6. Takım / Cuma Zayıflama Yarışması

maytap80

varmı aşktan öte?
Pro Üye
15 Eylül 2007
8.746
36
SEVGİLİ ARKADAŞLAR YENİ GELEN ARKADAŞLARLA BERABER ESKİ ARKADAŞLARIMIZA DA DUYURULUR.BEN VE YARDIMCI ARKADAŞLARIM PERİ VE EBRUYLA BERABER ALDIĞIMIZ KARARLARI AÇIKLIYORUM;
1)5 GÜN MAZERETSİZ TOPİĞE UĞRAMAYAN ARKADAŞLAR MAZERET BELİRTMEDEN TAKIM LİSTESİNDEN ÇIKARILIR
2)2 HAFTA ÜST ÜSTE AYNI KİLOYU BİLDİREN YADA EKSİ BİLDİREN ARKADAŞLAR 2. HAFTA LİSTEDEN ÇIKARILIR VE 3. HAFTA YENİDEN LİSTEYE ALINIR
3)HAFTA İÇİ PAYLAŞIMDA BULUNMAYIP CUMA GÜNLERİ BİLDİRİME GELEN ARKADAŞI 2. CUMA LİSTEDEN ÇIKARIRIM (TAMAMEN).ÇÜNKÜ BURADA ASIL AMAÇ PAYLAŞIMDIR.
4)GÜNDE EN AZ 2.5 LİTRE SU İÇMEYİ VE 1 SAAT SPOR YAPMAYI İHMAL ETMEYİN(BUNU BİLEMEYİZ AMA YAZARSANIZ SEVİNİRİZJ
5)GÜNDE 6 ÖĞÜN YEMEYE GAYRET EDİNJ
6)HERKES GÜNDE EN AZ 1 MESAJ YAZMAYA GAYRET ETSİN
7)GÜNDE 3 KEPEK EKMEĞİNİ GEÇMEYİN
8)AKŞAM 7 DEN SONRA MEYVE VE YOĞURT HARİCİNDE BİŞEY YENİLMESİN
BU LİSTE UZAR GİDERRR AKLIMA GELENLERİ DEVAM EDİCEM KOPYALAYIP PC NİZE YAPIŞTIRIRSANIZ SEVİNİRİM

aeben

Her daim üye :))
Pro Üye
16 Mayıs 2008
42.871
71.320
--------------------------------------------------------------------------------

burdaki yazıların çoğunu okudum ve şu sonuca vardım. herkezin istediği yemek yemek ve sonra zayıflamak.ama bu mümkün değil.yeme düzeninde bir kontrol sağlanmalı ve sağlıgınıza zarar vermeyecek bir yeme düzeni oluşturmak lazım.yanlış diyetler ve takviyeler yüzünden tansiyon yükselmesi ve düşmesi-cilt sorunları-saç sorunları-şekerde düzensizlik vs vs yaşayabilirsiniz.sağlık herşeyden daha değerli.herkezin bedeni ayrı bir öyküdür başkasında işe yarayan bir yöntem bir başkasında sağlık açısından ciddi sorunlar yaşatabilir.
zayıflamada önemli olan vücudun işlevlerini aksatmayacak vitamin ve besinleri almak ama daha çok enerji harcamaktır.bununda en sağlıklı yolu bir dr gidip gereken tetkikleri yapıp sonrasında beden öykünüzü öğrenip ona göre bir diyeti uygulamak ve düzenli spor yapmaktır.
ben 4 yıl önce 12 kilo verdim bir daha geri almadım...çünkü spor hayatımın bir parçası oldu ve yoğurt-peynir-süt-tahıllar-sebzeler-et ürünlerini düzenli tüketiyorum

cola-hazır meyve suları-şekerlemeler-ağır tatlılar-hazır yiyecekler-hazır soslar-mayonez-ketçap gibi gıdaları asla tüketmem.
daha çok doğal evde yapılanalrı etrcih ediyorum
düzenli yeşil çay içiyorum ve yoğurt yiyorum keten tohumu karıştırıp.
günde 4 öğün yemek yiyorum.asla kahvaltımı atlamıyorum.
muhakkak sıcak yemek yiyorum,diyet ibaresi yazan besinleri almam ve yemem
ekmek tüketiyorum ama kepek ekmeği olmasına dikkat ediyorum
pilav yiyorum ama akşam öğününde değil öyle öğününde tercih ediyorum
akşamları en az 15 şinav çekip 15 dk hareket ediyorum
haftada 4 gün sabahları erken saatte 90 dk yürüyorum tabii yaz aylarında
hala 161 boyunda 50 kilodayım değişmiyor bu denge...
vücutta kas dokusu arttıkça metabolizmada hızlanıyor daha çok enerji harcıyor..
asla kendimi aç bırakmam
ve ben tiroid hastasıyım ve ben diane 35 kullanıyorum ayrıca, ama kilo vermemek gibi bir sorunum yokkk
doğru beslenme ve sporun hayatın bir parçası olması çok önemlii
bildiklerimi paylaşmak istedim.
ve ben 12 kilomu sporla 2 ayda verdim ortalama..

