• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Adet düzensizliği

Yasmnnal

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2019
26
2
ben evleneli 5 ay oldu adetim düzensiz iki ayda bir oluyorum bebek istiyorum korunmama rağmen henüz hamile kalamadım adet düzensizliğiyle alakalımı lütfen yardımcı olur musunuz

AESE

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2019
1.423
1.787
ben evleneli 5 ay oldu adetim düzensiz iki ayda bir oluyorum bebek istiyorum korunmama rağmen henüz hamile kalamadım adet düzensizliğiyle alakalımı lütfen yardımcı olur musunuz
Reglin en yoğun olduğu gün gidip hormon testi yaptır. Elbetteki düzensiz regl hamileliği etkiler. Bir de muayene oldun mu hiç kadın doğuma ?

Ben evlendiğimden 3 ay sonra gitmiştim. Çocuk falan düşünmüyordum ama bir problem varsa hemen çözülmesi gerek diye düşündüm .Kistin var mı, tüplerin açık mı bakıyor. Bana herşeyin temiz korunmazsan hemen hamile kalabilirsin demişti. Gerçekten de korunmayı bıraktığım ay hamile kaldım. Muhakkak muayene ol. Tüplerine ve rahmine baktır. Reglin olduğu gün gidip hormon testi yaptır.

Umarım sağlıklı bir gebelik yaşarsın. Bir problemin varsa böyle hamile kalman riskli olur.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-06-2020

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 64 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni hızla gelişmeye devam ediyor ve münferit sinir hücreleri ile tanımlama grup hücreleri arasındaki bağlantıların sayısını artırıyor. Bu bebeğinizin hayatı boyunca kullanacağı karmaşık ve gelişmiş işlevleri yerine yetirecektir. Son haftalarda rahminizdeki genişleme ve gerilme devam ettikçe, karnınızada daha fazla acı hissedeceksiniz. Ayaklarınızı daha fazla dinlendirmeye çalışın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt