9 haftalık gebelikte..

Lilyum1634

Güzel günler göreceğiz,güneşli günler...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
726
En başından beri Allaha şükür hiçbir şikayetim yok.göğüslerim bile acımadı öyle söyleyeyim.hala bile birşey hissetmiyorum öyle.arada hafif batma bel ağrısı oluyor ayakta kalınca o kadar.korkmayın lütfen.ben de çok takıyordum ama bebeğim hareket ettikçe olumsuz şeyleri düşünmemeye çalışıyorum:)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-10-2019

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 133 gün kaldı.

Şu anda bebeğiniz minyatür bir bebek gibi görünüyor. Bebeğinizin yüzü, kapalı gözleri, burun delikleri ve şekillenmiş ağzıyla çok huzurlu görülüyor. Bebeğinizi ultrasonda baş parmağının veya parmaklarının ağzına kaydığını ve emme pratiği yaptığını görebilirsiniz. Eğer emzirmeyi planlıyorsanız bu konuda eğitim veren kurum veya organizasyonlara katılabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Cikssekil

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
373
Canım hiç mide bulantı filan olmadı mı. Bu kadar normal geçmesi normal degil. Ama bayada büyümüş Allah bagışlasın inşallah. Bende şimdi 9 haftalık hamileyim ama hastalıktan ölüyorum daha önce Bi düşük yaptım
Bende 9cu haftadayim zaman zaman hiçbirşey hissetmem zaman zamanda bulantidan basimi kaldiramam

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-12-2019

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 205 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin göz kapakları birleşecek ve geçici bir süre kapalı olarak kalacaktır. Annelerin, sabah bulantısı sonucu atladıkları öğünler, mide bulantısına sebep olacaktır. Öğün atlamak yerine küçük öğünler yiyin. Diğer kültürlerde doğum : İsveçde tüm doğumlar yüksek eğitimli ebeler tarafından yönetilen hastanelerde gerçekleştirilir. Doğum öncesi her türlü bakım, kontrol ve sağlık giderleri her kadın için ücretsizdir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Evlimutlumusmutlu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
730
Bnde 9 haftalik hamileyim . yarn 10. Haftaya giriyorum. Bugune kdr cok hafif bulantilarim oldu ilk defa bugun tum yedigimi cikardim . ve mutlu oldum . kustuguna sevinen bi hamile. Yani seni cok iyi anlyrm bazen unutyrm hamileligimi cok korkuyorum yolunda girmyn bisey mi vr die Allah bizlere akil fikir versn 9 ay boyle gecmez😂

KaSe18

🌙 Elhamdülillah ❤
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.863
Okurken ağladım ya 🙈
Bende dün e kadar çok kötüydüm eşim aradı geleyim istersen diye Yok dedim akşam geldi nasıl bebişimiz dedi başladım ağlamaya birşey hissetmiyorum korkuyorum diye eşim elini karnıma koydu O yırtılma hissi gibi oldu nasıl sevindim çok şükür Allah’ıma bugün de mide bulantısıyla uyandım zoraki bişeyler yedim oruçta tutamıyorum dediğin gibi ağrı sızı olsunda şikayet etmicem ☺💖
Her zaman iyi düşün iyi olsun inşallah arkadaşım.
Benim kızım da bazen içerde dört dönüyor bazen de cok uslu oluyor ister istemez tedirgin oluyorum ama sonra dua edip telkin ediyorum kendimi sakin ol herşey yolunda kızın nazlı oyun yapıyor Kasecim diye🤭
Belirtilere cok aldanma bir gidiyor bir geliyor 21+4deyim hala gelip giden göğüs hassasiyetim var mesela. Yeter ki sağlıklı olsunlar da herşeye katlanıyorsun valla.

Pszg

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
43
En başından beri Allaha şükür hiçbir şikayetim yok.göğüslerim bile acımadı öyle söyleyeyim.hala bile birşey hissetmiyorum öyle.arada hafif batma bel ağrısı oluyor ayakta kalınca o kadar.korkmayın lütfen.ben de çok takıyordum ama bebeğim hareket ettikçe olumsuz şeyleri düşünmemeye çalışıyorum:)
Zaten dünkü bulantıdan sonra asla birşey hissetmiyorum demicem bidaha mahvoldum ben kadar kötüymüş bulantı

Pszg

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
43
Bnde 9 haftalik hamileyim . yarn 10. Haftaya giriyorum. Bugune kdr cok hafif bulantilarim oldu ilk defa bugun tum yedigimi cikardim . ve mutlu oldum . kustuguna sevinen bi hamile. Yani seni cok iyi anlyrm bazen unutyrm hamileligimi cok korkuyorum yolunda girmyn bisey mi vr die Allah bizlere akil fikir versn 9 ay boyle gecmez😂
Oyum oyum oynuyorlar bizimle bende aman bulantı olsunda iyi olduğunu bileyim diyorum ama bulantı da ben kötüymüş altüst oldum

Pszg

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
43
Her zaman iyi düşün iyi olsun inşallah arkadaşım.
Benim kızım da bazen içerde dört dönüyor bazen de cok uslu oluyor ister istemez tedirgin oluyorum ama sonra dua edip telkin ediyorum kendimi sakin ol herşey yolunda kızın nazlı oyun yapıyor Kasecim diye🤭
Belirtilere cok aldanma bir gidiyor bir geliyor 21+4deyim hala gelip giden göğüs hassasiyetim var mesela. Yeter ki sağlıklı olsunlar da herşeye katlanıyorsun valla.
Ay ben güzel maşallah yolu yarılamışsın darısı bana inşallah ☺ Öncesinden kayıplarım var ondan bu tedirginliğim ama dediğin gibi dua ve telkin çok rahatlatıyor sağlıcakla alalım kucağımıza inşallah 💖♥

KaSe18

🌙 Elhamdülillah ❤
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.863
Ay ben güzel maşallah yolu yarılamışsın darısı bana inşallah ☺ Öncesinden kayıplarım var ondan bu tedirginliğim ama dediğin gibi dua ve telkin çok rahatlatıyor sağlıcakla alalım kucağımıza inşallah 💖♥
Çok şükür yarıladık, biz de biraz imtihanlı süreçten geçip kavuştuk kuzumuza ben de o yuzden zaman zaman tedirgin oluyorum ama sonra topla kendini kötü düşünmek yok diyorum hep.
Rabbim dileyen isteyen herkese tez vakitte sağlıkla hayırla evlat nasip etsin inşallah, bizim gibi hamile olanlara da sağlıkla kavuşmak nasip etsin inşallah Rabbim.

Pszg

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
43
Çok şükür yarıladık, biz de biraz imtihanlı süreçten geçip kavuştuk kuzumuza ben de o yuzden zaman zaman tedirgin oluyorum ama sonra topla kendini kötü düşünmek yok diyorum hep.
Rabbim dileyen isteyen herkese tez vakitte sağlıkla hayırla evlat nasip etsin inşallah, bizim gibi hamile olanlara da sağlıkla kavuşmak nasip etsin inşallah Rabbim.
Amiin rabbim bize bağışlasın evlatlarımızla sınamasın bizi inşallah canım 🌺

Yukarı Alt