8. Takım / Cuma Zayıflama Yarışması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

UcukMavi

Guru
Pro Üye
7 Ekim 2008
10.682
734
**8.takım 251.etap
AzRASILAM ( 85,0/ 83,4/1,6/ 1,88% )13.takıma trabsfer oldu
UcukMavi ( 65,2 / 65,2/ 0,0/0,00)13.takıma transfer oldu
LatyinDeath (72,8/) diskalifiye
mutlumel (63,7 /% ) izinli
karamelek01 (64,0 /63,3/0,7 / 1,09%)kendi isteğiyle ayrıldı
evdefnaz (60,6 /) kendi isteğiyle ayrıldı
selenbaskol (82,0 ) bildirimde bulunmuyor
tuhafkız (73,0 /73,0 / 0,0/ 0,00%) transfer olmak istiyor

8. takım ortalaması: %0,37

Son düzenleme:

QueenD

1 Ocak 2013 / 70 Kilo
Kayıtlı Üye
4 Mart 2012
1.413
1
tuhaf kız kaptan olduysa neden girmiyor hiçç onun bundan haberimi yokkkk

anlaşılan bugün bizim bildirimleride yapan olmıcakkk

kilo bildiririmimi yapayım ama böyle devam edersek yaaa bilerek diskalifiye olcam yada mezuniyetimi isticem:KK70:

başlangıç 72
geçen hafta 64
bu hafta 63.3 dukan diyetine başladım ve bugün atakda 2.günüm
hedef 58
Canım ben hergün 2 vize oluyorum, sınavlardan çıkıp işe gidiyorum. Vize haftasındayım. Ayrıca işten eve geliyorum akşam 20:00 gibi gecenin 03:00lerine kadar ders çalışıyorum. Sonra sabahın 07:00sinde yine ayağa...Vize haftası haricinde de okul ve iş koşuşturmasında çok ilgili olamıyordum. Bu yüzden başkanlığı üstlenmekten vazgeçtim. Zaten en başında UcukMavicim bunu söylediğinde de durumumdan bahsetmiştim. Kusura bakmayın. :KK43:

karamelek01

06/02/2013
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2012
2.845
0
Canım ben hergün 2 vize oluyorum, sınavlardan çıkıp işe gidiyorum. Vize haftasındayım. Ayrıca işten eve geliyorum akşam 20:00 gibi gecenin 03:00lerine kadar ders çalışıyorum. Sonra sabahın 07:00sinde yine ayağa...Vize haftası haricinde de okul ve iş koşuşturmasında çok ilgili olamıyordum. Bu yüzden başkanlığı üstlenmekten vazgeçtim. Zaten en başında UcukMavicim bunu söylediğinde de durumumdan bahsetmiştim. Kusura bakmayın. :KK43:

kimse kalmadı grupda yani
sanada allah kolaylık versin canım derslerinde başarılar

eski_bir_masal

Bazensınırlarıaşkbelirler
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2010
18.144
10
8. takımın önümüzdeki hafta için listesi için kimse yok o zaman hemen başlayalım davetlere takımı ayağa kaldıralım hep beraber.

LAydLiNe

Hayaller, ancak gerçekten istersen gerçekleşir ;)
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
20 Ocak 2012
23.991
30.561
38
Biz burdayız inşallah toparlanır biran önce grup. Ve eminim ki çok iyi bir iş olacak bu iş :KK16:

eski_bir_masal

Kayıtlı Üye
29 Eylül 2010
18.144
10
Herkes yeni geldiğinde çok güzel kilo verişler olması da motivasyonu etkileyecektir eminim Ebru'cumm ..

eski_bir_masal

Kayıtlı Üye
29 Eylül 2010
18.144
10
Günümüzde pek çok kişi zayıflama uğruna bir yolculuğa çıkıyor. Elbette bu yolculukta amaç sağlıklı olabilmek ve doğru beslenme alışkanlıkları edinmek için her bireyin kendi genetik, biyolojik ve sosyal yapısına uygun beslenme programlarını bir uzman kılavuzluğunda uygulamaya çalışmasıdır. Bu hedefe yönelik başarımızın bir uzmana giderek uygun beslenme programlarını edinip uymanın yanında motivasyonumuza da paralel olduğunun unutulmaması gerekiyor.

