zaman dilimidir. İkinci trimester gebeliğin tam ortasını da kapsayan zorlu sürecin bir parçasıdır. Gebeliğin ikinci trimesteri artık kan testlerinin daha aza indiği, sadece bebeğin gelişiminin devam ettiği, gebelikle ilgili kaygıların daha aza indiği bir dönemdir.
  • İlk trimesterdeki acaba gebe miyim, kese göründü mü, kalp atışı duyuldu mu, bebeğim normal mi sorularının artık sorulmadığı bunların yerine bebeğim kaç kilo oldu, ben kaç kilo oldum, ultrasondaki fotoğrafında kime benziyor, iç organları beyin dokusu tam olarak gelişti mi, ismi ne olmalı, cinsiyeti ne gibi soruların sorulduğu aylardır.
  • Bu ikinci üç ayda bebeğin de büyümesiyle gebelik fiziksel olarak kendini daha çok göstermektedir. Anne adayı kilo almış, karnı belirginleşmiş, bebeğinin cinsiyeti öğrenilmiş, yavaş yavaş bebek için hazırlıklar yapılmaya başlanmıştır.

3. Trimestera geldiğimiz zaman yazacam sizlere.

Son düzenleme:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-07-2020

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 57 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin ayak tırnakları tamamen şekillenmiş olacak. Göğüslerinizde, kolostrum denen ilk süt sızıntısını fark edebilirsiniz. Kolostrum gerçek süt üretimi öncesi sarımsı bir sıvıdır. Eğer emzirmeye karar verdiyseniz kolostrum bebeğinizin ilk doğal gıdası olacaktır. Bugünlede doktorunuzla doğum sonrası doğum kontrol yöntemleri hakkında konuşabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Bimola

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2019
125
65
6 haftayım ama bende gelebilir miyim :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-07-2020

Bebeğimi kucağıma almama 56 gün kaldı.

Son birkaç hafta içinde bebeğinizin beynindeki büyüme sebebiyle bebeğinizin başının çevresi yaklaşık 9-10 mm artmıştır. Gelişmekte ve büyümekte olan beyin kafatasını dışarı doğru iter ve aynı zamanda beyin kıvrımlarını oluşturmak için kendi üzerine katlanır. Çeşitli bölgelerinizdeki şişilik ve ödem toplanması normaldir. Erken doğum ihtimaliniz varsa yatak istirahati önerilebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Bernaistanbul

❤️🌿
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2015
1.082
651
4, 5 6 7haftalık böyle birbirimize yakın kişiler arıyorum.. Maksat sohbet etmek güç vermek motive olmak... Güzel bir beraberlik olsun

Bugün bebeğinizin ayak tırnakları tamamen şekillenmiş olacak. Göğüslerinizde, kolostrum denen ilk süt sızıntısını fark edebilirsiniz. Kolostrum gerçek süt üretimi öncesi sarımsı bir sıvıdır. Eğer emzirmeye karar verdiyseniz kolostrum bebeğinizin ilk doğal gıdası olacaktır. Bugünlede doktorunuzla doğum sonrası doğum kontrol yöntemleri hakkında konuşabilirsiniz.

Bernaistanbul

❤️🌿
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2015
1.082
651
Ha
hayırlı olsun bu arada. Transferin kaçıncı gunundesin.
Beta değerlerin nasıldı.
Kese kalp duydun mu

Bimola

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2019
125
65
Ha hayırlı olsun bu arada. Transferin kaçıncı gunundesin.
Beta değerlerin nasıldı.
Kese kalp duydun mu
Ay ben yanlış gelmişim sanırım transfer olmadım ben 🙄 kalp haftaya inşallah, keseyi gördük

Son birkaç hafta içinde bebeğinizin beynindeki büyüme sebebiyle bebeğinizin başının çevresi yaklaşık 9-10 mm artmıştır. Gelişmekte ve büyümekte olan beyin kafatasını dışarı doğru iter ve aynı zamanda beyin kıvrımlarını oluşturmak için kendi üzerine katlanır. Çeşitli bölgelerinizdeki şişilik ve ödem toplanması normaldir. Erken doğum ihtimaliniz varsa yatak istirahati önerilebilir.

Bimola

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2019
125
65
Son adet tarıhınız nedır bende keseyı gordum Pazartesi tekrar gıdıcem doktorum bebegı goruruz ama kalp atısı daha olmaz dıyor halbuki 6+5 oldum
Canım 6+3 bende çok yakınız. Som adetim 24 ekimdi. Doktor 7.hafta duyarız inşallah dedi çağırdı , 12 aralıkta gideceğim nasipse 💜

Efif00

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2018
777
539
Benım son adet 21 ekım bayagı yakınmısız☺12 aralıkda kac oluyorsun bu arada ben tam anlamıyorum 6+6 olucam Pazartesi 7 haftalıkmı oluyorum ben doktorum erken dıyor ama 6. Haftada duymus burda ınsanların genelı ben stres olmayayım dıyemı oyle dıyor acaba
Canım 6+3 bende çok yakınız. Som adetim 24 ekimdi. Doktor 7.hafta duyarız inşallah dedi çağırdı , 12 aralıkta gideceğim nasipse 💜

Bimola

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2019
125
65
Benım son adet 21 ekım bayagı yakınmısız☺12 aralıkda kac oluyorsun bu arada ben tam anlamıyorum 6+6 olucam Pazartesi 7 haftalıkmı oluyorum ben doktorum erken dıyor ama 6. Haftada duymus burda ınsanların genelı ben stres olmayayım dıyemı oyle dıyor acaba
23 aralılta tam 7 haftalık olacak canım. Evham yapma hiç Allahın izniyle duyarsın :) bana da deneyeceğiz duymayı dedi zaten 🤭 bi uygulama var canım ordan takip ediyorum ben, site isim verirsem reklam algılayabilir. Özel mesajla yazıyorum uygulama adını sana

Yukarı Alt