• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

90 Kilo Üzerindekiler Birlikte Zayıflıyor!

mefkurem

9.TAKIM ❤️
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
5 Ocak 2015
51.546
157.287
canım tabi sen bilirsin ama bence kaldığın yerden devam et.
hem orada hem burada birlikte yapıyoruz. bence güzel bir motive kaynağı oluyor. şu an zaten herkes evde olduğu için, olumsuz virüs haberleri, kısıtlı yaşam vs stres yaratıyor. yemekten sonra ağzına bir iki yudum su al sorun olmaz.
normalde ben de sıkı programlara gelemem. ama bu programda belli yasaklar dışında herşey serbest.
geçen yıl ilk başladığımda sıvı kuralları beni de sıkıyordu. ama bu defa hiç rahatsız etmedi çok şükür ki ben çok sıvı tüketirim.
hangi yöntemle zayıflarsan zayıfla eski beslenme şekline dönersen kiloları geri alırsın. bunu biliyoruz ve tecrübe ettik zaten. ben seviyelere aklımdan eskiyi silerek başladım. ilk hafta kilo verdim ama kiloya çok da takılmıyorum. sağlıklı besleniyorum diyorum kendime. bu bana yetiyor.

dediğim gibi yine de sen bilirsin ama bir düşün derim. bak oruçları beraber tutacağız. karaciğer temizliğini beraber yapacağız. güzel şeyler bunlar....
Ahmet bey ama diyordu..9 cu seviye tamamlanmadan birakilirsa bu perhiz..verilen kilolar geri gelir...9 cu seviyeyi yapmak o yüzden çok önemliymiş...hasibede 8 ci seviyede birakmişti hatirladiğim kadariyla...
Nacizane benim fikrimi birakmayin derim.hangi diyeti yaparsaniz yapin hangi uygulanayi yaparsaniz yapin ister biraz daha serbest takilarak ister biraz daha kati kuralli diyet hapin..hayatinizi değiştirmedikce kilo ver kilo al bu kisirdöngüden asla kurtulamazsiniz...ben kendi tecrübe edindim bunu..siki diyette yapsam ayni sonuc oldu daha rahat diyet yaparak kilo versemde ayni sonucu gördüm..bütün verdiğim kilolari geri aldim...mutvağimizi değiştirmeliyiz kizlar..sağlikli pasta ..kekler hamur işlerinide daha sağlikli malzemelerden yapabiliriz...ikinci beyinimiz yani bağisaktaki zararli bakteriler temizlenmediği sürece ne yaparsak yapalim boş...hepsi bahane...şu anki yaptiğimiz perhizinde amaci bu ..sadece kilo vermek değil..ilk etapta organlar ve kan temizliği..onlar temiz olmadikca uzun süreli istediğimiz hedefe ulaşip o kiloyu korumakta hayal olur..yinede siz bilirsiniz...
Emek verip yazdiginiz icin teşekkür ederim kizlar 💓💓💓
Ama ben cok stres oldum, üstümden bi yük kalkmis gibi hissediyorum :))
Insanin mutlu olmadigi biseyi devam ettirmesi zaten olaniksiz

Benim en basta porsiyon kontrolünü ogrenmem lazim
Mesela seviyeye baslicam diye canim istemedigi halde, bidaha yemicem diye bi sürü bisey yedim :))
Bu yoksunluk psikolojisi iyi gelmiyor bana

Bonus

İnsan en çok kendisini dinlerken yorulur 🎧
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
11 Nisan 2007
37.496
203.435

Mesela seviyeye baslicam diye canim istemedigi halde, bidaha yemicem diye bi sürü bisey yedim :))
Mefkuşş onu bizde yaptık sahurda gündüz canımız istemesin diye bişeyler yemek gibi.

Sıvı kuralsız devam et gel kopma lütfen.
Sıvıyıda yine az tut ama tüket çayını falan

huzurunmeraklisi

'Şişko değilim ben, pofuduğum.' -Buz Devri
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2015
3.435
9.440
Hacı biz diyetteyiz topikçe bilançomuz hayır olucak inş
hacı sinirimden elimden gelse dünyayı yerim :kızgın:
2019 dan kalan son albümlerim var onların peşindeyim ,
oğlum evde sürekli anne diyor, babası öğretmen, evde ama bana faydası yüzde 5 🤦🏽‍♀️
annem getirme vebal olmak istemiyorum diyor
kaynanam yollayacaktım köy havası tertemiz diye
köyde korona var , vebal almak istemiyorum diyor
bunaaaalllldıııımmmmmmm

yemek yap - bulaşık yıka- yemek yap - cocukla oyna - yemek yap bulaşık yıka - cocukla oyna
oğlum asla yorulmuyor, evin içinde sabah 8 - akşam 10 durmadan oyun istiyor

pilim bitmiş oluyor ama akşam saat 10 da bilgisayar başına oturup gece 3 kadar çalışıyorum

60kiloyum

b 1.65 bş 89.6 gncl 81.6 2.hdf 78 shdf 60
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2014
11.611
48.709

tatlım porsiyon kontrolü hepimizin sorunu. zayıflar da bizim yediğimiz hamur işlerinden, kızartmalardan, tatlılardan yiyor. ama niye fazla kilo almıyorlar? çünkü porsiyon kontrolleri var ve sürekli yemiyorlar bunları. biz tekrarlı olarak ve porsiyon kontrolü olmadan yiyoruz.
seviyeye başladığım ilk birkaç gün dolu dolu yedim. sonra canım istemedi azalttım. dünkü menüm yine kalabalıktı. biraz da wc için yaptım açıkçası. ama midem rahatsız oldu dünkü öğünlerden. fazla geldi.

dediğim gibi yemekten sonra bir iki yudum su al. 1,5 saat bekleme. 45 dk bekle yeter. kırmızı et yersen de 1 saat bekle birşey olmaz. inan yapabilirsin. şimdi memnunsun rahatladın ama bak sonra pişman olursun. gel pişman olma.

Bonus

İnsan en çok kendisini dinlerken yorulur 🎧
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
11 Nisan 2007
37.496
203.435
hacı sinirimden elimden gelse dünyayı yerim :kızgın:
2019 dan kalan son albümlerim var onların peşindeyim ,
oğlum evde sürekli anne diyor, babası öğretmen, evde ama bana faydası yüzde 5 🤦🏽‍♀️
annem getirme vebal olmak istemiyorum diyor
kaynanam yollayacaktım köy havası tertemiz diye
köyde korona var , vebal almak istemiyorum diyor
bunaaaalllldıııımmmmmmm

yemek yap - bulaşık yıka- yemek yap - cocukla oyna - yemek yap bulaşık yıka - cocukla oyna
oğlum asla yorulmuyor, evin içinde sabah 8 - akşam 10 durmadan oyun istiyor

pilim bitmiş oluyor ama akşam saat 10 da bilgisayar başına oturup gece 3 kadar çalışıyorum
Dost tavsiyesi şu aralar sıkı dutun 2.yi yapim deme. Okurken gülüceksin :))

Seninki öyle bizimkide farklı türlü zor kuzum.
Herkesinki farklı. Bak yst38 yst38 özel bi çocuğu var eminim normal çocuktan daha farklı yoruyodur onu.

Yoğunluk hiç bitmiycek bitmesinde inş boşluk kadar kötü şey var mı?

Hani elbise giyip kendi resmini çekicektin?
Hadi be kuzum aşırı stres altındayız inş kafamızı dışarı çıkardığımızda beden yükümüz biraz hafiflemiş olucak.

Yarın tartılıp başla lütfen.

yst38

Güncel 77.2
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2011
8.896
21.180
Kızlar evde depresif mi oldunuz ne oldu. Hangi beslenme şekli olursa olsun birşeyler den fedakarlık etmek gerek. Seçim sizin seçim bizim. Ne zaman 40 â merdiven dayadım bilmiyorum. Hayatım hep keşke vah tüh geçti. Kalan ömrüm ne kadar bilmiyorum. Olabildiğince güzel olsun inşallah

Yukarı Alt