Bir gecede karar almayın
En kısa tanımı ile motivasyon, bir amacı gerçekleştirmek için belli miktarda çaba harcamaya istekli olmak demektir. Motivasyon bir şeyi yapmak istememizi sağlayan, içimizden gelen arzu ve güçtür. Bir şeyleri zorla da olsa yapabiliriz ancak yapmayı istemek ayrı bir durumdur. Kimse içimizdeki yapma isteğini, arzusunu zorla uyandıramaz.

İsteyerek yaptığımız her şeyden zevk alır ve kendimizi iyi hissederiz. Bunun sonucunda da verimli sonuçlar gelir. O halde her şeyde olduğu gibi zayıflama diyetleriyle başarılı sonuçlara ulaşmak için de motivasyonun önemi açıktır.
Kilo vermek bir gecede karar verip uygulanacak bir şey değildir. Bir uzman eşliğinde verilen beslenme programına bağlı kalmak çok önemlidir. İşin başında büyük bir heyecan ve kararlılık içindeyken, çok geçmeden mazeretler bulmaya veya şikayet etmeye başlarız. Daha ne olduğunu anlamadan, bir de bakarız ki başladığımız noktaya dönmüşüz. Bu durumla karşılaşmamak için motivasyon sağlanması gerekir. Motivasyon için de yapılması gereken istek uyandırmaktır.

Motivasyonun sağlanabilmesi için öncelikle olumsuz düşüncelerden arınma gerekir. Sizi iyi sonuçlara götürecek olumlu düşüncelere yönelmelisiniz. Daha sonra kilo vermek için kendinize bir hedef belirlemeli ve o hedefe nasıl ulaşacağınıza dair makul ve kısa vadeli küçük hedefler koymalısınız. Çünkü ulaşılması çok zor bir kilo verme hedefi vazgeçmenize neden olabilir. Çok kolay bir hedef ise size bir şey kazandırmaz. Başlangıçta, hızla ulaşabileceğiniz ılımlı hedefleriniz olsun. Mesela, tam yağlı yerine yarım yağlı süt için. Daha sonra iddianızı yükseltip yağsız süte geçin.
Bir diğer motivasyon yöntemi de yerine koyma olarak isimlendirilebilir.

Kendinize gerçekçi olmayan sınırlamalar getirerek zalimce davranmak yerine makul olmaya çalışın. Yemek istediğiniz çikolata ve hamur işleri vb. yerine ara öğünlerinize masum tatlılar ve besin değeri yüksek, sizi tatmin edebilecek besinler koymaya çalışın. Böylece, ileride bir suçluluk duygusu ile baş başa kalmaz, kendinizi mutlu hissettiğiniz ve olumlu sonuçları bizzat gördüğünüz için motivasyonunuzun artmasını sağlarsınız.

Hayat tarzı hedefleyin
Başka bir nokta ise yanlış şartlandırmadır. Kendinizi "Bu hafta iki kilo vereceğim" diye şartlandırıp bu şekilde hedef belirlerseniz, bu tam tersine motivasyonunuzun azalmasına neden olur. Her gün tartının üzerine çıkar, "Acaba bugün kaç gram gitti?" diye bakar ve bunu takıntı haline getirirsiniz. Bunun yerine kendinizi davranışsal hedeflere odaklayın. "Bu hafta her gün yürüyeceğim" veya "Öğünlerimi atlamayacağım" gibi. Unutmayın her şeyden önce sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için doğru beslenme şeklini hayatınıza sokmaya ve uygulamaya çalışıyorsunuz. Bu süreçte de hedefleriniz sadece kilo vermek değil, devam ettirebileceğiniz bir hayat tarzını uygulamaya sokmak olmalı.

LAydLiNe

Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
20 Ocak 2012
23.991
30.561
38
Hilal yine aynı şeyleri yazmışız yaaaaaaaaaa :KK16:

LAydLiNe

Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
20 Ocak 2012
23.991
30.561
38

Fark ettim fark etmem mi canım ..
İnşalalh davetler boşta kalmaz da iyi olur burası da Ebru'cum ..

Bence kalmaz. Yeni gelenlerin tamamını davet ettin zaten. Onlar gelmesede gelecek olanları davet ederiz ve el birliği ile kurtarırız 8. takımı.

LAydLiNe

Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
20 Ocak 2012
23.991
30.561
38

LAydLiNe

Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
20 Ocak 2012
23.991
30.561
38
hoşbulduk :) evet yeni üyeyim

Ben Ebru. 13. gruptayım bende. Bir süre burda size yardımcı olacağız. Yukarda yazılanlardan anlamışsındır sanırım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.