1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Notu Gizle

Adet Dönemleriniz İçin Mucize Buluş Diva Cup 1/2

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve canavar tarafından 31 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

  31 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : canavar
 1. canavar

  canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  3.277
  Beğenildi:
  128
  Ödül Puanları:
  353
  Diva Cup Model 1 ve 2 [​IMG]

  Kadınların adet günlerinde rahatlıkla kullanılabilecekleri muhteşem bir çözüm!

  Dikkat : Bakireler için önerilmez...
  [​IMG]
  DivaCup Nedir? Nasıl kullanılır?
  DivaCup; kullanım talimatlarına uyulduğunda tam sızdırmazlık, koku oluşumuna engel olma, yüzme dahil aktif yaşamda kullanabilme, mevcut çözümlerden çok daha sağlıklı olma gibi özellikleriyle özel günlerinde normal günlere dönüştüğü eşsiz bir adet dönemi çözümüdür. Vajina sürekli olarak kendini temizler; ölü hücreleri ve bakterileri uzaklaştırır. Kadınların vajinalarını temiz ve nemli tutmaya ihtiyaçları vardır; oysa tamponlar doğal akıntıyı da emerler. DivaCup emici bir yapıya sahip değildir ve adet dönemi akıntısını basit bir biçimde toplar ancak vajinayi rahatsız edecek doğal nemini almaz. DivaCup’ın 30 ml. depolama kapasitesi vardır ve ortalama olarak kadınlar bir adet döneminde 90-120 ml. adet kanı ürettikleri için 12 saat içinde DivaCup’ın yarısı bile dolmaz. Adet yoğunluğunuza bağlı olarak 24 saat içinde DivaCup’ınızı 2-3 kez boşaltıp, yıkayıp tekrar yerleştirmeniz gerekebilir. Çok rahat bir biçimde 12 saate kadar (gece uykuları dahil) DivaCup’ınızı çıkartmadan kullanabilirsiniz. DivaCup; yüzme dahil her türlü spor aktivitesi, seyahat ve hareketli iş yaşamında güvenle kullanılabilir. Adet gören her yaştaki kadın için uygundur.

  DivaCup’ı Nasıl Yerleştireceğim?
  Öncelikle ellerinizi ılık su ve sabunla güzelce yıkayıp durulayın. Oturarak, klozete oturarak veya çömelerek rahat bir pozisyon alın.
  [​IMG]
  Adım 1 : DivaCup’ı su ile ıslatın. İki elinizi de kullanarak DivaCup’ın hazne kısmını iki taraftan bastırarak şekilde görüldüğü gibi “U” şekline getirmeye çalışın.

  Adım 2 : Bir taraftan başparmağınız ile diğer taraftan DivaCup üzerindeki kabarık sırttan diğer parmaklarınız arasında bastırarak DivaCup’ın hazne kısmını şekildeki gibi katlayınız.

  Adım 3 : Vaginal kaslarınızı gevşeterek, serbest elinizle vagina dudaklarını birbirinden nazikçe ayırın. İlk önce “U” formuna getirmek için katlamış olduğunuz DivaCup’ın yuvarlak kısmını vaginanıza sokun ve kuyruksokumunuzdan belkemiğiniz doğrultusunda içeri doğru itiniz. DivaCup tamamen içeri girmezden önce içeride “pop” diye açılacaktır. Bu normaldir. Vaginal boşluğa yerleşene ve tamamen görünmez hale gelene kadar DivaCup’ı sapından içeri doğru itmeye devam edin. DivaCup’in sapı çıkıntı yapacak şekilde dışarıda kalmamalıdır. DivaCup’ı, sapı 1cm. den daha fazla içeri itmeyiniz. Vaginal kaslarınız DivaCup’ınızı güvenli olarak yerleştirecektir. DivaCup’ı çok fazla içeri sokmak kullanım esnasında sızıntıya ve çıkartma esnasında zorluğa neden olabilir.

  Adım 4 : Son olarak DivaCup’ın hazne kısmını sıkın (sap kısmını değil) ve kendi çevresinde tam bir tur döndürün. Döndürme işleminin kolayca yapılması DivaCup’in yerine doğru yerleştiğinin ve “pop”layarak açıldığının garantisidir.