jasmin1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
26
0
[CProf. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU

Kilo kaybetmeyi düşünenlere

Hangi doktora veya beslenme ve kilo yönetimi merkezine giderseniz gidin, üç aşağı beş yukarı aynı şeyleri dinlersiniz.

Kilo yönetimi uzmanlarının son cümlesi genellikle aynıdır: Daha az yiyin! Bu cümleyi aslında şu şekilde düzeltirseniz doğruya en yakın zayıflama programını bulursunuz: "Ne yiyorsanız yarı yarıya azaltın, ne kadar hareket ediyorsanız iki katını yapın". Bu cümlenin birinci bölümü işin en zor kısmıdır. Yiyip içtiklerini değiştirmekten, eski alışkanlıklarından kimse kolay kolay vazgeçmez. Bir süre sonra sıkılır ve diyeti bırakır. Diyet yaparak kilo vermek istiyorsanız bu kararınızın uzun süreli değil kalıcı bir yaşam tarzı değişikliği anlamına geldiğini, düzenli bir kilo kaybını içerdiğini ve belirli bir kiloya ulaştığınızda en az 2-3 yıl bunu korumanız gerektiğini unutmamalısınız. İşte kalıcı bir kilo kaybını başarabilmeniz için işinize yarayacak kolay ve etkili bazı öneriler...

BUNLARI UNUTMAYIN

1 Düzenli yemek yiyin. Öğün atlamayın. Günlük beslenmenizi 10 birim kabul ederseniz kahvaltı kalorinizi 3, öğle ve akşam yemeği kalorinizi 2’şer birim olarak planlayın. 2-3 saatten fazla aç kalmayın. Kuşluk, ikindi ve yatsıda 1’er birim ara öğün alın: 1200 kalorilik bir zayıflama diyetinde sabah kahvaltısını 300, öğle ve akşam yemeklerini 200’er kalorilik olarak planlayabilir, ara öğünlerde 100 kalorilik besinler tüketebilirsiniz.

2 Diyet süresince belirli bir besin öğesini sınırlayın. Uzun süreli diyetlerde bu sınırlamaları belirli bir dönemde belirli bir besin öğesi (proteini, yağı veya karbonhidratı sınırlayan diyetler) için yapabilirsiniz. Bir süre yağı, karbonhidratları (unlu ve şekerli besinler) ve ya proteinleri (eti, süt ve süt ürünleri) kısıtlayan diyet uygulamanız ciddi bir sağlık sorunu yaratmaz. Bizim önerimiz düşük yağ oranlı (günlük toplam kalorinin en fazla % 15’inin yağlardan alındığı diyetler Pritikin Diyeti ) zayıflama programlarının hem daha başarılı olduğu hem de yaşlanma geciktirici etkisi nedeniyle yararlı bulunduğu yönündedir.

3Günlük toplam kalori alımınızı 800 kalorinin altında tutmayın. 1000-1200 kalorinin altındaki zayıflama diyetlerini bir tıbbi danışma ve doktor kontrolü almadan uygulamayın.

4Hergün düzenli egzersiz yapın. Aerobik egsersizleri tercih edin. Egsersiz süresini 35 dakikanın üzerinde tutun. Günde ortalama 45 dakikalık düzenli, tempolu yürüyüş veya yüzme gibi aerobik egsersizler daha iyidir.

5 Düzenli uyuyun. Stresle başetme tekniklerinden ve yoga, meditasyon gibi yardımcı tıp tekniklerinden faydalanın.

6İştah kesici ya da sindirim sisteminde yağ bağlayıcı ilaçları doktor kontrolü olmadan kullanmayın. Bitkisel zayıflatıcıların sadece mali durumunuzu zayıflattığını unutmayın. Hiçbir bitkisel zayıflatıcının yararı bilimsel olarak kanıtlanmış değildir. Bitkisel/ doğal olduğu iddia edilen birçok ürünün içeriğini ısrarla sorgulayın. İçeriğinde EFEDRİN, AMFETAMİN, KAFEİN, TİROİD HORMONU ÖZLERİ bulunan ve yasal olmayan kombine bitkisel /doğal ürünleri kullanmayın. Adı ve kimyasal yapısı ihtiva ettiği etken maddelerin belli olmayan, numaralandırılmış (G-3167, G-4640) ürünlerin çoğunda kullanımına izin verilen yasal miktarların üstünde EFEDRİN veya EPHEDRA bitkisi ekstreleri bulunmaktadır.

7Sizi daha çok yemeye yönelten ortamlardan uzak kalmaya özen gösterin. Dışarıda daha az dışarıda yemek yiyin. Sosyal toplantılarda alkol yerine soda-limon için. Yemek davetlerine veya restoranlara gitmeden evvel evinizde bir şeyler yiyin. Eviniz dışında da hafif, az kalorili besinlere yönelin.

8En iyi yemek zamanı tokluk zamanıdır. Asla uzun süre aç kalmayın. Uzun açlıklardan sonra sofraya oturmak yerine sık aralarla düşük kalorili sebzeler tüketin.

9Kiloyu kontrol etmenin en emin yolu hergün tartılmaktır. En iyisi sabahları, aç karnına, tuvaletten çıktıktan sonra ve çırılçıplak tartılmaktır. Hergün tartılarak küçük kilo artışlarına hemen müdahale etme şansınız olur.

10Diyet yaparken unlu mamullerden, tatlılardan, şekerden ve alkolden uzak durun. Aşırı meyve tüketiminden kaçının. Fazla tuz tüketmeyin. Özellikle kalori değeri yüksek meyvelere dikkat edin. (İncir, üzüm, kiraz, kayısı...) Bol bol su içmeyi unutmayın!

Bu önerileri "Bunları ben zaten biliyorum" diye küçümsemeyin. Bunları kalıcı ve yerleşik tavırlarınız, alışkanlıklarınız yapmaya gayret edin.

Tamamlayıcı tıptan yararlanmakta fayda var

Modern tıbbın temel kusurlarından birisi sadece hastalıklarla ilgilenmesi, hastalıkları sınıflandırılması, sağlıklı olma haline ve sağlığı sınıflandırmaya ilgi duymamasıdır. Modern tıp, sağlık üzerinde çalışmayı önemsememekte sağlıklı olma ve sağlığın gücü üzerinde yoğunlaşmamaktadır. Çalışmalarını, hastalıkları ve hastalık semptomlarını tedavi etmek üzerinde yoğunlaşmıştır. Modern tıp bilimsel tıptır. Her şeyi kimyasal olarak hesaplamıştır. Pek çok görüşe göre modern tıbbın en önemli gücü olan bu mutlak bilimsel olma kaygısı aynı zamanda en önemli zaaftır. Vücutta ölçülemeyecek pek çok şey mevcuttur. Örneğin beyin fonksiyonlarının pek çoğu ölçülmez. Bu nedenle "iyilik hali"nin veya hastalıklardan iyileşmenin ruhsallığı ile de uğraşmak gerekiyor. Modern tıbbın bu konuda en iyi yardımcısı "geleneksel doğal tıp" olabilir. Modern tıp kendisini bilimsel tıbba alternatif görmeyen "Doğal-tamamlayıcı tıp"dan yararlanabilir.

Yaşlanma hızınızı ölçün

Günde 5-8 bardak su-meyve suyu- bitki çayı içiyor musunuz?

Gece 22:30’dan önce uykuya geçip verimli uyuyor musunuz?

Günlük egzersiz yapıyor musunuz? (dans, koşma)

Sınırsız yemek yeme alışkanlığınızı önleyebildiniz mi?

Duygularınız özgürce dışa vurabiliyor musunuz?

Stres ile mücadeleniz yeterince hızlı mı?

Kendinizi değerli bulup, kendinize iyi bakıyor musunuz?

Diyetiniz dengeli mi? (balık, meyve sebze, tahıl)

Hayvansal yağlar yerine zeytinyağı tercih ediyor musunuz?

Vejeteryan diyet veya 1-5 kere haftada balık yiyor musunuz?

Antioksidan katkılar kullanıyor musunuz?

Solunum egzersizleri tekniklerini kullanıyor musunuz?

Kendinizi beğenmediğinizi ifade etmekten korkmuyorsunuz değil mi?

Kendinize gülebiliyor musunuz?

Düzenli diyet ile temizleme programı (detoks kürleri) uyguluyor musunuz?

Pozitif düşüncede misiniz?

Sağlıklı sosyal ilişkileriniz var mı?

İşinizden keyif alıp, faaliyetler gösteriyor musunuz?

80 yaşın üzerinde sağlıklı yaşayan aile bireyleri var mı?

Huzurlu musunuz?

Cevaplarınızın skorları

Asla: 0

Ender: 1

Seyrek: 2Sık: 3

Alışkanlık: 4

Biyolojik yaşınız için skorları toplayın

0-10 kronolojik yaşınıza 10 yıl ekleyin.

11-20 kronolojik yaşınıza 5 yıl ekleyin.

21-40 kronolojik yaşınıza = biyolojik yaşınız

41-60 kronolojik yaşınızdan 5 yıl çıkarın

61-80 kronolojik yaşınızdan 10 yıl çıkarın.

En büyük beş diyet hatası

Uzun zamandır diyet yapıyorum ve yavaş yavaş motivasyonumun azaldığını hissediyorum. Mevsimsel olabilir mi? Verdiğim kiloları almaktan korkuyorum.

3-) Sosyal aktivitelerde fazla yemek: Yılda bir kaç kez dışarıda yemek yiyiyorsanız, restoranda ne istiyorsanız onu tüketebilirsiniz. Bu o kadar önemli değildir. Fakat gün içerisinde her dört öğününüzün birini dışarıda tüketiyorsanız bu sizin için bir alışkanlığa dönüşmeden dışarıda yemek yemek ile ilgili bir stratejiye ihtiyacınız vardır.

Hemen düzeltelim: Bu aktivitelere katılırken çok olmamaya dikkat edin. Izgara gibi az yağlı pişirilen mönüleri ve içerisinde bulunan malzemeleri ve sosları sorun. Bu sizin besin tüketiminizi kontrol altına alacaktır.

4-) Ufak tefek parçalar sayılmaz

Evi temizlerken 1-2 patates cipsi, yemek pişirirken küçük bir parça kek yemek! Öğünler arasında sürekli bir şeyler atıştırmak, boş kaldığımızda veya bir şeye odaklandığımızda (kitap okumak gibi) bir şeyler yeme alışkanlığı doğurur. Ve bu yüzden bunlar sayılmaz diye düşünürsünüz.

Hemen düzeltelim: Kitap okurken veya televizyon seyrederken bir şeyler atıştırmaktan çok bir şeyler içmeyi deneyin.

5-) Gerçekçi olmayan hedefler

Bazen tartının zorlukla kıpırdadığını düşünerek üzüntü içerisine düşersiniz. Uzun bir süre sonra çok fazla kilo kaybı beklemek insanların yaptığı en büyük hatadır. Devam eden kilo kaybınız haftada 500 gram ile 1 kg arasında olmalıdır. Birçok insan gerçekci olmayan hedefine ulaşamayınca diyeti bırakır.

Hemen düzeltelim: Hızlı giden hızlı gelir.

Gece yeme sendromu

Gece zor uykuya dalıyorum ve sürekli uyanıyorum. Uyandıkça da buzdolabına saldırıyorum ve ne varsa yiyorum.Sürekli kilo alıyorum. Ne yapmalıyım?

Gece yeme sendromu kalori alımını ciddi derecede artıran ve birçok nedeni olabilen bir yeme bozukluğudur. Hormonal ve psikolojik sorunlar da bu durumun ortaya çıkmasına neden olabilir. Tam olarak nedeni bilinmemektedir.

Eğer:

Günlük besin alımının yüzde 50’sini ve fazlasını akşam yemekten sonra tüketiyorsanız

Sabah aç uyanmıyorsanız

Uyku sorunlarınız var ise

Gece uyandığınızda bir şeyler tüketiyorsanız

Tatlı ihtiyacınız artıyorsa

Bu durum sürekli olmasa da dönem dönem oluyorsa

Çok hızlı ve çok fazla besin tüketebiliyorsanız mutlaka bir doktora başvurmalısınız.

Bu durumda bir dahiliye uzmanı ve psikiyatristten yardım almak şarttır. Bu kontrolden sonra diyetisyen yardımı ile kalori alımını yavaş yavaş, en azından kilo artışını durduracak şekilde ayarlayabilirsiniz. Zayıflama diyetine geçiş yaparken ise mutlaka yavaş ve kalıcı kilo kaybını sağlamak sizin durumunuzda biri için çok önemlidir.

OLOR="Purple"][/COLOR]

jasmin1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
26
0
Açlık krizlerinde imdadınıza yetişecek 100 kalorilik 20 atıştırma

FORMSANTE DERGİSİ

Aniden gelen yeme içme krizlerini, fazla kalori almadan, ama aynı zamanda gözünüzü ve midenizi mutlu edecek şekilde geçiştirmek için, işte mükemmel bir liste...

Beyaz peynirli, zeytinyağlı domates dilimleri
Akşam yemeğine daha çok mu var? Birkaç dilim domates, peynir ve zeytinyağı ile hazırlayacağınız bu nefis atıştırmayla hem damağınızı hem de midenizi doyurabilirsiniz.

Muz
Muz doğal olarak "paketlenmiş" bir meyve, bu sayede çantanızda kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Oldukça doyurucu bir atıştırma olan muz, özellikle spor yapanlar için krampları önleyici potasyum zengini bir besin kaynağı.

Yerfıstığı ve yabanmersini kurusu
1 kaşık yerfıstığı ve iki kaşık yabanmersini kurusunu karıştırıp küçük bir plastik torbada taşıyabilirsiniz. Böylece mideniz kazındığında sağlıklı bir atıştırma yanınızda olacaktır.

40 gram kuru kayısı
Çantanızda küçük kese kağıdının içinde 40 gram kuru kayısı bulundurun ve acıktığınızda tüketin. Böylelikle vücudunuz için gerekli olan birçok besin öğesini alırken, kalori bombardımanına uğramayacaksınız.

5 adet küçük bitter çikolata
Bol miktarda kakao içeren bitter çikolata zengin bir antioksidan kaynağı. Yüksek tansiyona da iyi geldiği araştırmalarla kanıtlanan çikolata aynı zamanda enerji veriyor, kendinizi çok iyi hissetmenizi sağlıyor.

Karides ve dip sos
8 adet pişirilmiş karidesi 4 kaşık yağsız kokteyl sosuna batırarak yiyebilirsiniz.

1 kâse probiyotik yağsız yoğurt
Kalsiyum ve D vitamini ve faydalı bakteriler içeren probiyotik yoğurtlar sindirim sisteminiz için olduğu kadar kemikleriniz için de faydalı bir atıştırma.

Havuç ve humus
Orta büyüklükteki bir havucu 2 tatlı kaşığı humusa batırarak yiyebilirsiniz. Kıtır kıtır yiyeceğiniz havuç sizi biraz oyalayacaktır. Ayrıca hem havuç hem de humus besin kaynağı olarak oldukça zenginler.

Ahududu, yoğurt bal ve müsli
2 çorba kaşığı yoğurtla 1 tatlı kaşığı balı karıştırın. ahududuları ve müsliyi yoğurdunuza ekleyin ve afiyetle yiyin. Ahududu hem çok lezzetli bir meyve, hem de güçlü bir antioksidan. Bu doyurucu atıştırma sizi öğlen ya da akşam yemeğine kadar tok tutacaktır.

10 adet badem içi
Kuru yemişlerin faydaları saymakla bitmiyor. Badem de bunlardan biri. Ama kilo almak istemiyorsanız fazla abartmayın, bu lezzetli kuru yemişten 10 tane yemeniz hem elinizi hem de midenizi oyalayacaktır.

Peynir ve çok tahıllı ekmek
1 adet yağsız üçgen peynirin yanında bir dilim "çok tahıllı" ekmek, bir sonraki öğüne kadar doyurucu bir atıştırma alternatifi olabilir. Çok tahıllı ekmek vücudunuz için çok faydalı olan B1, B2, B6, B12, niasin, folik asit, demir, kalsiyum, çinko içerir.

Hindi füme ve 1 dilim tam buğday ekmeği
Protein yönünden zengin bir başka atıştırma: 60 gr hindi füme ve 1 dilim tam buğday ekmeği...

Çilek ve yağsız yoğurt
1.5 kâse dolusu mis kokulu çilekle birlikte 2 tatlı kaşığı yağsız yoğurdu yiyebilirsiniz. Bu hafif ara öğün mükemmel bir C vitamini kaynağı aynı zamanda.

Yumurta ve tam buğday ekmeği
Yanmaz tavada pişirdiğiniz 2 yumurta akını bir dilim tam buğday ekmeğiyle birlikte yiyerek açlığınızı bastırabilirsiniz.

Fırında kaşarlı mantar
6-7 adet orta büyüklükteki mantarı yıkayın, saplarını çıkarın ve küçük, topraktan bir kaba dizin. İçlerine az miktarda rendelenmiş kaşar peyniri koyun. Bir tatlı kaşığı zeytinyağını üzerinde gezdirin ve fırına sürün. Doyurucu olduğu kadar lezzetli olan bu pratik atıştırmayı hazırlamak fazla vaktinizi almayacak.

