6284 sayılı kanun hakkında


  • Ankete Katılan
    314

melankolimm

💕Iki uğur böceğinin nisan annesi 💕🐞🐞
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2016
1.854
9.442
asla komik gelmedi sadece bunca olaya rağmen neden bebek diye sorgulamıştım.
Sizin komik bulduğunuzu değil başka kişilerin bulduğunu söyledim. Herkes istediği gibi anlayıp istediği gibi yorum yapıyor. Okadar kişiye ayrı anlattım sizde öyle yazınca o yuzden belki anlayan biri olarak size sadece detaylı anlattım. Dediğim gibi herşey Ramazan bayramında oldu bazen insanın tanıdığı kişiler değişe biliyor. Hayal kırıklığına uğrayabiliyor 5 yıl farklı ve bir anda beklemediğiniz bir hareketle size olan tavırları değişirse ve bebek varsa ozaman da pek yapılacak birşey kalmıyor buda bir gerçek ben sizi değil diğer eleştiren kişiler için söylüyorum ozaman gidip aldıramam.
 

saturn35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2014
48
45
Merhaba..

Sayın Kazen.. benim bu kanundan haberim vardı ama uygulamanın nasıl işlediğini kendim yaşayarak öğrendim öğreniyorum..
Kanun var uygulama yok. yada bende uygulanmadı o kanun.
Olaylar yaşandı kararlar verildi vs.. bir süre sonra evime zarf geldi şönimden rehberlik servisinden yararlanmak istermisiniz diye.
Psikolojikmen kötü haldeydim rehberlik ten yararlanmak istediğimi belirtince randevu verdiler, gittim görüşmeye.. o halimle üstün körü anlatabildim yaşadıklarımı. Bir test verdiler önüme onu işaretlemekle geçti zaman, algı sıfır. Sorular sanki farklı dilden.. sizi en yakın zamanda çağıracağız dediler yolladılar..
4 aydır Şönim'e görüşme için gidiyorum ama yok 2 kişi tatile çıkmış az kişi varmış, yok bayram arifesiymiş zaman yokmuş. Arayacağız sizi deyip yolladılar geri..
Dışarı çıkmaya korkuyorum evimde de aynı..
Uzaklaştırma kararından beri kendi kendime bu psikolojiden çıkmaya çalışıyorum. Ben maddi yardım istemedim sadece bana böyle bir durumda nasıl hareket etmem lazım, sosyal hayata nasıl adapte olabilirim, korkusuzca bunu anlatacak sorunlarımı dinleyip beni yetkili birimlere yönlendirecek uzman görüşler istedim. ama olmadı..
Karakolda ki memurlara da değineyim istiyorum.. ben zannettim ki 2 haftada 1 de olsa yaşadığım muhite gelip beni kolaçan edecekler sağa sola sorup bakınacaklar ne olup bitiyor diye.. memur beyin bana dediği cevap şuydu: bende 50 tane kadın var hangi birine gideyim. zaten gelsek herkes duyacak tek yaşadığınızı malum gözler senin üstünde olacak.. siz kendiniz düşünmüyorsunuz biz söyleyelim dedi.. onlar böyle diyorsa ben nerelere gideyim..
Ne diyim ne yapayım? kimi kime şikayet edeyim? sadece bir gün kapıma dayanırsa yada yolda sıkıştırırsa 155 i aramam gerekeceğini.. birde karar kağıdını (Koruma ve uzaklaştırma)asla yanımdan ayırmamam gerektiğini, olay yerine gelen polislere bu kağıdı göstermem gerektiğini belirttiler..
ben nasıl baş etmeye çalışıyorum; kendimi korumaya çalışıyorum onun gidebileceği hiç bir yere gitmiyorum zorunda kalmadıkça dışarı çıkmıyorum kendimi hapsettim.. ve onun iş yeri dibimde.. sanki zamanında çok özgürmüşüm gibi.. benim " kendi kendimi koruma kararım" var.. Allah'tan hayırlısı demekten öte başka çarem kalmadı..

bu konudaki duyarlılığınız için çok teşekkür ederim. Belki sizin istediğiniz konuya değinemedim şuan için ama benim yaşadığım bu süreç zorluklarla dolu ve kurumlarda bu süreci dahada zorlaştıran personeller var maalesef..

Bu konuyu görünce susmak istemedim. Belki sesimizi duyan olur.. ne iyi olur..
Konuşmaya dert anlatmaya bile cesaret bırakmadılar.. Çaresizce susan, susmak zorunda bırakılan biz şiddet gören kadınları böylesi bir konuda dillendirdiğiniz için kendi adıma cok teşekkür ederim.
 

Axelia

Just Love!
Pro Üye
17 Mayıs 2011
5.923
6.619
Olması ve kesinlikle gerçek anlamda uygulanması gereken bir kanun. Türk aile yapısı, örf ve adet diyerek konuyu domestik hale getirip biz böyleyiz şeklinde idefix olmakla çözülmüyor.
 

kelebe_k

Kafa Nereye Ben Oraya :)
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2010
2.279
200
Korunan kişilere, bu kişilerin bulundukları konuta, okula ve işyerine yaklaşmaması
deniliyor maddenin birinde....

peki bunun için ne yapılıyor ?? Cidden çok merak ediyorum bunu..Yani adam elini kolunu sallaya sallaya şiddet mağduru kadının evine gelecek...Gelmemesi için neler yapılıyor..evin oralarda bir görevli filanmı bekliyor ? Yada 24 saat kamerayla filanmı izleniyor...???