  Not : Eğer kolayca dönmüyorsa, “pop”layarak açılmadığının göstergesidir ve böyle bir durumda kendinizi rahatsız hissedersiniz ve oturduğunuz zaman sizi içeriden çimdiklediğini hissedersiniz. Bu durum DivaCup’ı doğru olarak yerleştiremediğinizin göstergesidir. Eğer DivaCup’ın sapı rahatsızlık veriyorsa (değiyorsa) bir kez daha doğru olarak yerleştirmeye çalışınız. Sapı ½ cm kadar içeri veya dışarı alarak doğru yeri bulmaya çalışınız. Sapın kesilmesi, DivaCup’ın dışarı çıkartılmasında zorluk çıkartabilir. Bu yüzden sapı kesmeyiniz.

  Adım 5 : DivaCup’ı Nasıl Çıkartacaksınız?
  Her zaman olduğu gibi ellerinizi ılık su ve sabunla güzelce yıkayıp durulayınız. Yerleştirirken olduğu gibi çıkartırkende oturarak veya çömelerek rahat bir pozisyon alın. Vaginal kaslarınızı gevşetin. Baş ve işaret parmağınızı DivaCup’in sap kısmını tutana kadar içeri sokun. Vaginanın doğal açısını takip ederek DivaCup’i sapından dışarı doğru hazne kısmını tutabileceğiniz bir yere kadar dikkatle çekiniz. Hazne kısmını dikkatle tutunuz ve dışarı doğru çekerken içindeki sıvıyı dökmeden havanın içeri girmesine izin veriniz. DivaCup’ı tamamen çıkarttığınız zaman hazne içindeki sıvının dökülmemesi için dik tutunuz. Hazne içindeki sıvıyı tuvalete dökünüz ve ellerinizi ve DivaCup’ı ılık su ve sabunla güzelce yıkayınız ve gerekiyorsa tekrar yerine takınız. Eğer halka açık bir tuvalette bu işlemi yapıyorsanız yedek bir DivaCup taşımanızı öneririz.

  Önemli Not : İlk takıp çıkartmalar burada anlatıldığından daha zor olabilir. Telaş etmeyiniz. Birkaç kez pratik yaptıktan sonra bu işlemlerin sadece birkaç saniyenizi alacak çok kolay işlemler olduğunu göreceksiniz.
  Lütfen satınalmış olduğunuz DivaCup ile verilmiş olan el kitapçığındaki bilgileri kullanınız.

  DivaCup Sıkışırsa, Yerinden Çıkartamazsam Ne Olur?
  Eğer DivaCup’ınızı çıkartamazsanız PANİK YAPMAYIN. DivaCup’ınızın kaybolması mümkün değildir. Vajina 8-10 cm uzunluğunda elastik kaslardan oluşan bir tüptür. Bu çok kısa gibi görünebilir ancak cinsel ilişki esnasında rahim kanalına doğru uzayarak sorun çıkmasını engeller. Topuklarınız kalçalarınıza değecek şekilde çömelin (bu pozisyon vajinal kanalın en kısa olduğu pozisyondur). Parmaklarınızı vajinanıza sokarak DivaCup’ınıza ulaşana kadar ıkınınız (karın kaslarınızı bir şeyi dışarı çıkartmak için sıkılması). Alternatif olarak, yerçekimi doğal olarak DivaCup’ınız geri çıkartmanızı sağlayacaktır. Bu yüzden DivaCup’ınızı çıkartamadığınız zaman lütfen PANİK YAPMAYINIZ. Böyle durumlarda destek almak için aşağıda yeralan Müşteri Hizmetleri Telefonumuzu arayabilir veya herhangi bir tıbbi kuruluş veya doktordan DivaCup’ınızın çıkartılması için destek alabilirsiniz.
  Not : En başarılı sonucu almak için DivaCup’ınızın yerleştirilmesi tavsiyelerini eksiksiz yerine getiriniz. DivaCup, tampon gibi vaginanın çok derinlerine sokulmaz. Kuyruk sokumunuz boyunca belkemiğinize parale yerleştirilir ve yerleştirme işleminden sonra kolayca döndürülebilir.

