8. Takım / Cuma Zayıflama Yarışması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

realincir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2012
1.064
0
bugün kızlar ben diyetime uymadım. :26:
kendi kendime izin verdim. menümü yazmıyorum çünkü bayaa bozdum yani. ama şunu fark ettim ki diyete başlamadan önceki yediğim gibi yiyemiyorum. yemek istesem de yiyemiyorum midem almıyor biryerden sonra... mesela bir magnum yiyeyim dedim yarısını zor bitirdim. tabi magnum ama :26: önceden bi tane yer 2.sini bile arardım :KK3:
yarın diyetimi eksiksiz uygulayacağım ama. sporuma verdiğim arayı da bırakacağım artık...
herkese iyi geceler :KK16:

LadyinDeath

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2008
143
0
bence günün gayet verimli geçmiş canımm :KK34:

anladım ben seni.
bu diyetisyenimin verdiği liste. bana da oldukça faydası dokunuyor ortalama haftada 1 kilo veriyorum. ama seninki de iyi daha göz atmaya fırsatım olmadı ama detaylı bakacağım...

tabiki de herkesin kendince bir yöntemi var eğer bu şekilde zayfılıyorsan ne mutlu sana. önemli olan amacımıza ulaşmak zaten. biz sadece bunun altındaki nedenı öğrenmek istedik acaba bu şekilde ne yapıyor diye. doktor sonuçta elbet bir bildiği vardır karşı çıkmayız ama bu bildiği ne onu merak ettik. anlam veremedik dememizin amacı bu... en azından benim.

Nedeni öğrenmek istediğinde bunu bu şekilde yazabiliyor olmana sevindim. Anlam veremedim gibi cümlelerin yerine bu şekilde bir yaklaşımda bulunulabiliniyormuş demekki. Herkes her konuda en iyisini bildiği için hepimiz kilo vermeye uğraşıyoruz öyle değil mi? Hitaplarımıza ve eleştirilerimize dikkat edelim. Sözcüklerimizin arkasına ama ben iyiliğin için söyledim ama ben sadece merak etmiştim ama önemli olan amacımıza ulaşmak gibi bahaneler sakladığımızda anlamı değişmiyor ne yazık ki. Ayrıca madem diyetisyene gidiyorsun doktoruna kuruyemişlerinin kalori ve besin değerlerini hesaplattırmalısın bence. Kaldı ki kan şekerini dengelemek diyetisyeninin göreviyken bu konuda sıkıntı yaşıyorsan bende anlam aramak yerine kendi diyetisyenini gözden geçirmelisin. Ben bu konudan çok sıkıldım yalnız. Herkesin doğrusu herkesin bildiği kendisine. Eleştiriler ve destekler için buradayız ama bu garip bir 'her şeyi ben biliyorum o da nasılmış öyle' havaları rahatsız etmeye başladı ve ne ben gruba bir şey katabiliyorum ne de grup ileri gitmemi sağlıyor. Herkese iyi akşamlar.

UcukMavi

Guru
Pro Üye
7 Ekim 2008
10.682
734
günaydın kızlar..

ladyin neden bu kadar sert tepki verdiğini anlamadım açıkcası menülerimiz yazma sebebimiz eleştirmek yorumlamak zaten.herkes sorabilir yada tuhaf yada yanlış geleblir.bu şeklide kime nasıl davranması ada ne şeklide sorması gerektiğini yazacağına açıklamanı yapabilirdin.merak edildi soruldu bunlardan biri de benim merak ettim açıkcası.kimse herşeyi ben bilirim havalarında değil emin ol herkes kendince doğrusunu söylüyor sadece ve bunu da kırmadan yazıyor, sana uyar yada uymaz ben orada böyle sert tepki verecek, gerilecek bişey görmedim.

bundan sonra da kimsenin menüsüne yorum yazmayacağım kızlar bilginiz olsun, ceza sistemini kaçamak kuralıda ortadan kalkmıştır isteyen istediğini yesin umrumda değil açıkcası ben kendi kg ma bakarım cuma hesaplamasını yaparım işim biter.

