Ağrılara Nöral Terapi ile çözüm

cokayipettiniz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Katılım
29 Kasım 2006
Mesajlar
219
Emoji Skoru
8
Ağrılara Nöral Terapi ile çözüm
Vücudunuzdaki hastalıklar ortaya çıkmadan onlarla savaşmayı ister misiniz? O halde tamamlayıcı tıbbın bir parçası sayılan Nöral Terapi yani vücudu dengeleme yöntemini deneyin. Terapinin en etkili olduğu alan, kronik ağrılar

Dünyada yaygın olarak kullanılan, ülkemizde de pek çok insanın ilgisini çeken tamamlayıcı tıp ve Anti-Aging, her geçen gün yeni tıbbi yaklaşımları beraberinde getirmekte. Geçen ay 'Hayatı Keşfet' adlı kitabını çıkaran Natural Sağlık Hizmetleri Merkezi'nin sahibi Dr. Hüseyin Nazlıkul'dan, Nöral Terapi hakkında bilgi aldık.

Hüseyin Bey, Nöral Terapi Türkiye'de henüz bilinmiyor. Siz bu eğitimi nerede aldınız?

Tamamlayıcı tıp ve Nöral Terapi konusunda Federal Almanya'da eğitim aldım. İki yıldır Nöral Terapi cemiyetinin programına sadık kalarak, yani onların denetiminde Berlin Nöral Terapi Enstitüsü ile birlikte kurslar veriyorum. Geçen yıl Türkiye'de ilk kez Nöral Terapi Derneği kurduk. Bu derneğin kurucusu ve başkanıyım. Nöral Terapi eğitimini meslektaşlarıma verme yetkisi olan bir hekimim.

Peki, Nöral Terapi nedir?

Nöral Terapi bir regülasyon, yani vücudun sorunlu olan noktalarının dengelenerek tedavi edilmesi şeklidir.

Bedende hastalıklar ortaya çıkmadan önce bazı değişiklikler oluşur. Çoğu kez modern tıbbın açıklayamadığı rahatsızlıkların, temelinde hastanın zorlanan sinir sistemindeki düzensizlik olduğunu ortaya çıkaran bir bilim dalıdır.

Nöral Terapi hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır?

Bu yöntem, Avrupa'da tüm ağrı tedavi merkezlerinde çok sık uygulanan bir tedavi metodudur. Migren, gerilim tipi baş ağrısı, boyun-sırt-bel ağrıları, boyun ve bel fıtığı, kulak çınlaması, baş dönmeleri, unutkanlık, nevralji organik fonksiyon bozukluğu ve ağrıları, spor yaralanmaları, varis, selülit, uyku bozukluğu ve düzensizliğinde kullanılır.

Nöral Terapı'nin ana ilkelerinden biri bozucu alanları ortadan kaldırmak. Nedir bozucu alan?

Geçirilmiş bir hastalık, kullanılmış ilaç, yaşadığımız ev, içtiğimiz su, kullandığımız cep telefonları, geçirdiğimiz diş tedavileri, doğum ve özellikle sezaryenle yapılan doğumlar, giydiğimiz elbiseler; hepsi birer bozucu alan olabilirler. İşte Nöral Terapi burada devreye girer. Yani bu bozucu alanı ortadan kaldırmaya yönelik bir tedavi yöntemidir

Nöral Terapi'yi nasıl uyguluyorsunuz?

Lokal anesteziyle uygulanır. Nöral Terapi'nin lokal etkisinin yanı sıra; sinirsel, hormonal, hücresel, pisişik bir düzenleme sistemiyle etki yaptığı kanıtlanmıştır.

Yöntem, özellikle sinin sistemi üzerinde etkili

1920'li yıllarda F.Huneke tarafından Alman orijinli olarak ortaya atılan 'Nöral Terapi' yöntemi, özellikle kronik ağrıları ortadan kaldırmak için bir seri lokal anestezi enjeksiyon tekniği olarak doğmuştur. Bu yöntem, iyileşme elde etmek için vegetatif (otonom) sinir sistemi üzerine etki etmek veya uyarmak anlamında kullanılmaktadır.

arkadaşlar merhaba izmirli olan arkadaşlarıma soruyorum özelikle :sm_confused: izmirde nöral terapi yapan bildiğiniz bir merkez varmı?
 

yesilim

Popüler Üye
Pro Üye
Katılım
25 Kasım 2006
Mesajlar
9.032
Emoji Skoru
17
Doğal Denge Akupunktur - Nöralterapi1920’li yıllarda ‘’Huneke ‘’isimli tıp doktoru iki kardeşin eskiden uygulanan ama unutulmaya başlanan bir metodu bir hastalarında tekrar kullanmak istemeleri ve iyi sonuç alınca da bunu geliştirmeleri ile tekrar gündeme gelmiştir.
‘’Nöral terapi’’ deyimi, iyileşme elde etmek için vegetatif sinir sistemi üzerine etki etmek veya uyarmak anlamında kullanılmaktadır ve etki mekanizması da bu sistem üzerinden açıklanmaktadır.
Vegetatif (Otonom ) sinir sistemi vücudumuzda çok geniş bir elektriksel ağ yapısı (network ) içindedir.Bu sistem birbirinden farklı ancak birbiri ile uyumlu çalışan sempatik ve parasempatik sistem adı verilen iki farklı bölümden oluşur.
Prof. Dr. Pischinger bunu ‘’hücre- çevrel sistem ‘’ ( Cell enviorement system ) olarak adlandırmıştır. Otonomik sinir sistemi ve kan damarlarının uç uzantıları her hücrenin çevresindeki sıvının içinde sonlanır. Burada metabolizma ve yaşam ile ilgili çok önemli biyokimyasal ve biyofiziksel işlemler oluşur. Buradaki denge sağlık demektir, bu dengenin bozulması ise hastalık demektir.
Prof. Dr. Ricker’ e göre mekanik, termal, elektromagnetik, kimyasal, fiziksel, toksik, mikrobik…. tüm bilinen uyaranlar afferent sempatik nöronların frekans ve amplitüdlerinde değişiklik yapar.
Uzun süreli araştırmalar sonucunda sağlıklı hücrelerin hastalıklı hale dönmesine sebep olan zararlı uyaranın etkisinin hücre yada hücre duvarına değil sempatik sinir lifleri üzerine olduğu gösterilmiştir.
Avrupa’da ağrı tedavi merkezlerinde çok sık kullanılan bir yöntemdir. Ayrıca vücutta biriken toksinlerin atılmasında çok önemli rol oynar. Detoks programlarında mutlaka uygulanmalıdır.
Uygulama Şekli
Nöral terapi üç şekilde uygulanmaktadır :
lokal / yüzeysel injeksiyon
segmental/ derin injeksiyon
bozucu alan tedavisi
İnjeksiyon için lokal anestezikler kullanılır. Lokal anesteziklerin vücutta regülasyon ve detoks yapma yeteneği vardır. Bunu hücre düzeyinde gerçekleştirir. Uygulandığı bölgede kan akımını arttırır, oksijen geçişini arttırır, hücre zarının elektriksel potansiyelini düzeltir, antibakteriyel, antiviral, antiinflamatuar özellikleri vardır.
Uygulandığı bölgeden başlayan bu uyarı vücudu ağ gibi saran otonom sinir sistemi aracılığıyla çok uzaktaki bir refleks alanda da aynı iyileşmeyi başlatır hem de birkaç saniye içinde. Uyguladığımız anestezik maddenin vücutta kalma süresi 20 dakikadır, ve bir ilaç damar içine uygulansa bile etkisinin görülme süresi dakikalar sürer. Öyleyse bu etki ilacın etkisi olamaz birkaç saniye da başlayan ve kalıcı bir iyileşmeye neden olan otonom sinir sisteminin regüle olması ve organların sağlıklı bir şekilde çalışmaya başlamasıdır.
Nöral Terapi Uygulanan Hastalıklar
Ağrı tedavisi
Migren ve diğer başağrıları
Boyun, Sırt ve Bel ağrıları
Trigeminal nevralji
Yüz felci
Alerji
Sinüzit
Kronik tonsillit
Fibromyalji
Kronik kabızlık
Çeşitli kas ağrıları
Detoksikasyon

Alıntı
 

ezgieylem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Mayıs 2008
Mesajlar
155
Emoji Skoru
0
ben de nöral terapiye başladım, ikinci seanstan sonra etkisini görmeye başladım. tüm vicudumu hastalıklar kaplamıştı, dilim uyuşuyor, yemek yiyemiyorum, iştahsızım, uyuyamıyorum, bacaklarım ağrıyor.....

daha bissirü şey, ikinci seanstan sonra üç gün çok iyiydim, şimdi gene kötüyüm, doktor dediki, ilk senastan sonra birkaç saaat ikinciden sonra birkaç gün üçüncüden sonra bir hafta iyi olacaksın gitgide süre uzayacak, çok canım yanıyor ama çaresizlik böyle bir şey

Dr. Semra Katısöz
Telefon: (0532) 203 05 65

bu doktor izmirdeymiş, ben gitmedim int dolaşırken bulmuştum nasıldır bilmiyorum ama benim gittiğim adam eskişehirde dahiliye doktoru, seansı 100 tl, eğer tıp doktoruysa bu bayan gidilebilir ama sen bilirsin
 
Yukarı Alt