Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Acaristan Cumhuriyeti

Konusu 'Alıntı Yazılar' forumundadır ve rabiayuksel tarafından 21 Mart 2007 başlatılmıştır.

21 Mart 2007
    Konu Sahibi : rabiayuksel
  1. rabiayuksel

rabiayuksel Aktif Üye Üye

Ödül Puanları:
    76
    Acaristan Cumhuriyeti

KAPI-Tık tık tık…

BABA-Kapıya bak lan evlat… Ağaçkakan geldi galiba…

OĞUL-Ağaçkakan mı? Ortalıkta Ağaç bırakmadık ki baba. Ne ağaçkakanı?

BABA-O zaman ağaçkakamayan gelmiştir…He he he… Aç işte…

OĞUL-Gııırç..Buyrun ne istemiştiniz?

BAKAMAYAN -Biraz yeşillik istiyorduk…

OĞUL- Valla bizde kalmadı bi de riva taraflarına bakın…

BABA -Sen kimsin?

BAKAMAYAN -Orman bakanıyım?

OĞUL-Nooldu villanda bi problem mi var? Çatın mı akıyor?

BAKAMAYAN -Hayır ben yeni orman bakanıyım?

BABA -Oooo öyle desene yahu…Otur bakalım otur… Bi çay iç… Kahve… tripleks villa? Ne alırdınız?

BAKAMAYAN -Ormanı yemiş bitirmişiniz kardeşim. Tam üç hektar ormanı kesmişsiniz?

BABA -Yahu medyanın abartması işte . Yılbaşı için çocuklar çam istedi . Bi tane kestik beğenmedik; bi tane kestik onu da yengen beğenmedi. Bi tane bi tane daha derken elimizin ayarı biraz kaçmış ama üç oldu mu lan?

OĞUL-Hayır baba. Bu gece iki mankenle idare edicez?

BAKAMAYAN -Ben onu bunu anlamam. Hemen polis çağırıp zabıt tutturucam hakkınızda.

OĞUL-Siz bilirsiniz bakanım. Emniyet müdürleri C blokta… Daha doğrusu emekli oldular geçen hafta…

BAKAMAYAN -Bu itirafa girer bee… Hemen savcıyı arıyıcam.

BABA -Cepten arama yazmasın. Dahiliden ara. Onların villaları da D parselde…

BAKAMAYAN -Aman allahım organize işler bunlar…Bu güne kadar orman bakanları naaptı acaba ?

BABA -Naapıcaklar noterde işleri çoktu ilgilenemediler bu araziyle. Ancak 14 er villa alabildiler eski bakanlar.

BAKAMAYAN -Hepsi mi?

OĞUL-Hepsi değil tabii canım… Bazılarını ise 10 villaya zor razı ettik…

BAKAMAYAN -Askere haber vericem.

BABA -Ver istersen. Koruma müdürümüz Şahap bey emekli general. O sana yardımcı olsun…

BAKAMAYAN -İnanmıyorum yaaaa…Hükümeti göreve çağırıcam.Mecliste araştırma komisyonu kurdurucam hakkınızda.

BABA -Yav yapma allahaşkına bakan bey. Zaten elimizde üç beş villa kaldı. Onlara kaptırmayalım kalanları…Gel üç beş aramızda halledelim.

BAKAMAYAN -Siz beni satılık mı sandınız lan…Bu memleketin ormanları bize çocuklarımızın mirasıdır.

Onları korumamız lazım…Şimdi bana müsaade…

BABA -Hayrola aceleniz mi var?

BAKAMAYAN -Yav şu 2B ye giren orman alanlarının imara açılmasını görüşücez. Tahrip olmuş orman alanları. Ağaç filan kalmamış…

BABA -Bizimkinde de ağaç yok artık…Yarısını yaktık, yarısını kestik. Orman alanı sayılmaz buralar. 2B ye giriyor yani…

BAKAMAYAN -Sizinkini de görüşürüz o zaman…

BABA -Görüşün görüşün… He he he. Evlat kapıyı göster bakana…

OĞUL-Bak kapı … Halis çam… Yukarıdaki ormandan kestik.

BAKAMAYAN -Orman nooldu?

OĞUL -Nolsun orman yandı açıkta kaldı ayııı… He he he he…

BABA -Şakacı şey…

Gani Müjde

www.penguen.com dan alınmıştır.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.