  DivaCup’ı Boşaltmam Gereken Zamanı Nasıl Bileceğim?
  DivaCup 30 ml. sıvı biriktirebilir. Kadınlar ortalama olarak adet döneminin tamamında 90-120 ml. kanama yoluyla sıvı üretirler. Kanama şiddetinize göre ne sıklıkta DivaCup’ı boşaltmanız gerektiğini kısa bir gözlem süresi sonunda öğreneceksiniz. Genel olarak DivaCup günde 2-4 kez boşaltılır ve gece uykusunda 12 saate kadar boşaltmaksızın kullanılabilir. Kadınların çoğu sadece sabah ve akşam birer kez boşaltmaya ihtiyaç duyarlar. Eğer adet dönemleriniz düzenliyse, adet döneminizin başladığını gösteren kirli sızıntıdan önce DivaCup’ınızı yerleştirebilirsiniz. Eğer halka açık bir tuvalette bu işlemi yapıyorsanız yedek bir DivaCup taşımanızı öneririz. DivaCup, doğum kontrolu ve cinsel ilişki ile bulaşan hastalıklardan korunmak için kullanılamaz. Bunun yanında idrar yapmak için DivaCup’ı çıkartmanız gerekmez. Cinsel ilişki öncesinde ise DivaCup muhakkak çıkartılmalıdır.

  Hangi Modeli Kullanmalıyım?
  DivaCup’ın iki modeli mevcuttur:
  Model 1: 30 yaş altı ve doğum yapmamış kadınlar
  Model 2: Doğum yapmış (sezeryan dahil) veya 30 yaşın üzerindeki kadınlar

  Model 1, 1 5/8 inch (yaklaşık 4 cm), Model 2 ise 1 ¾ inch (yaklaşık olarak 4,5cm) çapa Model 1, 2 ¼ inch, Model 2 ise 2 ¾ inch uzunluğa sahiptir. Tutma kısmı konfor seviyesine göre ayarlanabilir.

  Her iki model arasında büyük bir fark yoktur. Sadece 0,3 cm çap farkı vardır. Fakat sızıntıyı önlemek için uygun olan modeli kullanmak çok önemlidir. Yaşla birlikte kalçalar genişler ve vajinal kaslar elastikiyetini kaybeder. Bu nedenle 30 yaş üzeri için Model 2 tavsiye edilmektedir. DivaCup’ı bulunduğu yerde vajinal kaslar tuttuğu için 30 yaşın altında olsanız dahi eğer doğum yapmışsanız (sezeryan dahil) Model 2 kullanımı tavsiye edilmektedir.

  NOT: Tavsiyeler tamamen istatistiki değerlere dayanmaktadır ve duruma göre Model 1 yerine Model 2 kullanmanız gerekebilir.

  DivaCup Aktif Yaşamda İşe Yarar mı?
  Evet! Yüzme dahil, her türlü outdoor aktivitesi, aerobik, bisiklete binme, seyahat, piknik aklınıza gelen her türlü spor faaliyetini rahatlıkla yapabilirsiniz. Kendinizi temiz, güvende ve özgür hissedeceksiniz. Paketler halinde ped/tampon taşımayacaksınız, endişe ile banyoya/tuvalete koşmayacaksınız, kendinize fiziksel aktiviteleri yasaklamayacaksınız. DivaCup’ı ped ya da tampondan çok daha uzun süre kullanabileceğiniz için endişelenecek bir şeyiniz olmayacak ve normal günlük yaşamınızın gerektirdiği her türlü aktiviteyi yapabileceksiniz.

  DivaCup’la Koku Oluşur mu?
  Hayır. DivaCup kullandığınızda hiçbir koku oluşmaz. Adet kanı dışarı çıkıp okside olduğu zaman bir koku oluşur. Bu açıdan bakıldığında pedler adet kokusunu önleyemezler ve bu açıdan en kötü çözümdür. Tamponlar içeriye yerleştirildiği için pedlere göre daha iyidir. Ancak kokuya tam olarak engel olamazlar. Sadece DivaCup kokuyu tam olarak engelleyebilir. Kadınlar sadece DivaCup kullanırken kendilerini temiz ve güvende hissederler. Utanılacak ve endişe edilecek koku ve sızıntı DivaCup ile yaşanmaz.

