Cuma Zayıflama Yarışması 9. Takım

mer_4260

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2015
2.899
6.253
Çorba için şunu da ekliyim kızlar ishal olmama neden oldu bugün öğleden sonrayi hep karın ağrısıyla geçirdim. Akşam Nilay Keçeci'nin instagram sayfasına baktım başka yaşayan var mı bu durumu diye. Hangi meyveyi önerirsiniz diye soranlara muz demiş bence bununla alakası var.

Bir de takip etmenizi öneririm çok güzel paylaşımları var. Tarifler de harika, fit tatlilar falan paylasiyo diyette yenebilecek şekilde.

Kadının ne reklamını yaptım yalnız 😂😂
Ya super sın sen canım benim bu tarif cok iyı oldu bana hem spor yapamıyorum zagje 😀😀 sevdıgım sebzeler var ıcınde eksik malzemeleri tamamlayıp yapıcam

mer_4260

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2015
2.899
6.253
Biraz kötüyüm şuan, ama genel iyiyim. Tekim şuan bu yüzden sanırım böyle oldum
, bize gel canın sıkılınca 😀 kızların dokup satışlarını temizlerken kendınden gecerdi canjm benim ☺
ayrıca oncekı mesajını okudum sana kocaman sarıldım içimden ne kadar guclu bı kadınsın Rabbım sana daha çok guc kuvvet versin imtihanımızı kolaylaştırsın.
gecte değildi aslında canım 18.00-18.30 falandı saat 😁
bende yanına tavuk haşlama yedim canım Ama sucuklu yumurtada iyimis 😍😍
sagol canim

Afiyet olsun canim bence güzel. Halk ekmegi dedigin nasil bisey?

Neden kötüsün canim sanirim kacirdim
Bak onerıler pastırmalı yumurta da severım pizza olur hamburger olur oo alternatif çok

Hayyal

Guru
Pro Üye
4 Temmuz 2008
1.939
6.114
Var tabi ben bir ağzımı aciyim ve sen rahatla şükret ; 15 Eylül 2018 babam vefat etti ki babama aşık biriydim biriyim.
Kasım 2018 meme kanseri teşhisi konuldu 1 yıl boyunca tedavi oldum ve Eylül 2019 de bitti dedik
Ekim de eşime tiroid kanseri teşhisi konuldu.
Şimdi eşim için tedaviye başlayacağız diye hazırlanırken annem Safra kesesi ameliyatı olacak. Ekstralarda var tabi. Mesela 2.5 yıllık evliyim ve bebegim hiç yok ve Dr östrojen hormonu fazla çalıştığı için meme kanseri oldun bu yüzden adetimi kesti hormon hapı kullanıyorum ve bebek en az 2 3 yıl yapmayacaksın dedi. Ha 2 3 yıl sonra olacak mı o da meçhul. Artı yaşadığım hastaligin psikolojisi ağır kaldıramıyorum artilarla birlikte boğuluyorum. Mesela buraya şimdi girmeden önce ağlama krizindeydim. Çünkü yoruldum çünkü tekrar kanser olmaktan korkuyorum ve yaslanamamAktan annee olamamaktan korkuyorum. Ve daha niceleri. Bunları neden yazdım kendini belki iyi hissedersin diye yazdım canim... İşte hepimizin imtihanları var. Zaten bu dünyaya sefa sürmek için gelseydik Allah neden cenneti yaratsin ki?
Estağfurullah... ben böyle bir duruma kendimde yok diye sevinemem ki. Çok üzüldüm canım, Allah rahmet eylesin babana. Eşine sana annene çok çok geçmiş olsun. Hastalıklarla hastanelerle uğraşmak çok zor.
ağlama krizlerine kıyamam, nolur böyle yapma.
Yaşadığım için bu tarz nöbetleri, nasıl can acıtıyor iyi bilirim...
Allah dermansız dert vermesin...

Hayyal

Guru
Pro Üye
4 Temmuz 2008
1.939
6.114
yazdıklarınızı ne kadar iyi anladığımı bilmeniz ıcın yazdım canjm bunlar zor sureçler ve yaşamayan kesinlikle anlamaz. Her zorluğun bı kolaylıgı vardır. Insallah Rabbım en yakın zamanda gonlunuzden ne gecıyor sa onu nasip etsin.
Amin sağolasın...
Eksik olmayın.
kesinlikle katılıyorum herkese hersey ıyı gelmiyor. Herkesın bunye si farklı aynı seye farklı tepki verebiliyor herkes bence kendını ıyı bilmeli ona gore de yol alsak hıc fena olmaz ama ah nerde :)
Zamanla herkes kendinin doktoru oluyor işte.

Hayyal

Guru
Pro Üye
4 Temmuz 2008
1.939
6.114
Metabolizma hızlandıran çorbanın tarifini isteyenler için paylasiyorum (Uzman Dyt. Nilay Keçeci Tarifi):
MALZEMELER:

• 2 orta boy kabak
  • 1 tatlı kırmızı biber
  • 1 çiçek brokoli veya karnabahar( çeyreği konulacak)
  • 1 adet enginar veya kereviz
  • 1 tutam dereotu
  • 1 tutam maydanoz
  • 1 orta boy domates
  • 1 orta boy soğan
  • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 1 çimdik tuz
  • 1 çay kaşığı kekik
  • 1 çay kaşığı zerdeçal
  • 1 çay kaşığı kırmızı toz biber
YAPILIŞI:

• Soğan ve domatesi zeytinyağında 1-2 dakika çevirdikten sonra doğradığınız kabak, enginar, maydanoz, dereotu, biber, brokolive tüm baharatları ekleyin. Sonra domatesi ekleyin karıştırın.Üzerini biraz geçecek kadar su ekleyip sebzeler yumuşayıncaya kadar pişirin. İster blenderden geçirerek, isterseniz olduğu gibi tüketin.

