6284 sayılı kanun hakkında

• Ankete Katılan
    314

leylmira

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2013
7.549
18.919
Hani boşanınca mahkeme kararını alıyorlar ve boşanma öyle gerçekleşiyor ya, hah işte evlenirkende olmalı aynısı..
Evlendikten 6 ay sonra evlilik kararı alıp tamamen evlenmiş sayılmalı insanlar.
Bu süre ne daha kısa ne daha uzun bir insanın karakterini aynı ev içinde 6 ayda çok net tanıyabilir çiftler.

LiLYA-54

Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2018
374
317
Bana bu kanunlar birsey ifade etmiyor biz beyin olarak degismedikden sonra sadece yazilmis bir kanun olarak kalicak degisen hicbisey olmucak erkek cocuklari yine ayni buyutulucek kaynanlar ben cektim gelinim de ceksin dicekler kadinlarimiz bizim.canimiz yandi onun icin cocugunu gormes demleri bunlar degismeden hic birsey degismicek insan olarak birbirimize saygi duymuyoruz birbirimize saygi duymadimiz birbirmizle konusamadimiz bir durumlarda neyin degismesini bekliyoruz ki degismek istiyorsak ilk once beynimizi sonra ailemizi degistirmemiz lazim bunlar olmadan hic birsey asla olmaz

CocoChanelmademoiselle

Mucize'M canım kızım ❤
Pro Üye
Anneler Kulübü
22 Haziran 2016
10.296
53.197
Her geçen yıl kadın cinayetleri çoğalıyor.etraf vicdansiz kopeklerle dolu.benim babam da o serefsizlerden biri.yillarca anneme şiddet uyguladi.annemin gidecek yeri olmadigini bildigi icin,kimsesi olmadigini bildigi icin,safligindan ve cahilliginden faydalanip yillarca parmaginda oynatti.annem simdi yari büklüm hasta bir kadin.ama kendisi delikanli gibi etrafta dolasiyor.ölsün diye dua ediyorum.ama ölmüyor pislik

Son düzenleme:

kimbu

Guru
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2008
165
289
o zaman şöyle sorayım peki kadına şiddet arttı mı ?

Daha önce gül gibi geçinip giderken çiftler bir anda öfke patlaması mı yaşandı ?

Ya da basın yer vermiyor muydu ?

Basın geçmişte bu kadar çok yer vermiyor ise (zorunlu oldukları için şu anda yer veriliyor) ne diyoruz ?

Her geçen gün sapıklar arttı ! Kadına şiddet artı ! Bu doğru bir tespit olur mu ?

Keşke yıllara göre kadına şiddetin bir istatistiği olsa da daha gerçekçi bir şeyler karalasam bir araştırayım vardır...
Evet araştırmalar var. Özellikle üniveraitelerin sosyal bilimler enstitülerinde bulunan "kadın çalışmaları" programından ve kadın derneklerinin araştırmalarına bakabilirsiniz.

Şiddetin görünürlüğü arttığı gibi şiddet de arttı. Kadınlar aile bireyleri ve ilişkide olan erkekler tarafından da değil sokakta bile giydikleri kıyafetlerden, yürüyüş biçimin den bahane edilerek şiddete uğruyor. Ve maalesef hepsini ana akım medyada görmüyoruz. Ancak sosyal medyada çok paylaşılırsa haber değeri oluyor.

En son Şule Çet davası var biliyorsunuzdur. Devletin kolluk kuvvetlerinin ve yargısının yaptığı hatalar ve kayırmalarından dolayı intihar diye geçti. Arkadaşlarının uğraşması sonucunda dava açıldı ueniden ve aksaklıklar ortaya çıktı. Keza Münevver Karabulut davasındaki aksaklıkları hepimiz biliyoruz. Erkek şiddetinin bu kadar arttığı ve görünür olduğu dönemde "bu yasa yuva yıkıyor" diye bir haber yapılmasında kötü niyet aranmalıdır bence.

Tecavüze "kravat indirimi", "iyi hal indirimi", "tayt giymişti indirimi", "şeytana uydum, pişmanım" indirimi verirken bu hukuk sistemi, bu gazeteler neredeydi?

Onca çocuğa tecavüz esilirken çarşaf çarşaf "bir kereden bişey olmaz" diyen sayın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımızın açıklamasını verdiler destekleyerek.

Erkek şiddeti sadece kadınları hedef almıyor. Aynı zamanda kendinden aciz gördüğü çocukları ve hayvanları da hedef alıyor.

Aynı şeyi ben de soruyorum ; eskiden çocuklara toplu tecavüz, hayvana işkence ve tecavüz yaygın mıydı yoksa bu birden mi görünür oldu?