  DivaCup Sızdırır mı?

  Araştırmalara göre kadınların %60’ı tampon veya ped kullanımları esnasında her ay sızdırma problemi ile karşı karşıya kalmaktadırlar. DivaCup kullanan kadınlar ise sızdırma endişesi taşımaksızın kendilerini güvende hissetmektedirler. Birçok kadın bir adet dönemi ürünün işe yarayacağına ve sızdırma problemi yaşatmayacağına kesinlikle inanmaz. İnanın DivaCup gerçekten işe yarar. Deneyimlerini sizlerle paylaşan kullanıcılarımızın yazdıklarına inanamayacaksınız. Herkesin ortak görüşü DivaCup bugüne kadar denenmiş en iyi adet dönemi çözümüdür. DivaCup kullanırken herhangi bir sızdırma problemi oluştuysa bunun birkaç nedeni olabilir; genel olarak DivaCup olması gereken yere tam olarak oturtulamamış çok fazla içeri sokulmuştur. Bunun testi çok basittir. DivaCup tam yerine oturduğunda kendi çevresinde rahatça dönebilir. Eğer dönmüyorsa DivaCup olması gereken yere yerleştirilememiştir. Daha az rastlanan sorun ise genellikle Model ile ilgilidir ve küçük olan Model 1 kullanılıyorsa Model 2 ye geçilerek sızdırma problemi ortadan kaldırılabilir. Eğer Model 2 kullanılıyor ve doğru yerleştirildiğinden eminseniz, doktorunuzla konuşarak vajinal kaslarınızın güçlendirilmesi için Kegel egsersizi (alıştırması) yapmanız gerekebilir (genellikle çok fazla sayıda normal doğum yapmış kadınlarda vajinal kaslar gevşediği için böyle sorunlar ortaya çıkmaktadır.) Kullanım talimatları tam olarak uygulandığında DivaCup’ın sızdırmazlığı 100% dür. Kadınların birçoğu rahat ettikleri pozisyonu 1-2 deneme sonunda bulurlar ve DivaCup kullanırken sızdırma problemine karşı bir önlem olarak ped kullanmalarına gerek kalmaz.

  DivaCup Seyahatte Kullanılabilir mi?
  Evet! DivaCup hemen her ortamda olduğu gibi seyahatlerde de en iyi çözümdür. Çok küçüktür. Bavulunuzun veya çantanızın bir köşesine konulabilir. Sizi paketlerle ped ya da tampon taşıma derdinden veya gittiğiniz yerde köşe bucak ped, tampon satan yer arama derdinden kurtarır. İster iş seyahatine çıkın isterseniz ailenizle dinlenme tatiline veya sırt çantanızla oudoor aktivitelerine, DivaCup bir numaralı çözümünüz olacaktır. Gittiğiniz yerde musluk suyu olması günde iki kez DivaCup’ınızı yıkamanız için yeterlidir. Gittiğiniz yerde musluk suyu yoksa veya siz kullanmak istemiyorsanız ihtiyacınız kadar DivaCup’ı yanınıza alıp gerektiğinde değiştirebilir kullanılmış olanları tuvalet kağıdına sarıp uygun zamanda temizlemek üzere çantanıza koyabilirsiniz. Unutmamanız gereken tek şey bu işlemleri yaparken ellerinizin temiz olmasıdır.