Ben kadını öldürmeyi kafama koymuşum mesela ?? Kim nasıl engel olabilecek buna ?

Bunların hiçbirine engel olunamıyorsa yada olunamayacaksa çıkan kanunlardan banane !!!
kanunlar personaller tarafından uygulanmıyorsa,bunu uygulayacak yeterli ve eğitimli personeller yoksa çıkan kanundan banane ???

Bu ülkede kadın herzaman mağdurdur...gerisi teferruvattır !!!!!!!
 

lamelifAmine

Guru
Pro Üye
11 Temmuz 2014
5.176
10.160
Eminim bir çok kişiye çok sığ gelecek yazdıklarım ancak benim uretebildigim başka birşey yok bu konuda .Öğretmenliği sadece kadinlar yapmalı mesela.Diger meslek dallarında ise tüm kadınlar var olmalı üretmeli ancak bir günde 4 saati gecmemeli. Anne mutlaka çocuğunu okula gönderip geldiğinde karşılamalı. Mutlaka aile olunduğunu hissettirmeli. Erkek erkekligini kadın kadınlığını (o mükemmel düzeniyle aileyi toplamayı,bir arada tutmayı,kültürden, ahlaktan,vicdandan ve daha bir çok değerden bir fiske alıp yogurmayi )yapmalı. Toplum nasıl düzelsin herkes çalışıyor. neden çünkü bir ailede birinin maaşı yetmiyor.O evde anne ya çalışmasın ya da dediğim gibi 4 saati geçmesin. Ve evde esas çalışana 1600 verilmesin. 4000 verilsin
Ornegin.Ev sahipleri çöp gibi evlerini gidip 1000 liraya veremesin. Hukmetmesin mal sahibi olamayana. Kadın para için çalışmak zorunda olmasın sadece üretme ihtiyacını, paylaşma ihtiyacını gidermek için çalışsın. Günün 3 saati çalışsın. Varsın 500 alsın.Kölesi olmasın bu lanet düzenin. Evinin kraliçesi olmak varken gidip kasiyer olmasın. Beli çatlayan kadar ayakta kalmasın. E şimdi bu kadın eve gidince nasıl yetsin: evine, esine ,çocuğuna en önemlisi kendisine.Kadınlara hak falan verildiği yok kadınlar güya çalışma hayatında olacak diye kadının adı var diye diye.Kadını, anayı, evi bir arada tutan mayayı yok ettiler.Ama ne yazıkki bu yazdıklarım doğru anlasilmayacak. Kökten bir değişim gerek.Mümkün mu bilemiyorum. Ama çocukların şu an başıboş büyüdüğü bir gerçek. Aile ne demek bilmedikleri bir gerçek.
 

cisemalya

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2019
4
0
Kanunlar ne kadar olsada yine aynı kadın şiddeti devam ediyor bunların önüne ne şekilde geçilebilir o onemli kanunlar tek başına yeterli gelmiyor insanlar suç işlemeden önce ne kadar caza alırım diye hesap yapmıyor şiddet uygulayan kişiler için tedavi çözümleri olabilir.
 

FairyTale89

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2019
1.003
924
Kanun var ama yok bende olay başıma gelince haberim oldu bu kanundan maalesef kadın her zaman mağdur bu ülke de ötesi yok ölümle sonuçlanınca 3-5 kişi ayaklanır bir kadını daha koruyamadık derler ! Ama korumak için çabaladık demezler ! 1. Sayfa haberlerinde sadece bi gün yer alır sonra unutulur !
Herşey laf , herşey boş !
Polise gidip derdini anlatırken bile azar yiyorsun bu ülke de onlar için normalleşmiş çünkü şiddet olayı. İfadeni ver geç tedbir kararı çıksın oldu bitti koruduk sanıyorlar kadınları ama nafile tedbir kararı sadece bi A4 üzerine yazılı bişey yaklaşamama işine evine okuluna
Ya yaklaşmaması için ne yapıyorlar kolluk görevlisi her gün gelip yaşadığım bina çevresinde bulunacaktı hani nerde ?
Tedbir kararı vermek yerine at direk içeri bi 6 ay ya en az bi 6 ay çıkarmasınlar o erkekleri belki en azından bi kaçı çıktığında akıllanıp çıkar !

Mahkeme de delil sunacaksın ya da işte dayak yerken , tecavüze uğrarken , ölmezken ama öldürülmekten beter olurken aman siz siz olun KADINLAR dayak yemeniz , tecavüze uğramanız bile yeterli gelmiyor mahkemede gerçekten akıl mantık alacak gibi değil !

Böyle magandaları bu devlet dışarda tuttuğu sürece daha çooook kadın ölür !
Ya da öyle şeyler yapar ki , o kadına öyle şeyler yaşatır ki o kadın her gün yaşarken ölür ölmekten de beter olur ... !
 

lostradamus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2017
1.515
1.598
Çok etkili bir kanun. Başıma geldiği için biliyorum. Hakaret için suç duyurusunda bulundum bir hemcinsime. Hemen aynı gün hakkında tedbir kararı verildi. Hakkımızı aramamız lazım. Yoksa sesimizi duyuramayız
 

FairyTale89

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2019
1.003
924
Tedbir kararı çıkıyor evet anında ama karşı pislik olan taraf yapacağından geri kalmadığı için o koruma kanunu ağır değil maalesef o yüzden işe yaramıyor.
 
Yukarı Alt