Acil tavuk yemeği tarifleri lazım!

Matilda-

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
909
Hanımlar eşim gelirken parça tavuk getirmiş kemikli ama derisiz, ben normalde güzel bir sos yapıp fırınlarım ya da galeta unlu yumurtalı fln çıtır but/kanat yaparım ama bu parçaların hem derisi yok hem çok büyük. Haşlayıp çorba yapmak istemiyorm daha geçen içtik tavuk çorbası. Köri (krema) soslu tavuk yapmak istiyordum ne zamandır ama ona da aslında normal tavuk göğsü lazım. Önerileriniz varsa sevinirim, dondurucuya koymadım tavuğu yani yarın pişirmem lazım lütfen acilll tariflerinizi bekliyorum :)
Ha evde fırın poşeti var bu arada.

morcivertkedi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
10.855
parçalayın onu 5-6 parçaya bölün. fırın torbasında garnitürlü patatesli yapın aklıma ilk bu geldi :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-09-2019

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 50 gün kaldı.

Bebeğinizin derisinin altında yağ biriktikçe, bebeğinizin cildinin rengi koyu kırmızıdan ve şeffaflıktan, pembemsi ve yarı saydam (koyu tenli bebekler için de geçerlidir) hale gelecektir. Hamileliğinizin son yarısında bebeğinizin protein ve yağ talebinde büyük bir artış var. Doğumdan önceki 6-8 hafta içinde bebeğinizin kilosu iki katına çıkacaktır. Nefes darlığı yaşama sıklığınız artabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Matilda-

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
909
Sağolun ben de düşündüm, inşallah derisiz de lezzetli olur, deneyebilirim öyle. Patates soğan biber fln.

Başka tarifler var mı hanımlar?? Nevreste Nevreste sen bilirsin illa ki birşeyler :)

Nevreste

Nirvana
Yönetici
Editor
Emoji Skoru
247.012
Sağolun ben de düşündüm, inşallah derisiz de lezzetli olur, deneyebilirim öyle. Patates soğan biber fln.

Başka tarifler var mı hanımlar?? Nevreste Nevreste sen bilirsin illa ki birşeyler :)
Merhaba
Bizim yemek yarışmasında geçtiğimiz yıl Tavuk yemekleri yaptık ve çok güzel tarifler geldi.Oraya bakabilirsiniz.Hepsi denenmiş ve detaylı tarifli:)
Tavuk Yemekleri Oylama

Nevreste

Nirvana
Yönetici
Editor
Emoji Skoru
247.012
Sağol bir bakayım:) Benim endişem derisi olmadan güzel olur mu ama olur inşallah.
Bazı yemekler derisi olmadan güzel oluyor.Yağ takviyesi yaparsın:)

Matilda-

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
909
Şimdi baktım tariflere de herhalde en mantıklısı yine de tavuğu kemiğinden ayırıp öyle kuşbaşı doğramak o şekilde daha çok seçenek oluyor galiba.

Nevreste

Nirvana
Yönetici
Editor
Emoji Skoru
247.012
Yukarı Alt