6284 sayılı kanun hakkında


  • Ankete Katılan
    314

H E

Guru
Pro Üye
19 Haziran 2013
23.372
60.127
Hamilelik çizelgesini görünce aynı soruyu bende sormak istedim. Gerçekten amacım benimde polemik değil. Peki böyle bir adam neden baba oluyor ?
Bence şundan baba oluyor .
Kadınlarımız bellkii adam çocuğu görünce değişir umuduyla ..
bunu anneme sordum .
Annem evlendiği ilk günden babam ölene kadar dayak yemiş . Fotograflara bakıyorum sürekli annemin bir yerleri mor . Sordum bigün anne neden dedim ? Madem bu kadar lanet bir adamdı neden bizi dünyaya getirdin . Herseferinde belki düzelir umuduyla yaptım Erkek çok isterdi belki erkek evlat verirsem düzelir derdim dedi .

Şans o ki 3 ümüzde kız olduk . Noldu sonunda bir arabanın altında geberdi ! .. he o ölmesse belki biz öldürülmüştük ..Ozamanlar yıl 1985 falan şimdi 2018 ama hala aynı ...
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-10-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 37 gün kaldı.

8. ayına gelen bir bebeğin sindirim sistemi tam olgunlaşmadığı ve hala bağımlı bir halde olduğu için doğmuş bir bebekten daha fazla kilo verme eğilimi vardır. Bir çeşit önlem olarak 8 aylık cenin, erken doğuma karşı annesinden aldığı bir miktar besini saklar. 16. ve 40. haftalar arasında nefes aldığınızda %15-20 daha fazla oksijen akciğerleriniz tarafından alınır. Hamileliğinizin son haftalarında uzun yolculuklara çıkmamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

lacasadepapel

Ciao bella!
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2018
1.884
4.874
Bu kanundan bir haberdim, taa ki evimin tadilat işlerini yapmaya gelen ustam ile tanışana kadar. 8 yaşında bir kızı var ve son 2 senedir bu kanun gerekçe gösterilerek kendisine gösterilmiyor. Eşi ile her ne yaşamış olursa olsun bu çocuklara yansıltılmamalı diye düşünüyorum. Bir babanın çocuğunu görme hakkı elinden alınmamalı. Altını yeniden çiziyorum babanın sorunu anne ile ise. Çocukla olan problemlerde bu tabii ki uygulanmalı ama çift anlaşamıyor bunun cezası çocuklara kesilmemeli. Belki de yanlış düşünüyorum ama düşüncem bu.
Eğer baba, sadece anneye uygulamış olsaydı şiddeti, uzman ve polis eşliğinde bile olsa görürdü kızını. Kanun bu şekilde uygulanıyor çünkü. Üzgünüm ama size eksik aktarmış olayı. Çocuğuna da şiddet veya taciz uygulamış evinize gelen usta.

Buradaki konularda görüyorsunuzdur kadınların çocuklarını sırf babasından ayırmamak için her şeye boyun eğip evliliği sürdürdüklerini. Şiddet görse ve uzaklaştırsa bile çocuğuyla görüştürdüğünü...

Bir arkadaşımın okuluna küçük bir çocuğu kaydettirdi annesi. Çocuğun babasıyla kesinlikle görüştürülmemesi gerektiğini de mahkeme belgesiyle yönetime sundu. Daha sonra okulun rehber öğretmenine çocuğun pedagogu gelmiş ve babasının çocuğa yıllarca cinsel tacizde bulunduğunu anlatmış. Bu söz ettiğim durum, Türkiye’nin en saygın özel okullarından birinde çalışan arkadaşımın karşılaştığı bir olay.
 

CocoChanelmademoiselle

Mucize'M canım kızım ❤
Pro Üye
Anneler Kulübü
22 Haziran 2016
10.484
53.717
Maalesef öyle canim..

Ne zmaan siddet goren kadınlarimizin haberini okusam,görsem,duysam direkt olarak aklima annem gelir.onlara da sanki annemmis gibi uzulurum.bin kat daha cok nefret ediyorum o zmaan babamdan.şuraya babam icin guzel sozler dizmeyi cok isterdim.ama o baba kelimesini bile hakedecek bi insan değil.
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-04-2020

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 227 gün kaldı.