LadyinDeath

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2008
143
0
günaydın kızlar..

ladyin neden bu kadar sert tepki verdiğini anlamadım açıkcası menülerimiz yazma sebebimiz eleştirmek yorumlamak zaten.herkes sorabilir yada tuhaf yada yanlış geleblir.bu şeklide kime nasıl davranması ada ne şeklide sorması gerektiğini yazacağına açıklamanı yapabilirdin.merak edildi soruldu bunlardan biri de benim merak ettim açıkcası.kimse herşeyi ben bilirim havalarında değil emin ol herkes kendince doğrusunu söylüyor sadece ve bunu da kırmadan yazıyor, sana uyar yada uymaz ben orada böyle sert tepki verecek, gerilecek bişey görmedim.

bundan sonra da kimsenin menüsüne yorum yazmayacağım kızlar bilginiz olsun, ceza sistemini kaçamak kuralıda ortadan kalkmıştır isteyen istediğini yesin umrumda değil açıkcası ben kendi kg ma bakarım cuma hesaplamasını yaparım işim biter.

Sert tepki verdiğimi düşünmüyorum. Destekleyici nitelikle mesaj yazdığımda sert gelmiyor da tam aksi bir tavır mı ters geliyor. Üzgünüm moda mod sürekli aynı şeyleri yazıp aynı yorumları yapacaksam wordpad'de aynı işlevi görüyor. Kimseye ne şekilde davranması gerektiğini söylemedim. Bana bu şekilde davranılmaması gerektiğini bunun beni rahatsız ettiğini söyledim ve evet bu bana uymuyor. Kaldı ki eleştiri ile anlamsızlık arasında uçurum kadar fark var. Eleştirme hakkına sahip olmanız bunu yıkıcı bir hale getirebileceğiniz anlamını taşımaz. Anlam veremediğiniz şeyleri size anlamlandırmak gibi bir sorumluluğum olduğunu sanmıyorum. Merak edişinizi bu şekilde dile getirmeniz de beni rahatsız ediyor. Sizin yaklaşımınız çok anlamsız ama merak ettik olduğu için açıklama yapacak değilim. Takım arkadaşı olmak size bu tavırları meşru kılıyorsa buyrun devam edin. Sayfalar sayfalar öncesini karıştırsak gerilecek çok şey var aslında. Kaptandan çok kaptanın bulunduğu bir takımda takımdan ayrılan 3. kişi olmak çokta sorun değil sanırım. Size anlamlandırabildiğiniz mantıklı menülerinizle başarılar dilerim. Kendi isteğimle ayrılıyorum iyi günler.

karamelek01

06/02/2013
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2012
2.845
0
bugünkü menüm aynı yine
Sabah kalkar kalkmaz 1 ılık su

Sabah
4 zeytin
2 kk peynir
2 dilim ekmek
2 kuru kayısı
yarım domates

Ara
2 kepekli bisküvi
1 portakal

Öğlen
Tavuklu salata
1 dilim ekmek
1 bardak ayran

Ara
2 dilim ekmek
2 kk peynir

Akşam
8 kaşık ıspanak
1 su bardağı yoğurt
1 dilim ekmek

Ara
2 porsiyon meyve

Menüm bu şekilde

Ekmek meselesine gelince normalde her öğünde 2 dilim ekmek yiyorum zaten öğle ve akşamı azaltıp onu ara öğün olarak verdi. Yanına çay yap ayran iç falan dedi. Ekmek beyaz kepek farketmiyor. Peynir kaşar labne vs olabilir dedi. Öğünlerden ne çok ne de az yenecek tek kural bu bir de öğün atlamak yok. Ben memnunum bağırsaklarımda öyle:KK70:Anlam veremediklerinize gelince anlam vermeseniz de olur. Diyetisyenim bu şekilde uygun gördü ve verdi. Herkesin değişik bir şekli var ama size uymuyor diye yanlış olduğu anlamına gelmiyor. Sürekli bunun tartışmasını yapacaksak ben artık sıkıldım bunu da söylemek istiyorum. Ben ekmek tüketiyorum.

birsürü sorun olmuş bende yorum yapmak istedimm

bence diyetinde ekmekler fazla ama diyetisyenin vermiş onun için ben normal görüyorum zaten diyetisyenin senin vücudunu deneme amaçlı vermiş olabilir onunda bildiği bişe vardır adam boşuna diyetisyen olmamış yanii
1 sene önce bende gitmiştim diyetisyenime mesela benim diyetisyenimde hergün ara ögünümde 2 dilim bitter ve sade türkkahvesi gelmişti
8. gruba üye olduğumda 1 2 gün bitter yediğimde bana da yüklenilmişti bende bitter yemeyi bırakmıştım bugün yedim amaa:KK1:
senin tek şeyin açıklamanı biraz sert yapmışsın canımm
takma kafanaaa

