5 haftalik hamileyim kasik agrim ve kanamam var

Si33l

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2019
67
24
Arkadaşlar dün doktora gittim 5 haftalık gebeyim keseyi gördük ama bebek yok çok az kazanma şeklinde kanamam var protestan verdi benim gibi durum yaşayanlar varmı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-01-2020

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 63 gün kaldı.

Hamileliğinizin son 12 haftasında bebeğinizin kalsiyum ihtiyacı en üst düzeye çıkar. Bunun sebebi, bebeğinizin iskeletinin hızlı kemikleşmesi, sertleşmesi ve kemik gelişiminde kalsiyuma olan ihtiyaçtır. Süt ve süt ürünlerindeki kalsiyumun emilmesi ve kullanılması, hap şeklinde olan kalsiyum katkılarına göre daha kolay ve hızlıdır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Gul431

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2018
527
210
Nasıl bir kanama oluyor WC girip çıkınca peceteye silince mi oluyor yoksa ped mi koyuyorsun

Si33l

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2019
67
24
Kahve lekeleme gibi oluyordu 2 gündür pecete ile siliyorum wc de ama sol kasik ağrı Sanki adet olacak gibi agriyir

Hamileliğinizin son 12 haftasında bebeğinizin kalsiyum ihtiyacı en üst düzeye çıkar. Bunun sebebi, bebeğinizin iskeletinin hızlı kemikleşmesi, sertleşmesi ve kemik gelişiminde kalsiyuma olan ihtiyaçtır. Süt ve süt ürünlerindeki kalsiyumun emilmesi ve kullanılması, hap şeklinde olan kalsiyum katkılarına göre daha kolay ve hızlıdır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Si33l

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2019
67
24
Dun doktara gittim 5 haftalık hamileyim ilaca başladım kese göründü ama bebek yok henüz haftaya tekrar gideceğiz valla çok zor işler
Allah herkezin yardımcısı olsun

Cikssekil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2019
1.148
984
Arkadaşlar dün doktora gittim 5 haftalık gebeyim keseyi gördük ama bebek yok çok az kazanma şeklinde kanamam var protestan verdi benim gibi durum yaşayanlar varmı
5ci hafta bebegin kendine yer yaptığı hafta diyorlar o yüzden kahverengi pembe tarzında damla şeklinde olan kanamalar için endişe ye mahal yok bol bol su içip sırt üstü dinlemeniz gerekiyor protestanida ihmal etmeyin

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-12-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 35 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları ve bacakları, derisinin altında biriken ve toplanan yağ sebebiyle daha dolgun ve yuvarlak hatlı görünüyor. Yağ birikimi orta hamilelikte ki oranı olan yaklaşık %2 den şimdi %12-%15 oranlarına çıktı. Bir iki hafta içinde, deri altı yağları toplam vücut ağırlığının yaklaşık %8 i kadar olacak. Doğum sırasında ağrı kesici seçenekleri hakkında doktorunuza danışın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Si33l

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2019
67
24
5ci hafta bebegin kendine yer yaptığı hafta diyorlar o yüzden kahverengi pembe tarzında damla şeklinde olan kanamalar için endişe ye mahal yok bol bol su içip sırt üstü dinlemeniz gerekiyor protestanida ihmal etmeyin
Progesteron kanda biraz düşük çıkmış ilaca devam

Cikssekil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2019
1.148
984

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-12-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 35 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları ve bacakları, derisinin altında biriken ve toplanan yağ sebebiyle daha dolgun ve yuvarlak hatlı görünüyor. Yağ birikimi orta hamilelikte ki oranı olan yaklaşık %2 den şimdi %12-%15 oranlarına çıktı. Bir iki hafta içinde, deri altı yağları toplam vücut ağırlığının yaklaşık %8 i kadar olacak. Doğum sırasında ağrı kesici seçenekleri hakkında doktorunuza danışın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Gul431

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2018
527
210
Bende 5 haftalık iken 5 gün boyunca lekelenme geldi pembe doktorum yerleşme kanaması olabilir bol dinlen dedi bende hiçbir iş yapmadım dinelndkm ilaç verdi ama adet kanı gibi kırmızı gelirse kullan demişti su iç dinlen ben çok su içip hiçbir iş yapmadım sadece hafif yemek ve WC dışında hiçbir iş

Kuzeyguneyy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2015
2.688
4.211
Dun doktara gittim 5 haftalık hamileyim ilaca başladım kese göründü ama bebek yok henüz haftaya tekrar gideceğiz valla çok zor işler
Allah herkezin yardımcısı olsun
Canım aynı şeyleri bu hamileliğimde yaşamıştım aylarda progestan kullandım ama ağız yoluyla fayda etmemişti doktorum bana fitil olarak önermişti

Yukarı Alt