• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Adet olamama lütfen bakın

Tgbaisimsiz

Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2018
172
21
Aylarca adet olamıyorum değerlerim normal çıkıyor doktor tarlusal diye bi ilaç verdi ilaç bitecek olacakmışım gibi ağrılarım var yinede olamıyorum çocuk düşünüyoruz doktor önce adet olman lazım dedi bekliyorum öylece bide polikistik over çıktı

AsyaaAyazz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2017
5.888
6.955
Aylarca adet olamıyorum değerlerim normal çıkıyor doktor tarlusal diye bi ilaç verdi ilaç bitecek olacakmışım gibi ağrılarım var yinede olamıyorum çocuk düşünüyoruz doktor önce adet olman lazım dedi bekliyorum öylece bide polikistik over çıktı
Aynı benim durumum. Bekarlığımdan beri vardı. Hep tarlusal ile adet olurdum sonra aylarca olmazdı. Evlendim çocuğum olmuyor doktor doktor geziyorum hep doğum kontrol hapı veriyorlardı. En son başka bir doktora gittim. Agnucaston diye bitkisel bir hap verdi. Bitkisel olduğu için gebeliğe engel de değil. O ay ovulasyon testi de yaptım yumurtlama kaçmasın diye. Hemen hamile kalmıştım. Evliliğimin 11.ayıydı. herkes korunuyorum sanıyordu. Soranlara hep öyle diyordum. Millet dedikodu yapacak yer arıyor cunku. Doğumdan sonra da adet oluyordum her ay. Şimdi 2.ye hamileyim. :) İlacı reçetesiz de alabiliyorsunuz bildiğim kadarıyla araştırın bence özellikle çocuk istiyorsanız

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-07-2020

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 103 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin akciğerlerindeki hava kesecikleri (alveol) gelişmeye başlayacak. Bebeğin nefes alabilmesi genelde 24. haftanın sonunda mümkündür. Çünkü bazı hava keseciklerinin gelişimi, kanla iyi beslenen akciğer dokularının ve bronşların gelişininin sonunda tamamlanır. Buna ek olarak hava keseciklerini ayrıran membran(zar tabakası), oksijen- karbondiyoksit değişimine izin verecek kadar incedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Duammmm

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2016
1.070
774
Merhaba bende de pko var..
Haraket ten eksik kalmayın az da olsa yürüyüş ve spor yapın sağlıklı beslenin ve inofolic combi diye bir vitamin var içinde folik asit te var tavsiye ederim.
Ayrıca hayit soğan kürü aslan pençesi ve civan perçemi aljn

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-11-2020

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 229 gün kaldı.

Bebeğiniz geçen 8 kısa gün içinde iki kat büyüdü. Bebeğinizin boyu yaklaşık 8-11 mm. Bebeğiniz olağanüstü bir hızla büyüyor. Bebeğiniz doğduğunda bu hızla büyüseydi, 1 aylık olduğunda boyunu 15 metre olarak ölçebilirdiniz. Anneler hamilelik sırasında deri renginizde oluşacak değişiklikleri fark edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

trnkzbr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2020
70
58
Merhaba bende de pko var..
Haraket ten eksik kalmayın az da olsa yürüyüş ve spor yapın sağlıklı beslenin ve inofolic combi diye bir vitamin var içinde folik asit te var tavsiye ederim.
Ayrıca hayit soğan kürü aslan pençesi ve civan perçemi aljn
Canım inofoli combi hakkında bilgi verir misin

Duammmm

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2016
1.070
774
Canım inofoli combi hakkında bilgi verir misin
Pko lulara genelde bu tavsiyeedilir ben kendim araştırıp almıştım. Güvenilir bir şekilde araştırın içeriklerini. . İçinde folik asit te var ayrı folik asit kullanmanıza gerek olmuyo

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-11-2020

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 229 gün kaldı.

Bebeğiniz geçen 8 kısa gün içinde iki kat büyüdü. Bebeğinizin boyu yaklaşık 8-11 mm. Bebeğiniz olağanüstü bir hızla büyüyor. Bebeğiniz doğduğunda bu hızla büyüseydi, 1 aylık olduğunda boyunu 15 metre olarak ölçebilirdiniz. Anneler hamilelik sırasında deri renginizde oluşacak değişiklikleri fark edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

DenizMavisi K

🧚🏻‍♀️
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2019
400
849

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-09-2020

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 159 gün kaldı.

Bugün, kekonyum (ilk dışkı) bebeğinizin bağırsaklarında birikmeye başlayacaktır. İçeriği ölmüş hücreler, sindirim salgıları, yutulan amniyotik sıvıdır. Ve anne karnında bebeğiniz tarafından yapılan sindirim pratiği sonucunda üretilmiştir. Bağırsaklar tarafından eminlen amniyotik sıvının büyük bölümü, ortadan kaldırılması için annenin böbreklerine gönderilir. Lanugo dedinlen ince tüylenme görülmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Yukarı Alt