6+4 günlük hamileyim ama kesem görünmüyor

ildeniz_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2007
59
1
arkadaşlar6+4 günlük hamileyim ama dün dr ma gittim.ama malaesef bebeğimin kesesini göremedi yani bebeğin oluşmadığını söyledi bugün için kürtaj olmamı söyledi ama ben çok kararsızım bu arada değerlerim 3537 lerde aranızda benim gibi sorun yaşayan arkadaşlar fikirlerinize çok ihtiyacım var .ayrıca dün 2 tane dr gittim ikiside aynı fikirdeydi.çok üzgünüm kesesi geç görünen arkadaşlar acaba hala içimde ümidim olmalımı yoksa kürtaj olmalımıyım ne olur yardım.

glnk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2009
1.274
21
6+4 keseyi görebilmek için iyi bi hafta değer de 3537 demişsin.Belki geç döllenme olmuştur umudunu kaybetme.allah korusun doktorlar dış gebelik gibi bi ihtimal üzerinde durdular mı?Eğer öyle bi ihtimal varsa gecikmeden kürtaj yaptırman daha iyi olur.dış gebelikten söz etmedilerse ve 2-3 gün daha beklemek sana zarar vermeyecekse bekle.İnşallah herşey yoluna girer.

ildeniz_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2007
59
1
aslında kendi dr um dış gebelik üzerinde durdu ama diğer gittiğim dr tüplerimin temiz olduğunu dış gebelik görmediğini söyledi.bizde eşimle cuma gününe kadar bekleyip fakülte hastanesinin uzman dr.una görünelim diyoruz.bilmiyorum ya perişan olduk bu benim 2.çocuğum olacaktı kızımda hiç böyle sorunlar yaşamamıştık çok şükür.

nida23

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2008
692
0
canım bendede aynı problem oldu hamile olduğum kan tahlili ile kesinleşmişti bir nedenden dolayı ankaraya gitmem gerekti orda hafif kanamam oldu doktora gittim doktor ne kesyi görebldi nde başka işey hatta bana hamile olduğuna eminmisin dedi 1 hafta sonra dönüp kendi doktoruma gidince çok şükür gördük allah hakkına hayırlısını versin inşallah tam teşekküllü bir hastaneye gir istersen ultrasonu iyi olan

SHARK_11

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2009
568
46
canım bence biraz bekle geç döllenme olabilir hemen aldırma.vajinal ultrasonlamı baktılar.bence bide öle baktır.normal ultrasona göre bir hafta kadar önceden gösteriiyor bebeği.hayırlısı neyse o olsun canım

glnk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2009
1.274
21
aslında kendi dr um dış gebelik üzerinde durdu ama diğer gittiğim dr tüplerimin temiz olduğunu dış gebelik görmediğini söyledi.bizde eşimle cuma gününe kadar bekleyip fakülte hastanesinin uzman dr.una görünelim diyoruz.bilmiyorum ya perişan olduk bu benim 2.çocuğum olacaktı kızımda hiç böyle sorunlar yaşamamıştık çok şükür.

Bence de vajinal baktır eğer baktırmadıysan.Çünkü geç döllenme olduysa karından gözükmemiş olabilir.Beklemenin sana bi zararı yoksa bence de bekle.İnşallah güzel haberler verirsin.

tugcal

hoşgeldin oğlum
Kayıtlı Üye
12 Mart 2010
5.149
3
canım dış gebelik olmadığını nasıl anladılar tüplere ultrasonla bakamazlar ancak seri beta hcg ile anlarlar... bak ben dış gebelik geçirdim seni üzmek istemem ama benim de değerlerim senin kadar vardı ultrasonda da görünmüyordu... inşallah senin öyle değildir ama mutlaka iyi bir tam teşeküllü hastaneye git.. ben bu yüzden tüpümün birini kaybettim inan bebekten çok daha kötü Allah korusun....bebek yine olur ama tüp geri gelmiyor maalesef....

minikyaramaz

Sabır-Şükür-Dua
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2010
1.134
31
bencede doktora görün.bende 6 haftalıkken gitmiştim kese görünmüş fakat bebek görünmemişti.

bende o zaman boş gebelikten şüphelenmiştim.

8 haftalıkken gittiğimde ise bebeğimi ve kalp atış seslerini duymuştum fakat 3 gün sonra kalbi durmuş ve biz bunu 12 haftalıkken öğrendik.doktorlar zehirlenmediğime şaşırdılar.

bence iyi bi hastaneye git ve güzel şekilde ult. git.

inş. bebeğin göbişindedir.hayırlı haberlerini bekliyoruz.

naze

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2010
8
0
cnm bende 5+4 gün doktora gtmistim oda bisey göremiyorm dedi tekrardan randevu verdi 7+2 oldugum zamanda gittim cok kücük kesecik var dedi .hemen umudunu kaybetme bazan belli olmayabiliyor arkadaslarinda dedigi gbi vajinal ult.baktir acelede etme.

merwisss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2010
264
4
senin 6+4 haftalık olmuş o haftada en azından bebek görünmese bile kesenin görünmesi lazım...görünmüyorsa dış gebelik olabilir ama doktor vajinal ultrasonlamı kontrol etti yoksa karındanmı baktı ? eğer karından baktıysa görememesi normal fakat vajinal ultrasonla baktıysa bi terslik var demektir...başka doktora gitmeni öneririm umarım herşey yolunda olur...

Yukarı Alt