  Yoğun Adet Günlerinde DivaCup Kullanılabilir mi?
  DivaCup, kadınların hem yoğun hem de hafif adet günlerinde rahatlıkla kullanılabilir. DivaCup, 30 ml. hacimde sıvı toplayabilir, kadınlar ortalama olarak bir adet döneminin tamamında 90-120 ml. adet görürler. Birçok kadın 12 saatte DivaCup’ın sadece yarısını doldurabilir. Kadınlar yoğun adet günlerinde daha sık olarak DivaCup’ı boşaltma ihtiyacı hissederler. DivaCup üzerindeki toplama hacmini gösteren işaretlemeler bir fikir verecektir ancak adet dönemi hakkında daha detaylı bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Ağrılı adet dönemleri geçiren kadınların bir çoğu, DivaCup kullanarak daha az kramp girmesi gibi harika durumlar rapor etmişlerdir. DivaCup vajinal kanalda durduğu için adet kanının çıkışını tampon gibi durdurmaz, doğal olarak adet kanının çıkmasına izin verir ve hazneye toplar.

  DivaCup’ı Yerleştirdiğinizde İçinizde Hisseder misiniz?
  Kesinlikle hayır! DivaCup tıbbi silikondan yapılmıştır ve vücut sıcaklığınızla aynı sıcaklığa sahiptir. Bunun yanında birçok kadın DivaCup kanalın hemen önüne yerleştirildiği için kayıp çıkmasından veya bulunduğu yerde sürekli veya zaman zaman DivaCup’ı hissediyor olmaktan endişe eder. DivaCup tamamen kadının anatomik yapısına uygun dizayn edilmiştir ve hem dizayn hem de kullanılan materyal nedeniyle yerleştirildiği yerde hissedilmez. Kullanan tüm kadınlar varlığını tamamen unuttukları için DivaCup kullananlara inanılmaz bir konfor sunar. Asla onu hissetmezsiniz.

  Eğer Bu Kadar İyiyse DivaCup’ı Neden Daha Önce Duymadım?
  Benzer çözümler 1930’ların başından beri denenmektedir. Ancak ortaya çıkan çözümler, gerek dizayn gerekse hijyen ve allerjen problemler nedeniyle tek kullanımlık ürünlerin yanında gölgede kalmıştır. Ancak DivaCup en son teknolojik ve hijyenik materyalleri kullanarak, kadın vücuduna en uygun dizaynı gerçekleştirmiş olduğu için, DivaCup’ın başarısı dramatiksel olarak hızla artmaktadır. Tampon kullanımının Toksik Şok Sendromu (TSS) nedeniyle endişe verici olması, tek kullanımlık tampon, ped gibi ürünlerin çevreye büyük miktarda atık çıkartması, ekonomik olması, tek kullanımlık ürünlere göre kadınlara yüzme, bisiklete binme, seyahat gibi çok daha aktif bir yaşam sunabilmesi gibi nedenler DivaCup’ın başarı grafiğinin çok hızlı yükselmesini sağlamıştır.

  DivaCup Sağlıklı mıdır?
  Genel olarak tüm beyaz tampon ve pedleri temiz ve steril olarak kabul ederiz. Maalesef bu herzaman doğru değildir. Genellikle onlar “chlorin” adı verilen bir kimyasal ile ağartılarak beyazlatılır. Bu işlem “dioxin” olarak ta bilinen kanserojen bir toksin içerir ve sağlık açısından risk oluşturur. Vajina kendi kendini temizler ve sürekli olarak mukus üreterek ölü hücreleri ve bakterileri dışarı taşır. Tamponlar (pamuktan veya suni ipekten yapılmış) bu korunma amaçlı mukusu emer ve normal olarak asidik olan vajinal ortamını bozabilir ve bakteri enfeksiyonlarına ve Toksik Şok Sendromuna (TSS) neden olabilir. DivaCup, tıbbi silikondan yapılmıştır ve 100% hipoalerjenik, latex içermeyen ve kokusuz bir yapıya sahiptir. Hiçbir şeyi emmez (absorbe etmez) ve doğal vajinal ortamı bozmaz. DivaCup’ta kullanılan silikon antibakteriyaldir ve bakteri çoğalmasına izin vermez. DivaCup’ı yerleştirirken ve çıkartırken ellerinizi yıkamayı unutmayınız. DivaCup’ınızı günde en az iki kez sıcak sabunlu suyla yıkayınız ve gerekirse kaynatınız.

  İdrar Yaparken DivaCup’ı Çıkartmam Gerekir mi?
  Hayır çıkartmanız gerekmez. DivaCup, vajinal kanalın hemen önüne yerleştirildiği için idrar yaparken çıkartmanız gerekmez.