Bunlar zihniyet meselesi bir yerde. Hepsinin sosyolojik, psikolojik ve felsefi açıklamalar var. Ancak bu kadar artmasında bu tarz haber yapan bir zihniyetin de büyük payı var!

leylmira

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2013
7.549
18.919
Her geçen yıl kadın cinayetleri çoğalıyor.etraf vicdansiz kopeklerle dolu.benim babam da o serefsizlerden biri.yillarca anneme şiddet uyguladi.annemin gidecek yeri olmadigini bildigi icin,kimsesi olmadigini bildigi icin,safligindan ve cahilliginden faydalanip yillarca parmaginda oynatti.annem simdi yari büklüm hasta bir kadin.ama kendisi delikanli gibi etrafta dolasiyor.ölsün diye dua ediyorum.ama ölmüyor pislik
Yapma bunu :KK43: :KK43: :KK43: :KK43:

kimbu

Guru
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2008
165
289
Bu kanundan bir haberdim, taa ki evimin tadilat işlerini yapmaya gelen ustam ile tanışana kadar. 8 yaşında bir kızı var ve son 2 senedir bu kanun gerekçe gösterilerek kendisine gösterilmiyor. Eşi ile her ne yaşamış olursa olsun bu çocuklara yansıltılmamalı diye düşünüyorum. Bir babanın çocuğunu görme hakkı elinden alınmamalı. Altını yeniden çiziyorum babanın sorunu anne ile ise. Çocukla olan problemlerde bu tabii ki uygulanmalı ama çift anlaşamıyor bunun cezası çocuklara kesilmemeli. Belki de yanlış düşünüyorum ama düşüncem bu.
Bunu sadece kadınlar mı yapıyor zannediyorsunuz peki? 9 yaşında babam tarafından annemden kaçırıldım 7 ay. Barışmak için beni kaçırdı ve hiç tanımadığım insanların yanında kalmak zorunda bırakıldım. Annemin barışma şartıyla geri getirilecektim.

Eğer bir baba zaten çocuklarını düşünüyorsa o duruma düşmez. Çocuklarının yanında sesini yükseltmekten imtina eden ebeveynler de var. Zaten kadına şiddet uygulayarak (psikolojik, ekonomik veya fiziksel) ben bu babanın çocuğuna olan sevgisinden de şüphe ederim ki şiddet uyguladığı kişi çocuğunun annesi.

Burada çok konu gördüm "eşim boşanırsam çocuğumu alıp göstermemekle tehdit ediyor" diye ki eminim siz çok daha fazlasıyla karşılaşmışsınızdır. Erkek güçlü konumda olduğunu düşündüğü için bu kadar zalimleşebiliyor. Evinize gelen ustadan önce de biliyordunuz sanırım burada açılan konuları...

Fistiklicikileta

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2012
1.124
1.311
Kanunlardan malesef cogu insan gibi bende anlamiyorum. Cogunuda okumadim ama yerine gore hakkimi aramasini bilirim.

Siddetin , cinayetlerin azaltilmasi hatta yok olmasi icin bence ;
.İlkonce egitime onem verilmeli ve kucuk cocukken baslanma psikolojik destege .Egitimde rehhber ogretmen mi olur , psikolog mu ,Senede en azindan 1 gun butun ogrencilerle tek tek ilgilenmeli , kisa pozitif bir telkinli konusma yapmali . Hayata bakisina destek pozitif duygularinj destekleyici.
. Sonra butun butun aileler en az yilda bir kere psikolojik destek almali ama bu zorunlu olmali. Ulkede ofke problemi var , cevremden gordugum kadariyla ki burda da okuyorum. Buna bir cozum aranmali.
. Evlenmeden once zorunlu aile , kari koca iliskilerini anlatan bir egitim alinmali. (Tv de mi dinledim nerde tam hatirlamiyorum . O zamanlar evli degildim. Minik bir hikaye dinlemistim. Kari koca 50 yili devirmis. Ve puf noktasinin , birbirlerinin huylarini kabul etmek oldugunu soylemisti. Sirf dinledigim bu hikaye bile evliligime anlam katti.)
.ve daha soyleyecek cok sey var ama bence yapilabilecek seyleri soyluyorum. Kucukte olsa , kadina maddi destek saglanmali. Calisana da calismayana da. Cunku ofkenin sebeplerinden biri de gecim sikintisi. Calisana da calismayana cok cuzi bir miktar da olsa destek.( Burda kadin dememin sebebi, erkegin kendini guclu gormesinin onune gecmek icin)

Kisaca ozetlersem; once psikolojjyi duzeltirsek en guzel cozum olur fikrim.

H E

Guru
Pro Üye
19 Haziran 2013
23.159
59.506
Yanlışlıkla oldu:KK70:
Aslında sizi hamile topiklerinde göüryordum ve yanlışlıkla olmadıgınıda okudum sanki hatta bir bebeğinizi sanırım kaybettiniz sonra tekrar hamıle kaldınız.
Aslında pekte umrumda değil .
Sadece yazılarınızı okuyup yazık derim sonra unuturum .
Aile i şiddetle buyumuş olan bir çocugum ben !
Babam annemi ablamları hep dövdü . Gerekse sözleriyle incitti .
O yüzden kocasının hertürülü sözlü , fiziksel şiddetlerini gördükleri halde o yuvaya çocuk getirmelerine da-ya-na-mı-yo-rum ..

Son düzenleme:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-10-2019

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 61 gün kaldı.

Bebeğiniz rahim içinde hava tenefüs edemediği için, koku duyusu doğumdan sonra aktif hale gelecektir. Bebeğinizin gelişi yaklaştıkça, vücudunuz sıkça doğum kasılmaları ve hareketleri yapıyor ve bunlar giderek artıyor. Bu doğum öncesi kasılmalara Braxton-Hicks kasılmaları denir. Bebeğiniz demir, fosfor ve kalsiyum depolamaya başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt