8. Takım / Cuma Zayıflama Yarışması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

adak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2011
113
27
evde olmayı sevmiyorum. acıkıyorum ama bugün pasta işi yüzünden evden çıkamadım. neyse pastayı az önce teslim ettim.:KK9:

UcukMavi

Guru
Pro Üye
7 Ekim 2008
10.682
734
menümü yazayım

sabak 2 dilim ekmekten tost
roka
zeytin

öğlen
1 avuç fındık

akşam
kabak yemeği
salata
yoğurt

ara
biraz kuru üzüm

realincir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2012
1.064
0
Merhabaa bayanlaaar ve nihayetinbde rahat bir haftasonunda sizlerleyim:):) Sabah kursum vardı şimdi evdeyim keyif yapcam tabiri caizse. Dün izin hakkımı fazlasıyla kullandım dooondurma yedim. O gökgürültülü havada böyle bir kase hemide :):) Tabi bu 15 gün diyetisyenin menüsünden gidicem. Öncelikle hızlı bir şekilde kilo verdiğim için metabolizmamı biraz düzene sokacağımızdan ilk görüşmede kilo eksikliği beklemiyoruz. Sonrasında buna uygun dengeleyeceğiz.
Sabah 08.30
2 dilim ekmek
1 kk beyaz peynir
1 kk beyaz peynir yerine geçecek kadar kaşar peyniri
5 adet zeytin

Arada
1 yeşil elma

Öğlen 14.00
Kocamaan bir salata kasesinde kıvırcık domates salatalık ve haşlanmış tavuktan oluşan salatamız. Yağsız azıcık limonlu. Yanında 1 dilim ekmek ve ayran

16.00
2 dilim ekmek
1 kk peynir ve domates

18.30
8 yk sebze yemeği ne var bilmiyorum
1 dilim ekmek

21.00
2 meyve

benim menü bu şekile:)

ben de diyetisyene gidiyorum. bana da hemen hemen benzer şekilde veriyor. ilk seferde kilo kaybı beklediğiniz için sanırım kaşar ve ekmek vermiş bu kadar diye düşünüyorum. yoksa 16da 2 dilim ekmeğe anlam veremedim
merhabalar
haftasonu iş yok ama ben kendime iş bulurum. diyette olan biri için pasta yapmak komik olsa gerek. Geçen yıldan beri butik pastacılık hobim . bugün pasta siparişim var sabahtan beri nunla uğraşıyorm. meşakatli bir iş.
sabah
2 dilim çavdar ekmeği+peynir+tere+ domates+ 3 zeytin+ 1 çay kaşığı reçel
öğlen pazılı börek( malesef 2 adet)+ yarım bardak ayran

yapıyorum yapıncada dayanamayıp yiyorum. tabii eskisi gibi abartmıyorum. dün akşam pazı sarması yapmıştım. saplarını atmadım kavurup börek yaptım. aslında çocuklar için ama biz de yiyoruz:KK36:

yememeye dikkat etmelisin bence. bu şekilde kilo vermemiz zayıflıyor. ben diyete başladığımdan beri hiç hamur işi tüketmedim çok şükür. kaçamaklarım oldu ama çikolata ya da çekirdek gibi... iradene sahip olmaya çalış bence :KK34:
menümü yazayım

sabak 2 dilim ekmekten tost
roka
zeytin

öğlen
1 avuç fındık

akşam
kabak yemeği
salata
yoğurt

ara
biraz kuru üzüm

menü çok iyi aslında ama hala gözüme az geliyor yaa :/ bu şekilde idare edebiliyorsan iyi...

kan şekeri dengenden canım çok acıkman.haftasonu böyle oluyor seninle çağırdığım diğer arkadaşlar senin kadar istikrarlı değil sen listeye gireceksin gibi görünüyor cnm

anladım... bunu düzeltmek için napıcam ? çok zorlanıyorum çünkü. doktorumla da konuşucam bu meseleyi...

UcukMavi

Guru
Pro Üye
7 Ekim 2008
10.682
734
ben de diyetisyene gidiyorum. bana da hemen hemen benzer şekilde veriyor. ilk seferde kilo kaybı beklediğiniz için sanırım kaşar ve ekmek vermiş bu kadar diye düşünüyorum. yoksa 16da 2 dilim ekmeğe anlam veremedim

yememeye dikkat etmelisin bence. bu şekilde kilo vermemiz zayıflıyor. ben diyete başladığımdan beri hiç hamur işi tüketmedim çok şükür. kaçamaklarım oldu ama çikolata ya da çekirdek gibi... iradene sahip olmaya çalış bence :KK34:

menü çok iyi aslında ama hala gözüme az geliyor yaa :/ bu şekilde idare edebiliyorsan iyi...

anladım... bunu düzeltmek için napıcam ? çok zorlanıyorum çünkü. doktorumla da konuşucam bu meseleyi...

canım montignac diyeti topiğini okursan daha iyi anlacaksın benim yediklerim sana az geliyor ama inan doyuyorum ve aclık hissetmiyorum.
benim yaptığım şey çok basit.protein grubunun yanında bakliyatın yanında ekmek yemiyorum kesinlikle.öğünlerimin yanında mutlaka salata ve yoğurt tüketiyorum.patates,pirinç bulgur bunları yemekten kaçınıyorum kan şekeri dengesi bozan yiyecekler bunlar.meyvelerden muz,karpuz,üzüm bunlarda aynı şekilde.eğer okursan ve mantığını anlarsın.kesinlik en doğru beslenme şekli 2.aşama koruma geçtiğinde yasak olan yiyeceklerden abartmadan yiyorsa tamamen sağlıklı bir beslenme şekli.çok ciddi sağlıklı kglar verdiriyo.çok takip ettim o topiği bu beslenme şekliyle sağlık sorunları düzelen kg verdikce adeti düzene giren o kadar kişi varki

realincir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2012
1.064
0
ben de menümü yazayım.
sabah 11.00
1 yumurtayla yapılmış menemen-lor peyniri-maydanoz-dereotu-2dilim ekmek
1.ara
1fincan türk kahvesi 12.30
öğle 13.30
3 büsküvi-200ml az yağlı süt-2 kayısı-1 ceviz-10 fındık
2.ara 17.00
bir avuç leblebi
akşam 19.00
bir ortaboy çipura-bol salata-bir şişe maden suyu
sonra dayanamayarak yarım kase kadar çekirdek yediim :26:
şimdi de meyve yiyorum

UcukMavi

Guru
Pro Üye
7 Ekim 2008
10.682
734
ben de menümü yazayım.
sabah 11.00
1 yumurtayla yapılmış menemen-lor peyniri-maydanoz-dereotu-2dilim ekmek
1.ara
1fincan türk kahvesi 12.30
öğle 13.30
3 büsküvi-200ml az yağlı süt-2 kayısı-1 ceviz-10 fındık
2.ara 17.00
bir avuç leblebi
akşam 19.00
bir ortaboy çipura-bol salata-bir şişe maden suyu
sonra dayanamayarak yarım kase kadar çekirdek yediim :26:
şimdi de meyve yiyorum

bak kendime göre yorumlayayım menünü cnm mesela ben sabah menemeni 2 yumurdan yapardı yada 3 yanında ekmek yemezdim.öğlen bisküvi yemezdim.onun dışında akşam menüne çok güzel tabi çekirdek hariç

UcukMavi

Guru
Pro Üye
7 Ekim 2008
10.682
734
kızlar mutlumel in yani gülşahın dayısı vefat etmiş ani ve genç ölüm:KK14: bir süre izinli sayılacak:KK5:
Allah rahmet eylesin gülşaha ve ailesni de sabır versin

betusssssss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2010
392
0
slm kızlar kusura bakmayın dün giremedim antepe gittik diyetisyene, 5 haftada 3 kilo vermişim ama sadece 500grmı yag:KK43: yürüyüşümü artırdı bikaç bişeyi degiştirdi, yeni listemde günde 1600 kalori alıcam eskisinde 1700müş neden böyle oldu haftaya gittigimde bakıcaz artık yag yakma olayına geçmek istiyorum bende ilk hafta yaggdan 500 gr verip son 3 haftada vermemek çok ilginç ve moral bozucu

betusssssss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2010
392
0
kaptan ben her gün 11den sonra girerim paylaşım yapmak da istiyorum ama o satte de kimse olmuyo, yine de gitmek istemiyorum takımdan şimdi kızımın uyumasını fırsat bilip yazıyorum arada bi gündüzleri de yazabilirim ama düzenli gündüz gircegime söz veremem çünkü işyerinde internet yok:KK43:

karamelek01

06/02/2013
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2012
2.845
0
kızlarr çok yoruldum evimi boyattım dünden beri temizlik yapıyorumm ondan dolayı giremedim internete dün diyetime pek dikkat edemedim ama bugün herşey yolunda

karamelek01

06/02/2013
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2012
2.845
0
menümü yazayım çok yorgunum daha duşa girmedim bile
sabah
1 dilim tahıllı ekmek
biberli omlet
3 zeytin
1 kk peynir
domates salatalık

2 ceviz

1 tabak haş. makarna
1 ceviz

1 kurukayısı 5 fındık
1 greyfurt

akşamada kendi yağında pişireceğim tavuk gögüs var
salata ve ayran eşlik etcek yanında:KK70:

