1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
  2. Merhaba Ziyaretçi Ödüllü yemek yarışması
  3. Notu Gizle

Adet düzensizliği ve tüylenme sorunu olanlar,fsh hormonu yüksekliği olanlar..buyrun..

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve lacivertyaz tarafından 7 Ocak 2009 başlatılmıştır.

7 Ocak 2009
    Konu Sahibi : lacivertyaz
  1. lacivertyaz

lacivertyaz Ziyaretçi

arkadaşlar bugün ibrahim saraçoğlu'nun kitabını aldım ve birkaç şeyi sizinle paylaşmak istiyorum..
    adet düzensizliği ve tüylenmeye karşı 3-4 gr.(yaklaşık bir tutam)kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta olan bir bardak klorsuz suya atılır.kısık ateşte 5 dk. kaynatmaya devam edilir.daha sonra soğumaya bırakılır,ılıyınca süzülür.1 ay boyunca hergün 1 su bardağı içilir.bir hafta aradan sonra kür tekrar uygulanır ve sonlandırılır.kürün en uygun zamanı sabah kahvaltısından 2 saat sonra veya öğleden sonra aç karnına içilmelidir..hihoyyyt
    FSH HORMONU YÜKSEKLİĞİNE KARŞI ise aynı şeklide kürü hazırlayıp bir ay boyunca kahvaltıdan 2 saat sonra vede akşam yemeğinden 2 saat sonra içilir..her defasında taze hazırlanması şarttır.1 aydan sonra 1 hafta ara verilir,bir hafta aradan sonra kür tekrar uygulanır ve sonlandırılır:lepi:
    (kaynak:prof.dr.ibrahim adnan saraçoğlu tıbbi bitkiler rehberi kitabından)

2. 10 Mayıs 2012
    Konu Sahibi : lacivertyaz
  3. mimoza2008

mimoza2008 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ben o kürü uyguladım ama pek bi faydasını görmedim tabi kişiden kişiye değişir