ABD'nin suç tarihi(bir kısmı)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

BenCano

~HürGeneral~
Kayıtlı Üye
Katılım
17 Aralık 2006
Mesajlar
2.257
Emoji Skoru
10
AMERİKA'NIN SUÇ KRONOLOJISI
Masum insanları Öldürmenin hiç bir haklı yanı yok.. Kimler yaparsa yapsın yeterki, tek taraflı düşünmeyelim.. "Barış karşılıklı insan haklarına saygıdan geçer". İşte bu da ABD'nin kısa suç kronolojisi (son çeyrek asır dahil değildir.bunları zaten biliyoruz!!!):

+ 1898'de Meksika’yı işgal etti.

+ Ayni yıl Küba'ya girdi.

+ 1921 yılında Nikaragua’yı işgal etti. Ulusal Muhafızlar adlı ve başını Somoza'nin çektiği terör örgütünü kurdu. Anti-emperyalist direnişin başını çeken Sandino ve 300 kişiyi katletti. 40 yıldan fazla sürecek bir terör devrini başlattı. Sabotaj ve suikastlar düzenledi.

+ 1945'te Japonya’nın Hiroşima ve Nagazaki kentlerine atom bombası atarak bir anda 250 bin kişiyi vahşice öldürdü.

+ 1950-53 yılları arasında yüz binlerce yurtsever Koreliyi katletti.

+ 1954'te binlerce Guatemalalıyı öldürdü.

+ 1955'te Endonezya, Laos ve Kamboçya'da çok sayıda CIA operasyonu düzenledi.

+ 1956-59 yılları arasında Küba’da 60.000 kişiyi, ABD'li danışmanların ve Batista'nin birlikte yürüttüğü operasyonlarda katletti.

+ 1961'de Küba'ya karşı Domuzlar Körfezi çıkartmasını örgütledi.

+ 1965'te işbirlikçi Suharto, 1 milyon komünist ve ilerici Endonezyalıyı katletti.

+ Ayni yıl Dominik'e paraşütçülerini indirdi ve 10 bin Dominikliyi katletti.

+ 1975'te Vietnam'dan kovulduğunda arkasında milyonlarca kişiyi ölü ve sakat bıraktı. ABD'nin Vietnam'da halkın üzerine attığı 638 bin ton bomba, II. Dünya Savaşı sırasında Avrupa ve Afrika'ya atılan toplam bombaların yarısıdır. Kişi başına aşağı yukarı 5 bomba atıldığı söylenmektedir. Milyonlarca insan stratejik köylere sürülmüş, onbinlerce kadının ırzına geçilmiş, yüz binlerce insan sakat bırakılmıştır, Milyonlarca insan işkenceden geçirilmiştir.

+ 1970-75 yılları arasında Kamboçya ve Laos'ta 1 milyon insani katlettiler.

+ 1973'te Sili'de CIA'nin düzenlediği darbe ile 30 bin kişi katledildi.

+ Arjantin'de faşist generallerle yaptığı işbirliği sonucu 30 bin kişi kaybedildi.

+ 1983'te Lübnan'a müdahale etti. 14 bin Deniz Piyadesinin katıldığı operasyonda binlerce ilerici yurtsever Lübnanlı katledildi.

+ Ayni yıl Lübnan'a ikinci bir müdahalede bulundu. Akdenizde eşkıyalık yapan Amerikan 6, Filosuna ait savaş gemileri Lübnan'a günlerce bomba yağdırdı.

+ Yine ayni yıl Grenada’yı işgal etti. Yüzlerce ilerici ve yurtsever katledildi.

+ 1986'da uluslararası haydutluk örneği sergileyerek Libya’yı bombaladı, bine yakin sivili katletti. Ülkeye ambargo uygulayarak deniz ablukasına başvurdu.

+ 1989'da Panama'ya asker çıkarttı ve 5 bin Panamalıyı öldürdü.

+ 1991'de Irak’ın Kuveyt'e girişini bahane ederek diğer emperyalist güçleri de ardına takarak Irak halkına karşı bomba yağdırdı. 100 binin üzerinde insani katlettiği bu vahşeti iletişim kanallarıyla tüm dünyaya resmen izlettirdi. ABD uçakları Irak halkının üzerinde 12 bin sorti yaptılar.

+ Somali'deki durumu bahane ederek yine diğer emperyalist güçleri de peşine takarak ülkeyi işgale girişti. + İran’a karşı başlattığı ambargoyu yıllardır sürdürüyor.

+ Latin Amerika'da ABD'nin bulaşmadığı savaş, katliam, insan hakları ihlali yok gibidir. Nikaragua'dan kaçan işkenceci, halk düşmanı kontraları özgürlük Savaşçıları adi altında Honduras'ta üslendirdi ve silahlandırarak Nikaragua halkının üstüne saldırttı. Birçok Latin Amerika ülkesinde de Ulusal Muhafızlar adi altında ölüm Mangaları’nı örgütledi, eğitti, finanse etti, silahlandırdı ve halkın üzerine saldırttı.

+ ABD, sadece 1946-1975 yılları arasında amaçlarına ulaşmak için tam 215 kez askeri gücüne başvurmuştur. Ayni yıllarda insanlığa 19 kez nükleer silah kullanma tehdidini savurmuştur
 
E

EU1

Ziyaretçi
dünyanın en gelişmiş ülkesine bak!!!süper güç!!!

yıllardır kendince bir haçlı seferi yapıyor arkasında çok büyük katliamlar bırakarak ve kimse de dur diyemiyor!!!

bakalım nereye kadar....

çok güzel olmuş eline sağlık...
 

UzmaN

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
19 Şubat 2007
Mesajlar
5.091
Emoji Skoru
8
İslam ülkelerine barbar diyene bakın!Barbarın da vahşinin de en alası sensin.Çıkarı için girdiği ülkelere sözde barış getiriyormuş vay be,iyi işte filmlerinize her savaştan yeni yeni senaryolar çıkıyor.Hani sonu hep sizin galibiyetinizle biten filmler!Bu ülkeye ve yaptıklarına dayanamıyorum ve lanet yağdırıyorum.Anladım ki yeryüzünde ona dur diye kimse demicek,diyemicek.İnanıyorum ki İLAHİ ADALET er geç tecelli edecek ve onlar ebediyen yok olacaklar,zülm gören insanlara dua ve Allah'a havale etmekten başka elimizden bişey gelmiyor...Arkadaşım ellerin dert görmesin.
 
C

character

Ziyaretçi
ben amerikan mantalitesini sevmiyorum..kişisel olarak düşmanlığım yok ama amerikalılara karşı da bir sıcaklık duymuyorum..yaa kısaca pek sevmiyorum desem ayıplarmısınız bilmem..:1closedeyes:
 

klarnet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
20 Mart 2007
Mesajlar
12
Emoji Skoru
0
BendeAmerikaya karsi hicbir zaman sempati duymadim hele birde insanlara yaptiklarini ögrendikce dahada bir nefret geliyor :kızgın: :kızgın: amerikanin gücü ancak masum insanlara yetiyor silahlarini deneme firsati buluyorlar . oralara gönderdigi askerlerde zaten fakir ailelerin cocuklari. Müslümanlarin Amerika ile Israilin elinden cektigi ne yeter artik yeter. Kendi ülkesindeki problemleri cözmüz gibi diger ülkelere isgal ederek yardim ediyor güya..:1no2:
Rabbim müslümanliga savas acanlara firsat vermesin. Ne var sanki hepimiz baris icinde yasasak Dünya kime kaldiki bizede kalsin?
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı Alt