Bir dilim karpuz ve yağsız beyaz peynir
İşte çekinmeden yiyebileceğiniz bir atıştırma daha; 1 dilim karpuz ve bir parça yağsız beyaz peynir. Yüzde 95'i su olan karpuz idrar söktürücü, böbrekleri temizleyici özelliğiyle biliniyor. İçerdiği B ve C vitaminleri de cabası...

1 kâse dolusu kiraz
Haziran ayı tam da kirazın en bol ve lezzetli olduğu mevsim. Kanı sulandırıp temizleyen bu lezzetli meyve aynı zamanda ağrı kesici özelliğe de sahip.

Patlamış mısır
3 avuç dolusu yağsız patlamış mısır acıktığınızda imdadınıza yetişecek en masum atıştırmalardan...

Ton balığı
Balık besleyici olduğu kadar hafif de bir besin. İşte size ton balığıyla 100 kalorilik 3 öneri:
1- 50 gram ton balığına bolca limon sıkıp kaşıklayın.
2- 30 gram ton balığını bir dilim tam buğday ekmeğinin üzerine sürüp yiyin.
3- 40 gram ton balığı, 1 adet salatalık, birkaç marul tanesi ve 1 küçük domatesten oluşan bir salata hazırlayın. Salatanızı limonla tatlandırın.
(Not: Piyasada satılan en küçük boy ton balığı konservesi 80 gram.)

Kraker
18 adet yağsız, şekersiz krakerle açlığınızı bastırabilirsiniz

Şişle popomda ufak bir delik açıyorum ince bir hortum takıp önce biraz ağzımla çekiyorum sonra hortumun ucunu biraz aşağı doğru tutunca yağlar kendiliğinden akıyor :roflol:

Dora

KoP Coşş HaYaT ztn boş =)
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2007
2.101
8
6. takım nasıl beslenmeli

sabahları ya ılık suyla yada limonlu suyla yada elma sirkesi bal karışımıyla güne merhaba derdi

kahvaltıda önceleri 2 dilim kepek ekmeği(sonra bu 1 e düştü) 1 yumurta 3 zeytin ve sevze ağırlıklı beslenirdi!
(Yumurta yerse peynir yenmez peynir yenirse yumurta yenmezdi)

6 öğün dışına çıkılmazdı.
her 2 saatte mideye birşeyler gönderilirdiki metobolizmamız sürekli çalışsın.
hayatımızdan şekeri çıkarmıştık. kaçamak yapmak yasaktı. gün içinde 2 bardak süt yada süt grubu almak zorundaydık
domatest turp tereyi bol tüketirdikki metobolizma 2 katı çalışsın diye.
öğle menülerimizde 8 kaşık sebze yemeği yada 100 gr tavuk balık 3 köfte yeme hakkımız vardı.
sebze yemeklerinin suyunu tüketmiyeceğiz. çünkü bütün yağlar suyunda kalıyor.
her menünün yanına yağsız sınırsız salata ekliyoruz. bolda limon sıkıyoruz
acı pul biberini kullanabildiğimiz yemeklerde kullanalımki metobolizma 2 katına çıksın.

ara öğünlerde 1 meyveyi geçmiyeceğiz. yada 1 bardak kiraz yada 1 ince dilim karpuzu.
akşam yemeklerinde yağsız çorba 1 dilim ekmek ve sebze yerdik

kızlar gerçektende bu şekil yeniden beslenirsek eski düzenimize geri dönmüş oluruz. hatırlatmadır

Son düzenleme:

Dora

Kayıtlı Üye
11 Eylül 2007
2.101
8
slm kızlar orda çok güzel harika bilgiler vardı yaaa. özür dilerim bu benimde hatam oldu. önceleri size söylemem gerekliydi fakat söyledim ama demekki o zamanlar sizler yoktunuz.
aklımda kalanları size yazayım yinede.
her gün ara öğünlerimize 5 tane kuru kayısıyı ilave etmeliyiz. bu gün kurusu olursa daha iyi sonuç alırız.
kesinlikle aç kalmamalıyız.
ara öğünlerimizde yağsız tost ve ayran içebiliriz.( bu bir bardak ayrandan hem daha sağlıklı hemde kilo aldırmaz )
beyaz leblebi ara öğünlerde yenebilir. 1 çay bardağı dolusu hakkımız var. hem de leblebinin tok tutma özelliği hemde susatma özelliği olduğu için güzel bir açlık bastırıcı besindir( hatta ben o dönem leblebi ve karyısıyı karışık yer üzerinede su içerdim. leblebi suyu görünce şişiyor ve kolay kolay açlık hissi vermiyor)
her öğüne bol limonlu az yağlı mevsim salatasını ilave edebiliriz.
aslında her şeyden yiyebilir ama miktarı kaçırmamalıyız.
önemli olan burda miktar uygulayana tabiii:mymeka:
ara öğünlerimizde simit serbest ama 1 tane bütün simitte değil sadece çeyrek simit bir parça peynirle beraberlaelaelaelaelae
tutupta 1 tane bütün yersek tabiki kilo veremeyiz:mymeka:
hep laramı vuracak birazda ben vurayım size:roflol:
bir ara ben nasıl kilo verdim diye bir defter doldurmuştum. onu bulup size neler yaptığımıda anlatırım sanki hiç anlatmamışım gibi:roflol:

Dora

Kayıtlı Üye
11 Eylül 2007
2.101
8
şöyle dizlerimin dibine oturun kızlar. yeni bilgilerle ve listeyle geldim.
diyet yaparken püf noktalardan biri ne yiyoruz
ne kadar yiyoruz diye kendimize soracağız

burda demek istiyorki yenen şey ve miktar önemli

şimdi size bir liste taktim edeceğim. ve bu diyet sayesinde haftada 3 yada 5 kilo veriliyormuş ama ben inanmıyorum açıkcası. verilir verilmesinede 3 değilde haftada 1 veririz meselaa. bende yalan yok diyetisyen yalancısıyım ben.:roflol: bu listeyi ben haftaya uygulayacağım kızlar. yanıma arkadaş olursa daha zevkli yaparız. kim var parmak kaldırsın. altına teşekkür basanı listeye yazarım ona görejeyyar
SABAH

1 dilim k. ekmeği 3 zeytin 1 parça az yağlı kaşar yada normal peynir. domatest salatalık şşekersiz çay
ARA ÖĞÜNDE
1 adet meyve yada 4 parmak genişliğinde kesilmiş 1 dilim karpuz
yada kuru kayısı vs ire
ÖĞLENE
1 kase yoğur sınırsız bol limonlu salata 1 tabak sebze yemeği ince 1 dilim k . ekmeği
ARA ÖĞÜN
yine ne arzu ederseniz. miktar önemli ama
AKŞAMA
Salata yoğurt bir gün et( 2 but yada 5 derisiz kanat yada 3 köfte
yada salata yoğurt 1 kase bulgur pilavı
yada salata yoğurt 1 kase makarna( domatest soslu)
yada salata yoğur 2 yumurtayla pişmiş menemen
bunları dönüşümlü olarak tüketedebiliriz
akşam salatamız biraz yağlı olacak
öğle ve akşam menüsünüde yer değiştirebiliriz.:icecream:

şimdi önemli ayrıntılarıda yazayım. kesinlikle bulgur yersek protein almıyacağız( karbonhidratla protein aynı anda yasak

makarnanın yanındada protein yasak
demekki bizim yanlışımız buydu
ben hep tavukla bulgur pilavını yer ekmek yemez az yedim sanardım:eek:klava:
şimdi takılın bana hayatınızı yaşatayım sizesırnaşık şey

S

sweetly-m

Ziyaretçi
sabah
1 etimek üzerine light labne peyniri ve salatalık,domates,maydonoz
1 fincan yeşil çay 2 kayısı
2 saat sonra
2 kayısı 1 bardak yeşil çay
öğle
çoban salatası 2 dlm ekmek
2 saat sonra
2 saat sonra
akşam
öğlenin aynısı
bu liste sadece 1 gün uygulanacak eğer 2,3.....vs fazla gün uygulanırsa tek tip diyet olacağı için faydası olmaz.....
metabolizmayı hızlandırıp şaşırtan çalıştıran listedir bu.........
kızlar ben bunu taylan kümelinin vücuda yapıştırarak bant kullanılarak beslenmesine dikkat eden bir izleyicinin pahalı olmasından dolayı bantı bıraktıktan sonra kg vermesinin durmasında şikayet etmesi üzerine kişiye önerisidir.Bu bayan 68.9 kg dan 60.8 kg ya düşmüş...
yeşil çay içinde eğer çarpıntı yoksa yüksek tansiyon yoksa yeşilçayda sınır vermiyor........

cceylin

Guru
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2008
1.870
5
Vücudumuzun en büyük kasını içeren kalçamız, aynı zamanda kendini koy vermeye en meyilli bölgemiz...çünkü bu bölgede yağ dokusu daha fazla, kan dolaşımı daha yavaş, kaslar da daha yumuşak ve gevşemeye müsait!
Güzel haberimiz ise, vücudumuzdaki pek çok diğer kasa oranla kalçalarımızı çalıştırıp, geliştirmemiz çok daha kolay!

Haftada 3 gün, 5 dakikanızı kalça hareketlerine ayırın, farkı çok kısa bir sürede siz de göreceksiniz!
[/B]

-ŞEKİLLENDİRME HAREKETLERİ-

Yüzüstü yatın. Alnınızın yerle temas etmesine, ayaklarınızın düz durmasına dikkat edin. Ellerinizi kalça kaslarınızın üzerine yerleştirin. Kaslarınızı sıkın, 5 saniye tutup bırakın. Bu hareketi 10 kez yapın ve hep kalçalarınızın üzerine yerleştirdiğiniz ellerinizle kasların iyice çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Bu arada boynunuzun egzersiz boyunca düz durmasına önem verin

Yüzüstü yatmaya devam edin. Bu kez ayaklarınızı parmak ucunda kalkacakmış gibi kıvırın ve kalça kaslarını 5 cm kadar yukarı doğru kaldırın. 5'e kadar sayın, bırakın. Bu hareketi 5 kez yapın.

Kollarınızı kıvırarak, önde kavuşturun ve alnınızı ellerinizin üzerine yerleştirin. Bacaklarınızı da yukarıya doğru kıvırın. Sol ayağınız tavanı gösterirken, bacağınızı yerden 5 cm kadar yukarı kaldırın. Aynı hareketi sağ bacağınızla da yapın. Hareketi bacak başına 10 kez tekrar edin.

-GÜÇLENDİRME HAREKETLERİ-

Yere oturun, bacaklarınızı kendinize doğru çekin ve ayak parmak uçlarınızın tavanı işaret etmesine dikkat edin. Ellerinizi boynunuzun arkasında kavuşturun. Kalça kaslarını arka arkaya 15 kez, kısa kısa aralıklarla sıkın, bırakın. Kısa bir dinlenmenin ardından aynı hareketi 20 kez daha yapın, bırakın. Egzersiz boyunca dirseklerinizi geriye doğru itin

Oturmaya devam edin. Bacaklarınızı birbirlerine paralel duracak şekilde düzleştirin, kollarınızı yukarı doğru uzatın. Önce sağ, sonra sol kalça kasınızı sıkın, bırakın. Hareketi her bir kalça tarafı için 10 kez tekrar edin

Şimdi kalça kaslarımızla yerde emekleyeceğiz! Kollarınızı ve bacaklarınızı öne doğru uzatın. Sağ bacağınızı hafifçe kaldırın, 5 cm kadar öne doğru kaydırın, sol bacağınızla takip edin. Hareketi devam ettirerek, yerde 10 kez ileri, 10 kez de geri gidin. Bu arada karın kaslarınızı da içinize çekmeye özen gösterin.

-GERMEHAREKETLERİ-

Sırtüstü yatın. Sağ bacağınızı kıvırın, kalçanızı 10 cm kadar yerden kaldırın ve sol bacağınızı öne doğru uzatarak, sağ dizinizin hizasına kadar kaldırın (bu sırada bacağınız ve gövdeniz tek bir hat üzerinde olmalı), sonra indirin. İndirdiğiniz bacağınızın yerle temas etmemesine dikkat edin. Aynı hareketi her bir bacağınız için 10 kez tekrarlayın.

Birinci hareketteki gibi sırtüstü yatın. Sağ bacağınızı kıvırın, kalçanızı 10 cm kadar yerden kaldırın ve sol bacağınızı öne doğru uzatın, sonra kendinize doğru çekin. Öne doğru uzatıp, kendine çekme hareketini her bir bacak için 10 kez tekrar edin. Hareket boyunca kalçanızın yere değmemesine dikkat edin.

Yine sırtüstü yatın. Sağ bacağınızı kıvırın, kalçanızı 10 cm kadar yerden kaldırın ve sol bacağınızı öne doğru uzatın, önce dışa doğru, sonra içe çevirin. Bu sırada ayak parmaklarınızın vücudunuza dönük durmasına dikkat edin. Aynı hareketi diğer bacağınız için de yapın. Hareketi her bir bacak için 10 kez tekrarlayın...

Yukarı Alt