6284 sayılı kanun hakkında

• Ankete Katılan
    314

ivrindi

Guru
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2008
716
638
Bir yakınım bundan 13 yıl önce boşandı çocukları şu an 16 yaşında

Adam mahkeme kararıyla hakkı olduğu halde kadın çocuğu göstermedi adam gerek kadının ailesiyle konuşmaya çalışarak gerekse birkaç kez polis eşliğinde görmek istedi ama polis zoruyla yapılan bu görüşmeler çocuğun psikolojisini bozduğu için zamana bıraktı ama bu arada kadın babasına karşı çocuğu ne kadar doldurduysa artık hiçbir şekilde görmek istemedi

Baba oğul birbirini görmeyeli tam 11 yıl oluyor

Son durum anne 1 yıl önce babayı arayıp oğlunu almasını istiyor baba heyecanla oğlunu almaya gittiğinde çocuğun son 1 yıldır bonzai adı verilen bir uyuşturucu kullandığını ve okulu bıraktığını öğreniyor

Kazen

Babalar ve Oğulları
Yönetici
Administrator
Doğa Severler Kulübü
12 Temmuz 2006
16.091
41.047
YILLARA GÖRE KADIN CİNAYETLERİ SAYISI

2008 - 80 kadın

2009 - 109 kadın

2010 - 180 kadın

2011 - 121 kadın

2012 - 201 kadın

2013 - 237 kadın

2014 - 294 kadın

2015 - 303 kadın

2016 - 328 kadın

2017'de 409 kadın öldürüldü.

ivrindi

Guru
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2008
716
638
Sizi bilmem de hanımlar Tr’de ve yaşadığım ülkelerdeki kadınları gözlemlediğim kadarıyla biz özümüzden uzaklaşalıberi önce erkekler sonrada aileler bozuldu

Hep kadınlara yükleniyor gibi görünebilirim ama geçmiş konularıma bakarsanız şiddet de gördüm sanal da aldatıldım da belki de bu yasayı en çok savunması gerekenlerden biriyim ama son 3 yıl da yaşadıklarım bana ayna oldu diyebilirim

_CaNanSu_

❤️ 2 PrenSes AnneSi ❤️
Pro Üye
10 Mart 2018
8.793
38.334
Bu kanundan bir haberdim, taa ki evimin tadilat işlerini yapmaya gelen ustam ile tanışana kadar. 8 yaşında bir kızı var ve son 2 senedir bu kanun gerekçe gösterilerek kendisine gösterilmiyor. Eşi ile her ne yaşamış olursa olsun bu çocuklara yansıltılmamalı diye düşünüyorum. Bir babanın çocuğunu görme hakkı elinden alınmamalı. Altını yeniden çiziyorum babanın sorunu anne ile ise. Çocukla olan problemlerde bu tabii ki uygulanmalı ama çift anlaşamıyor bunun cezası çocuklara kesilmemeli. Belki de yanlış düşünüyorum ama düşüncem bu.
Çok katılıyorum...
Anne-baba arasındaki savaşta yer almamalı çocuklar...

Her iki taraflada irtibat halinde olmalı,
Mahrum kalmamalı...

Suyanik80

Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2018
263
403
o zaman şöyle sorayım peki kadına şiddet arttı mı ?

Daha önce gül gibi geçinip giderken çiftler bir anda öfke patlaması mı yaşandı ?

Ya da basın yer vermiyor muydu ?

Basın geçmişte bu kadar çok yer vermiyor ise (zorunlu oldukları için şu anda yer veriliyor) ne diyoruz ?

Her geçen gün sapıklar arttı ! Kadına şiddet artı ! Bu doğru bir tespit olur mu ?

Keşke yıllara göre kadına şiddetin bir istatistiği olsa da daha gerçekçi bir şeyler karalasam bir araştırayım vardır...
İstatistiklere göre 2008-2017 arası süregelen bir artış olmuş
TV zorunlu olmasa yer veemez ki
Onların kaygısı reyting
Hatta dizileri de şiddet, aldatma, sıfır aile birliği gibi reytingi arttıran! senaryolarla dolduruyorlar
Bunun şiddet artışında etkisinin büyük olduğunu düşünenlerdenim

Binmuhtesemgunes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2018
1.103
1.392
Kanunlar uygulanabildiği sürece etkilidir
Cezaya dökülmedikten sonra caydırıcı olmadıktan sonra kağıt üzerindeki kanun bana göre sıfır!!!

Bizim ülkemizde caydırıcılık yok
Adam evden uzaklaştırma alıyor dönünce karısını vuruyor ya da yolda sinirden öldürüyor.

Evden uzaklaştırma boşanmaya kesin kararlı ise kişi o zaman iyi ama yok ben boşanmam burnu sürtsün diye yapılırsa çok saçma bana göre o zaman

Mesela saçma olan başka birşey de çocuk olmadığı halde boşanan bir Kadının yıllarca nafaka alması:işsiz:
Resmen sömürü

ATTRAENTE

ACTA EST FABULA
Pro Üye
19 Ağustos 2008
11.178
19.783
peki siz 6284 hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Son beş yılda %300 artan kadın cinayetleri yasanın altı boş, uygulanabilirliği zayıf olduğunu gayet açık ortaya koymuştur. Adamı evden uzaklaştırmakla, üfürükten kadın sığınma evleri ile çözülmez bu işler, konu çok çok derin
Ha bu yasanın malum çevrelerce hedef gösterilmesinin nedeni gayet açık, bunlar iyi günlerimiz...

Konu Sahibi Benzer konular Forum Cevap Tarih
rukiyeclb Kadın'a Dair 0
Yukarı Alt