6 haftalık gebelikte kesede bebek tam olarak ne zaman göründü siz de arkadaşlar,

zuzuipek

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mart 2011
753
462
Benim kızımda 6 haftalıkken kalp atışını bile dinlemiştik hem de karından.. Bünyeye göre değişiyor demişti dr . Ben zayıf olduğum için duyabilmişiz. Cuma günü 6+3 olacağım kontrolüm var duyarsam yazarım size..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-04-2021

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 163 gün kaldı.

Önümüzdeki 2 hafta içinde bebeğinizin gelişimi aminosentez veya AFP (alfa feto protein) tarama testi ile değerlendirilebilir. Bu iki test ayrıca doğum kusurlarını incelemek için de kullanılır. Eğer AFP düzeyi yüksek çıkarsa, akabinde amniyosentez tavsiye edilir. AFP annenin kanına yapılan bir testdir. Amniyosentezde ise, karın ve rahim duvarından bir iğne sokularak amniyotik sıvıdan örnek alınır ve bu amniyotik sıvı örneği test edilir. Anneler hamilelik boyunca sırt ağrıları çekebilirler. Hamilelik için tasarlanmış kemerlerden kullanabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Eunmi3535

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2020
652
614
24
Bizde 5+5te kalp atısını duymustuk

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-01-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 89 gün kaldı.

Bebeğinizin vücüdundaki yağ oranı artmaya devam ediyor ve şu anda vücudunun %2-3'ü yağdan oluşmaktadır.Zaman zaman, rahminizin büyümesi ve bağların gerilmesinden dolayı pelvik (kasık) ağrıları görülür. Dinlenmek bu gibi durumda size yardımcı olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini saymaya başladınız mı?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Sindiyrella

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2017
1.191
4.806
Vajinal ultrasonla tam 6 haftalıkken göründü :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-02-2021

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 127 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları birleşik olsada, közkapakları kırpma hareketi yapmaktadırlar. Bebeğinizin omurga, kaburga, uzun kol ve bacak kenmikleri sertleşiyor. Bu noktada, alnı, şakakları ve üst ve arka kafatasını kapsayan kafatası tabakaları oluşmuş ve kıkırdaktan meydana gelmişlerdir. Yurt dışında bazı anneler doğum sırasında yardımcı olması için gebelik ve doğum danışmanlarıyla çalışmaktadırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

serce-1985

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2018
37
12
35
Benim kızımda 6 haftalıkken kalp atışını bile dinlemiştik hem de karından.. Bünyeye göre değişiyor demişti dr . Ben zayıf olduğum için duyabilmişiz. Cuma günü 6+3 olacağım kontrolüm var duyarsam yazarım size..
sağlıkla kucağınıza almanızı dilerim inşallah.Yazarsanız çok sevinirim.