Yarına kadar, bebeğinizin alt uzuv ayak plakaları gelişmiş olacaktır. Ayrıca bebeğinizin göz retinasındaki pigment oluşmuş olacaktır. Bebeğinizin kulağını ve dış kulak kanallarını oluşturacak ufak kabarıklıklar başın her iki yanında bulunmakta. Hamilelik sırasında kafein kullanımını kesmeniz en azından minumum düzeye indirmeniz gerekmektedir. Artık ultrason taramalarında bebeğinizin ağız, burun ve dudaklarını görebiliyorsunuz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

2Nota1Beste

Kayıtlı Üye
13 Mart 2017
628
992
Yaptırımlar saçma. 6 aylık uzaklaştırma çözüm odaklı olmuyor ki karşı tarafı daha da çok kızdırıyor.
Bunu yapmaktansa yeni meslek grupları çıksa ve TABİKİ liyakatli bir alımla doğru kişiler alınarak oluşturulan bir kurum olsa ve bu kurum eşler arası uzlaşmayı sağlasa, geçimsizliğin ve varsa şiddetin sebebi araştırılsa çok daha mantıklı olacak da biz acı haberleri izlemekten kendimizi alamıyoruz.
RTÜK'ün bile üzerine çok şey düşüyor ama hâlâ saçma sapan programlar, saçma sapan diziler var.
 

Estella-

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2014
1.211
2.310
Aslında sizi hamile topiklerinde göüryordum ve yanlışlıkla olmadıgınıda okudum sanki hatta bir bebeğinizi sanırım kaybettiniz sonra tekrar hamıle kaldınız.
Aslında pekte umrumda değil .
Sadece yazılarınızı okuyup yazık derim sonra unuturum .
Aile i şiddetle buyumuş olan bir çocugum ben !
Babam annemi ablamları hep dövdü . Gerekse sözleriyle incitti .
O yüzden kocasının hertürülü sözlü , fiziksel şiddetlerini gördükleri halde o yuvaya çocuk getirmelerine da-ya-na-mı-yo-rum ..
Aynen benim de artık şiddete tahammülüm kalmadı

Şiddet olan bir ailede büyüdüm yetmedi evlendim ondan da şiddet gördüm

Kaçtıkça beni buluyor galiba :)
 

aysen-srr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2015
943
1.325
Kadının beyanı esastır ilkesi tartışmaya açık ve suistimale yatkın bir konu bence de,o konuda ne tür iyileştirmeler yapilir bilemem.ama şiddet mağduru kadınları korumaya yonelik tedbirler bir işe yaramıyor çünkü çoğu saçma.birkere kadının yanına değil kocanın başına bir polis dikilmeli ki suça teşebbüs edemesin.diger türlü adam yine saldırıyor ve bazı durumlarda polis de zarar görüyor hatta çağlayan adliyesinde bir polis ölmüştü bu yüzden.ve karısına saldıran ve öldürmekle tehdit eden adamla kadın aynı şehirde yaşamamalı.adama sürgün cezası verilmeli.maalesef ciddi bir araştırma yapılmadan göstermelik kanunlar bir işe yaramıyor.zaten çoğu da uygulanmıyor.
 

HarleyyQuinn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2018
1.075
1.407
Hani boşanınca mahkeme kararını alıyorlar ve boşanma öyle gerçekleşiyor ya, hah işte evlenirkende olmalı aynısı..
Evlendikten 6 ay sonra evlilik kararı alıp tamamen evlenmiş sayılmalı insanlar.
Bu süre ne daha kısa ne daha uzun bir insanın karakterini aynı ev içinde 6 ayda çok net tanıyabilir çiftler.
Kesinlikle !
 

sekersizcikolata

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2017
293
805
Yıllarca kadın konukevinde çalışmış biri olarak birkaç şey soylemek istiyorum. İyi düşünülmüş ve gerçekten hızlı hareket etmemizi sağlayan işimizi kolaylaştıran bir kanun. Önlem almada son derece faydalı. Çünkü beyan esas. Ancak bizim ülkemiz insani kadar verilen hakkını kötüye kullanan bir yer daha yoktur. Bu gözler sevgilisini eve almak için 6284'ü kullananı bile gördü. Anlatsam roman olur... Kanun güzel ama onemli olan onu kullanacak bizleri eğitmek. Bir kadın olarak bunu yazmaktan utanıyorum ama lütfen ve lütfen bize verilen haklari düzgün kullanalım. Sonra işte kanundaki bazı can alici ve hızlı hareketi saglayan maddeleri degistirmek istediklerinde sesimizi çıkaramıyoruz biz çalışanlar da
 

leylmira

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2013
7.549
18.920
Maalesef öyle canim..

Ne zmaan siddet goren kadınlarimizin haberini okusam,görsem,duysam direkt olarak aklima annem gelir.onlara da sanki annemmis gibi uzulurum.bin kat daha cok nefret ediyorum o zmaan babamdan.şuraya babam icin guzel sozler dizmeyi cok isterdim.ama o baba kelimesini bile hakedecek bi insan değil.
Üzülme Rabbim sana iki cihan saadeti versin inşallah güzel kalplim kaderdaşım :dua:
 
Konu Sahibi Benzer konular Forum Cevap Tarih
rukiyeclb Kadın'a Dair 0
Yukarı Alt