  Cinsel İlişki Esnasında DivaCup Kullanılabilir mi?
  Hayır. DivaCup zil biçimindedir ve vajinal kanalın hemen önüne yerleştirilir. Bu sebeple cinsel ilişki öncesinde kesinlikle çıkartılmalıdır. Bunun yanında DivaCup bir hamilelikten korunma yöntemi de değildir ve bu amaçla kullanılamaz.

  DivaCup’ın Kullanım Ömrü Ne Kadardır?
  Amaç dışı kullanılmadığı sürece DivaCup’ı yıllarca kullanabilirsiniz. Bugüne kadar ömrü ile ilgili olarak herhangi bir şikayet belirtilmemiştir. Her türlü üretim hatasına karşılık DivaCup 12 ay garantilidir. DivaCup’ta kullanılan silikon çok sağlam bir malzemedir. DivaCup’ı sterilize etmek için kaynatabilir veya alkol ile silerek doğal olarak solan, rengi atan katmanı eski haline getirebilirsiniz. Malzeme olarak hemen hemen sonsuz bir kullanım ömrüne sahip olmakla birlikte hijyenik bir ürün olduğu için bazı kadınlar 1-2 sene sonra değiştirmeyi istemektedirler. DivaCup kullanım ömrüyle bakıldığında diğer adet dönemi çözümlerine göre (ped, tampon gibi) çok ekonomiktir.

  Bakireler DivaCup’ı Kullanabilir mi?

  Fiziksel olarak bazı bakirelerin fizyolojik yapıları kullanım için uygun olsa bile tarafımızca ahlaki ve sosyal nedenlerden dolayı bakirelerin DivaCup kullanması önerilmemektedir. Kullanımı halinde kızlık zarı zarar görebilir.

  DivaCup Kullanmak Temiz Olmayan Bir Yöntem Değil midir?

  Hemen her kadının ilk reaksiyonu DivaCup “”Eeee yöntem olarak bana çok temiz görünmedi?” olacaktır. Ancak unutmayın tamponlarla tanışıldığında da ilk reaksiyon böyle olmuştu. Bu konseptin yerleşmesi için bir kadının muhakkak DivaCup’ı denemesi gerekmektedir. Bir kez denendiğinde kendinizi ne kadar temiz hissettiğinizi ve yerleştirme ve çıkartma işleminin de rahatsız edici olmadığını göreceksiniz. DivaCup vajina içindeki kanalına, doğru yerleştirildiğinde kullanıcı tarafından hissedilmesi mümkün değildir. DivaCup’ı yerleştirme ve çıkartma işlemlerini birkaç deneme sonunda tüm kadınlar çok basit bir şekilde yapabilmekte ve yöntemin ne kadar temiz ve güvenilir olduğuna kendileri bile inanamamaktadır. DivaCup kullanımından sonra tüm diğer adet dönemi çözümleri size kirli ve fonksiyonlarını yerine getirmeyen çözümler olarak görünecektir.

  Yorumu Yapan: BAHAR HÜR
  denemek lazım..
  ilk defa kullanacağım ama kullanan arkadaşlarım çok memnun, yani anlatıldığı gibi süper bir ürünmüş. Eğer öyleyse vazgeçilmez bir ürün olacak..


  oooo' dan not: Ürünü satıcısı değilim. Reklamını yapmıyorum. Sörf yaparken gözüme ilişti ve sizinle paylaşmak istedim. Herşey sizin iyiliğiniz için.. vallalaelaelaelaelaeBelki deneyebilirim. Ürünü almak isteyen adıyla nette arayabilir. Fiyatı 50-60 Ytl civarındadır. Tek kullanımlık değildir.


