6 haftalık gebelikte kesede bebek tam olarak ne zaman göründü siz de arkadaşlar,

zuzuipek

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mart 2011
762
474
Benim kızımda 6 haftalıkken kalp atışını bile dinlemiştik hem de karından.. Bünyeye göre değişiyor demişti dr . Ben zayıf olduğum için duyabilmişiz. Cuma günü 6+3 olacağım kontrolüm var duyarsam yazarım size..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-04-2021

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 159 gün kaldı.

Bugün, kekonyum (ilk dışkı) bebeğinizin bağırsaklarında birikmeye başlayacaktır. İçeriği ölmüş hücreler, sindirim salgıları, yutulan amniyotik sıvıdır. Ve anne karnında bebeğiniz tarafından yapılan sindirim pratiği sonucunda üretilmiştir. Bağırsaklar tarafından eminlen amniyotik sıvının büyük bölümü, ortadan kaldırılması için annenin böbreklerine gönderilir. Lanugo dedinlen ince tüylenme görülmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Eunmi3535

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2020
671
643
24
Bizde 5+5te kalp atısını duymustuk

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-01-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 85 gün kaldı.

Bugün yada yarın bebeğinizin kirpikleri gözlerinin üzerinde şekillenmesini tamamlamış olacaklar. Doğumda, bebeğinizin kalbinde bulunan ve kirli kan ile temiz kanın karışmaması için vana görevi gören kapakcığın kapanabilmesi gerekir. Braxton Hicks kasılmalarında (doğum öncesi kasılmaları) artış olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Sindiyrella

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2017
1.209
4.937
Vajinal ultrasonla tam 6 haftalıkken göründü :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-02-2021

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 123 gün kaldı.

Bebeğinizin elleri ve bacakları tarafından yapılan hareketleri rahatca hissedebilirsiniz. Bu ilk hareketlere çabuklaşma denir. Ultrason görüntülemesi hariç, hamile annelerin bebekleri ile direk iletişim kurdukları ilk etkileşimleri budur. Bu günlerde babalar da bebeğin hareketlerini gözlemleyebilir ve hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

serce-1985

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2018
37
12
35
Benim kızımda 6 haftalıkken kalp atışını bile dinlemiştik hem de karından.. Bünyeye göre değişiyor demişti dr . Ben zayıf olduğum için duyabilmişiz. Cuma günü 6+3 olacağım kontrolüm var duyarsam yazarım size..
sağlıkla kucağınıza almanızı dilerim inşallah.Yazarsanız çok sevinirim.