Bu tarif 2 gün uygulanıyor kızlar. Sabah kahvaltısında 2 yumurta, 1 dilim peynir ve yeşillik yenecek. Ben yeşillik yerine salatalık yedim domatese de izin var.

Ara öğünde de 2 orta boy meyve ve kuruyemiş yeniyor. Ara öğünü ister öğle akşam arasında yiyorsunuz isterseniz ikiye bölüp kuşluk ve ikindi vaktinde yiyorsunuz. Öğle ve akşam yemeğinde sinirsiz çorba serbest. Bu liste haricinde hiçbirşey yenmeyecek. Özellikle süt ve süt ürünleri yasak. Bir de halsiz kalinacagi için spor önermiyo bu listeyle ama ben yaptım.
Mutlaka deneyeceğim :)
Bunun başka versiyonunu lahanayla yapıyorduk biz.

Gulbe seker

BT16.11.19 B1.71bkg104.7 gncl 101 fark-3.7 hdf1 99
Kayıtlı Üye
28 Mart 2016
8.328
21.317
Allah nasip ederse öyleyim canım 🤩🤭 vala çok şükür zamanı gelmiş demek ki kendiliğinden oldu en beklemediğim ay geldi miniğim
Demiştik sana ama sen takma kafana diye rabbim verir inşallah çok şükür canım çok sevindim

L4L4

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2014
1.229
4.924
Metabolizma hızlandıran çorbanın tarifini isteyenler için paylasiyorum (Uzman Dyt. Nilay Keçeci Tarifi):
MALZEMELER:

• 2 orta boy kabak
  • 1 tatlı kırmızı biber
  • 1 çiçek brokoli veya karnabahar( çeyreği konulacak)
  • 1 adet enginar veya kereviz
  • 1 tutam dereotu
  • 1 tutam maydanoz
  • 1 orta boy domates
  • 1 orta boy soğan
  • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 1 çimdik tuz
  • 1 çay kaşığı kekik
  • 1 çay kaşığı zerdeçal
  • 1 çay kaşığı kırmızı toz biber
YAPILIŞI:

• Soğan ve domatesi zeytinyağında 1-2 dakika çevirdikten sonra doğradığınız kabak, enginar, maydanoz, dereotu, biber, brokolive tüm baharatları ekleyin. Sonra domatesi ekleyin karıştırın.Üzerini biraz geçecek kadar su ekleyip sebzeler yumuşayıncaya kadar pişirin. İster blenderden geçirerek, isterseniz olduğu gibi tüketin.

Bu tarif 2 gün uygulanıyor kızlar. Sabah kahvaltısında 2 yumurta, 1 dilim peynir ve yeşillik yenecek. Ben yeşillik yerine salatalık yedim domatese de izin var.

Ara öğünde de 2 orta boy meyve ve kuruyemiş yeniyor. Ara öğünü ister öğle akşam arasında yiyorsunuz isterseniz ikiye bölüp kuşluk ve ikindi vaktinde yiyorsunuz. Öğle ve akşam yemeğinde sinirsiz çorba serbest. Bu liste haricinde hiçbirşey yenmeyecek. Özellikle süt ve süt ürünleri yasak. Bir de halsiz kalinacagi için spor önermiyo bu listeyle ama ben yaptım.
Çorba için şunu da ekliyim kızlar ishal olmama neden oldu bugün öğleden sonrayi hep karın ağrısıyla geçirdim. Akşam Nilay Keçeci'nin instagram sayfasına baktım başka yaşayan var mı bu durumu diye. Hangi meyveyi önerirsiniz diye soranlara muz demiş bence bununla alakası var.

Bir de takip etmenizi öneririm çok güzel paylaşımları var. Tarifler de harika, fit tatlilar falan paylasiyo diyette yenebilecek şekilde.

Kadının ne reklamını yaptım yalnız 😂😂
Süpermiş çorba. Haftaya kesin denicem maydonoz hariç. Çook teşekkür ederim 😘 dediğin kadını da takip ediyorum şimdi

GastrikAsit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2019
752
3.860
Ya super sın sen canım benim bu tarif cok iyı oldu bana hem spor yapamıyorum zagje 😀😀 sevdıgım sebzeler var ıcınde eksik malzemeleri tamamlayıp yapıcam
Dene tadını seversin canım ama kabızlık problemin yoksa muz ye mutlaka yoksa sonuç fena oluyo 🙈🙈🙈
Mutlaka deneyeceğim :)
Bunun başka versiyonunu lahanayla yapıyorduk biz.
Onu da denemistim birkaç yıl önce. Tadini hic begenmedim icemedim 1 öğünden sonra. Bunun tadi baya güzeldi robottan geçirdim hafif taneli bıraktım sadece. Baya da tok tuttu acikmadim.
Süpermiş çorba. Haftaya kesin denicem maydonoz hariç. Çook teşekkür ederim 😘 dediğin kadını da takip ediyorum şimdi
Tatlım emziren annelere 6 aydan sonra öneriyo söylemeyi unuttum. Günde 1 öğün olarak yiyebilirsiniz demiş. Yani diğer öğünde başka bisey Yemen gerekiyo

Yukarı Alt