UcukMavi

Guru
Pro Üye
7 Ekim 2008
10.682
734
ladyin yukarıdaki msjna cevap bile vermek istemiyorum.uzun süredir takımdayım böyle bir yaklaşım görmedim.kurusa bakmayın kimsenin kaprisini çekmek için burda değilim.bugün gerçketen çok kırıldım ve üzüldüm birazdan paylaşım alanına da yazacağım yeni bir kaptan bulunur inş. takıma
verdiğim emeğe,harcadığım zamana, hesaplamayı yaparken kafa patlatmama çok üzüldüm açıkcası.benim için bitmiştir artık

realincir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2012
1.064
0
ladyin yukarıdaki msjna cevap bile vermek istemiyorum.uzun süredir takımdayım böyle bir yaklaşım görmedim.kurusa bakmayın kimsenin kaprisini çekmek için burda değilim.bugün gerçketen çok kırıldım ve üzüldüm birazdan paylaşım alanına da yazacağım yeni bir kaptan bulunur inş. takıma
verdiğim emeğe,harcadığım zamana, hesaplamayı yaparken kafa patlatmama çok üzüldüm açıkcası.benim için bitmiştir artık

kaptan yapma nolur böyle. kırılmanı anlıyorum ama mazur gör. herkes senin emeğinin farkındadır. kimse kimseye burda eleştirirken aşağılamıyor,bilmişlik taslamıyor. herkes sadece görüşlerini paylaşıyor. insan ne isterse onu yapar biz de bu görüşlere göre davranışlarımızı düzenliyoruz. mesela benim 3 öğün ekmek yemem gerekirken burdan aldığım tavsiyeye göre sabahları 2 dilim ekmek yiyorum sadece. kimse birbirine alınmıyor. arkadaşımızın da neden böyle bir tepki verdiğini anlayamadım. kötü birşey söylediğimizi zannetmiyorum. yanlış anlaşılma oldu büyük ihtimalle. bu meseleyi daha fazla büyütmeyelim diyorum ben...

UcukMavi

Guru
Pro Üye
7 Ekim 2008
10.682
734
kaptan yapma nolur böyle. kırılmanı anlıyorum ama mazur gör. herkes senin emeğinin farkındadır. kimse kimseye burda eleştirirken aşağılamıyor,bilmişlik taslamıyor. herkes sadece görüşlerini paylaşıyor. insan ne isterse onu yapar biz de bu görüşlere göre davranışlarımızı düzenliyoruz. mesela benim 3 öğün ekmek yemem gerekirken burdan aldığım tavsiyeye göre sabahları 2 dilim ekmek yiyorum sadece. kimse birbirine alınmıyor. arkadaşımızın da neden böyle bir tepki verdiğini anlayamadım. kötü birşey söylediğimizi zannetmiyorum. yanlış anlaşılma oldu büyük ihtimalle. bu meseleyi daha fazla büyütmeyelim diyorum ben...

canım baksana senden başka okuyan yazan olmamış.ben paylaşım alanına Püsküüte bildirdim durumu.benim anlamayadığım şu takıam geldiğinde kurallar yazıldığın kabul diyorsun,2 hafta deneme süresin de çok uyumlusun ama listeye girince işin rengi değişiyor neden bu.baştabn belli kuarllar takımın amacı kuralı bu neden gereksiz yere bu saçmalıkları yapıyorsun yok yere hemde.ben kaldıramıyorum arkdaşlar moralim bozuluyor haketmiyorum emeklerime yazık gerçekten zamanıma yazık keşke diğer takımlara girip inceleseydiniz nasıl zorlayıcı kurallar var yorumlar görseydiniz.yapılması gerekende o zaten. ama benden bu kadar arkadaşlar,yeni bir kaptan şeçmeniz gerekiyor takımın ben yardımcı olurum gösteririm yine ama kaptan değilim artık.kısa süre içinde kaptan bulunması lazım biri gönüllü olmalı yoksa takım kapanır..herkes fikrini söylesin.ya biri kaptan olacak yada takım kapanacak secim sizin.

realincir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2012
1.064
0
canım baksana senden başka okuyan yazan olmamış.ben paylaşım alanına Püsküüte bildirdim durumu.benim anlamayadığım şu takıam geldiğinde kurallar yazıldığın kabul diyorsun,2 hafta deneme süresin de çok uyumlusun ama listeye girince işin rengi değişiyor neden bu.baştabn belli kuarllar takımın amacı kuralı bu neden gereksiz yere bu saçmalıkları yapıyorsun yok yere hemde.ben kaldıramıyorum arkdaşlar moralim bozuluyor haketmiyorum emeklerime yazık gerçekten zamanıma yazık keşke diğer takımlara girip inceleseydiniz nasıl zorlayıcı kurallar var yorumlar görseydiniz.yapılması gerekende o zaten. ama benden bu kadar arkadaşlar,yeni bir kaptan şeçmeniz gerekiyor takımın ben yardımcı olurum gösteririm yine ama kaptan değilim artık.kısa süre içinde kaptan bulunması lazım biri gönüllü olmalı yoksa takım kapanır..herkes fikrini söylesin.ya biri kaptan olacak yada takım kapanacak secim sizin.

birçok kişi eminim girmemiştir nete ondan yazamamışlardır bişeyler. kimseyi suçlamıyorum ama gerçekten yazan kişi sayısı az. önceden de böyle miydi bilmiyorum tabi. kaptan olmaya da kimse gönüllü olurmuş gibi gelmiyor. sen iyi idare ediyordun takımı aslında. keşke böyle olmasaydı... demekten başka da birşey gelmiyor elimden...

karamelek01

06/02/2013
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2012
2.845
0

ben mesajını yeni gördüm canım
sen kendin için çabaladığın gibi bizler içinde çabalıyorsun sonuçda grup olmuşuz herkes bunun bilincinde olarak gruba katılmak istiyor
grupdada bir kaptan ve kurallar olduğunu herkes biliyo
böyle yapma allah aşkına
1 kişi için yapma böyle

karamelek01

06/02/2013
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2012
2.845
0

bir sinirle böyle yapma kaptan
1 kişi için takımını bırakma biz senden memnunuz
ben senin menülerinden örnek alarak menülerimi dahada düzenledim
vallahi ben senden başka kaptan istemem sen çıkarsan grupdan ayrılırım

UcukMavi

Guru
Pro Üye
7 Ekim 2008
10.682
734
bir sinirle böyle yapma kaptan
1 kişi için takımını bırakma biz senden memnunuz
ben senin menülerinden örnek alarak menülerimi dahada düzenledim
vallahi ben senden başka kaptan istemem sen çıkarsan grupdan ayrılırım

melekcim böyle olmasını istemezdim ama ben kaldıramıyorum bu kaptanlık işini bugün bu yarın başkası inan çok zor idare etmek.istersen sen kaptan ol öğretirim yardımcı olurum sana.ben sadece yarışmacı olarak 13.takıma transfer oluyorum bundan sonra ama sen kaptan olursan sana yardımcı olurum.inan artık pskolojim kaldırmıyor daha önceden de benzer sorunlar olmuştu buda tuzu biberi oldu kapris çekmek istemiyorum 1 senedir kaptanım bu kadar yeter

karamelek01

06/02/2013
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2012
2.845
0
melekcim böyle olmasını istemezdim ama ben kaldıramıyorum bu kaptanlık işini bugün bu yarın başkası inan çok zor idare etmek.istersen sen kaptan ol öğretirim yardımcı olurum sana.ben sadece yarışmacı olarak 13.takıma transfer oluyorum bundan sonra ama sen kaptan olursan sana yardımcı olurum.inan artık pskolojim kaldırmıyor daha önceden de benzer sorunlar olmuştu buda tuzu biberi oldu kapris çekmek istemiyorum 1 senedir kaptanım bu kadar yeter

canım senin görevini devralmayı çok isterim ama ben senin kadar başarılı bir kaptan olamam kaptan dediğin incecik dal gibi olmalı senin gibi:KK70:
bide sen gayet menülerinle örnektin ben örnek olamam 1 gün iyiysem diger gün kötüyüm
ben hesaplamalardan felan hiç anlamam
en önemlisi bukadar ağır görevi üstlenemem

UcukMavi

Guru
Pro Üye
7 Ekim 2008
10.682
734
canım senin görevini devralmayı çok isterim ama ben senin kadar başarılı bir kaptan olamam kaptan dediğin incecik dal gibi olmalı senin gibi:KK70:
bide sen gayet menülerinle örnektin ben örnek olamam 1 gün iyiysem diger gün kötüyüm
ben hesaplamalardan felan hiç anlamam
en önemlisi bukadar ağır görevi üstlenemem

ben kaptan olabilecek kişi olarak sen ve tatlıkızı görüyorum canım oda girmiyor bir kaç gündür eğer oda kabul etmezse takım kapanır herhalde

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.