Ah tutar mı?

arinna82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
Bunu çok merak ediyorum.ah tutarmi.bundan 3 yil önce nişanliydim evlilik hayelleri kuruyordum nişanlim yurt disindaydi biz severek nişanlanmiştik ve cok seviyorduk herkes hayretle bakardi bize öyle bir sevgiydi ama gün geldi o canini veren nişanlim sudan sebeblerden beni terketti.düşünün artik ne acilarla resmen enkaz etti beni gitti artik kimseye inanmiyorum korkuyorum 6 ay boyunca agladim onurum gururum heryimi yikmis gitmişti .ona hiç bir zman hakkimi helal etmicem genc kizlarimiz bu konuda dikkatli olsunlar.can veren insanlar bir anda seytana dönebiliyor ah ettim ........

charming

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
Beni ve ailemi üzen insanlar için çok sinirli bir anımda kötü bir beddua etmiştim bende.

Ama daha sonra düşündüm ki,herşeyin doğrusunu bilen haklıyı haksızı ayırt eden Allah.

Elbette ki dedim herkes ektiğini biçer.

En iyisi Allah'a havale etmek arkadaşım.

ooopapatyaaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
seni anlıyorum arkadaşım ,benzer durumu bende yaşadım ve şundan emin ol hayallerini yıkan ,keyfi bir şekilde seni ortada bırakıp giden bu kişiye eğer ki haklıysan ahın kesinlikle geçer.
çünkü peygamberimizde demişki; 'mazlumun duası hedefini bulan ok gibidir'. yani ahın tutar o yerını bulur. ben ettım aynısını bulmuş seneler sonra geldi helallik istedi verdim helalilk ama gene beni kırdı allaha havale ettım.hesabını allaha bıraktım .sende allaha bırak.hayata dön zaman geçiyor gidenın ardından ağlamakla sadece göz yaşı dökmekle kendıne edersin...
a.s. :1hug:

dimitrina

pamuktan kalbin solmadan
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
ben ah'in tuttuguna kesinlikle inaniyorum. zamaninda nefret ettigim insanlar oldu, huzurumu bozduklari ve beni asiri derecede uzdukleri icin. her gun kahrolmak neyse onu yasadim resmen ama Allah'a sigindim, "eger ben haksizsam bunu bana goster, beni yalniz birakma, ama eger onlar haksizsa acim karsiliksiz kalmasin" diye dua ettim bi cok kere...simdi cok sukur cok mutluyum, huzurumda yerinde, onlar da surunuyor...ben takdir-i ilah diyorum, beddua degil...

MaLiBu

....mucize.....
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
12
kimsenin ahı kimsede kalmaz...ben çok inanırım bi insanın hakkını yiyen ahını alan hakettiğini bulur..

roShum

aay bi hoşuum;)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
ah dilden ziyade kalpten geçiyo bu yüzdenki mutlaka tutar kimsenin ahı yerde kalmaz allah herkesin gönlünde ne varsa onu versin diceksin emin ol herkes etiğini biçer ..
ama sen kendini bırakıp üzülme güçlü ol ki sinirlerin yıpranmasın daha neler gösterecek hayat, şansın bol olsun cnm...

P

Princess

Ziyaretçi
bitanem cidden çok üzüldüm yaşadığın şeye..
ah tutmaz mı,tutar tabii ki..
sen beddua etmesen, ah etmesen bile tutar inan.
Allah çok büyük.

nuriye

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
tutar bence.özellikle gecç bir kızın ahı tutar.insanın canı yandığı zaman candan yürekten sesleniyor allaha yalvarıyor yada ah ediyor.ee ne demişler alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste

Selen_Ay

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.888
yaşadığın olayı bende anlıyorum çünkü şu an aynı durumda benim

ha ben çok severek nişanlanmamıştım. Nişanlandım ve herşeyim ortadayken nişanlım sudan sebeplerle ayrılmak istedi. Sonrasında da ailesine söylemediğim şeyleri söyledi diye göstermiş, yapmadığım şeyleri yaptı, yaptığım şeyleri de yapmadı demiş. İlk öncesinde helallik istedi vermiştim ama şimdi günahımı bile çok görürürm ona hakkım kesinlikle helal değil. Ah diyorum ama ilk önce Allah diyorum. İçimin nasıl yandığını ancak böyle şeyleri yaşayanlar bilir, kahrımdan ölüyorum Allah görmüyor mu??

Haklıyı haksızı elbet o görüp biliyor. Bu dünya da da öte dünyada da alacağım olsun

Yukarı Alt