6+4 günlük hamileyim ama kesem görünmüyor

erenhava

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2009
7.763
1
vajınal ultrasonlamı muayene ettı yoksa karnından mı baktı karnından goremeyebılır.ama vajınal baktıysa gorulur mutlaka

eyeblood

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2009
69
0
canım seni korkutmak üzmek istemem sadece benim başıma geleni anlatıcam fikir vermek amaçlı.ben daha yeni erken dönem düşük yaptım benimde kesem görülmedi gebeliğin oluşamadığını söledi doktorlar ama benim kanamam vardı bana kürtaj önermediler sanırım sende kanama yok bu yüzden kürtaj önermiş olabilir doktorlar.ilk gebeliğinmi bilmiyorum ama çoğu kadında ilk gebelikte bu durum görülüyor bu senden yada eşinden kaynaklanan bir sorun değil bu rahimin gebelik denemesi idman gibi düşün senden ve eşinden bu sıarada kromozomlar eksik geçtiği takdirde rahim zayıf canlıyı dünyaya getirmemek için bünyeden atıyor aslında düşünecek olursan bu hayırlı bişi.ikinci gebelikte bunun hemen arkasından gelebiliyor ve sağlam oluyor buda doğanın bir mucizesi Allah hayırlısını ve iyisini versin.benim doktorlarım gebeliğin oluşmadığını bozulduğunu bu yüzdende kesenin gözükmediğini sölediler birkaç doktor aynı fikirde ise düşün derim ama doktoruna kürtaj dışında doğal yoldan bünyeden atıp atamayacağını sor iğne yada ilaç yardımıyla.içinde parça kalırsa enfeksiyon oluşur.bu arada göğsünü sıkınca süt geliyormu yada hamileliliğim semptomlarını hala yaşıyormusun bende çok baş ağrısı ateş basması falan yapmıştı düşük ????

ildeniz_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2007
59
1
kızlar yorumlarınız için teşekkürler.ama ben malesef cuma günü kürtaj olmak zorunda kaldım perşembe günü fakülte hastanesinin uzman dr da aynı şeyleri söyleyince malesef kürtaj oldum pazartesi kontrolüm vardı. beta hcg çektidim kürtaj olmama rağmen değerlerim artmıştı yani gebelik devam ediyordu ama bebek neredeydi sanırım bi boş gebelik yaşadım.dr bi iğneyle ameliyata gerek kalmadan halledeceğini söyledi dün iğnemi oldum cuma günü kontrolüm var yani oldukça sıkıntılı günler geçiriyorum bedenen ve ruhen yıprandım.bu arada evet 6 yaşında bi kızım var ve obeni çok şükür hiç üzmemişti.

merwisss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2010
264
4
kızlar yorumlarınız için teşekkürler.ama ben malesef cuma günü kürtaj olmak zorunda kaldım perşembe günü fakülte hastanesinin uzman dr da aynı şeyleri söyleyince malesef kürtaj oldum pazartesi kontrolüm vardı. beta hcg çektidim kürtaj olmama rağmen değerlerim artmıştı yani gebelik devam ediyordu ama bebek neredeydi sanırım bi boş gebelik yaşadım.dr bi iğneyle ameliyata gerek kalmadan halledeceğini söyledi dün iğnemi oldum cuma günü kontrolüm var yani oldukça sıkıntılı günler geçiriyorum bedenen ve ruhen yıprandım.bu arada evet 6 yaşında bi kızım var ve obeni çok şükür hiç üzmemişti.
canım çoook geçmiş olsun çok üzüldüm inşallah tekrar hamile kalırsın sağlıklı sıhhatli doğurursun...

cilekcilek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2010
2.415
12
Arkadaşım çook geçmiş olsun.. Kürtaj olmana rağmen değerlerin artıyorsa dış gebeliktir muhtemelen (inşallah değildir ama) ben de aynı şeyi yaşadım, iğneyle sonlandırdılar fakat dış gebelik inanılmaz tehlikeli birşey, sürekli kontrol altında olman lazım haberin olsun :KK43:

ildeniz_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2007
59
1
Arkadaşım çook geçmiş olsun.. Kürtaj olmana rağmen değerlerin artıyorsa dış gebeliktir muhtemelen (inşallah değildir ama) ben de aynı şeyi yaşadım, iğneyle sonlandırdılar fakat dış gebelik inanılmaz tehlikeli birşey, sürekli kontrol altında olman lazım haberin olsun :KK43:
teşekkürler canım.bakalım patoleji sonuçlarında anlaşılacak her şey bu arada evet kontrol altındayım.bu arada bilmiyorum ama dış gebelikte çok ağrım olması gerekirmiş galiba ama çok şükür yok.sen ne yaptın sonrasında nasıl bir yol izledin.

cilekcilek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2010
2.415
12
teşekkürler canım.bakalım patoleji sonuçlarında anlaşılacak her şey bu arada evet kontrol altındayım.bu arada bilmiyorum ama dış gebelikte çok ağrım olması gerekirmiş galiba ama çok şükür yok.sen ne yaptın sonrasında nasıl bir yol izledin.
benim de hiç ağrım olmamıştı :KK43: iğneyle sonlandırılmıştı, her hafta HCG ölçtürdüm uzun bir süre düşene kadar, iğneden sonra 3 ay bekledik biz, şimdi 8 haftalık hamileyim :)
zor bir süreç, benim bir de ilk bebekti bir daha çocuğum olmayacak diye çok korkmuştum,
inşallah patoloji sonuçlarına göre rahimdedir, dış gebelik değildir. Dua edicem senin için, bizi de haberdar et, sevgiler..

klik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2010
1.106
1
bende sizin durumunuzu yaşadım.4 ay önce kürtaj olmak zorunda kaldım.kesem görünüyordu fakat bebek gelişmemiş dedi doktor,sonrasında da kanamam başladı,parçalar atmaya başladım,kürtaj oldum.henüz 6 haftalıktı. doktor 4-5 ay bekleyin dedi. şimdi yine hamileyim.en son adetim 4 ekimdi.dün kan testi yaptırdım ve beta hcg : 10000 çıktı.doktor karnımdan baktı ama göremedi.alttan bakmak istedi ama ben 1-2 hafta daha beklemeyi tercih etim.inşallah bu seferki ilki gibi olmaz.sizce daha erkenmidir görünmesi için?

ildeniz_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2007
59
1
bende sizin durumunuzu yaşadım.4 ay önce kürtaj olmak zorunda kaldım.kesem görünüyordu fakat bebek gelişmemiş dedi doktor,sonrasında da kanamam başladı,parçalar atmaya başladım,kürtaj oldum.henüz 6 haftalıktı. doktor 4-5 ay bekleyin dedi. şimdi yine hamileyim.en son adetim 4 ekimdi.dün kan testi yaptırdım ve beta hcg : 10000 çıktı.doktor karnımdan baktı ama göremedi.alttan bakmak istedi ama ben 1-2 hafta daha beklemeyi tercih etim.inşallah bu seferki ilki gibi olmaz.sizce daha erkenmidir görünmesi için?
canım yeni bebeğin hayırlı olsun.bence bu değerlerle görünmemesi normel bence 1 hafta beklemen daha iyi olacak.inş hayırlısıyla bebeğini kucağına alırsın.

Yukarı Alt