  Ayrıca Türkiye dışında bulunan resimlerinide ekliyorum.
  [​IMG]temizlik jeli
  [​IMG]
   
 2. 31 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : canavar
 3. EU1

  EU1 Ziyaretçi

  şaka gibi leynnnnnnnnnn
   
 4. 16 Aralık 2007
  Konu Sahibi : canavar
 5. gxuxlxuxcxuxk

  gxuxlxuxcxuxk Allahım sana emanet Üye

  Katılım:
  1 Ekim 2007
  Mesajlar:
  715
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  ayy aslında iyi birşeye benziyo ama ben korkarım yaa ...sara nur gerçekten dedgin doğru şaka gibi:))
   
 6. 16 Aralık 2007
  Konu Sahibi : canavar
 7. bebisim52

  bebisim52 Tüm varlığım kızımmm... Üye

  Katılım:
  7 Aralık 2007
  Mesajlar:
  4.905
  Beğenildi:
  24
  Ödül Puanları:
  148
  peki bunu uzman dr onaykıyomu bi yan etkisi filan yogmuuuuuuuu
   
 8. 17 Aralık 2007
  Konu Sahibi : canavar
 9. nix

  nix B/b Üye

  Katılım:
  1 Kasım 2007
  Mesajlar:
  5.568
  Beğenildi:
  1.804
  Ödül Puanları:
  438
  asla kullanmam!!!..........
   
 10. 17 Aralık 2007
  Konu Sahibi : canavar
 11. canavar

  canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  3.277
  Beğenildi:
  128
  Ödül Puanları:
  353
  bilmem sormak lazım :eek:
   
 12. 17 Aralık 2007
  Konu Sahibi : canavar
 13. orkide2229

  orkide2229 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  6 Aralık 2007
  Mesajlar:
  24
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  bende asla kullanamam......
   
 14. 17 Aralık 2007
  Konu Sahibi : canavar
 15. canavar

  canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  3.277
  Beğenildi:
  128
  Ödül Puanları:
  353
  sohbet burdan edilmiyor canım
   
 16. 17 Aralık 2007
  Konu Sahibi : canavar
 17. PambukSeker

  PambukSeker Aktif Üye Üye

  Katılım:
  29 Kasım 2007
  Mesajlar:
  46
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  Cidden şaka gibi yaa :roflol:tampon bile kullanamazken asla kullanamam ben
   
 18. 15 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : canavar
 19. wisp

  wisp Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  25
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Kızlar, önyargılarınızdan kurtulmanızı şiddetle tavsiye ediyorum! :)

  Ben de "asla kullanamam" diyordum ama şu an bunu kim icad ettiyse, ona dua ediyorum :smiley-cool:
  Gerçi ben bu markayı değil, "mooncup" isimli başka bir markanınkini satın aldım ama neredeyse aynı ürün.

  Ve inanın kızlar, bunsuz geçirdiğim 10 yıla üzülerek bakıyorum..
  Hepsinden önemlisi tampon ve pede verdiğim paraya hep acımışımdır.. Zaten sıkıntı çekiyoruz, üstüne para veriyoruz.

  Ama bu divacup/mooncup/ladycup 10 yıla kadar kullanılabiliyor :)
  Ve en güzel tarafı, kupkuru, ve son derece güvende hissediyorsunuz kendinizi..
  Ben daha ilk kullanımda alıştım, en yoğun günümde bile neredeyse hiç sızıntı olmadı.. Tampon kullandığımda 3-4 saatte bir değiştirmeme rağmen mutlaka akıyordu ve günde 3-4 tampon, 2-3 tane de ped kullanmak zorunda kalıyordum.

  Ama mooncup'ı koydum ve önlem olarak 1 tane günlük ped kullandım ve sadece 1-2 damla aktığını gördüm, o da şundan oldu, en geç 12 saatte bir boşaltın diyordu ama ben sanırım 14 saate yakın kullandım. Neden mi? Çünkü unuttum.. :KK70:

  Regl olduğumu, içimde birşey olduğunu dahi unuttum :)

  O kadar memnun kaldım ki, yakında evlenecek olan kız kardeşime hediye olarak almayı düşünüyorum..

  Kızlar, sürekli kan görmekten, ıslak, kötü kokan pedlerden, sabah uyandığınızda mahvolmuş bir çarşafla karşılaşmaktan, tampon ve pedlere her ay bir sürü para harcamaktan bıktıysanız, mutlaka ama mutlaka deneyin :)