2 gündür spor yapmadım ama aşırıderece yoruldum sürekli ayaktaydım
suyum 3 lt olmak üzere 2 bardakda bitki çayı

LadyinDeath

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2008
143
0
bugünkü menüm aynı yine
Sabah kalkar kalkmaz 1 ılık su

Sabah
4 zeytin
2 kk peynir
2 dilim ekmek
2 kuru kayısı
yarım domates

Ara
2 kepekli bisküvi
1 portakal

Öğlen
Tavuklu salata
1 dilim ekmek
1 bardak ayran

Ara
2 dilim ekmek
2 kk peynir

Akşam
8 kaşık ıspanak
1 su bardağı yoğurt
1 dilim ekmek

Ara
2 porsiyon meyve

Menüm bu şekilde

Ekmek meselesine gelince normalde her öğünde 2 dilim ekmek yiyorum zaten öğle ve akşamı azaltıp onu ara öğün olarak verdi. Yanına çay yap ayran iç falan dedi. Ekmek beyaz kepek farketmiyor. Peynir kaşar labne vs olabilir dedi. Öğünlerden ne çok ne de az yenecek tek kural bu bir de öğün atlamak yok. Ben memnunum bağırsaklarımda öyle:KK70:Anlam veremediklerinize gelince anlam vermeseniz de olur. Diyetisyenim bu şekilde uygun gördü ve verdi. Herkesin değişik bir şekli var ama size uymuyor diye yanlış olduğu anlamına gelmiyor. Sürekli bunun tartışmasını yapacaksak ben artık sıkıldım bunu da söylemek istiyorum. Ben ekmek tüketiyorum.

Son düzenleme:

realincir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2012
1.064
0
menümü yazayım çok yorgunum daha duşa girmedim bile
sabah
1 dilim tahıllı ekmek
biberli omlet
3 zeytin
1 kk peynir
domates salatalık

2 ceviz

1 tabak haş. makarna
1 ceviz

1 kurukayısı 5 fındık
1 greyfurt

akşamada kendi yağında pişireceğim tavuk gögüs var
salata ve ayran eşlik etcek yanında:KK70:

2 gündür spor yapmadım ama aşırıderece yoruldum sürekli ayaktaydım
suyum 3 lt olmak üzere 2 bardakda bitki çayı

bence günün gayet verimli geçmiş canımm :KK34:

bak kendime göre yorumlayayım menünü cnm mesela ben sabah menemeni 2 yumurdan yapardı yada 3 yanında ekmek yemezdim.öğlen bisküvi yemezdim.onun dışında akşam menüne çok güzel tabi çekirdek hariç

anladım ben seni.
bu diyetisyenimin verdiği liste. bana da oldukça faydası dokunuyor ortalama haftada 1 kilo veriyorum. ama seninki de iyi daha göz atmaya fırsatım olmadı ama detaylı bakacağım...
bugünkü menüm aynı yine
Sabah kalkar kalkmaz 1 ılık su

Sabah
4 zeytin
2 kk peynir
2 dilim ekmek
2 kuru kayısı
yarım domates

Ara
2 kepekli bisküvi
1 portakal

Öğlen
Tavuklu salata
1 dilim ekmek
1 bardak ayran

Ara
2 dilim ekmek
2 kk peynir

Akşam
8 kaşık ıspanak
1 su bardağı yoğurt
1 dilim ekmek

Ara
2 porsiyon meyve

Menüm bu şekilde

Ekmek meselesine gelince normalde her öğünde 2 dilim ekmek yiyorum zaten öğle ve akşamı azaltıp onu ara öğün olarak verdi. Yanına çay yap ayran iç falan dedi. Ekmek beyaz kepek farketmiyor. Peynir kaşar labne vs olabilir dedi. Öğünlerden ne çok ne de az yenecek tek kural bu bir de öğün atlamak yok. Ben memnunum bağırsaklarımda öyle:KK70:Anlam veremediklerinize gelince anlam vermeseniz de olur. Diyetisyenim bu şekilde uygun gördü ve verdi. Herkesin değişik bir şekli var ama size uymuyor diye yanlış olduğu anlamına gelmiyor. Sürekli bunun tartışmasını yapacaksak ben artık sıkıldım bunu da söylemek istiyorum. Ben ekmek tüketiyorum.

tabiki de herkesin kendince bir yöntemi var eğer bu şekilde zayfılıyorsan ne mutlu sana. önemli olan amacımıza ulaşmak zaten. biz sadece bunun altındaki nedenı öğrenmek istedik acaba bu şekilde ne yapıyor diye. doktor sonuçta elbet bir bildiği vardır karşı çıkmayız ama bu bildiği ne onu merak ettik. anlam veremedik dememizin amacı bu... en azından benim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.